Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Cerkev svetega Urha

Cerkev svetega Urha

Toliko grdih in pokvarjenih besed v samo nekaj stavkih.[/quote]

Borat,

to je odgovor, na tvoje pokvarjene besede, pokvarjene stavke!!!
Ne more biti drugače!!!

Ti si pokvarjen v dno duše.

Ja , ja, …….
Ker pišem resnico,
sem pa pokvarjena v dno duše!

Pokvarjen si ti in to, do skrajnosti!!! Ti bi vse zanikal!!!
Žal, ne bo šlo, vse je zapisano!
Dobijo se razni važiči, ki so pripravljeni za nekaj “fičnkov” pisati neresnico in ti si tudi eden teh!!!

Borat_Pohar—————- Ta stvor je tako pokvarjen, da je njegova duša pri njemu drugorazredna tema !!!

Ali ta stvor sploh ima dušo!?

1.
Kdo je “onečaščal” Cerkev, naj se gospodje vprašajo sami sebe!!! Kdo jih je rušil???
Domobranci so cerkvene zvonike uporabljali, da so iz njih streljali na partizane, ko so se uprli okupatorju, . . . . .

2.
Zgoraj piše “komunistična propaganda”, prikazovali so skonstuirane podobe medvojnega dogajanja na Urhu in v okolici, . . . . . .

Človek ne more verjeti, kaj so zmožni nekateri napisati, spreobračati zgodovino, . . . . .

Evo link:
http://sl.wikipedia.org/wiki/Sv._Urh, v linku je opisano, kaj se je dogajalo na Sv. Urhu. Oglej si slike.

Link “wikipedia”, vsebuje tudi štiri linke, prvi je od “RKC”, beri!!!
Vsebuje odstavek:
“”” Ob žrtvah pri Sv. Urhu izražam globoko obžalovanje za vse, kar se je tu dogajalo med vojno in za vse nasilne smrti, ki so jih povzročili kristjani. Sorodnike žrtev pa v imenu storilcev prosim odpuščanja.”””

Če se grozote na Sv. Urhu ne bi dogajale, tudi odpuščanje, ne bi bilo izrečeno!!!

Kdor hoče zvedeti resnico, bo vzel v roke knjigo “Sv. Urh”, napisala jo je Štefanija Ravnikar Podbevšek.

Še sreča, da so na Wikipediji članki, ki so verodostojni, ane? =)

1.
Kdo je “onečaščal” Cerkev, naj se gospodje vprašajo sami sebe!!! Kdo jih je rušil???
Domobranci so cerkvene zvonike uporabljali, da so iz njih streljali na partizane, ko so se uprli okupatorju, . . . . .

2.
Zgoraj piše “komunistična propaganda”, prikazovali so skonstuirane podobe medvojnega dogajanja na Urhu in v okolici, . . . . . .

Človek ne more verjeti, kaj so zmožni nekateri napisati, spreobračati zgodovino, . . . . .

Evo link:
http://sl.wikipedia.org/wiki/Sv._Urh, v linku je opisano, kaj se je dogajalo na Sv. Urhu. Oglej si slike.

Link “wikipedia”, vsebuje tudi štiri linke, prvi je od “RKC”, beri!!!
Vsebuje odstavek:
“”” Ob žrtvah pri Sv. Urhu izražam globoko obžalovanje za vse, kar se je tu dogajalo med vojno in za vse nasilne smrti, ki so jih povzročili kristjani. Sorodnike žrtev pa v imenu storilcev prosim odpuščanja.”””

Če se grozote na Sv. Urhu ne bi dogajale, tudi odpuščanje, ne bi bilo izrečeno!!!

Kdor hoče zvedeti resnico, bo vzel v roke knjigo “Sv. Urh”, napisala jo je Štefanija Ravnikar Podbevšek. [/quote]

Še sreča, da so na Wikipedihi članki, ki so verodostojni, ane? =)[/quote]

Borat,
kaj bi pa še rad!??? Ne posmehuj se!!! Ne delaj se, da se na Sv. Urhu ni nič dogajalo!!!
V knjigi je vse podrobno opisano, mnogo so pa urhovski klavci skrili.

V linku Wikipedia piše, da je domobranska postojanka, znana predvsem po mučenju in ubijanju partizanov ter ostalih pripadnikov narodnoosvobodilnega boja.
O tamkajšnjih grozodejstvih priča tudi v Ljubljani pogosto izrečeno svarilo med drugo svetovno vojno:
“”Pazi se, drugače te bodo odpeljali na Urha!””

Cerkev Sv. Urha je služila domobrancem kot vojaška utrdba, na njenem zvoniku so celo uredili ostrostrelsko gnezdo.
Poleg tega je sveti Urh tudi rojstni kraj oborožene bele garde, saj se je tam 17. maja 1942 zbrala prva domobranska enota slabih dvajsetih mož.

Najzloglasnejši mučitelj je bil pripadnik Rimskokatoliške cerkve, po vojni obsojen in obešen župnik, obtoženi vojaški kurat Peter Križaj.

Več beri v linku!!!

Borat,
ti kar na hitro vse spregledaš, kar ti ne odgovarja.
V linku Wikipedija, je link “RKC”,
—“SPRAVNA POBOŽNOST – NADŠKOF DR. FRANC RODE”

Link “MLADINA” – – – “ZGODOVINO RETUŠIRA TUDI CERKEV”
STRELNE RANE NA DOMOBRANSKO POSTOJANKO NA SV. URHU BODO KMALU LE ŠE SPOMIN

Mnogi zvoniki cerkva po Sloveniji, so služili domobrancem za utrdbo. Iz zvonika so imeli dober zazgled po okolici.
O cerkvenih zvonikih opisuje v svojih knjigah, “Stane Semič – Daki: “NAJBOLJŠI SO PADLI””

Borat_Pohar—————- Kaj misliš, kdo je ubil Krambergerja, dobrega človeka iz Negove !!!

Komunisti pravijo, da na smrt pijani človek, ki bi naj bil tudi lovec in zmore s puško ubiti človeka, ki stoji za vogalom. Zdravi razum pravi, da to ni mogoče, komunisti pa zatrjujejo, da je krogla zmožna spremeniti smer tudi za 90°.

V vednost. Leta 1992 je na parlamentarnih volitvah (ki naj bi se jih udeležil tudi Ivan Kramberger) zmagala Liberalno demokratska stranka (LDS)

Sem prav radovedna, kdo je ustvaril tole zgoraj napisano propagando???
Dobro zna lagati. Nekateri, pač mislijo, da lahko lažejo!!!
[/quote]

Zgornjo propagando oz. LAŽ, je napisal Ivo Žajdela, članek je v “Družini”

Odpri zgornji link.
Ja, ja, lažnivci, grdi!

Odpri zgornji link.
Ja, ja, lažnivci, grdi![/quote]

Link se ne odpre, se pa odpre zgoraj,

25.05.11 ob 09:01

Kar veliko linkov se ne odpre, le zakaj???

Prababi pozdravljena !
Nisem videl, da je že odprta tema o cerkvi na sv. Urhu, pa sem jaz odprl svojo. Malce sem bil žalosten, ker ni bilo velikega odziva , pa sem skoraj mislil konec je. Sedaj pa sem vesel, da sem naletel na vaše odgovore v temi pred menoj, Res sem vam hvaležen za vaše izčrpne odgovore in informacije, ki mi pomenijo veliko. Verjemite, to ni isto, kot če bereš knjigo, to so žive besede, pričevanja. Hvala, pa čeprav so odgovori bili namenjeni drugim.

Pozdravljen tudi ti.
Sem že pozno sinoči vedela, da si se oglasil, prepozno, da bi odgovarjala.
Saj ni nič hudega, če si odprl novo temo.
Veš, tukaj se večkrat zgodi kakšna provokacija, verjetno ni bilo odgovora zaradi tega.
Saj nekaj odgovorov si pa le dobil.
Jaz sem ti posredovala dva linka v katerih je bilo govora o “Svetem Urhu”. Upam, da si nekaj odgovorov le
našel?
Nimaš mi biti zakaj hvaležen za odgovore. Pisala sem pa zato, ker mnogi tajijo, da je Sv. Urh izmišljen.
Če si vse kar je napisano v tistih dveh temah prebral, kliknil tudi na linke, si marsikaj zaznal.
Ne vem zakaj si žalosten in zakaj raziskuješ SV. Urh? Pišeš, da ste se tam na Sv. Urhu igrali 5 – 6 let stari otroci, da ste našli človeške lobanje in kosti, itd..
V temi, ko si jo odprl ti pišeš, da so vam starejši strogo zabičali, da o najdbi molčite kot grob.
Nekateri še vedno tajijo in jaz sem prav zato, ker tajijo, pisala kaj se je tam dogajalo. Videl tudi, da so me kar naprej napadali, ker pišem.
Sedaj si že velik, odrasel, boš moral kar sam ugotoviti zakaj so vam strogo zabičali, da bodite tiho.
Sam poznaš tiste ljudi, kako so opredeljeni, pa tudi veš.
Kje pa sedaj živiš, ne več tam.
[/b]

Knjigo Štefanije Podbevšek pa le vzemi v roke. V njej je veliko slik in napisani dogodki, ko so se tam dogajali.
Kar sem jaz pisala v teh dveh temah je iz omenjene knjige in napisala sem tudi na kateri strani je dogodek napisan.

Lep dan želim.

Živela KPS in Franc Rode,vsi imajo rdeče kape!

Hahahahaha !!!!! zelo sem se razveselil tvoje ugotovitve.Pa še na koncu imaš popolnoma prav.

Mačkova ideja za ovekovečenje Svetega Urha ……………………………………………………………………………………………………………………………
Avgusta l945 je Mačku prišla ideja za Urha, ko je bila vsa morija v glavnem že končana. Sv. Urh je blizu Ljubljane in bi tja lahko vodili mladino in ji ga prikazovali kot domobransko morišče in tako odvračali pozornost od svojih morišč. ……………………………………………………………………………………………………………………………
Zadrega je bila, ker so bili malo prepozni in so bili domobranci in stražarji, ki so bili kdaj na Urhu, že vsi pobiti.

http://www.zaveza.si/index.php/revija-zaveza/183-zaveza-t-66

saj razstava ni uničena, samo deponirana…….naslednice KP so bile na oblasti 12 let, pa se niso potrudile razstavo ponovno oživiti niti priskrbeti prostorov……..na vem zakaj zdaj kle svoj žolč stresaš……[/quote]

WildWind,
sem ti povlekla temo Sveti Urh, kar sprehodi se, tvojih postov je mnogo!

Takoj si bila zraven in začela diktirati!

Sedaj pa s svojo družbo spravi na plan LInk DRUŽINE, v katerem se nahaja lažnivi članek.

Ivo Žajdela, rojen je leta 1960, vojne ni doživel, LAGATI pa zna, . . . in take lažnivce ima RKC.

Ni pa ta link edini, ko so ga onesposobili, jih je veliko. Kdor to počne, si nalaga velik greh.

saj razstava ni uničena, samo deponirana…….naslednice KP so bile na oblasti 12 let, pa se niso potrudile razstavo ponovno oživiti niti priskrbeti prostorov……..na vem zakaj zdaj kle svoj žolč stresaš……[/quote]

WildWind,
sem ti povlekla temo Sveti Urh, kar sprehodi se, tvojih postov je mnogo!

Takoj si bila zraven in začela diktirati!

Sedaj pa s svojo družbo spravi na plan LInk DRUŽINE, v katerem se nahaja lažnivi članek.

Ivo Žajdela, rojen je leta 1960, vojne ni doživel, LAGATI pa zna, . . . in take lažnivce ima RKC.

Ni pa ta link edini, ko so ga onesposobili, jih je veliko. Kdor to počne, si nalaga velik greh.[/quote]

ti, ti, ti Ivo.

lagat je vendar dovoljeni samo predvojni generaciji, pa rdeč moraš bit:-)))

********* + *********

WildWind,
sem ti povlekla temo Sveti Urh, kar sprehodi se, tvojih postov je mnogo!

Takoj si bila zraven in začela diktirati!

Sedaj pa s svojo družbo spravi na plan LInk DRUŽINE, v katerem se nahaja lažnivi članek.

Ivo Žajdela, rojen je leta 1960, vojne ni doživel, LAGATI pa zna, . . . in take lažnivce ima RKC.

Ni pa ta link edini, ko so ga onesposobili, jih je veliko. Kdor to počne, si nalaga velik greh.[/quote]

ti, ti, ti Ivo.

lagat je vendar dovoljeni samo predvojni generaciji, pa rdeč moraš bit:-))) [/quote]

hm, – – mik,
ja, ja, predvojnim, z rdečim kapicam in z rdečimi pelerincami, ti so in še vedno znajo,
najbolj lagati.

Pred kratkim je Franceljčk zopet lagal v Šent Joštu. Veliko kritik je bilo napisano, na njegovo plazenje tam gor. :-))))) A nisi ti nič bral? Aja, ti ne bereš teh cajteng. :-))))
Kaj pa grad Goričane, tudi o tem nisi nič bral, slišal!? :-)))))) Joj, kaj vse ti zamudiš, . . . . .:-)))

Opažam, da že zgodaj začneš tukaj pisati, nimaš pametnega dela. Jesen je, nimaš nič pridelka za pospraviti!? Vse drugi naredijo, ali kaj? Nekoč si napisal, da je bilo kmetovanje pri vas sramotno, a to še velja? Sem pa tudi v eni stari temi brala, da se zavzemaš za privat šole itd…
Ne moreš, . . . VN, VN, VNNNNNN, . . na zrak, še dobro, da obstoja 15. 8. v letu.

ti, ti, ti Ivo.

lagat je vendar dovoljeni samo predvojni generaciji, pa rdeč moraš bit:-))) [/quote]

hm, – – mik,
ja, ja, predvojnim, z rdečim kapicam in z rdečimi pelerincami, ti so in še vedno znajo,
najbolj lagati.

Pred kratkim je Franceljčk zopet lagal v Šent Joštu. Veliko kritik je bilo napisano, na njegovo plazenje tam gor. :-))))) A nisi ti nič bral? Aja, ti ne bereš teh cajteng. :-))))
Kaj pa grad Goričane, tudi o tem nisi nič bral, slišal!? :-)))))) Joj, kaj vse ti zamudiš, . . . . .:-)))

Opažam, da že zgodaj začneš tukaj pisati, nimaš pametnega dela. Jesen je, nimaš nič pridelka za pospraviti!? Vse drugi naredijo, ali kaj? Nekoč si napisal, da je bilo kmetovanje pri vas sramotno, a to še velja? Sem pa tudi v eni stari temi brala, da se zavzemaš za privat šole itd…
Ne moreš, . . . VN, VN, VNNNNNN, . . na zrak, še dobro, da obstoja 15. 8. v letu.[/quote]

Hja, včeraj niti nisem pogledala kdo je podpisan pod članek, videla sem, da je izšlo v Družini.
Ovčicam je potrebno napisati v Družini. Mladi o zgodovini vedo zelo malo, starejši iz Ljubljanske pokrajine vedo kaj so počeli urhovski domobranci na Sv. Urhu in okolici. Starejši in drugih krajev, pa verjetno tudi malo. Še dobro, da so imeli v Mariboru škofa Tomažiča, da ni dopustil ustanoviti domobrancev na Štajerskem.
Ko so se pojavili Rožmanovi odposlaci pri škofu Tomažiču v Mariboru jim je pokazal vrata, naj odidejo nazaj v Ljubljano. O tem sem že pisala.

Ja, Ivo Žajdela, rojen leta 1960, včasih je pisal za Delo, Mladino itd., sedaj za Družino.
Žalostno je to, “zgodovinar”, pa zgodovine ne pozna, če že piše, naj se z zgodovino upozna.
Sem pa že večkrat prebrala kakšne pripombe na njegov račun.

Ne bi bilo napak, da bi Ivo Žajdela komentiral tele linke, ker se jih vsi izogibajo!
http://www.mladina.si/tednik/200911/v_belo_gardo_so_novacile_zupnije,
http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042260982 in
http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042268347%5B/quote%5D

LINK Družine ne dela VEČ, najdite stručka, da ga aktivira! Madonca, tam kjer ne bi smelo biti nič laži, pa jo je največ! Aja, saj Ivo samo dela za njih. 🙂

New Report

Close