Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cepljenje klopni meningitis – stranski učinki

Cepljenje klopni meningitis – stranski učinki

Ali pa kaj bolj pomembnega: osveščenost o lastnem telesu, ljubica draga. Morda ti potem misel o duševni prizadetosti mine sama od sebe.
http://www.cdc.gov/std/hpv/STDFact-HPV-vaccine-young-women.htm%5B/quote%5D

S tabo je pa res nekaj narobe.
Nič ne spremeni dejstva, da imajo cepiva stranske učinke. To je osveščenost.
Ljudje je preživelo brez cepiv do sedaj in bi tudi v prihodnje.

Avstralija ima mogoče res najboljši zdravstveni sistem na svetu, pa kljub temu ne vidijo rešitve naraščajočemu problemu avtoimunih bolezni različnih vrst. Mnogi strokovnjaki vidijo povezavo v visokem odstotku cepljenih vsako leto.

Seveda so “preživeli” brez cepljenja – 1 od 4 otrok. Med “preživetje” spada tudi povprečna življenska doba, ki je bila nekaj nad 30 let.
Ampak danes je lahko vsak s polno ritjo in prazno glavo že kar Nobelovec…

Pa pri njih je zanimivo še tole: zadnjih xx let veliko delajo na osveščanju ljudi zaradi sonca in kožnega raka.

A več ko se folk maže s to kemijo, več je kožnega raka.
Ne bi moralo biti ravno obratno??

Avstrija ni isto kot Avstralija.
Kje piše da je Avstralija na prvem mestu glede zdravstvenega sistema. Je s tem mišljena kvaliteta, cena, dostopnsot – kateri kriteri je upoštevan?
Koliko je to “mnogi strokovnjaki”, ker gre običajno vedno za ene in iste klovne, večina katerih je res strokovnjakov, ampak ne zdravniških. Samo zato, ker najbolj glasno cvilijo po internetu še niso večina in niso strokovnjaki.
Odstotki cepljenih so že nekaj desetletij pribiližno isti – zakaj se šele sedaj “opazi” “problem” avtoimunih bolezni ?

Ma ja, saj vem. Prva je po enem mesecu, pa potem čez eno leto… jaz sem mislila na tisto po petih letih , ker sem napisala, da je od zadnjega cepljenja minilo že tri leta.

LP in pridne bit, ne se jezit!
[/quote]

Po treh letih se morate spet cepiti, naslednjič pa po petih.

Pa pri njih je zanimivo še tole: zadnjih xx let veliko delajo na osveščanju ljudi zaradi sonca in kožnega raka.

A več ko se folk maže s to kemijo, več je kožnega raka.
Ne bi moralo biti ravno obratno??
[/quote]

Kožni rak ni bolezen, ki kar izbruhne, ampak je potreben določen čas izpostavljenosti soncu, da je škoda v celicah dovolj velika, da pride do raka.
Mazanje s kemijo sploh ni na prvem mestu priporočil – na prvem mestu je, da se naj oblečejo tako, da je pokrito čimveč kože, da naj imajo kolobuk, da naj bodo v senci, da UV žarki učinkujejo tudi, ko je oblačno, da se naj izogibajo popoldanskemu soncu, šele nato pride “kemija”.

In te njihove kampanje imajo pozitiven učinek, sice zakasnek, kot ti je bilo razloženo že v začetku – krivulja obolelih z rakom je začela od leta 2006 dalje stagnirati (število obolelih ne narašča več, razen malenkostno pri moških) oz. pri ženskah celo malo upoada (zadnja leta). Z kampanjami so začeli v 80 letih in so se šele sedaj začeli kazati rezultati.

Ne vem, zakaj ljudi prepričujete, naj se ne cepijo proti KME? Imajo možnost, da se svobodno odločijo, plačajo iz svojega žepa. Za razliko od obveznih cepljenj, ki jih imamo in cepijo tudi alergične na cepivo, tiste, ki imajo posledice cepljenja… 🙁

pa veste, če ste zaščiteni

Jaz sem se letos prvič cepila (zaenkrat samo prvi odmerek).
Po cepljenju mi je bilo zelo slabo, hud glavobol in vročina do 40 tri dni. Roka mi je tako otekla, da si sploh nisem mogla obleči svoje majice. Roka me po dveh tednih še vedno malo boli in cel čas imam občutek kot da prebolevam nekakšno virozo.

Po tem, ko je KME prebolela pred mnogo leti sestra in nato še mož, se mi ne zdi malo okuženih. No, pa saj glede na to, da vsako leto vsak v družini faše vsaj enega klopa (hčerka ga je že letos), 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ni malo…
Aja – nihče pri nas ni imel težav po cepljenju.

Pozimi /pozno jeseni/ do bila cepljenja. Takrat nisem mogla iti, ker sem prebolevala eno malo bolj močno virozo, pa še kašelj potem.
Sedaj pa ne vem, če je še čas. Klopi so že tu :((. Me je kar malo tudi prestrašilo tisto pričevanje zgoraj o stranskih učinkih.

Znanka mi je pripovedovala, da se je cepila proti klopnemu meningitisu. Kmalu po tem, so se začele pri njej težave. Brskala je po internetu in simptomi so bili podobni za multipla sklerozo. Imela je prav. Sedaj se že nekaj let bori s to hudo boleznijo.
Morda je bilo krivo cepljenje, kdo ve, morda je bil to samo sprožilec. Vsak organizem je drugačen in vsak organizem se odzove drugače.

Lani 2 dozi, letos revakcinacija. Edini stranski učinek – okoli 200 EUR lažja denarnica.

Nobenih stranskih ucinkov.

Po prvi dozi nobenih težav, po drugi več dni bolečih mišic, še posebej v cepljeni roki, povišana temperatura, občutek mrzlice in velike izčrpanosti.

Nekaj tednov kasneje so se pojavile še druge težave. Glede na to, da v tistem času ni bilo nekih drugih sprožilcev, je bilo cepljenje tisto, kar jih je sprožilo.

Ker je pri nas borelioza precej pogostejša kot KME, pri nas po pikih klopov veliko bolj sledimo morebitnim simptomom za boleriozo kot KME.

Kožni rak ni bolezen, ki kar izbruhne, ampak je potreben določen čas izpostavljenosti soncu, da je škoda v celicah dovolj velika, da pride do raka.
Mazanje s kemijo sploh ni na prvem mestu priporočil – na prvem mestu je, da se naj oblečejo tako, da je pokrito čimveč kože, da naj imajo kolobuk, da naj bodo v senci, da UV žarki učinkujejo tudi, ko je oblačno, da se naj izogibajo popoldanskemu soncu, šele nato pride “kemija”.

In te njihove kampanje imajo pozitiven učinek, sice zakasnek, kot ti je bilo razloženo že v začetku – krivulja obolelih z rakom je začela od leta 2006 dalje stagnirati (število obolelih ne narašča več, razen malenkostno pri moških) oz. pri ženskah celo malo upoada (zadnja leta). Z kampanjami so začeli v 80 letih in so se šele sedaj začeli kazati rezultati.
[/quote]

Se ti zdi?
Včasih je fino kako statistiko prečitat:

https://melanoma.canceraustralia.gov.au/statistics

https://www.cancer.org.au/about-cancer/what-is-cancer/facts-and-figures.html

Se ti zdi?
Včasih je fino kako statistiko prečitat:

https://melanoma.canceraustralia.gov.au/statistics

https://www.cancer.org.au/about-cancer/what-is-cancer/facts-and-figures.html
[/quote]
Našla si točno isto statistiko kot jaz.
Pri Figure 2 si poglej strmino naraščanja raka v 80 ih in “strmino” sedaj…..


Našla si točno isto statistiko kot jaz.
Pri Figure 2 si poglej strmino naraščanja raka v 80 ih in “strmino” sedaj…..
[/quote]

Še kaj drugega klikni:
In 2013, there were 12,744 new cases of melanoma skin cancer diagnosed in Australia (7,513 males and 5,232 females). In 2018, it is estimated that 14,320 new cases of melanoma skin cancer will be diagnosed in Australia (8,653 males and 5,667 females).

The number of new cases of melanoma skin cancer diagnosed increased from 3,527 (1,733 males and 1,794 females) in 1982 to 12,744 in 2013. Over the same period, the age–standardised incidence rate increased from 27 cases per 100,000 persons (28 for males and 26 for females) in 1982 to 50 cases per 100,000 persons in 2013 (Figure 2).

Lahko kaj vec napises, prosim? Koliko je oseba stara, kaksne simptome je imela na zacetku,…? Jaz namrec poznam podoben primer..:((

Še kaj drugega klikni:
In 2013, there were 12,744 new cases of melanoma skin cancer diagnosed in Australia (7,513 males and 5,232 females). In 2018, it is estimated that 14,320 new cases of melanoma skin cancer will be diagnosed in Australia (8,653 males and 5,667 females).

The number of new cases of melanoma skin cancer diagnosed increased from 3,527 (1,733 males and 1,794 females) in 1982 to 12,744 in 2013. Over the same period, the age–standardised incidence rate increased from 27 cases per 100,000 persons (28 for males and 26 for females) in 1982 to 50 cases per 100,000 persons in 2013 (Figure 2).
[/quote]

Naši onkologi so že pred več kot desetimi leti vedeli, da se bo rak le širil, ne manjšal.
Osebni pogovor, takrat zaradi okoliščin nisem vprašala kako to vedo.

Lahko kaj vec napises, prosim? Koliko je oseba stara, kaksne simptome je imela na zacetku,…? Jaz namrec poznam podoben primer..:((
[/quote]

Tega je precej več, kot je javno znano. Bolniki ne posumijo, če so posledice z zamikom, povezujejo jih šele, ko se odkrije več drugih enakih primerov.
Pa poznamo možne posledice, ki jih proizvajalec navaja?
Napisane.
Cepiva za otroke nimajo niti slovenskega prevoda. Vsaj vsa ne.
Niti se nikoli ne ve, koliko stara cepiva in katere serije so.
Vsaj bolnikk ne. Ker nihče od njih tega ne zahteva. Zakaj ne?
Ravno to nikogar ne zanima, da proizvajalec ne nosi nikakršne odgovornosti, ker je na morebitne posledice opozoril.

VSAK SE CEPI NA LASTNO ODGOVORNOST! VEDNO!

TUDI STARŠI OTROKE! Le oni so odgovorni. Ne zdravniki in ne proizvajalec!
Ravno iz TEH RAZLOGOV CEPIVA NE MOREJO BITI OBVEZNA! Za nikogar!

Še kaj drugega klikni:
In 2013, there were 12,744 new cases of melanoma skin cancer diagnosed in Australia (7,513 males and 5,232 females). In 2018, it is estimated that 14,320 new cases of melanoma skin cancer will be diagnosed in Australia (8,653 males and 5,667 females).

The number of new cases of melanoma skin cancer diagnosed increased from 3,527 (1,733 males and 1,794 females) in 1982 to 12,744 in 2013. Over the same period, the age–standardised incidence rate increased from 27 cases per 100,000 persons (28 for males and 26 for females) in 1982 to 50 cases per 100,000 persons in 2013 (Figure 2).
[/quote]

Še enkrat kampanja o nevarnosti kožnega raka so se začele šele v 80 letih.
Poglej si še enkrat kako hitro je naraščalo število obolelih v 80 in kako naraščajo danes…
Če bi “mazanje s kemijo” povzročalo raka bi morala biti črta grafa še strmejša, ne pa da je sedaj skoraj ravna.

Lahko kaj vec napises, prosim? Koliko je oseba stara, kaksne simptome je imela na zacetku,…? Jaz namrec poznam podoben primer..:((
[/quote]

Prosim…

Prosim…
[/quote]

Prosim..

New Report

Close