Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cerkev lagala o številu vernikov, da je od države dobila več

Cerkev lagala o številu vernikov, da je od države dobila več

Če so katoličani sol zemlje, potem je še dobro, da je v Sloveniji samo 265 resnih na leto, ker preveč soli ni dobro za zdravje, bi pritisk preveč narasel, če bi jih bilo več.

Narobe si si zapomnil, pa še narobe interpretiraš. Ali si tako neveden, ali po naravi hudoben, ne vem.
Kdo pa daje dojenčke krstit? Ljudje, taki kot sva jaz in ti. Cerkev nobenega na silo ne krsti.
In če hočeš – sama mislim, da je kristjanov (dovolj) komaj za seme. Res pa je, da so sol zemlje in luč sveta. Ni treba, da jih je veliko. Če so pravi, prekvasijo vse. In nekaj takih poznam, zaradi katerih je na svetu veeeeeeeeliko lepše živeti. Tudi tebi.
Še vedno pa ni odgovora zakaj je vprašanje števila sploh zanimivo?
[/quote]

Ja sej to pravim. Pod prisilo staršev 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovenije včlanjenih v RKC. Na lastno pest pa samo 265 (od 600000) v celi Sloveniji vsako leto. Razlika očitna. Očitno ni tako zanimiva zadeva ta RKC, ko ni prisile staršev.
[/quote]

Ampak od kod se vzame tistih ne vem koliko staršev, ki svoje otroke prisilno krstijo? Tisti verjetno niso s tega sveta. Kaj šele iz Slovenije.

iz pradavnine ena generacija naslednjo prisilno tišči v to. Sami se odrasli redko za to odločajo.

V 4 letih se jih za to odloči samo dobrih 1000. Meni se ne zdi tako malo.
Tale pradavnina je pa hecna zadeva. Gre za 20-30 letnike. In če računaš, da jih je bilo v letu 2015 skoraj 11500, gre za 23000 mladih staršev. Vsako leto.

11500 novih katoličanom vsako leto prisiljenih od staršev, 265 prostovoljnih.

To so posledice indoktrinacije, nekateri se je ne losajo celo življenje, ampak vsaj vedno več.

[img]https://i.stack.imgur.com/MyQki.jpg[/img]

Krščenim otrokom je vera definitivno vsiljena. Otroka, ki se sploh ničesar ne zaveda, s krstom vpišejo v RKC. Najbolj mi gredo v nos starši otrok, ki ga dajo krstiti zgolj zaradi vpliva okolice in sorodnikov. Kot starš moraš imeti hrbtenico in se zoperstaviti tistim, ki ti težijo, da moraš otroka dati krstiti. To je odločitev staršev in nikogar drugega, saj se ostalih to ne tiče.

Evo primer iz moje družine: Sestra in svak sta odlašala s krstom njunega sina. Babi (moja in od sestre) jima je stalno težila z vprašanjem: “Kdaj bo krst?”. No, samo zato, ker sta je bila že sita, sta dala nečaka krstiti. Da bi se ji pa zoperstavila? Ne, to pa ne. No, taka starša, čeprav je vmes tudi moja sestra, nimata ne hrbtenice ne poguma, da bi se babi zoperstavila.

Še nekaj. Zdaj jima babi že teži s poroko, saj živita na koruzi.

nisem prepričan, da je to koristno.

škodi pa prav gotovo ne…

Vera? Ma kurac. Korporacija.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

nisem prepričan, da je to koristno.

škodi pa prav gotovo ne…
[/quote]

posiljevanje ne škodi?

Sem preprosta ženska, upokojenka. Sem verna in vera je zame velika vrednota. Pomaga mi živeti. Mislim, da bi bili ljudje srečnejši, če bi bili verni, imeli bi cilj v življenju, trudili bi se za to, da bi živeli brez grehov in brez sebičnosti. Vsi bomo enkrat prišli pred večnega Sodnika in bomo odgovarjali za naša življenja.
Vi si mislite, da vas babice “posiljujejo” z vero in s tem, da dajte krstiti otroke, v resnici pa vam babice želijo najboljše. Samo vi se tega ne zavedate, ker mislite, da vse veste in ste najbolj pametni. V resnici smo samo šibki ljudje, ki ne vemo, kaj bo jutri.
Malo ponižnosti ne bi škodilo nobenemu. Bog nam vsem skupaj pomagaj in nas vodi po pravi poti življenja. Obilo blagoslova želim vsem!


Tudi tebi ne bi škodilo malo ponižnosti. Tukaj mahaš z nekakšnim fantomskim večnim sodnikom, ki nam naj bi vsem sodil, ko bomo mrtvi, za kar nimaš popolnoma nobenega dokaza, zraven pa se čutiš še poklicano, da deliš nauke ljudem, ki mislijo drugače kot ti. Če to ni napuh, pa res ne vem, kaj je.

To, da tebi vera pomaga v življenju, je super, ni pa tvoje psihično stanje noben dokaz, da ima ta tvoja vera kakršnokoli realno osnovo v nekem dejanskem vsemogočnem bitju. Tudi alkohol pomaga, da so ljudje srečnejši. Pa seks. Pa denar. Pa mehiške nadaljevanke.

Zgubljanje cajta po nekih zatohlih cerkvah (in po možnosti še fasati nadlegovanje sivega kilklarja) pač ni najboljši način za vse. Ti uživaj v tem, če ti paše, pa tudi ti ne misli, da si požrla vso pamet tega sveta, da boš drugim diktirala. Ti imaš svoje življenje, vnukom pa boš pustila njihovega, tvoja vzgojna naloga je končana, od tu naprej gre samo še za vtikovanje, ker ti je dolgčas. Malo več ponižnosti in manj komandiranja s tvoje strani bo potrebnega, če hočeš, da te bo kdo poslušal.

Da pa vehementno trdiš, kaj bo po smrti (nek sodnik), je pa domišljavost najvišjega ranga. Razumni ljudje vedo, da ne vedo, kaj bo po smrti, samo takšni kot ti si domišljate, da veste. Lagati ni lepo.


Tudi tebi ne bi škodilo malo ponižnosti. Tukaj mahaš z nekakšnim fantomskim večnim sodnikom, ki nam naj bi vsem sodil, ko bomo mrtvi, za kar nimaš popolnoma nobenega dokaza, zraven pa se čutiš še poklicano, da deliš nauke ljudem, ki mislijo drugače kot ti. Če to ni napuh, pa res ne vem, kaj je.

To, da tebi vera pomaga v življenju, je super, ni pa tvoje psihično stanje noben dokaz, da ima ta tvoja vera kakršnokoli realno osnovo v nekem dejanskem vsemogočnem bitju. Tudi alkohol pomaga, da so ljudje srečnejši. Pa seks. Pa denar. Pa mehiške nadaljevanke.
[/quote]
1. Ti sploh ne veš kaj je ponižnost.
2. Kaj pa je sreča? Tudi o tem se ti ne sanja.

Sreča je poslušati devičnike v kiklah pri nasvetih glede spolnosti, družine, dogajanja po smrti in jim na koncu pokloniti novčiče.


Tudi tebi ne bi škodilo malo ponižnosti. Tukaj mahaš z nekakšnim fantomskim večnim sodnikom, ki nam naj bi vsem sodil, ko bomo mrtvi, za kar nimaš popolnoma nobenega dokaza, zraven pa se čutiš še poklicano, da deliš nauke ljudem, ki mislijo drugače kot ti. Če to ni napuh, pa res ne vem, kaj je.

To, da tebi vera pomaga v življenju, je super, ni pa tvoje psihično stanje noben dokaz, da ima ta tvoja vera kakršnokoli realno osnovo v nekem dejanskem vsemogočnem bitju. Tudi alkohol pomaga, da so ljudje srečnejši. Pa seks. Pa denar. Pa mehiške nadaljevanke.
[/quote]
1. Ti sploh ne veš kaj je ponižnost.
2. Kaj pa je sreča? Tudi o tem se ti ne sanja.
[/quote]
Prvič: človek, ki druge ljudi opominja k ponižnosti, ravna točno nasprotno od tega, kar uči.
Drugič: a se zmeniva, da nima kdo kaj poučevati sočloveka, kaj bi za njega morala biti sreča in sploh katerikoli pojem? Sploh ne tisti, ki se ven meče s svojo ponižnostjo.

nisem prepričan, da je to koristno.

škodi pa prav gotovo ne…
[/quote]

posiljevanje ne škodi?
[/quote]

imam občutek da tebi ja…

A brez vere in strahu pred sodnikom pa ne moreš živet moralno in nesebično?


1. Ti sploh ne veš kaj je ponižnost.
2. Kaj pa je sreča? Tudi o tem se ti ne sanja.
[/quote]
Prvič: človek, ki druge ljudi opominja k ponižnosti, ravna točno nasprotno od tega, kar uči.
Drugič: a se zmeniva, da nima kdo kaj poučevati sočloveka, kaj bi za njega morala biti sreča in sploh katerikoli pojem? Sploh ne tisti, ki se ven meče s svojo ponižnostjo.
[/quote]

Svojega nasveta se drži predvsem ti. Kar naprej tukaj pametuješ kaj je prav in kaj ni. V vseh temah se čutiš dolžna predstavljat svoje velecenjeno mnenje.
A se zmeniva, da nas res nehaš poučevat. Predvsem ti. Predvsem ti.


Prvič: človek, ki druge ljudi opominja k ponižnosti, ravna točno nasprotno od tega, kar uči.
Drugič: a se zmeniva, da nima kdo kaj poučevati sočloveka, kaj bi za njega morala biti sreča in sploh katerikoli pojem? Sploh ne tisti, ki se ven meče s svojo ponižnostjo.
[/quote]

Svojega nasveta se drži predvsem ti. Kar naprej tukaj pametuješ kaj je prav in kaj ni. V vseh temah se čutiš dolžna predstavljat svoje velecenjeno mnenje.
A se zmeniva, da nas res nehaš poučevat. Predvsem ti. Predvsem ti.
[/quote]
Kdo si ti? Da bom vedela, s kom sem zmenjena.

A brez vere in strahu pred sodnikom pa ne moreš živet moralno in nesebično?
[/quote]

Brez vere jaz nikogar ne poznam. Take ali drugačne.
Strah pred sodnikom pa vidiš ti. Jaz se ga veselim. Dojameš razliko?

A brez vere in strahu pred sodnikom pa ne moreš živet moralno in nesebično?
[/quote]

Brez vere jaz nikogar ne poznam. Take ali drugačne.
Strah pred sodnikom pa vidiš ti. Jaz se ga veselim. Dojameš razliko?
[/quote]
Joj, že spet tista zlajnana fraza, da vsak v nekaj veruje. Mora biti res težko živeti z vero v bajke, da se tolažite tako, da niste samo vi bedasti, ker pač vsakdo v nekaj “veruje”.

posiljevanje ne škodi?
[/quote]

imam občutek da tebi ja…
[/quote]

jao, kakšen hinavec cerkveni :)))

A brez vere in strahu pred sodnikom pa ne moreš živet moralno in nesebično?
[/quote]

Brez vere jaz nikogar ne poznam. Take ali drugačne.
Strah pred sodnikom pa vidiš ti. Jaz se ga veselim. Dojameš razliko?
[/quote]

Jaz nimam nikakršnega strahu pred sodnikom.
Odgovorila sem na tisto, kar sem citirala – če bi prebrala, bi vedela, ne?

New Report

Close