Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če so starejši tako modri…zakaj potem?

Če so starejši tako modri…zakaj potem?

Moj odgovor je pisan, da SMO KRIVI MI!
Če ti bereš narobe, smo še vedno krivi mi, odnosno jaz?

Današnji stari, rojeni pred vojno, so živeli… beri ponovno! Točen opis je dan!

Kot vidim, ti govoriš o starših, ne o starih.
Ja, tudi oni so bili zlorabljani, odtod alkohol in tebe zlorabljali naprej.
Zato vse, kar slišiš, prebereš, jemlješ osebno. Pa je pisano, izrecno, za množico.
Ker prave zgodovine ne poznaš, tu pišem zate osebno, je tudi razumeti ne moreš.
En vir ti je bil naveden, zaenkrat več kot dovolj za resen študij.
Drug je zgodovina.eu, potem pa dalje.

Verjetno veš, da kot otrok alkoholikov potrebuješ strokovno pomoč, da se iz tega izviješ, koga, lahko že sama pravilno oceniš. Pa ne misli, da ostali nismo brez drugačnih zlorab, večinoma smo vsi, kar je posledica zlorab, ki so se tisočletje in pol dogajale nad slovenskim življem.
Upam, da nehaš vse jemati osebno in pogledaš širše in tudi v globino, da se osvobodiš jarma, ki ga nosimo, kot narod, ker nam je bil vsiljen. Postavi se na lastne sile in zaupaj vase, če kloniš, zakolni in se poberi.
To je naš stil življenja, Slovencev, ne iz pijače v drugo zlorabo, ne dopusti. Ti bodi ti, poštena, kot si in neomajna, vendar svobodna. Sebi daj vedno priložnost, da živiš svoje življenje. To je tvoja pravica in dolžnost.
Alkohola ne zamenjuj za življenjsko modrost.
Ker je alko bolezen, žal.
Zato NISI KRIVA TI! To imej pred očmi vedno.
[/quote]

Res je nisem kriva jaz. Žalostno je še bolj to, da od 8ih bližnjih prijateljev v samo eni družini ni prisoten alkoholizem. Živim na podeželju, kjer vsi poznamo vse in vsi vemo “vse” o vsem. Tudi večina mojih prijateljev je zapadlo v alkohol, v to sem padala v krizi tudi resno že sama. Pa nimam izgovora za to. Kar pa imamo vsi skupnega od teh prijateljev je tudi to, da nam starši ali stari starši vlivajo slabo vest, da smo za vse kar smo dolžni njim. Ne sprejemajo naših odločitev, vse vedo bolje. Sama si ne morem ustvarit življenja, ker našega alkoholika ne smemo pustiti samega doma. Poleg je namreč demenca. Kar je posledica tudi agresija. Pijačo zlivam stran in sem zato grozen človek. Hiše vzdrževat nočejo, ne pustijo tudi, da bi mi tamladi stvari uredil, ker vse vedo bolje. In vidim, da nisem posamičen primer, temveč je tega na vasi ogromno. In zato me to razkuri. Čas gre naprej. Oni ne.

Še vedno ne razumem, kaj ima pri tem starost. Lahko zadevo tudi obrneš in rečeš, da so vsi mladi naivni kreteni brez življenjskih izkušenj. Za marsikaterega mladega človeka to mogoče celo drži, nikakor ne za vse – in podobno je s starejšimi. Ne posplošuj na osnovi starosti – starost brez modrosti je prav tako neumna kot mladost brez izkušenj.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Še vedno ne razumem, kaj ima pri tem starost. Lahko zadevo tudi obrneš in rečeš, da so vsi mladi naivni kreteni brez življenjskih izkušenj. Za marsikaterega mladega človeka to mogoče celo drži, nikakor ne za vse – in podobno je s starejšimi. Ne posplošuj na osnovi starosti – starost brez modrosti je prav tako neumna kot mladost brez izkušenj.
[/quote]
Mnenja sem, da je to povezano s starostjo zato, ker se niso pripravljeni prilagajati… Mladi se enostavno moramo. Upokojenim doma se ni treba… Starost ima veze tudi zato s tem, ker so živeli drugače kot se živi sedaj… Primer pa sem dala Likovi”evo zato, ker je to razmišljanje o npr. Zidanju, otrocih, življenju povedala javno na glas…

Res je nisem kriva jaz. Žalostno je še bolj to, da od 8ih bližnjih prijateljev v samo eni družini ni prisoten alkoholizem. Živim na podeželju, kjer vsi poznamo vse in vsi vemo “vse” o vsem. Tudi večina mojih prijateljev je zapadlo v alkohol, v to sem padala v krizi tudi resno že sama. Pa nimam izgovora za to. Kar pa imamo vsi skupnega od teh prijateljev je tudi to, da nam starši ali stari starši vlivajo slabo vest, da smo za vse kar smo dolžni njim. Ne sprejemajo naših odločitev, vse vedo bolje. Sama si ne morem ustvarit življenja, ker našega alkoholika ne smemo pustiti samega doma. Poleg je namreč demenca. Kar je posledica tudi agresija. Pijačo zlivam stran in sem zato grozen človek. Hiše vzdrževat nočejo, ne pustijo tudi, da bi mi tamladi stvari uredil, ker vse vedo bolje. In vidim, da nisem posamičen primer, temveč je tega na vasi ogromno. In zato me to razkuri. Čas gre naprej. Oni ne.
[/quote]

Sedaj si odrasla in kot taka odgovorna za svoje življenje in ravnanje.
Tudi ZA LASTNO OZDRAVITEV!
Si prostovoljno prevzela skrb nad bolnikom, staršem?
Si imela kdaj kakšno usposabljanje za ukvarjanje z osebo z demenco?
Ker to obstaja, si se tega poslužila?
Si sama za vse to?
Kaj porečeta njegov lečeči os. zdravnik in psihiater?
Sama in še kot svojec, ne moreš prevzeti toliko skrbi, ker se boš ti prej zlomila.
O tem se pogovori, doma, z lečečimi, na društvu za demenco, CSD.

Kaj pa terapije, kot otrok alkoholika, vsaj k AA?
Vse preveri, posebej to, kar tebi pripada.
Alko in demenca je nemogoča kombinacija. Poveži se z ustrezno usposobljenimi ljudmi, ker živiš v zelo nezdravih pogojih.
Pa še strokovno nisi usposobljena, če ne, bi vedela, da kot svojec tega ne moreš prevzeti.
Čimprej ven iz tega, znebiti se moraš predvsem krivde, to pa terja lahko preveč časa.
Na daljavo takole ti težko pomagamo, le svetujemo, kam vse se obrni za pomoč tebi, zase.

In alkohola se ne dotikaj. Niti tablet, če hočeš zaživeti.
Če nisi rada v svojem kraju, pretrgaj tako, da odideš na delo drugam.
Za starše pa najdete šolano in z izkušmjami pomoč.
Ker bolje ne bo.
Alkoholna demenca terja hud davek in težko smrt, ter boj pred tem.

Ti brez pomoči ne boš zmogla.
Moraš pa zaživeti svoje življenje ali pa boš tudi ti na istem.
Edino po salomonsko je rešljivo, presekaj gordijski vozel. Z enim rezom.

Odgovor je relativno enostaven – ker njeno mišljenje ni enako mišljenju večine starejših, pač pa samo tistih, ki razmišljajo podobno primitivno kot so njene izjave.
In teh najbrž ni dovolj.


Mnenja sem, da je to povezano s starostjo zato, ker se niso pripravljeni prilagajati… Mladi se enostavno moramo. Upokojenim doma se ni treba… Starost ima veze tudi zato s tem, ker so živeli drugače kot se živi sedaj… Primer pa sem dala Likovi”evo zato, ker je to razmišljanje o npr. Zidanju, otrocih, življenju povedala javno na glas…
[/quote]

Ti kvalitet, ki jih prinaša starost (modrost) enostavno ne vidiš – zato ker nimaš izkušenj.
To pa ne pomeni, da ne obstajajo.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ti kvalitet, ki jih prinaša starost (modrost) enostavno ne vidiš – zato ker nimaš izkušenj.
To pa ne pomeni, da ne obstajajo.
[/quote]

Res jih ne vidi, če teh kvalitet vse okrog nje ni, prisoten pa je alkoholizem in druge zlorabe, že od ranega otroštva v kronični obliki.

TO JE KLIC NA POMOČ!

Na nas je, da to MI sprevidimo in pokažemo, da ima pravico živeti brez sveta alkohola, v zdravem, ne patološkem odnosu že sedaj, kaj šele v starosti.

Res jih ne vidi, če teh kvalitet vse okrog nje ni, prisoten pa je alkoholizem in druge zlorabe, že od ranega otroštva v kronični obliki.

TO JE KLIC NA POMOČ!

Na nas je, da to MI sprevidimo in pokažemo, da ima pravico živeti brez sveta alkohola, v zdravem, ne patološkem odnosu že sedaj, kaj šele v starosti.
[/quote]

No, starejši pa pravijo, da se današnja mladina le drogira in da ni za nobeno rabo… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Sedaj si odrasla in kot taka odgovorna za svoje življenje in ravnanje.
Tudi ZA LASTNO OZDRAVITEV!
Si prostovoljno prevzela skrb nad bolnikom, staršem?
Si imela kdaj kakšno usposabljanje za ukvarjanje z osebo z demenco?
Ker to obstaja, si se tega poslužila?
Si sama za vse to?
Kaj porečeta njegov lečeči os. zdravnik in psihiater?
Sama in še kot svojec, ne moreš prevzeti toliko skrbi, ker se boš ti prej zlomila.
O tem se pogovori, doma, z lečečimi, na društvu za demenco, CSD.

Kaj pa terapije, kot otrok alkoholika, vsaj k AA?
Vse preveri, posebej to, kar tebi pripada.
Alko in demenca je nemogoča kombinacija. Poveži se z ustrezno usposobljenimi ljudmi, ker živiš v zelo nezdravih pogojih.
Pa še strokovno nisi usposobljena, če ne, bi vedela, da kot svojec tega ne moreš prevzeti.
Čimprej ven iz tega, znebiti se moraš predvsem krivde, to pa terja lahko preveč časa.
Na daljavo takole ti težko pomagamo, le svetujemo, kam vse se obrni za pomoč tebi, zase.

In alkohola se ne dotikaj. Niti tablet, če hočeš zaživeti.
Če nisi rada v svojem kraju, pretrgaj tako, da odideš na delo drugam.
Za starše pa najdete šolano in z izkušmjami pomoč.
Ker bolje ne bo.
Alkoholna demenca terja hud davek in težko smrt, ter boj pred tem.

Ti brez pomoči ne boš zmogla.
Moraš pa zaživeti svoje življenje ali pa boš tudi ti na istem.
Edino po salomonsko je rešljivo, presekaj gordijski vozel. Z enim rezom.
[/quote]
Tega vsega se zavedam. Sem študirala smer, ki se ukvarja s človeškim vedenjem. Berem redno te tematike. Pa se počutim še vedno tako potisnjeno v kot. Drugi zakonec noče slišati o strokovni pomoči za bolanega. Zaradi pijače smo imeli že policijo in rešilce pa je bila bolana oseba agresivma tudi do njih. Fizično osebo ne morem prisiliti k obisku zdravnika, ker se ji ob omembi česarkoli zmeša totalno. Hvala za spodbudne besede. Želim vam vse dobro in lepe praznike.

Ti kvalitet, ki jih prinaša starost (modrost) enostavno ne vidiš – zato ker nimaš izkušenj.
To pa ne pomeni, da ne obstajajo.
[/quote]

Te kvalitete imajo samo nekateri.Veliko starejših pa opažam, živijo v času izpred 40 let nazaj.Ko so bili mladi.Nosijo modo izpred tridesetih let, obutev, frizuro.Vse jim je škoda in vse je še dobro, zato je treba ponositi.Kako se ti bo zdel tak starokopitnež moder?
So pa tudi izjeme.Ki se znajo urediti, poleg tega da dajo nase, so tudi pametni.Take zares spoštujem.
Ne, še zdaleč ni vedno res, da so starejši – modrejši.Dostikrat jih mladina prekosi.In tako je prav!

No, starejši pa pravijo, da se današnja mladina le drogira in da ni za nobeno rabo… 😉
[/quote]

Preberi, v kakšnih razmerah živi.


Tega vsega se zavedam. Sem študirala smer, ki se ukvarja s človeškim vedenjem. Berem redno te tematike. Pa se počutim še vedno tako potisnjeno v kot. Drugi zakonec noče slišati o strokovni pomoči za bolanega. Zaradi pijače smo imeli že policijo in rešilce pa je bila bolana oseba agresivma tudi do njih. Fizično osebo ne morem prisiliti k obisku zdravnika, ker se ji ob omembi česarkoli zmeša totalno. Hvala za spodbudne besede. Želim vam vse dobro in lepe praznike.
[/quote]

Sama spregovori z vsemi navedenimi strokovnjaki, tudi z društvom za demenco.
Potem še zase poišči strokovno pomoč, vsaj toliko, da dobiš uvid, od kod ti projicirana krivda in kako se je znebiš.

Potem boš videla, da si dolžna živeti svoje življenje in ne življenj drugih, čeprav so to starši.
Sliši se mogoče bogokletno, vendar je vzorec treba prekiniti.
To je na tebi, da ga ne vlačiš dalje.

Bolnega in bližnje svojce bodo porihtali ustrezne inštitucije, saj zato plačujemo enormne prispevke.
Mogoče se bodo po tem soočenju z realnostjo zmogli o tem pogovarjati s teboj.
Treba je vedeti, da se zlorabe pletejo med seboj in seštevajo.
Enako vzorci, ki se v ljudi s temi zlorabami nasledijo iz roda v rod.

Temu napravi konec.
Hvala tudi tebi!
Vse lepo in dobro tudi tebi in veliko zaupanja v svoje lastne moči ti želim.
Ker lahko uspeš, verjemi. Čim več raziskuj o tem, to ti bo odprlo oči in olajšalo dušo.
Tudi mene to rešuje, še več, postaneš močan kot gora. Krivda izgine v trenutku, je ni.

O, saj bo prišel čas, ko se boste tudi vi postarali. Takrat bo mladina o vas govorila, da ste za v staro šaro. Vi pa boste že modri in se vam o petelinjenju mladih ne bo dalo niti razpravljati. To je modrost, ki pride z leti, ne to kar vi mislite. Mogoče bi vam koristilo prebrati staro pravljivvo Pšenica najlepši cvet.

Govoriš o alkoholikih, ki naj bi s svojim strupom, ki vse okrog sebe zastrupljajo vse življenje, bili še spoštovane osebe?
Kot so naši politiki, ki vtikajo v svoje nosove ves strup, da lahko potem nekaznovano počnejo vse, kar jim pade na že brezmožgansko pamet?

To so bolniki!
In taki imajo otroke, družine, ki so jih pohabili in taki naj nam vladajo?
Take naj še spoštujemo?
Ja, s šusom v glavo, da ne bodo šantali!

Današnji starejši (seveda ne vsi, večina pa ) nima pojma o računalnikih, niti o najbolj navadnih osebnih telefonih, ki jih uporabljamo že dvajset let.To so tisti, ki imajo danes osemdeset let,pred dvajsetimi leti so bili stari šestdeset let, to pa ni nikakršna starost, da se naučiš ravnanja s telefonom.
So starejši, ki še vedno dopustujejo, naučili so se ravnanja s telefoni, računalniki, veliko berejo in so aktivni.
Potem pa so tudi taki, ki kljub možnostim in denarju ne želijo uporabljati računalnik, niti osebni telefon, sedijo doma na kavču in od jutra do večera spremljajo dogajanje v parlamentu.Ali pa gledajo po TV – kar pač predvajajo.Ko jih vidiš pri zdravniku oblečene in obute, misliš da so iz leta 1982…

Današnji starejši (seveda ne vsi, večina pa ) nima pojma o računalnikih, niti o najbolj navadnih osebnih telefonih, ki jih uporabljamo že dvajset let.To so tisti, ki imajo danes osemdeset let,pred dvajsetimi leti so bili stari šestdeset let, to pa ni nikakršna starost, da se naučiš ravnanja s telefonom.
So starejši, ki še vedno dopustujejo, naučili so se ravnanja s telefoni, računalniki, veliko berejo in so aktivni.
Potem pa so tudi taki, ki kljub možnostim in denarju ne želijo uporabljati računalnik, niti osebni telefon, sedijo doma na kavču in od jutra do večera spremljajo dogajanje v parlamentu.Ali pa gledajo po TV – kar pač predvajajo.Ko jih vidiš pri zdravniku oblečene in obute, misliš da so iz leta 1982…
[/quote]

Vse to je moja babica! Zakaj bi se učila računalništvo, zakaj bi prckala po pametnem telefonu, zakaj bi se oblačila drugače, kot ji ustreza, zakaj ne bi po TV gledala kar ji paše?
Veš kaj, za razliko od tebe, mi je jasno, moja babi je preživela veliko hudega, pretrpela in se pobrala, vse izkušnje pa so jo naredile tako kot je in že zato jo spoštujem.
Dananšnji 50 in 60 letniki, večinoma na AD-ji, pomirjevalih, nevrotičih, trdijo kako so trpeli in kakšne krivice vse so doživeli, ustvarili v primerjavi z prejšnjimi generacijami malo in nikakor nočejo odstopiti od moži vodenja in vladanja!
Kaj misliš, kakšni bodo pri 80?

Ti mešaš jabolke in hruške.
Daj se fokusirati na čisto konkretno zadevo in ne na nekakšen babji čvek.

Vse to je moja babica! Zakaj bi se učila računalništvo, zakaj bi prckala po pametnem telefonu, zakaj bi se oblačila drugače, kot ji ustreza, zakaj ne bi po TV gledala kar ji paše?
Veš kaj, za razliko od tebe, mi je jasno, moja babi je preživela veliko hudega, pretrpela in se pobrala, vse izkušnje pa so jo naredile tako kot je in že zato jo spoštujem.
Dananšnji 50 in 60 letniki, večinoma na AD-ji, pomirjevalih, nevrotičih, trdijo kako so trpeli in kakšne krivice vse so doživeli, ustvarili v primerjavi z prejšnjimi generacijami malo in nikakor nočejo odstopiti od moži vodenja in vladanja!
Kaj misliš, kakšni bodo pri 80?
[/quote]

Koliko 50, 60 letnikov pa poznaš v resnici, osebno?
Kolikor nas je, smo vsi delavni, pridni, pošteni, pozitivci, izredno aktivni, študiozni, strokovnjaki na svojih področjih in niti eden na tabletah, prej obratno, še k zdravniku hodimo le za poškodbe, če sploh so.

Koliko 50, 60 letnikov pa poznaš v resnici, osebno?
Kolikor nas je, smo vsi delavni, pridni, pošteni, pozitivci, izredno aktivni, študiozni, strokovnjaki na svojih področjih in niti eden na tabletah, prej obratno, še k zdravniku hodimo le za poškodbe, če sploh so.
[/quote]

Preveč poznam 50-60 letnike! Sem med. sestra pri zasebniku-koncesionarju, tako da mirno lahko rečem, da tudi tisto o zdravniku ni res!

Koliko 50, 60 letnikov pa poznaš v resnici, osebno?
Kolikor nas je, smo vsi delavni, pridni, pošteni, pozitivci, izredno aktivni, študiozni, strokovnjaki na svojih področjih in niti eden na tabletah, prej obratno, še k zdravniku hodimo le za poškodbe, če sploh so.
[/quote]
Si že kdaj stopil v kakšen vaški lokal? Mentaliteta kraja se namreč spozna ravno tam. In to govorim o beznicah, ki so vsak dan polne… poslušaj kakšne debate, pogovore… imel boš občutek, da živiš v letu največ 1945…

Ti mešaš jabolke in hruške.
Daj se fokusirati na čisto konkretno zadevo in ne na nekakšen babji čvek.
[/quote]
Mislim, da nisem nič pomešala. Moje vprašanje je bilo, če ima starejša 65 let plus generacija vse prav in če edino oni vedo kaj se kako dela, zakaj potem niso na vodilnih mestih, da bi nam šlo super? Ni moj namen bil poniževanje, ampak kot sem nazaj opisovala, v okolju kjer živim, imam izkušnje take. Zadnjič mi je ena upokojenka rekla, da se je v Ljubljani nevarno sprehajati, ker so dnevno dogajajo umori, da na tržnico pa sploh ne gre, ker se boji terorističnega napada… Pa sem veliko z starejšimi, ker sem tudi zaposlena bila v takšni instituciji in lahko povem, da več je neprilagodjivih kot tistih, ki še aktivno sodelujejo v družbi.

Tastari so v glavnem budale, ne pa modrijani. Od kje pa naj bi črpali modrosti, če jim je bilo celo življenje samo rutina kuća – poso, pa enkrat na leto dopust na Hrvaškem? Niso brali resne literature, niso potovali po svetu, niso menjavali služb, niso se zanimali za nič okoli sebe, potem bodo pa taki roboti modri zaradi svojih zapravljenih let življenja?


Mislim, da nisem nič pomešala. Moje vprašanje je bilo, če ima starejša 65 let plus generacija vse prav in če edino oni vedo kaj se kako dela, zakaj potem niso na vodilnih mestih, da bi nam šlo super? Ni moj namen bil poniževanje, ampak kot sem nazaj opisovala, v okolju kjer živim, imam izkušnje take. Zadnjič mi je ena upokojenka rekla, da se je v Ljubljani nevarno sprehajati, ker so dnevno dogajajo umori, da na tržnico pa sploh ne gre, ker se boji terorističnega napada… Pa sem veliko z starejšimi, ker sem tudi zaposlena bila v takšni instituciji in lahko povem, da več je neprilagodjivih kot tistih, ki še aktivno sodelujejo v družbi.
[/quote]

Podlo in enostransko.
Kaj so vse meni rekli mladi mulci, pa kaj mulci, odrasli 25 do 30 letniki.
A to je politika zdaj? Dobiš plačano, da non stop ponižuješ in slabšalno govoriš o starejših, da bo lažje opravičiti državno politiko do njih?
Kdo je pa naslednji? Invalidi? Bolni?
Bruh.


Si že kdaj stopil v kakšen vaški lokal? Mentaliteta kraja se namreč spozna ravno tam. In to govorim o beznicah, ki so vsak dan polne… poslušaj kakšne debate, pogovore… imel boš občutek, da živiš v letu največ 1945…
[/quote]

Kakšen lokal, ne hodim po lokalih, tudi v mestu ne.
Kar pa poznam vaških pijančkov, nihče ni na AD.
Ker to dvoje ne gre skupaj. Dohtarji, ki jih predpisujejo menda to vedo.

Še to, zelo malo pijančkov ima svojo družino, so izjeme, ja, vendar bolj redke.
Prej so bivši alkoholiki.
Danes je vse preveč prepogost pojav, da so ljudje na AD, ker žalujejo, so žalostni, izgubili zaposlitve, svoje bljižne. Kar se ne bi smelo dogajati- zdravniki jim s to potezo zelo škodijo.

To je problem današnje družbe!
Ker so na AD tudi mladi.
Zdravstvo uničuje cele generacije.


Si že kdaj stopil v kakšen vaški lokal? Mentaliteta kraja se namreč spozna ravno tam. In to govorim o beznicah, ki so vsak dan polne… poslušaj kakšne debate, pogovore… imel boš občutek, da živiš v letu največ 1945… [/quote]

Vaški lokal naj bi bil pokazatelj mentalitete kraja? Saj nisi gladek, če iščeš v vaški gostilni in med njenimi vsakodnevnimi gosti kakšno pametno debato. Ljudje, ki ustvarjajo in živijo, ne izgubljajo časa na takih krajih. Edino tistim, ki ne vedo, kaj bi sami s sabo, predstavlja drugi dom.

Zato podpišem avtorja “Kakšno zavajanje”:
Kolikor nas je, smo vsi delavni, pridni, pošteni, pozitivci, izredno aktivni, študiozni, strokovnjaki na svojih področjih in niti eden na tabletah, prej obratno, še k zdravniku hodimo le za poškodbe, če sploh so.

New Report

Close