Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek CILJI in NAMEN DOMOBRANCEV

CILJI in NAMEN DOMOBRANCEV

kaj stokate kolaboranti fašisti

hja, mogoče pa bolj verjame nekemu zagrizenemu domobrancu, kot lastnemu očetu. Tudi med vojno so bili taki!;)[/quote]

Ne, verjamem očetovim besedam. Zagrizenih domobrancev pa nisem poznal. So ušli v Argentino, Ameriko in Avstralijo. Tisti, malo manj zagrizeni so pa šli. V jame. In na veje.

Med vojno so bili tudi taki, kot si ti. Vedno proti. Še zlasti, če so od tega pričakovali korist.

hja seveda jih nisi poznal, ker so se po vojni zavili v molk (ali pa celo pristali pri komunistih), zato pa danes njihovi potomci rovarijo in zahtevajo nemogoče.

ja kdo pa ne pričakuje koristi take ali pa drugačne, ajd povej mi???

Poznal sem take, ki so pristali pri komunistih, celo v prvih vrstah so bili nekateri. Ampak, to so bili vedno samo kužki, ki so lajali, prej pri enih, potem pri drugih, če bi bili še tretji, bi bili pa pri njih. Rabili so jih oboji, za opravljanje umazanega dela, maral jih pa ni noben. Pravi krivci za zločine so pa ostali nekaznovani, na obeh straneh. Razlika je le v tem, da so si eni pripeli medalje, eni pa nanje še računajo.

Koristi seveda pričakuje vsak, imajo pa nekateri nekoliko višjo ceno.

večina mladih fantov, so dobesedno prisilili v domobrance, župniki so jim prali možgane, tisti, ki so se upali so prebegli v partizane, tisti ki se niso so pač ostali in upali na konec vojne, nehaj ga srat, večina teh mladih fantov je bilo zlorabljenih, niti niso vedeli zakaj so domobranci in zakaj se borijo, zakaj morajo izdajati svoje prijatelje, ob slučajni neposlušnosti pa šus v glavo.Tudi za njihovo povojno pobivanje so v prvi vrsti krivi, tisti, ki so jih šuhtali proti lastnemu narodu in jih poslali služit okupatorju.

nikar se ne zahvaljuj bogu, ker domobranci pravgotovo niso njegovo delo, ampak tistih, ki so se bali za svoj položaj.[/quote]

“Župniki so jim prali možgane”??? To je prastara ta rdeča floskula. Na svojem primeru, ker sem se šolal v času stare juge, lahko povem, da so mi do sedaj prali možgane samo komunisti tako v raznih šolah kot v JA. Kar sem hodil poslušat v okviru Cerkve sem šel prostovoljno kot otrok in sedaj kot odrasel. Tisti, ki niso hoteli k verouku pač niso hodili in že v času ko sem bil še osnovnošolec. Z župniki gojim odnos kot z vsakim drugim človekom, v katerih rečeh se z njimi strinjam v nekaterih ne. Zagotovo pa nimam nobene pripombe na vsebino njihovega oznanjevanja Evangelija, to pač kar počnejo profesionalno.

“Množično so odhajali k domobrancem” si napisala. To tvoje opažanje podkrepi moje zgornje razmišljanje. Noben normalen človek ne more sprejeti komunizma, ker ti vzame vso svobodo. Izjeme so tisti, ki imajo od komunizma koristi. In tudi med WWII so partizani množično hoteli prebegniti k domobrancem. Svoje vrste so partizani ohranjali, ker so jim partijski sekretarji zagrozili, da bodo pobili njih in cele njihove družine v primeru prebega. Od žene stric, ki je bil v partizanih, je doživel to izkušnjo. Kljub temu, da se je odločil za partizane, so ga ubili, ker pač ni sprejel komunizma.

Ta zgornji poenostavljen tekst boom rad ponavlja za opravičenje kolaboracijo naših revolucionarjev. Ampak Koroščev namen združevanja s srbi ni bil tak kot komunistični slabih 40 let kasneje. Njegov namen je bil v ideji panslavizma, da bi lahko parirali večjim narodom. Žal se je ta ideja izrodila in namesto, da bi Slovenci imeli glavno besedo, so to imeli srbi, kar je pa najmanj koristilo srbom, saj še danes tonejo v revščino, namesto da bi se od slovencev naučili kako se živi.
Boom kraljevina jugoslavija je razpadla, vmes je bilo 4 leta praznine (ni kontinuitete) in komunisti so že zavestno vstopili v to združbo v podrejenem položaju. Hvala Bogu za slovensko Cerkev, ki je ohranila svobodno misel in misel po samostojni državi.

Recimo, da je to res. Ampak, zakaj je bilo treba ta boj voditi s tako okrutnimi metodami, kot so klanje, masakriranje, mučenje ljudi, pošiljanje v koncentracijska taborišča, itd? Zakaj se proti komunizmu niso borili kot pravi krščani, za kar so se izdajali (in se še vedno) pravi krščan pa se drži Bojih zapovedi: Ne ubijaj in Ljubi svojega bližnjega, kakor samega sebe.

Sem Hrvatica in moj dedek je bil ustaš, ki je klal srbske in židovske otroke. Partizani so ga ubili. Sicer ne opravičujem tega dejanja partizanov,ampak sram me je, da je bil moj dedek ustaš in po eni strani si mislim, da ga je doletela pravična kazen. Imamo en pregovor, ki pravi: Tko s mačem vlada, od mača pogine.
Preziram pa vsako ideologijo; komunizem, nacizem, fašizem, itd, in nikakor ne morem razumeti ljudi, da se pustijo voditi kot ovce in niso sposobni razmišljati z lastno glavo.
Še manj pa razumem ljudi, sploh mlade, ki so tako fanatično obsedeni s preteklostjo in mrtvimi.

Kristjan seveda, ne krščan (včasih se mi pač vsili kakšna hrvaška beseda :))

hja, mogoče pa bolj verjame nekemu zagrizenemu domobrancu, kot lastnemu očetu. Tudi med vojno so bili taki!;)[/quote]

mik
Ja, ta zagrizeni in prebrisani so ušli v Argentino, Ameriko, Avstralijo in še kam drugam. Od tam vseskozi delali zgago in prav zato je bila velika kontrola tukaj v Sloveniji. Tam čez lužo, so delali zgago tudi med Slovenci, ki so šli v Ameriko že mnogo mnogo prej s trebuhom za kruhom. Sem brala pisma, ko jih je pisala ena znanka iz Amerike.
Ti zagrizanci prebrisanci so ostale pustili na milost Angležem, da so jih vrnili JLA in so nesrečno končali. Prebrisanci so poskrbeli samo za svojo rit, povedano po domače, oprosti.

Sedaj pa še potomcem tistih prebrisanim, pošiljajo volilne lističe in bodo odločali o naši usodi, kljub temu, da ti ne plačujejo davkov Sloveniji.
Nekateri potomci tistih, ko so ušli, pa nas že sedaj tukaj komandirajo, a ne MIK, to pa tudi ni prav!?:-))
Koko že pravijo, politika je …..:-))

Pa kaj se toliko kregate. Komunizem pa fašizem sta obe navadni svinjariji.
Obe sta škodili Slovenstvu. Komunizem nam je pač več škodil, kar je bil pri nas več časa na oblasti. Pa tudi tulit komunistično interpretacijo zgodovine je bolano. To bi bilo enako kot verjet v ita-fašistično interpretacijo zgodovine. Pač oba totalitaristična režima, ki lažejo za lastno korist. Partizani in domobranci so v obojih vojskah v veliki večini bili prisiljeni v to vojsko. O prisegi domobrancev pa je tudi smešno govoriti, pač prisiljeni so bili v to. Tudi jaz sem bil prisiljen pod SFRJ izreči prav bedasto prisego s katero se sploh ne strinjam, ampak tako pač je, ko živiš v tistem času v katerem pač živiš. Govorit o svobodi pod komunizmom je kot govorit o svobodi pod fašizmom. V vsakem režimu nekaterim gre dobro in opevajo ta režim. V neki manjšini so ljudje boljše živeli pod komunistično jugoslavijo kot pa danes v demokratični Sloveniji. Isto so nekateri Italijani boljše živeli pod fašistično Italijo kot pod današnjo.
Pa tud kaj so nam komunisti naredili. Precej so pobalkanili Slovenijo, preganjali drugače misleče Slovence in navsezadnje vojaško napadli Slovenijo! Če se že gleda tako, so tudi vsi Slovenci, ki so bili v JNA izdajalci, kajti ta vojska je napadla in okupirala Slovenijo.
Danes k sreči živimo precej bolj svobodno. Obsojanja vredna pa je zloraba bedede svoboda iz strani komunistov in fašistov, kajti prav oni so preganjali vse drugače misliče ljudi.

Če ne bi bilo komunistov, ne verjamem, da bi slovenci kot narod sploh še obstajali. Edino, komunisti so bili dovolj organizirani in disciplinirani ter enotni, da so se lahko učinkovito zoperstavili okupatorju.

Če poznaš malo zgodovino potem veš, da je bilo leta 1943 precej več domobrancov kok partizanov, vendar zaradi neorganiziranosti in, ker je vsak gledal za svojo “rit” niso bili sposobni premagati partizanov.

Dejstvo pa je, da so domobranci izdajalci lastnega naroda in sodelavci ukopatorja, ki je želel očistit slovenijo slovencev. Kazen za izdajo naroda pa poznajo tudi v najbolj “demokratični” državi na svetu ZDA. In to je dosmrtni zapora ali pa smrt.

Slovenci odprimo si oči, ker dejstvo je če ne bi bilo partizanov tudi nas danes ne bi bilo.

Zdravo!

Vesel sem, da se lahko enkrat (skoraj) v celoti strinjam s tabo.

Sem vedel, da veš. Včasih ti dam kar prav, da kako stvar zamolčiš.

New Report

Close