Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cepljenje deklic proti HPV – 6. razred: DA ALI NE?

Cepljenje deklic proti HPV – 6. razred: DA ALI NE?

Eno je cepljenje otroka proti epidemijskim boleznim ( ošpice, mumps, oslovski kašelj DiTePer), na katere ne moreš vplivat s preventivo, če nisi cepljen, drugo je cepljene proti HPV, ki ga ne potrebuješ, če se primerno zaščitiš in poučiš.
[/quote]

Poznam vec deklet malo cez dvajset let, ki so bile ze na posegu zaradi posledic virusa HPV in so mi povedale, da ima ta virus ze skoraj vsako drugo dekle. Tri dekleta imajo svoje partnerje ze iz srednje sole in so tudi ze mamice. Ta virus lahko dobi tudi dekle, ki ima spolne odnose z enim fantom vec let, ker problemi nastanejo kasneje. Torej dekleta morajo imeti zascitene spolne odnose s kondomi do konca zivljenje in mislim, da babice potem ne boste, a ne?!
[/quote]

ni čudno…. saj seksajo brez mehanske zaščite. Najbolj enostavno jim je samo tabletke goltat, fantom pa se po večini ne da kondomov gor natikat….

Poznam vec deklet malo cez dvajset let, ki so bile ze na posegu zaradi posledic virusa HPV in so mi povedale, da ima ta virus ze skoraj vsako drugo dekle. Tri dekleta imajo svoje partnerje ze iz srednje sole in so tudi ze mamice. Ta virus lahko dobi tudi dekle, ki ima spolne odnose z enim fantom vec let, ker problemi nastanejo kasneje. Torej dekleta morajo imeti zascitene spolne odnose s kondomi do konca zivljenje in mislim, da babice potem ne boste, a ne?!
[/quote]

ni čudno…. saj seksajo brez mehanske zaščite. Najbolj enostavno jim je samo tabletke goltat, fantom pa se po večini ne da kondomov gor natikat….
[/quote]

Hja, saj je ogromno tem tu gor, ko mamice sprašujejo o KT za svoje hčere. O kondomi pa nobenih tem.

Trenutno cepivo je devet-valentno.

ni čudno…. saj seksajo brez mehanske zaščite. Najbolj enostavno jim je samo tabletke goltat, fantom pa se po večini ne da kondomov gor natikat….
[/quote]

Hja, saj je ogromno tem tu gor, ko mamice sprašujejo o KT za svoje hčere. O kondomi pa nobenih tem.
[/quote]

Kakršne mamice, takšne hčerke….. Po liniji najmanjšega odpora.

Večinoma je žal tako.

S tem, da se HPV prenaša tudi s felacijo oziroma oralnim seksom ( zelo pogost je rak ustnega neba)….. Cepljenje ne pomaga v tem primeru.

Hja, saj je ogromno tem tu gor, ko mamice sprašujejo o KT za svoje hčere. O kondomi pa nobenih tem.
[/quote]

Kakršne mamice, takšne hčerke….. Po liniji najmanjšega odpora.

Večinoma je žal tako.

S tem, da se HPV prenaša tudi s felacijo oziroma oralnim seksom ( zelo pogost je rak ustnega neba)….. Cepljenje ne pomaga v tem primeru.
[/quote]

Tega pa nisem vedela, da se oralno tudi prenaša. Hvala za info.
Vem pa, da se je v mojem času smatralo za varno spolnost jemanje KT. In da je večina deklet to prakticirala. In da se je velik del seksa dogajal v alkoholni omami. Ne rečem, da pri vseh, ampak veliko jih je to počelo (njiovi starši bi seveda sveto zanikali, da se to dogaja). Pa tudi tiste, ki so seksale samo z enim fantom, so uporabljale KT, ne kondomov.

Naša sorodnica v tujini je po cepljenju umrla zaradi tromboze, ki je pogost stranski učinek. Smrtnih primerov je bilo kar nekaj in normalno je, da so ljudje v dvomih, zato se mi zdi strastno zagovarjanje cepljenja dokaj butasto, vsaka medalja ima dve plati.
Tudi moja hči ne bo cepljena proti HPV, vsa ostala cepljenja je opravila po programu in z enim hujšim stranskim učinkom.

Žalostno je, da se stranskih učinkov ne pove v celoti. Najhujši so tisti na centralni ćivčni sistem, pa še v fazi intenzivne rasti telesa, kar najstnice pri 12ih so. Potem pa razvoj določenih bolezni, ki napade živčevje.

In nekdo, ki je nagnjen naprimer k nastanku strdkov, ali pa ima v zagonu ali mirovanju kakšno AI bolezen ( tudi vitiligo je ena izmed njih, ki je kar pogosta pri najstnikih), pa da je še v fazi pubertete, ko se telo dokončno razvija – kar je ravno v času, ko cepijo dekleta – jah, vsak naj sam preceni glede na to, da se vsi stranski učinki javno ne povedo. Splet pa že marsikaj pove. tudi iz izkušenj cepljenih.

Hja, saj je ogromno tem tu gor, ko mamice sprašujejo o KT za svoje hčere. O kondomi pa nobenih tem.
[/quote]

Kakršne mamice, takšne hčerke….. Po liniji najmanjšega odpora.

Večinoma je žal tako.

S tem, da se HPV prenaša tudi s felacijo oziroma oralnim seksom ( zelo pogost je rak ustnega neba)….. Cepljenje ne pomaga v tem primeru.
[/quote]
Gre za rak orofarinksa in ne rak ustenga neba in cepljenje ga 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} preprečuje, ker je povzročitelj HPV 16, ki je vključen v cepivo.

Eno je cepljenje otroka proti epidemijskim boleznim ( ošpice, mumps, oslovski kašelj DiTePer), na katere ne moreš vplivat s preventivo, če nisi cepljen, drugo je cepljene proti HPV, ki ga ne potrebuješ, če se primerno zaščitiš in poučiš.
[/quote]

Poznam vec deklet malo cez dvajset let, ki so bile ze na posegu zaradi posledic virusa HPV in so mi povedale, da ima ta virus ze skoraj vsako drugo dekle. Tri dekleta imajo svoje partnerje ze iz srednje sole in so tudi ze mamice. Ta virus lahko dobi tudi dekle, ki ima spolne odnose z enim fantom vec let, ker problemi nastanejo kasneje. Torej dekleta morajo imeti zascitene spolne odnose s kondomi do konca zivljenje in mislim, da babice potem ne boste, a ne?!
[/quote]

Res je, ta virus je zelo razširjen, procent raka zaradi njega pa je zelo majhen. Če poznaš več takih deklet, očitno delaš v zdravstvu.

No, pa se poučimo. Tukaj piše, da imunski sistem pri večini virus HPV sam uniči v roku dveh let. Vam je to kdo povedal? Ne – tumblajo, kot da če ga enkrat imaš, ga imaš za zmeraj. Pa ni tako. Že to je zavajanje. Jaz tega do zdajle nisem vedela.
Pri ljudeh, kjer imunski sistem ne opravi svojega dela, torej virus dlje časa ostane v telesu, pa je 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk v nevarnosti, da se razvije rak.
Pa še tega se v večini primeru odkrijejo s presejalnimi testi in dovolj zgoraj zdravijo.
Veste, kako majhen je torej procent za bolezen oziroma smrt zaradi nje?

Zame osebno preveliko tveganje za cepljenje, ki nudi prenizko zaščito. Rakov je … koliko? A zdaj bomo otroke cepili za vsakega, za katerega odkrijejo cepivo?

Most people who become infected with HPV do not know they have it. Usually, the body’s immune system gets rid of the HPV infection naturally within two years. This is true of both high-risk and low-risk types. By age 50, at least 4 out of every 5 women will have been infected with HPV at one point in their lives. HPV is also very common in men, and often has no symptoms.

When the body’s immune system can’t get rid of a high-risk HPV infection, it can linger over time and turn normal cells into abnormal cells and then cancer. About 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} of women with high-risk HPV on their cervix will develop long-lasting HPV infections that put them at risk for cervical cancer. Similarly, when high-risk HPV lingers and infects the cells of the vulva, vagina, penis, anus, or the oropharynx (back of the throat, including the base of the tongue and tonsils), it can cause cell changes called precancers. These may eventually develop into cancer if they’re not found and removed in time. These cancers are much less common than cervical cancer. Much less is known about how many people with HPV will develop cancer in these areas.

Cepljenje stane več kot 300 € in bodo pohlepni prašiči naredili vse, da ne bi bilo treba dati teh 300 € na otroka. Ga bodo raje pokradli,.. zato taka gonja, ker je zastonj. Naj gredo same kasneje, ko bodo polnoletne in bo prepozno, ker bodo okužene in plačevale 300 €, pa se tega virusa nikoli več ne bodo znebile, po okužbi je pač prepepozno. Ljudje so res žleht in privoščljivi. Slovence bolj od vseh drugih.


Presejalni test, se pravi citološki pregled brisa materničnega vratu, ima v povprečnem laboratoriju občutljivost 70-80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Se pravi, da 20-30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} rakavih in predrakavih sprememb zgrešijo.

Cepljenje stane več kot 300 € in bodo pohlepni prašiči naredili vse, da ne bi bilo treba dati teh 300 € na otroka. Ga bodo raje pokradli,.. zato taka gonja, ker je zastonj. Naj gredo same kasneje, ko bodo polnoletne in bo prepozno, ker bodo okužene in plačevale 300 €, pa se tega virusa nikoli več ne bodo znebile, po okužbi je pač prepepozno. Ljudje so res žleht in privoščljivi. Slovence bolj od vseh drugih.
[/quote]

To pa še kako pojasni gonjo proti cepeljenju.
Podobno je pri aparatih za zobe. Tudi naredijo vse, da si nad 18 in moraš sam plačati aparat.

Poznam vec deklet malo cez dvajset let, ki so bile ze na posegu zaradi posledic virusa HPV in so mi povedale, da ima ta virus ze skoraj vsako drugo dekle. Tri dekleta imajo svoje partnerje ze iz srednje sole in so tudi ze mamice. Ta virus lahko dobi tudi dekle, ki ima spolne odnose z enim fantom vec let, ker problemi nastanejo kasneje. Torej dekleta morajo imeti zascitene spolne odnose s kondomi do konca zivljenje in mislim, da babice potem ne boste, a ne?!
[/quote]

Res je, ta virus je zelo razširjen, procent raka zaradi njega pa je zelo majhen. Če poznaš več takih deklet, očitno delaš v zdravstvu.
[/quote]

Ne delam v zdravstvu.

Vaš link

Pozdravljeni,

prvič se oglaša oz. pišem in tudi ne prebiram forumov. Tokrat sem iskala neko informacijo in se mi je tole odprlo. Prebrala sem vse zgornje poste in se ne sprašuje o cepljenju ampak o kulturi ljudi. Se mi zdi, da bi kljub anonimnosti morali ljudje ohranit spoštovanje do drugih, čeprav drugače mislečih. Na koncu koncev se vsak sam odloča in tukaj nekaj vpraša, da sliši različna mnenja. Če bi bilo jasno, sploh ne bi bilo vprašanja. Se mi zdi pa skrajno nesprejemljivo tako sklepanje “tvoji hčeri privošči …” (samo zato ker je nekdo nasprotnega mnenja) ali pa podcenjevalni ton ob izpostavljanju župnikov (pa nisem krščanka).
Bodimo ljudje, smo pač različni, imamo različne izkušnje, mnenja, poglede in si to dopuščajmo. RAzličnost nas bogati. Ohranimo dostojanstvo in ne pozabimo, kdor koli že nekaj sprašuje, verjetno sprašuje z razlogom. PA tudi če ne …
Pa lep dan vsem

Zdravniki se na te zadeve nič ne spoznajo. Oni samo delajo po navodilih.
[/quote]

Po navodilih mon ali kako?
[/quote]

Nima veze, kdo daje navodila, pomembno je, da se ne spoznajo, ne vejo, kaj je v samem cepivu, ne vedo praktično nič o samih stranskih učinkih itn. Vedo le, kako je treba pičiti iglo in kdaj je katero cepljenje na urniku. Oni glede tega nimajo nobenih izobraževanj, pa tudi, če bi jih imeli, bi farmacija uredila takšne, od kateri ima najprej farmacija koristi in šele potem morda posameznik kot pacient.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Po navodilih mon ali kako?
[/quote]

Nima veze, kdo daje navodila, pomembno je, da se ne spoznajo, ne vejo, kaj je v samem cepivu, ne vedo praktično nič o samih stranskih učinkih itn. Vedo le, kako je treba pičiti iglo in kdaj je katero cepljenje na urniku. Oni glede tega nimajo nobenih izobraževanj, pa tudi, če bi jih imeli, bi farmacija uredila takšne, od kateri ima najprej farmacija koristi in šele potem morda posameznik kot pacient.
[/quote]

Torej, ko bo kdo zbolel, mu povej, da so zdravniki izjemno neumni in nevedni in da jih boš ti pozdravil. Da naj ne hodijo k zdravnikom, ker si ti pameten in ti veš, da so zdravniki neumni in nevedni, in jih boš ti pozdravil.

Ne, nikakor!

Nima veze, kdo daje navodila, pomembno je, da se ne spoznajo, ne vejo, kaj je v samem cepivu, ne vedo praktično nič o samih stranskih učinkih itn. Vedo le, kako je treba pičiti iglo in kdaj je katero cepljenje na urniku. Oni glede tega nimajo nobenih izobraževanj, pa tudi, če bi jih imeli, bi farmacija uredila takšne, od kateri ima najprej farmacija koristi in šele potem morda posameznik kot pacient.
[/quote]

Torej, ko bo kdo zbolel, mu povej, da so zdravniki izjemno neumni in nevedni in da jih boš ti pozdravil. Da naj ne hodijo k zdravnikom, ker si ti pameten in ti veš, da so zdravniki neumni in nevedni, in jih boš ti pozdravil.
[/quote]

Kje sem pa napisal, da so neumni? Niso neumni, sploh ne. Ne vem, zakaj tako razumeš moje pisanje. Verjetno te je presenetilo, da zdravniki pač vsega ne vedo, četudi se jim reče SPLOŠNI.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Torej, ko bo kdo zbolel, mu povej, da so zdravniki izjemno neumni in nevedni in da jih boš ti pozdravil. Da naj ne hodijo k zdravnikom, ker si ti pameten in ti veš, da so zdravniki neumni in nevedni, in jih boš ti pozdravil.
[/quote]

Kje sem pa napisal, da so neumni? Niso neumni, sploh ne. Ne vem, zakaj tako razumeš moje pisanje. Verjetno te je presenetilo, da zdravniki pač vsega ne vedo, četudi se jim reče SPLOŠNI.
[/quote]

Ne vedo, ne zanjo, ne poznajo… aja, to nisi ti pisal. To se je samo napisalo v tvojem imenu.

Kje sem pa napisal, da so neumni? Niso neumni, sploh ne. Ne vem, zakaj tako razumeš moje pisanje. Verjetno te je presenetilo, da zdravniki pač vsega ne vedo, četudi se jim reče SPLOŠNI.
[/quote]

Ne vedo, ne zanjo, ne poznajo… aja, to nisi ti pisal. To se je samo napisalo v tvojem imenu.
[/quote]

A brati te pa ne bom učil.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Sem proti cepljenju in drugemu tiru.

Ne vedo, ne zanjo, ne poznajo… aja, to nisi ti pisal. To se je samo napisalo v tvojem imenu.
[/quote]

A brati te pa ne bom učil.
[/quote]

Ni potrebno, znam brati.
In vidim, da trosiš traparije o stvareh, ki jih ne poznaš.

Odločitev je odvisna od tega koliko bo punca seksala v življenju. Če bo imela veliko nezaščitenih spolnih odnosov z večimi partnerji, potem je cepljenje smiselno, drugače ne.

New Report

Close