Najdi forum

Splash Forum Arhiv Nepremičnine Cenitev nepremičnine in kredit

Cenitev nepremičnine in kredit

Sva v fazi nakupa stanovanja pri čemer ima nekaj svojega denarja ostalo bo hipotekarni kredit.
Po prvih pogovorih z bankami so nama ponudili do 80% ocenjene vrednosti nepremičnine.

Ponekod pravijo, da se kot oceno vzame kar ceno s kupoprodajne pogodbe. Pa me zanimajo vaše izkušnje – se je komu zgodilo, da je bila ocenjena vrednost znatno manjša od nakupne cene?

Kupila pred kratkim-ocenjena vrednost je bila cca 12% manjša kot tržna vrednost nepremičnine. Kredit dobiš, vsaj jaz sem ga, na 80% ocenjene vrednosti nepremičnine.

Pravkar smo na Pod streho/Žurnal24 pisali o tem
https://www.zurnal24.si/pod-streho/nepremicnine/cenitev-nepremicnine-nestrpno-sem-pricakovala-cenitev-in-dozivela-hladen-tus-363709?lnlarticle

Predlagam, da vzamete kredita največ 30-40% vrednosti nepremičnine.

Pozdravljeni,

Ni direktno povezano z vaso temo ampak me zanima spodnje: jaz bi prodala stanovanje Ki ga imam v lasti 7 let in bi potem s tem denarjem kupila novo (vecje) stanovanje. Zanima me ali moram vseeno placati 20% davek na dobicek pri prvi prodaji, kljub temu da lahko dokazem, da bom s tem denarjem kupila novo nalozbo? Hvala in Lp, Obiskovalka

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close