Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek če otrok ne bo cepljen, ne bo smel v vrtec

če otrok ne bo cepljen, ne bo smel v vrtec

Edino pravilen ukrep.

Če bo tvoj otrok utrpel škodo pri cepljenju (ki je zdravniki ne bodo priznali) in boš zato odklanjala nadaljna cepljenja in tvoj otrok ne bo smel v vrtec, pošiljali ti bodo denarne kazni,…Boš še vedno trdila, da je tak ukrep edino pravilen?
Ali pa boš še naprej slepo zaupala zdravnikom in ga cepila, čeprav bo z njegovim zdravjem vedno slabše.
Misliš, da se tebi ne more zgoditi to, kar se je mnogim staršem in njihovim otrokom. Ti starši so prej tudi zagovarjali cepljenje.

Končno nekaj pametnega.
Upam, da ne bo desnica bremzala tega predloga samo zato, da nekaj nasprotuje levici.
To ej v korist vseh.
Alternativci si pa lahko omislijo svoje alternativne vrtce in skupaj prebolevajo vse otroške bolezni.

Če lahko veljajo pravila, da ne smeš v neko najbolj zakotno afriško državo vstopit brez določenih obveznih cepljenj, potem ne vidim razloga zakaj ne bi mogli sprejeti takšnega zakona, da v javne vrtce ne sprejemajo otrok, ki niso cepljeni.
Starši, ki svojih otrok ne nameravajo cepit, naj sprejmejo odgovornost zanje na svoja ramena. Ampak izključno za svoje otroke. S svojo odločitvijo naj ne posiljujejo otrok staršev, ki so svoje otroke cepili in ti so daleč v večini.

So what? Pač ne bodo dali čez suženjskega drilanja, kot da to komu škodi … Verjetno samo delodajalcem, ki ne bodo mogli ožemat opranih glav.
[/quote]

In delodajalec jih bo lahko mirno zamenjal z nekom, ki je sposoben timskega dela, prevzeti odgovornost ko je treba in se prilagajati potrebam celotnega kolektiva. Kdo pa misliš da bo zaposlil svojeglavo bitje, ki bo vse delalo vedno in samo po svoji glavi, pa ali bo to za firmo dobro ali pogubno?

Ko argumenotv zmanjka, je potrebno uvesti represijo.
Je seveda dosti ceneje kot pošlihtati sistem cepljenja…

Me sploh ne bi prizadelo. Moj otrok nikoli ni hodil v vrtec in ravno zato bil vsa leta zdrav. Javne šole so pa tudi eno sranje in bi jih itak bilo najbolje ukiniti.

Starši otrok, ki želijo versko vzgojo imajo na voljo verski vrtec, pa montessori pa ne vem kaj še.
Pa plačujte za vrtec z naravno higieno, koloidnim srebrom, polnjenjem preko strmenja v sonce, sodo bikarbono itd.
Nobeden vam ne brani vaših prepričanj. Samo imejte jih nekje kjer ne bodo škodila ostali populaciji in predvsem tistim, ki imajo prekleto dober razlog za necepljenje.
Precepljenost je stvar javnega zdravja, vrtci in šole so pa javne ustanove, plačane iz davkoplačevalskega denarja. Kot tudi zdravstvene ustanove, ki potem sanirajo posledice teh ‘naprednih’ prepričanj.
Če je necepljenje kaprica staršev je ukrep edino pravilen. Tudi v pravu se dobrobit večine postavlja nad dobrobit posameznika, ko gre za konflikt take vrste.
Skrbi me le, da so namenoma prišli z ostrejšim predlogom, da se bodo zdilali na kaj milejšega. Odvratno se mi zdi, kako se necepilci šlepajo na hrbtih nas, ki smo svoje otroke cepili – čisto za vsakega me je skrbelo.
Je očitno res čas ekstremnega egoizma in zaplankanosti.

Moj podpis!

Hm…a ni tako, da je ta ukrep uperjen zoper tiste, ki rušijo urejen sistem cepljenja? Skratka, nekaj si pomešal.

Pravilno! Necepljen otrok nima kaj delati v vrtcu, šoli…….!!!!

Mene pa zanima, od kje ti podatki o raznih saniranjih in obolevanju necepljenih otrok?
Ker kolikor uspemo razbrat iz medijskih poročil (ki vemo, v katero smero so cepljena), zbolevajo cepljeni in občasno še kakšen necepljen….

Hm…a ni tako, da je ta ukrep uperjen zoper tiste, ki rušijo urejen sistem cepljenja? Skratka, nekaj si pomešal.
[/quote]

A urejen da je?

Dokler me pediater ni v stanju seznanit tako s prednostmi kot nevarnostmi cepljenja, dokler se stranskih učinkov ne priznava, dokler zanje nihče ne odgovarja, dokler mi pediater ne zna odgovorit na vprašanja, dokler se sistematično ne preučuje medsebojnih učinkov cepiv in še bi lahko naštevala…. toliko časa sistem zame ni urejen.

A urejen da je?

Dokler me pediater ni v stanju seznanit tako s prednostmi kot nevarnostmi cepljenja, dokler se stranskih učinkov ne priznava, dokler zanje nihče ne odgovarja, dokler mi pediater ne zna odgovorit na vprašanja, dokler se sistematično ne preučuje medsebojnih učinkov cepiv in še bi lahko naštevala…. toliko časa sistem zame ni urejen.
[/quote]

Bi rekla, da vse to lahko prebereš na internetu. Ne rabiš dohtarjem težit.

Mene pa zanima, od kje ti podatki o raznih saniranjih in obolevanju necepljenih otrok?
Ker kolikor uspemo razbrat iz medijskih poročil (ki vemo, v katero smero so cepljena), zbolevajo cepljeni in občasno še kakšen necepljen….
[/quote]

A dej nehej no, kje bereš take?
Pa s takimi izjavami samo dokazujete, kako nestrokovno zaslepljeni ste.

A urejen da je?

Dokler me pediater ni v stanju seznanit tako s prednostmi kot nevarnostmi cepljenja, dokler se stranskih učinkov ne priznava, dokler zanje nihče ne odgovarja, dokler mi pediater ne zna odgovorit na vprašanja, dokler se sistematično ne preučuje medsebojnih učinkov cepiv in še bi lahko naštevala…. toliko časa sistem zame ni urejen.
[/quote]

Če si sposobna izbrskat kvazi raziskave in argumente proti cepljenju, se pa potrudi še v obratno smer a ne.
A za vsako stvar, preiskavo, zdravilo, lekadol zahtevaš od zdravnika predavanje o prednostih in nevarnostih, citate iz raziskav in deklamiranje navzkrižnih učinkov?
In se ti ne zdi, da če bi bilo res tako strašno in hudo, da bi se nas več ljudi splašilo? Če bi moji otroci imeli samo enega sošolca (vsi otroci skupaj), ki bi dokazano imel posledice cepljenja, bi zagnala halo. Tako pa v celem domačem kraju ni takega primera. A to so potem skoncentrirani vsi ravno in kako prikladno v bližini anticepilcev? Samo vprašam.
Podvprašanje: voziš morda dizla, ki ima dokazano rakotvoren izpust? Da? A to te pa ne moti?

A dej nehej no, kje bereš take?
Pa s takimi izjavami samo dokazujete, kako nestrokovno zaslepljeni ste.
[/quote]

Zadnji primer ošpic je natanko tak primer. Priznam pa, da 24 ur in drugi mediji niso ravno strokovni, tako da bom vesela, če me lahko napotiš na kakšen bolj verodostojen vir.

Če si sposobna izbrskat kvazi raziskave in argumente proti cepljenju, se pa potrudi še v obratno smer a ne.
A za vsako stvar, preiskavo, zdravilo, lekadol zahtevaš od zdravnika predavanje o prednostih in nevarnostih, citate iz raziskav in deklamiranje navzkrižnih učinkov?
In se ti ne zdi, da če bi bilo res tako strašno in hudo, da bi se nas več ljudi splašilo? Če bi moji otroci imeli samo enega sošolca (vsi otroci skupaj), ki bi dokazano imel posledice cepljenja, bi zagnala halo. Tako pa v celem domačem kraju ni takega primera. A to so potem skoncentrirani vsi ravno in kako prikladno v bližini anticepilcev? Samo vprašam.
Podvprašanje: voziš morda dizla, ki ima dokazano rakotvoren izpust? Da? A to te pa ne moti?
[/quote]

Tako je, za vsako zdravilo ali poseg od zdravnika zahtevam pojasnila. Ki jih je, mimogrede, dolžan dati sam od sebe. Pa jih ne dajejo. Ker ni časa in ker se jim ne da. Sem pač zahtevna, še posebej, ko pride do mojega otroka. Na srečo je naša družina pri zdravnikih malodane nič. Vključno z necepljenim otrokom, za katerega niti ne vem, kdaj je zadnjič imel svečko pod nosom.

Hujši primer stranskih učinkov se je zgodil pri naših družinskih prijateljih. Imamo tudi skupnega pediatra, ki je to potrdil (ta premore vsaj toliko integritete).
Retorično vprašanje: A zato, ker v tvoji bližnji okolici še nihče ni zbolel za rakom ali Alzheimerjem, tudi to ne obstaja?

Pa da ti odgovorim še na off-topic vprašanje: Traktorja od dizla pri naši hiši ne boš našla. Pride pa v kratkem električni avtomobil.

In delodajalec jih bo lahko mirno zamenjal z nekom, ki je sposoben timskega dela, prevzeti odgovornost ko je treba in se prilagajati potrebam celotnega kolektiva. Kdo pa misliš da bo zaposlil svojeglavo bitje, ki bo vse delalo vedno in samo po svoji glavi, pa ali bo to za firmo dobro ali pogubno?
[/quote]

Ojoj, teli delodajalci in njim uslužnost. To, da iščejo pohlevne ovce se ve. To, da se da preživeti brez njih pa tudi. Naj gredo nekam pohlepni delodajalci in njihove izkoriščevalske firme. Tebi pa še na mnogo let služenja sistemu, uživaj!

Bi rekla, da vse to lahko prebereš na internetu. Ne rabiš dohtarjem težit.
[/quote]

Vidiš tarita, ravno tega nočejo, da bi se ljudje na netu izobraževali, ker potem najdejo tudi kako reč, ki je “ne bi smeli” …

Bi rekla, da vse to lahko prebereš na internetu. Ne rabiš dohtarjem težit.
[/quote]

Kaj naj preberem? Da se ne priznava stranskih učinkov, da zanje nihče ne odgovarja, da so starši poškodovanih otrok prepuščeni sami sebi? Ja, to sem prebrala. Pa še marsikaj.

Je pa pediater *dolžan* seznaniti starše z vsem zgoraj naštetim, pa seveda tega nihče ne počne.

Me pa skrbi zate, ker svoje pravice in pravice svojih otrok sama teptaš na raven “teženja” in ne zmoreš kančka kritične presoje.

Kaj naj preberem? Da se ne priznava stranskih učinkov, da zanje nihče ne odgovarja, da so starši poškodovanih otrok prepuščeni sami sebi? Ja, to sem prebrala. Pa še marsikaj.

Je pa pediater *dolžan* seznaniti starše z vsem zgoraj naštetim, pa seveda tega nihče ne počne.

Me pa skrbi zate, ker svoje pravice in pravice svojih otrok sama teptaš na raven “teženja” in ne zmoreš kančka kritične presoje.
[/quote]

Mene pa zate ne skrbi. Skrbi me pa za tiste, ki imajo opravka s tabo. Večni težaki. Zaradi takih je človeku žal, da je bil rojen.

Vidiš tarita, ravno tega nočejo, da bi se ljudje na netu izobraževali, ker potem najdejo tudi kako reč, ki je “ne bi smeli” …
[/quote]

Ni problem v tem, kaj najdeš. Problem je, ali znaš dojeti, ali je zadeva verodostojna ali ne. Saj to smo že velikokrat videli, kako je, a ne…

Mene pa zate ne skrbi. Skrbi me pa za tiste, ki imajo opravka s tabo. Večni težaki. Zaradi takih je človeku žal, da je bil rojen.
[/quote]

Tudi mene zate ne. Ovce so šle vedno lagano skozi življenje, nikoli niso razmišljale, da bi lahko bilo kaj drugače.

Tudi mene zate ne. Ovce so šle vedno lagano skozi življenje, nikoli niso razmišljale, da bi lahko bilo kaj drugače.
[/quote]

Oh ja… Ti sveta preproščina. :-S

New Report

Close