Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cerkev lagala o številu vernikov, da je od države dobila več

Cerkev lagala o številu vernikov, da je od države dobila več


Pri nas v eni od ljubljanskih župnij je cerkev 4x na nedeljo v povprečju polna. Zjutraj trikrat še stojijo, zvečer jih je malce manj.
[/quote]

Dobro zate, upam, da vas na eno navadno nedeljo popišejo po celotni Sloveniji in bodo imeli vsaj relevantne podatke.


Pri nas v eni od ljubljanskih župnij je cerkev 4x na nedeljo v povprečju polna. Zjutraj trikrat še stojijo, zvečer jih je malce manj.
[/quote]

Dobro zate, upam, da vas na eno navadno nedeljo popišejo po celotni Sloveniji in bodo imeli vsaj relevantne podatke.
[/quote]

Zakaj pa ne recimo na veliko spoboto ko prinesete še vse podlasice žegnat? (Čemu?) Takrat je pri nas cerkev od 10h do 18h vsako polno uro (torej 9x) nabutana.


Pri nas v eni od ljubljanskih župnij je cerkev 4x na nedeljo v povprečju polna. Zjutraj trikrat še stojijo, zvečer jih je malce manj.
[/quote]

Dobro zate, upam, da vas na eno navadno nedeljo popišejo po celotni Sloveniji in bodo imeli vsaj relevantne podatke.
[/quote]

Dobro zanjo je samo, če ona ni med tistimi, ki stojijo 😀

Zarad mene lahko tudi na veliko soboto. ali pa za božič, če boš pol lažje spala?
Point je v tem, da uporabljajo zastarele podatke in cuzajo davkoplačevalski denar zaradi irelevantnih podatkov.

Me prav zanima, koliko ljudi bi se odločilo za vstop v RKC, če jih ne bi krstili takrat, ko se otrok sploh ne zaveda, kaj delajo z njim, ampak takrat, ko bi že bili toliko zreli, da vedo, kam se spuščajo. Da o nadaljnih siljenjih k verouku in mašam ne govorim. Tudi jaz sem žrtev tega.

Statistika vernikov bi v tem primeru močno upadla, česar se RKC dobro zaveda.

O molzenju denarja in davkariji pa raje ne bi.

Sej to se ve približno … ene 10 odraslih se da krstit na leto v LJ nadškofiji, se mi zdi. Rečmo ene 50 v celi Sloveniji.

Dobro zate, upam, da vas na eno navadno nedeljo popišejo po celotni Sloveniji in bodo imeli vsaj relevantne podatke.
[/quote]

Zakaj pa ne recimo na veliko spoboto ko prinesete še vse podlasice žegnat? (Čemu?) Takrat je pri nas cerkev od 10h do 18h vsako polno uro (torej 9x) nabutana.
[/quote]

To skoz eni in isti hodite 9x na dan. Zato tud veš, kakšna je situacija vseh 9x.. Smo te ujeli :))

A danes si pa iz monovskih katolikov (včerajšnja tvoja tema) prišla že naprej!
Najbrž delaš v JU, saj si aktivna nekje med sedmo in petnajsto uro..
Da se ti le da za tisti sendvič in sok vsak dan odpirat nove teme.
Nisem te žalila, saj je tvoj nivo pisanja globoko pod mejo kulturnega dialoga.
Včeraj si napisala, da so te v mladosti zlorabljali vsi, tako da vem kje je jedro tvojih težav.

Sej to se ve približno … ene 10 odraslih se da krstit na leto v LJ nadškofiji, se mi zdi. Rečmo ene 50 v celi Sloveniji.
[/quote]

Toliko jih je bilo letos samo v naši župniji. Lj, obrobje.

Jaz čisto dobro spim. Podake hočete vi. Me pa zanima zakaj? Glavarina na plečih davkoplačevalcev? Hm…

Sej to se ve približno … ene 10 odraslih se da krstit na leto v LJ nadškofiji, se mi zdi. Rečmo ene 50 v celi Sloveniji.
[/quote]

Toliko jih je bilo letos samo v naši župniji. Lj, obrobje.
[/quote]

Ta moj podatek je uradni od LJ nadškofije 2-3 leta nazaj. Tako da ti ne verjaem.

Zakaj pa ne recimo na veliko spoboto ko prinesete še vse podlasice žegnat? (Čemu?) Takrat je pri nas cerkev od 10h do 18h vsako polno uro (torej 9x) nabutana.
[/quote]

To skoz eni in isti hodite 9x na dan. Zato tud veš, kakšna je situacija vseh 9x.. Smo te ujeli :))
[/quote]

Ne, ne, ne. To je en drug pojav. Eden od žlahte nese futr v cerkev, potem gre pa cela žlahta zraven pazit na futr, da župnik ne izmakne česa, ker jim noben ne zaupa preveč. To razloži polne cerkve

Vernikov po celem svetu je okoli devetdeset procentov. Najmočnejša pa je……..

V Indiji prevladuje hinduizem. Hinduízem splošno velja za najstarejšo glavno svetovno religijo[36]. Značilnost hinduizma je velika raznolikost verovanj, izvajanj in svetih besedil. Religija izvira iz starodavne vedske kulture, ki so jo na podcelino s sabo prinesli indoevropski arijci. Hinduizem je tretja najbolj razširjena vera. V hinduizmu se ukvarjajo z jogo. Poznajo štiri glavne vrste joge. Vsak si izbere tisto, ki najbolj ustreza njegovem značaju in starosti. Indija, ki je kulturno raznolika družba, slavi veliko različnih praznikov največkrat v obliki festivalov. Tako poleg treh nacionalnih državnih praznikov, indijske zvezne države praznujejo svoje praznike ali lokalne festivale glede na prevladujočo religijo ali jezikovno skupnost, Tako je dobro poznati Seznam državnih in javnih praznikov Indije, ki so predvsem obvezno spoštovani s strani javnih služb.

To skoz eni in isti hodite 9x na dan. Zato tud veš, kakšna je situacija vseh 9x.. Smo te ujeli :))
[/quote]

Ne, ne, ne. To je en drug pojav. Eden od žlahte nese futr v cerkev, potem gre pa cela žlahta zraven pazit na futr, da župnik ne izmakne česa, ker jim noben ne zaupa preveč. To razloži polne cerkve
[/quote]
Verjamem, kajti če si že vi v družini kradete med sabo je jasno, da vas tudi cerkev ne bo spreobrnila

Toliko jih je bilo letos samo v naši župniji. Lj, obrobje.
[/quote]

Ta moj podatek je uradni od LJ nadškofije 2-3 leta nazaj. Tako da ti ne verjaem.
[/quote]
recimo, če greš na net, najdeš takoj podatek, da je bilo leta 2015 v Sloveniji 265 krstov odraslih. Ker je škofij 7, je povprečje 37,9. Če gledaš št krščenih majhnih otrok in po deležih nekako primerjaš še katehumene, potem je ta številka v LJ veliko večja. Verjemi, če hočeš, če ne pa tudi OK.

Draga Majda, slučajno sem prebrala tvoj komentar.

Prvo kot prvo: Avtorica te teme nisem jaz.

Drugo kot drugo: Včeraj sem ti v moji temi napisala, da komentarja o posilstvu nisem napisala jaz, ampak en bolnik, ki krade nicke.

Tretje kot tretje: Zakaj te tako motijo teme, ki govorijo o resnici glede Cerkve? Te peče vest? Normalno in pravilno je, da se javnost o tem obvesti.

Ne, ne, ne. To je en drug pojav. Eden od žlahte nese futr v cerkev, potem gre pa cela žlahta zraven pazit na futr, da župnik ne izmakne česa, ker jim noben ne zaupa preveč. To razloži polne cerkve
[/quote]
Verjamem, kajti če si že vi v družini kradete med sabo je jasno, da vas tudi cerkev ne bo spreobrnila
[/quote]

Kako ŠE cerkev? Cerkev je zadnja, ki bi kogar spreobrnila, samo daje potuhu v zameno za dnar (spoved pa keš v pušco)

Draga Majda, slučajno sem prebrala tvoj komentar.

Prvo kot prvo: Avtorica te teme nisem jaz.

Drugo kot drugo: Včeraj sem ti v moji temi napisala, da komentarja o posilstvu nisem napisala jaz, ampak en bolnik, ki krade nicke.

Tretje kot tretje: Zakaj te tako motijo teme, ki govorijo o resnici glede Cerkve? Te peče vest? Normalno in pravilno je, da se javnost o tem obvesti.
[/quote]

Pozdravljena.

Mene te teme ne motijo in zaradi tega nisem niti malo prizadeta.
Zanimivo se mi pa zdi, da se vsak delovni dan odpre nova tema o cerkvi.
Glede tvojega spolnega življenja se pa ni treba opravičevati s tem, da je nekdo drug prevzel tvoj nick.
Meni in kolegom se to še ni zgodilo in ne reci, da imajo duhovniki tako moč (v Boga itak ne verjameš), da ti ukradejo identiteto.

Lp, se posljavljam

Ta moj podatek je uradni od LJ nadškofije 2-3 leta nazaj. Tako da ti ne verjaem.
[/quote]
recimo, če greš na net, najdeš takoj podatek, da je bilo leta 2015 v Sloveniji 265 krstov odraslih. Ker je škofij 7, je povprečje 37,9. Če gledaš št krščenih majhnih otrok in po deležih nekako primerjaš še katehumene, potem je ta številka v LJ veliko večja. Verjemi, če hočeš, če ne pa tudi OK.
[/quote]

Aja, ok, sem si narobe zapomnil potem. Sem si očitno samo zapomnil, da je dvomestna cifra za nadškofijo in ne prav velika. 265 za celo SLO je še vedno zeloooo malo. Zanimivo, kako je RKC dobra v “prepričevanju” dojenčkov, odraslih pa ji nekak ne rata pritegnit, pa je potenciala ogromno ( 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovencev ni krščenih, kandidatov bi bilo veliko)

Po mojem mnenju se večina odraslih vpiše v RKC samo zato, da se lahko cerkveno poročijo. Npr.: Partnerica nima zakramentov, partner in/ali njegova družina pa želijo cerkveno poroko, zato se mora partnerica vpisati v rsegister RKC. To bo to, se mi zdi.

Toliko jih je bilo letos samo v naši župniji. Lj, obrobje.
[/quote]

Ta moj podatek je uradni od LJ nadškofije 2-3 leta nazaj. Tako da ti ne verjaem.
[/quote]

Ta podatek mi je nenavaden. Js sem prejela sv. krst leta 2009 v Kopru in nas je bilo enih 10. To je baje neka povprečna številka na leto, so rekli. Glede na to, kaj sama opažam za Veliko noč (ko se krsti odrasle), je to res – navadno jih je okrog 10. Čudi me, da jih ni v Ljubljani kaj več, glede na to, da ima kar precej več prebivalcev.

Da hkrati odgovorim še tistemu nad mano – ne, nisem prejela sv. krsta zato, da bi se lahko cerkveno poročila. Je pa res to eden glavnih razlogov, kolikor opažam.

Svinjarija, kaj si privošči RKC. Bruh.


recimo, če greš na net, najdeš takoj podatek, da je bilo leta 2015 v Sloveniji 265 krstov odraslih. Ker je škofij 7, je povprečje 37,9. Če gledaš št krščenih majhnih otrok in po deležih nekako primerjaš še katehumene, potem je ta številka v LJ veliko večja. Verjemi, če hočeš, če ne pa tudi OK.
[/quote]

Aja, ok, sem si narobe zapomnil potem. Sem si očitno samo zapomnil, da je dvomestna cifra za nadškofijo in ne prav velika. 265 za celo SLO je še vedno zeloooo malo. Zanimivo, kako je RKC dobra v “prepričevanju” dojenčkov, odraslih pa ji nekak ne rata pritegnit, pa je potenciala ogromno ( 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovencev ni krščenih, kandidatov bi bilo veliko)
[/quote]

Narobe si si zapomnil, pa še narobe interpretiraš. Ali si tako neveden, ali po naravi hudoben, ne vem.
Kdo pa daje dojenčke krstit? Ljudje, taki kot sva jaz in ti. Cerkev nobenega na silo ne krsti.
In če hočeš – sama mislim, da je kristjanov (dovolj) komaj za seme. Res pa je, da so sol zemlje in luč sveta. Ni treba, da jih je veliko. Če so pravi, prekvasijo vse. In nekaj takih poznam, zaradi katerih je na svetu veeeeeeeeliko lepše živeti. Tudi tebi.
Še vedno pa ni odgovora zakaj je vprašanje števila sploh zanimivo?

Itak. Pa smo pri isto vernih kot so tisti, ki so bili pač krščeni…

Aja, ok, sem si narobe zapomnil potem. Sem si očitno samo zapomnil, da je dvomestna cifra za nadškofijo in ne prav velika. 265 za celo SLO je še vedno zeloooo malo. Zanimivo, kako je RKC dobra v “prepričevanju” dojenčkov, odraslih pa ji nekak ne rata pritegnit, pa je potenciala ogromno ( 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovencev ni krščenih, kandidatov bi bilo veliko)
[/quote]

Narobe si si zapomnil, pa še narobe interpretiraš. Ali si tako neveden, ali po naravi hudoben, ne vem.
Kdo pa daje dojenčke krstit? Ljudje, taki kot sva jaz in ti. Cerkev nobenega na silo ne krsti.
In če hočeš – sama mislim, da je kristjanov (dovolj) komaj za seme. Res pa je, da so sol zemlje in luč sveta. Ni treba, da jih je veliko. Če so pravi, prekvasijo vse. In nekaj takih poznam, zaradi katerih je na svetu veeeeeeeeliko lepše živeti. Tudi tebi.
Še vedno pa ni odgovora zakaj je vprašanje števila sploh zanimivo?
[/quote]

Ja sej to pravim. Pod prisilo staršev 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovenije včlanjenih v RKC. Na lastno pest pa samo 265 (od 600000) v celi Sloveniji vsako leto. Razlika očitna. Očitno ni tako zanimiva zadeva ta RKC, ko ni prisile staršev.

New Report

Close