Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cepljenje klopni meningitis – stranski učinki

Cepljenje klopni meningitis – stranski učinki

Ne. Nikoli problemov in to po večkratnem cepljenju.

Vsi v družini smo bili že večkrat cepljeni proti KME.
Nobenih stranskih učinkov.
“Prepričal” me je kolega, katerega mama je zbolela za KME.

Jst bom takole rekel: Lani sem sredi poletja zbolel za KME, in glede na simptome, ki so izredno podobni virozi, bi vsekakor priporočal cepljenje. Težko je namreč ocenit, da gre za meningitis, še posebej če klopa sploh ne opaziš…posledice te bolezni pa so lahko blazno neprijetne, nekaj odstotkov se konča tudi smrtno, saj lahko odpove živčevje ali pa so možgani hudo prizadeti…lahko si tudi priklenjen na voziček, nekateri so morali še enkrat se učit hodit ali govorit, skratka cel kup nevšečnosti je možnih.

Sam sem imel to srečo, da me je tresavica napadla nenavadno hitro, drugače verjetno nebi posumil na karkoli od klopa, ampak bi se lepo zdravil s čaji in spanjem, ker za virozo ponavadi sploh ne obiščem dohtarja…kakšne bi bile v tem primeru posledice, pa lahko le ugibam. Tako pa sem hitro lahko sklepal, da je krivec prav ugriz okuženega klopa. Sicer so bili na infekcijski šokirani, ko sem jim pojasnil časovne intervale slabega počutja in ostalih simptomov, punkcija pa je bila negativna…nobenemu ni bilo nič jasno, sploh zaradi tresenja, ki nastopi v drugi fazi bolezni, ko se meningitis naseli v možgane. Pri meni pa takrat ni bilo nič zaznati na preiskavah.

Zaenkrat kaže odlično, nimam težav ne s soncem, ne z ravnotežjem, niti s koncentracijo in s spominom ne…no, za sonce se še malo prehitro hvalim, saj poletje in vročina še prideta. Upam, da bom eden od tistih redkih srečnežev, ki nimamo težav in posledic zaradi te zahrbtne bolezni.

Če se veliko gibate v naravi, potem bi vsekakor pripiročal, je pa itak najbolj važno, da se vsakič ob vrnitvi iz sprehodov ali kakršnihkoli aktivnosti čimprej stuširate in res dobro pogledate za te proklete zajedalce, prej ko jih odkrijete, manjša je možnost obolenja.

Ampak saj to že itak veste sigurno…

Lp

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Pri nas smo trije cepljeni s štirimi odmerki, vsi brez stranskih učinkov.
Prepričali so me vrstnik, ki je zbolel že pred leti in je ostal hemiplegik, ter dve sodelavki, od katerih se je morala ena zaradi glavobolov in težav s koncentracijo predčasno upokojiti. Vsi trije cepljenje toplo priporočajo in se jezijo nase, ker sami tega niso storili.

Čudi me, da vsi poznate kar par folka ki je zbolel za KME. Ceprav je mogoce 200 primerov letno v celi sloveniji. Zato dvomim v tole.
Borelija pa ja, to pa tudi jaz poznam, že med sorodniki so 3- je.

Ker imam nekaj avtoimunih bolezni v remisiji, se za živo glavo ne grem cepit. Pa bi se še najraje proti klopnemu meningitisu.

Nočem izzivat z nobenim cepljenjem več svojega telesa ( BTV – avtoimune so mi izbruhile po cepljenju proti prejetju 3 doz cepiva proti gripi med leti 2000-2003 – 3 leta zapored cepljeno, 1 leto po zadnjem celjenju izbuh prve AI bolezni, leto 2002 tudi po cepljenju proti Hepatititsu B – delala v takem poklicu, riziko, delo z odvisneži od nedovoljenih substanc, nevarnost uboda, se cepila, da bi sebe zaščitila).

Lahko kaj vec napises, prosim? Koliko je oseba stara, kaksne simptome je imela na zacetku,…? Jaz namrec poznam podoben primer..:((
[/quote]

Ne vem prav točno, kakšne simptome je imela, ker mi več kot toliko ni povedala, jaz pa se je tudi nisem upala spraševati. Povedala mi je, da si je diagnozo postavila sama in si je vse poiskala na internetu. Zadnjič sva govorili po telefonu in mi je povedala, da ima hude bolečine, rekla mi je, naj jo pridem kaj obiskat. Hotela sem iti, prej sem poklicala po telefonu, da bi se najavila, vendar se mi ni oglasila. Nočem biti preveč vsiljiva, tudi ne vem prav točno, koliko je stara, vsekakor pa nekaj čez 50 let. Upam, da te ne doleti ta huda bolezen. Lp

Jaz isto, sum na vsaj 2 AI bolezni. In ja, itak da se ne bom cepila.

Čudi me, da vsi poznate kar par folka ki je zbolel za KME. Ceprav je mogoce 200 primerov letno v celi sloveniji. Zato dvomim v tole.
Borelija pa ja, to pa tudi jaz poznam, že med sorodniki so 3- je.
[/quote]
Prvi je zbolel pred 22 leti, druga pred 8 leti in tretja pred 3 leti. Sem že kar nekaj časa na tem svetu in se jih je nabralo. 🙂

Za težave s soncem, bivanjem na soncu, poskusi z lanenim oljem.
Menda pomaga že po treh dneh jemanja.
Meni je.

Za težave s soncem, bivanjem na soncu, poskusi z lanenim oljem.
Menda pomaga že po treh dneh jemanja.
Meni je.
[/quote]

O, to je pa dobro vedet, hvala za nasvet🤗 Najraje posežem po naravnih zdravilih, tako da je res dobrodošla informacija. Sicer pa, ali zaužiti ali mazati po koži, kako je bolje?

Prekajen meso dl cajt gvera;)

O, to je pa dobro vedet, hvala za nasvet🤗 Najraje posežem po naravnih zdravilih, tako da je res dobrodošla informacija. Sicer pa, ali zaužiti ali mazati po koži, kako je bolje?
[/quote]

Zaužiti.
Povezave poišči sam, od dr. Budwigove, mogoče kar laneno olje. Ni bila zdravnica, mislim, da fizičarka.
Če boš rabil še kakšno drugo informacijo, o naravni medicini, če te pe kaj pesti, pa kar vprašaj. Več glav več ve.
Pa veselo sončenje.

Zaužiti.
Povezave poišči sam, od dr. Budwigove, mogoče kar laneno olje. Ni bila zdravnica, mislim, da fizičarka.
Če boš rabil še kakšno drugo informacijo, o naravni medicini, če te pe kaj pesti, pa kar vprašaj. Več glav več ve.
Pa veselo sončenje.
[/quote]

Okej, hvala še enkrat! Itak spremljam stanje, če mi na soncu ne bo prijetno, pa bom posegel po lanenem olju. Sem in tja ga že tako ali tako kupim za v solato za malo spremembe, res pa ga nikoli nisem užival samega kot zdravilni sirup…lp

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Brskala je po internetu in prisla do osupljivih spoznanj! Cepljenje krivo za vse! Kako pa zboli ostalih 99,99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolnikov z MS? Zagotovo od cepiv! Ce pa ne, pa ziher od chemtrailov. V glavnem, od farmacije in lobijev. In rockafellerjev.

Zdrava pamet in splosna razgledanost se je ocitno v dobi informacij izrodila v idiotizem.

Se odg: vsi 4je cepljeni in nobenih stranskih ucinkov.

Ne vem prav točno, kakšne simptome je imela, ker mi več kot toliko ni povedala, jaz pa se je tudi nisem upala spraševati. Povedala mi je, da si je diagnozo postavila sama in si je vse poiskala na internetu. Zadnjič sva govorili po telefonu in mi je povedala, da ima hude bolečine, rekla mi je, naj jo pridem kaj obiskat. Hotela sem iti, prej sem poklicala po telefonu, da bi se najavila, vendar se mi ni oglasila. Nočem biti preveč vsiljiva, tudi ne vem prav točno, koliko je stara, vsekakor pa nekaj čez 50 let. Upam, da te ne doleti ta huda bolezen. Lp
[/quote]

Hvala za odg.

Na vasi se vsi poznamo, pa še vsaj pol ljudi iz sosednjih vasi poznamo 🙂

Nekateri imamo skoraj pol stoletja za sabo, smo se velikokrat selili, delamo v poklicu, kjer srečujemo veliko ljudi, pa je. Ne samo, da poznaš enega, ki je preživel KME, včasih jih je celo več.

Praviš, vsako leto 200 ljudi, v 50 letih 10.000 različnih ljudi, ker KME imaš običajno 1x.
A vidiš, nekoga, ki bi ga dobil 2x pa res ne poznam.

V Slovenij nas je cca. 2 mio.
Zdaj pa zračunaj, koliko ljudi moraš poznati, da poznaš vsaj enega s KME.

Brskala je po internetu in prisla do osupljivih spoznanj! Cepljenje krivo za vse! Kako pa zboli ostalih 99,99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolnikov z MS? Zagotovo od cepiv! Ce pa ne, pa ziher od chemtrailov. V glavnem, od farmacije in lobijev. In rockafellerjev.

Zdrava pamet in splosna razgledanost se je ocitno v dobi informacij izrodila v idiotizem.
[/quote]

Poznam vec kot 30 ljudi z MS, pa niti en od njih ni bil cepljen niti proti KME niti proti gripi…

Poznam vec kot 30 ljudi z MS, pa niti en od njih ni bil cepljen niti proti KME niti proti gripi…
[/quote]

Je pa verjetno marsikdo od njih imel okuzenega klopa z borelijo..nevede, ker itak naj bi bila dostikrat MS posledica zastarane okuzbe z borelijo, oziroma jar borelioza ne MS. Ampak problem so testi, ker če se ne testiraš pravi čas, v točno določenem obdobju po okužbi, so izvidi ponavadi negativni. Vsaj ti elisa testi, ki jih delajo pri nas.

Je pa verjetno marsikdo od njih imel okuzenega klopa z borelijo..nevede, ker itak naj bi bila dostikrat MS posledica zastarane okuzbe z borelijo, oziroma jar borelioza ne MS. Ampak problem so testi, ker če se ne testiraš pravi čas, v točno določenem obdobju po okužbi, so izvidi ponavadi negativni. Vsaj ti elisa testi, ki jih delajo pri nas.
[/quote]

MS lahko ima podobne znake kot borelija, a vsi imajo z lumbalno punkcijo, MRI slikami in testi EP potrjeno MS in ta ni posledica zastarane borelioze.

MS lahko ima podobne znake kot borelija, a vsi imajo z lumbalno punkcijo, MRI slikami in testi EP potrjeno MS in ta ni posledica zastarane borelioze.
[/quote]

Obstajajo raziskave, malo poguglaj v anglescini..ne rečem, da so vsi primeri, marsikateri primer pa je v bistvu zastarana borelija. Vse te teste, ki jih pises, opravijo tudi pri boreliji, ce je nepojasnjeno. Tudi pri boreliji se pokazejo lezije. Zelo podobna klinicna slika.

Pozdravljeni,

pred par dnevi sva se s 3 letno hčerko cepili. Ona tretjič in brez stranskih učinkov. Jaz pa šestič in sem jih prvič imela. Že kakih pet minut po cepljenju sem začutila, da se mi tresejo roke, postala sem vsa bleda in sem skoraj omedlela. Prepoznala sem občutek in hitro potrkala zdravnici, ki me je takoj oskrbela (noge v zrak, voda, sladkarije). Po cca. 15 minut sem bila dovolj dobra za domov. Vredu pa nisem bila. Komaj sem se privlekla do doma (vozil je dedi) in potem sem do kake tretje ure popoldan še čutila omedlevico. Počivala z vzdignjenimi nogami, jela in veliko pila. Lulati sem hodila nenavadno veliko. Več ur na skoraj 10 minut. In seveda drisko sem dobila. Do večera pa sem bila spet dobra in je sedaj ok.

Naj povem, da sem bila tešča, sem dan prej vzela zadnji antibiotik po vnetju mehurja in imam neko kožno avtoimuno bolezen.

Vsekakor bom otroke še cepila, ker se KME res bojimo in hodimo v hribe. Pred leti sem spoznala nekoga, ki je preživel in me je pošteno prestrašil. Tudi sicer sem že za marsikoga slišala, ki pa ga ne poznam. Borelijo pa je po klopu pred leti preživel oče in še dolgo imel posledice..

Moja sestra mi je med pogovorom zaupala, da sta lani s kolegico obe imeli neko reakcijo, ne tako kot jaz. In sta ugotovili, da sta bili predhodno cepljeni z Baxter cepivom, takrat pa z Pfizer. Mož pa je bil cepljen vedno s Pfizer in je bil OK. In res, tudi pri meni je bilo tako – prvič s Pfizer, prej pa vedno Baxter.

Ne vem, če je to kaj vplivalo ali pa zgolj dejstvo, da zdravstveno nisem bila v najboljšem stanju. Vsekakor bom sedaj cepljenje bolj spoštovala. Se pa še bomo cepili. Otroke tudi za Pnevmokoka (preživeli RSV pei 2m) in za rotaviroto. Vsi smo ok in normalni ter dobro (odlično) napredujemo.

Lep pozdrav.

P.S. tudi hči je bila tri krat cepljena s Pfizer.

Naši onkologi so že pred več kot desetimi leti vedeli, da se bo rak le širil, ne manjšal.
Osebni pogovor, takrat zaradi okoliščin nisem vprašala kako to vedo.
[/quote]

Za ozon si že slišala? To bi ti lahko povedal vsak bebec.

Saj mi tudi je, ravnokar. 😜

New Report

Close