Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če so starejši tako modri…zakaj potem?

Če so starejši tako modri…zakaj potem?


Mogoče nisi glih na mom koncu ampak jaz ti lahko dam en moder izrek (kompenziram za tvojo žlahto) :
Če tvoje besede niso boljše kot molk potem ne govori.
[/quote]

Izrek kot nalašč zate.



Kateri “abotni” zapis te je tako zmotil?
[/quote]

Vsi, ki posplošujejo in pripisujejo enake lastnosti celi skupini ljudi.


Z vsem tem se seveda strinjam. Hvala za vse napisano. Res je, da sami ustvarjamo svojo pot. Ravno zato me moti, da nekdo ne sprejema način mišljenja in življenja drugih. Jaz naprimer našim starejšim pustim, naj živijo kot želijo. Želim jim seveda, da se rešijo alkoholizma in slabe volje, da ne vidijo povsod zarot proti sebi, ko jim kdo dobronamerno da kakšen nasvet. Želim, pa da na splošno starejši in tudi drugi sprejemajo način življenja in razmišljanja nas mladih. Kot vedno poudarjam pri mojih izkušnjah, večkrat vidim nestrpnost starejših do mlajših ne obratno… ne trdim pa da je to splošno pravilo. Vsem želim vse dobro in predvsem zdravja. Tako starim kot mladim.
[/quote]

Najprej moraš sprevideti in sprejeti, da živiš v bolni familiji alkohola.
Da imaš, posledično, tudi sama tak problem in zato delo na sebi.

Tega ne veš, zato tudi napačno gledaš na celotno družbo, s svojega zornega kota kot otrok alkoholikov, kjer je značilno posploševanje, ter projekcije, predvsem krivde.

Zato stopi v kontakt s strokovnjaki za otroke staršev alkoholikov, da boš iz tega sploh lahko izstopila. To naj ti bo prioriteta, ker drugače niti ne moreš uspeti.
Svojih starih ne moremo mi zdraviti, še manj spreminjati, ker se mora vsak za to odločiti sam!
Delaj na sebi. Izstopi.

Torej, je kdo že slišal kakšen izviren modrijanski stavek kdaj od kakega starčka?

Starejši ljudje modri ? Zakaj že?!
Ja posamezni starejši mislijo,da so pametni,da samo njihova velja,potem pa takšne ven iz njihovih ust priletijo,da te glava boli.

Ti živi mrtveci imenovani upokojenci,ki malo zaživijo ob poslušanju narodno-zabavne glasbe,kateri teksti večinoma nimajo nobenega smisla,da bi bili pametni?
Potem pa njihovo jamranje.
Pa udarjanje po mladih,ki niso njihovega mnenja,češ njihova misel samo šteje.
Vsiljevanje njihovega mnenja.
Užaljenost,če jim kdo reče,da tako pa ne gre,ali takoj ne ustreže.
Večina upokojencev je na stara leta na ravni 3 letnega otroka.!

Najprej moraš sprevideti in sprejeti, da živiš v bolni familiji alkohola.
Da imaš, posledično, tudi sama tak problem in zato delo na sebi.

Tega ne veš, zato tudi napačno gledaš na celotno družbo, s svojega zornega kota kot otrok alkoholikov, kjer je značilno posploševanje, ter projekcije, predvsem krivde.

Zato stopi v kontakt s strokovnjaki za otroke staršev alkoholikov, da boš iz tega sploh lahko izstopila. To naj ti bo prioriteta, ker drugače niti ne moreš uspeti.
Svojih starih ne moremo mi zdraviti, še manj spreminjati, ker se mora vsak za to odločiti sam!
Delaj na sebi. Izstopi.
[/quote]

Zakaj se pa včerajšna tema mora spremeniti? Aja,vsi malo mlajši napačno ravnajo,ker ne poslušajo vedno starejših ,jim strežejo od spredaj in zadaj,ker razmipljajo z svojo glavo!
Kake ven eni mečete!!! Aja,sedaj so vsi mladi potrebni pomoči ,ker se ne takoj priklanjajo starejšim!

Za telebane in nepismene: Biserov se ne meče svin.jam.

Zakaj se pa včerajšna tema mora spremeniti? Aja,vsi malo mlajši napačno ravnajo,ker ne poslušajo vedno starejših ,jim strežejo od spredaj in zadaj,ker razmišljajo z svojo glavo!
Kake ven eni mečete!!! Aja,sedaj so vsi mladi potrebni pomoči ,ker se ne takoj priklanjajo starejšim!
[/quote]

Še bolj žalostno je to, da je veliko mladih odvisnih od starejših, ker so se nezmožni osamosvojit, graditi hišo, dobiti službo… in ti starejši jim mečejo naprej, kako so oni že pri teh letih vse imeli… ja res je, da so… samo časi so bili pa drugačni kot so.

Ja, to je pa res še še žalostneje.
Jokam, grem po robček …

Ja, to je pa res še še žalostneje.
Jokam, grem po robček …
[/quote]
O pa je res, če vsak dan doma slišiš kako si neposoben pri 22ih, da še nimaš hiše in redne slućbe, da bi si to lahko privoščil. Mater ste eni zaverovani sami vase.

Tule se ne oglašate 20letni, temveč 40letni, ki edino vse življenje le jamrate.
20letniki nimajo časa, imajo dovolj zadolžitev in ambici, ki so si jih naložili sami.

40letniki, ki dnevno le jamrate, pa boste čez kakih deset let že verbali. Takrat boste pa tudi končno pričeli s svojo kariero. Jamraško. Edino, česar ste sposobni, ter smiljenja samim sebi.



Izrek kot nalašč zate.
[/quote]

….meni se zdi da so bolj ‘zate’ kot vse drugo … 🙂

fantje … pišete same bedarije ki z realnim življenjem nima blage veze …
Bežte na FB in tamo nakladajte do mile volje.
Malo ‘posodobite’ profile …. 🙂

New Report

Close