Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cepljenje deklic proti HPV – 6. razred: DA ALI NE?

Cepljenje deklic proti HPV – 6. razred: DA ALI NE?

Ni samo od nje odvisno. Lahko se poroči kot devica in je do smrti z enim tipom. Ampak ta tip pa je lahko prej imel s katero drugo razmerje ali z več njimi…

Mislim, da gre za podzavestno željo primarne družine po kontroli spolnega življenja hčere.
Velik uspeh je zanje že, da se pametne mame “pametno” pogovorijo s “pametno” dvanajstletnico, naj v naslednjih letih nima rizičnih spolnih odnosov. Velika možnost obstaja, da dekle pri teh letih “pametno” zatrdi mami, da jih res ne bo imela. Ona pa že ne. Še ni pripravljena. Na tak način lahko čiste vesti preprečijo cepljenje. Kaj se potem v resnici z dekletom dogaja v naslednjem obdobju, je že drugo vprašanje. Njena spolna aktivnost ni v nikakršni povezavi z obljubo dano pri 12 letih.
Nadalje, starši mislijo, da bo izostanek cepljenja zaviralno deloval na spolno aktivnost najstnice in jo oviral pri od staršev nezaželjeni promiskuiteti. Mislijo, v svoji naivnosti, da bi cepljenje dekleta lahko zanjo pomenilo nekakšno zeleno luč, češ zdaj pa le daj, saj si zaščitena.
Nekatere mame so podzavestno ljubosumne. Hčere bodo imele vse, kar je bilo njim že odvzeto, ali niso nikoli imele. Hčere bodo Imele seks z mladimi fanti, z različnimi partnerji, imele bodo veliko zabave. Mame pač ne. Vlak je odpeljal. Njeno življenje je primerjalno veliko slabše, vzrokov za zavidanje kolikor hočeš. Preprečitev cepljenja kot podzavestno maščevanje, postane opravičljivo oviranje.
Sicer pa, imaš boljše in slabše starše. Nekdo bo naredil vse, da zaščiti svojega otroka, drugi ga pač ubije, da se potem fino bere po forumih.
Nekatera mama v podzavestnem zavedanju, da je ravnala narobe, išče potrditve na forumih, in na svojo srečo vedno najde somišljenike. Si lahko zamislite, kako bi se počutila, če bi bile vse proti njej?
Vso srečo, mame.

Hehe, saj ne glasujemo o 2.tiru, ker ta bo, pač pa proti korupcijskem zakonu, ki je katastrofalen za nas vse, o čemer smo danes tudi tu že pisali.
Proti cepljenju sem pa tudi.

Kot bi bil to edini virus, ki ga bo ta deklica lahko fasala.

Tu gre za materino odgovornost ali naj podleže tej evforiji škodljivih cepiv, ki ne koristijo, pač pa škodijo na dolgi rok.
Proti virusom se lahko borimo že z samo uporabo vaginalet, ki si jih izdelamo sami iz boraxa, proti bakterijam dodamo še sodo bikarbono. Pa še naravno je.

Mama za rakom obolele bo lahko polna sprenevedanja na Onkološkem sedela ob postelji svoje hčere, ki bo med kemoterapijo prek tablice brala te stare in neumne razprave.
Težko ji boste pogledale v oči, ali ji trdile, da ste nekoč v njeni mladosti preprečile cepljenje v dobri veri in na podlagi skupinske histerije, ki vas je popodla. No, za tolažbo ji lahko obljubite skrb za vnuke po njeni smrti, in to pot dosledno cepljenje vnukinje.

Jaz bi vsem dvomljivkam svetoval strokovni izlet na Onkoliški inštitut in pogovor z obolelimi ženskami. Ja, nobena od njih ni takrat v šestem razredu imela možnosti cepljenja. Ja, vse bi se cepile, če njih vprašate. Ja, več kot polovice ne bo več v naslednjih treh letih,

Kot bi bil to edini virus, ki ga bo ta deklica lahko fasala.

Tu gre za materino odgovornost ali naj podleže tej evforiji škodljivih cepiv, ki ne koristijo, pač pa škodijo na dolgi rok.
Proti virusom se lahko borimo že z samo uporabo vaginalet, ki si jih izdelamo sami iz boraxa, proti bakterijam dodamo še sodo bikarbono. Pa še naravno je.
[/quote]

Evo! Bio-eko zvernik, ki misli, da soda bikarbona in kis pozdravita vse!

Se lahko prosim oglasite v moji sosednji temi? Iščem Vam podobne ljudi, ker se ravno pripravljam v holistično zdravljenje HPVja s kristali in analnimi čepi, pa bi Vas z veseljem povprašal po par informacijah?

Raje tvegam tale scenarij kot scenarij, da hči s posledicami vpraša – mami, zakaj si me dala cepit? Pa saj se je govorilo, da je škodljivo.

Zdravo tudi mi smo imeli v 6. Cepljenje…ni nevarno..statisticno je bolj nevarno CE se usedes v avto in imas nesreco kot pa to. Vendar je pa vprasanje CE se ti zdi da je tvoja hcera dovolj previdna in odgovorna da ne potrebuje cepljenja. Jaz sm sama rekla da ga ne potrebujem in stojim let’s kasneje se vedno za mojo idlocitvijo

Kot bi bil to edini virus, ki ga bo ta deklica lahko fasala.

Tu gre za materino odgovornost ali naj podleže tej evforiji škodljivih cepiv, ki ne koristijo, pač pa škodijo na dolgi rok.
Proti virusom se lahko borimo že z samo uporabo vaginalet, ki si jih izdelamo sami iz boraxa, proti bakterijam dodamo še sodo bikarbono. Pa še naravno je.
[/quote]

Evo! Bio-eko zvernik, ki misli, da soda bikarbona in kis pozdravita vse!

Se lahko prosim oglasite v moji sosednji temi? Iščem Vam podobne ljudi, ker se ravno pripravljam v holistično zdravljenje HPVja s kristali in analnimi čepi, pa bi Vas z veseljem povprašal po par informacijah?
[/quote]

V kateri temi, naslov teme?

Kakšna patetika. Hči se gre, če hoče, še vedno lahko cepiti tudi kasneje. Takoj, ko postane polnoletna, če se ne strinja z materino odločitvijo.

Jaz tudi nisem dala moje cepit. Takšna je moja odločitev in stojim za njo. Če se pa ona z njo ne strinja, se gre pa lahko cepit in to na moje stroške (je že 18).

Mislim, da zboli nekje 11 žensk na 100.000 prebivalcev, ali nekaj podobnega. Vsako leto na novo okoli 110 in ta številka pada. Ampak pada zaradi programa Zora in vse večjega osveščanja in pomembnosti rednih ginekoloških pregledov in jemanja brisov. Tako, da ni treba zganjat okoli tega prevelike panike.

Ker kot so že druge zapisale, s pametnim oz. odgovorinim spolnim vedenjem, se mu lahko izogneš oz. lahko poskrbiš, da ga pravočasno odkrijejo. Kar pa moraš početi tako ali tako, tudi če si cepljena.

Mi lahko prosim postrežeš s to statistiko? Jaz je ne poznam – namreč s statistiko stranskih učinkov tega cepljenja. Hvala.

Kot bi bil to edini virus, ki ga bo ta deklica lahko fasala.

Tu gre za materino odgovornost ali naj podleže tej evforiji škodljivih cepiv, ki ne koristijo, pač pa škodijo na dolgi rok.
Proti virusom se lahko borimo že z samo uporabo vaginalet, ki si jih izdelamo sami iz boraxa, proti bakterijam dodamo še sodo bikarbono. Pa še naravno je.
[/quote]

Evo! Bio-eko zvernik, ki misli, da soda bikarbona in kis pozdravita vse!

Se lahko prosim oglasite v moji sosednji temi? Iščem Vam podobne ljudi, ker se ravno pripravljam v holistično zdravljenje HPVja s kristali in analnimi čepi, pa bi Vas z veseljem povprašal po par informacijah?
[/quote]

Najdi si homeopata. Po prim.izobrazbi je zdravnik.

Mi lahko prosim postrežeš s to statistiko? Jaz je ne poznam – namreč s statistiko stranskih učinkov tega cepljenja. Hvala.
[/quote]

A je težko guglat?

http://www.zurnal24.si/svet/vec-tisoc-deklet-poroca-o-stranskih-ucinkih-po-cepljenju-proti-hpv-251214

http://www.healthline.com/health/sexually-transmitted-diseases/hpv-vaccine-pros-and-cons#risk-factors4

http://www.nhs.uk/Conditions/vaccinations/Pages/hpv-vaccine-cervarix-gardasil-side-effects.aspx

sem zato, da se cepi vse dečke in moške, saj oni prenašajo hpv virus

Toliko časa se iščejo zdravila za raka in ko nekaj najdejo, si lahko samo srečen.
Smo cepili, ker si ne bi mogli odpustiti, če bi pa ravno kdaj zaradi tega naša pupa zbolela. Lahko imaš smolo, lahko je ravno tvoj otrok tisti, ki zboli zaradi teh virusov.

Cepljenje ni zdravilo, v najboljšem primeru je ustrezen preventivni ukrep. In to ne 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Vprašanje je koliko je sploh učinkovit.

In lahko imaš smolo in je tvoj otrok ravno tisti s hudimi posledicami cepljenja.

Ni bila cepljena in še enkrat bi se odločila enako – brez dileme!! Je bila pa v razredu v manjšini.

Najboljše, da farmacija “najde” cepivo za vsako bolezen. Takšni strahopetci kot si ti ste idealni potrošniki, da boste vsak teden cepljeni proti kakšni bolezni.
Če že zbolim rajši zbolim zaradi necepljenja kot zaradi stranskih učinkov cepljenja.

Je pa glede tega cepiva potrebno vedit še nekaj, hpv virusov je ogromno in tudi cepivo še razvijajo. Če bi jaz dala svojo cepit v 6.r, to je 4 leta nazaj, bi bila cepljena z cepivom za komaj 3 najpogostejše viruse. Lansko leto je bila mlajša v 6. in so porabljali še ostanke 6 -valentnega cepiva, nato je prišlo že 9- valentno. Jaz sem se odločila da še malo počakam , da zajamejo še več virusov.
Če bi dala starejšo ceput pred 4.leti bi bila cepljena s 3x manjšo zajetostjo virusov.

Tole je pomembno, ne navalit ko mutav na vsako cepivo ki vam ga ponudijo.

Najboljše, da farmacija “najde” cepivo za vsako bolezen. Takšni strahopetci kot si ti ste idealni potrošniki, da boste vsak teden cepljeni proti kakšni bolezni.
Če že zbolim rajši zbolim zaradi necepljenja kot zaradi stranskih učinkov cepljenja.
[/quote]

Jaz sploh nisem strahopetec, in nisem cepljen proti HPV. Bi pa se bal za svojo hčerko, če bi jo imel. Lahko, da je to neke vrste strahopetnost, da se boljiš za otroka …

Cepljenje ne preprecuje vseh oblik okuzbe s HPV
Cepivo ima omejeno trajanje efktivnosti – ocenjuje se na 6 let, kar pomeni, da ce je cepljena 11-letnica, bo cepivo izgubilo efektivnost ravno v starosti, ko dekleta zacenjajo s spolnimi odnosi
Cepivo ima lahko hude stranske ucinke.
Cepivo je se vedno dolgorocno nepreverjeno.
In ce redno hodis na PAP, zakaj je potrebno cepljenje? Oziroma drugace vprasam: ce cepljenje preprecuje raka, zakaj zdravniki priporocajo, da tudi cepljene zenske redno hodijo na Pap teste?
Vecina raka na maternicnem vratu se razvije po 50. letu starosti. Zakaj potem cepiti 11-letnice?

Vec zensk, ki si redno pregledujejo dojke, ne pomeni manj raka. Raka je ravno toliko, kot ce si jih ne bi pregledovali, ker pregledovanje dojke ne preprecuje raka.
Mamografija ne resuje zivljenj, povzroci pa raka. Ima tudi okoli 6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} napacnih pozitivnih izvidov.

Postavimo stvari v perspektivo.

Tisti, ki ste za cepljenje, ste kadilci? Zakaj ne nehate kadit?
Za rakom zaradi na maternicnem vratu na leto zboli 100 do 150 zensk, za pljucnim rakom pa okoli 1300.

Mi lahko prosim postrežeš s to statistiko? Jaz je ne poznam – namreč s statistiko stranskih učinkov tega cepljenja. Hvala.
[/quote]

A je težko guglat?

http://www.zurnal24.si/svet/vec-tisoc-deklet-poroca-o-stranskih-ucinkih-po-cepljenju-proti-hpv-251214

http://www.healthline.com/health/sexually-transmitted-diseases/hpv-vaccine-pros-and-cons#risk-factors4

http://www.nhs.uk/Conditions/vaccinations/Pages/hpv-vaccine-cervarix-gardasil-side-effects.aspx
[/quote]

To ni statistika, to so rumene strani. Ne smeši se.

New Report

Close