Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čistilni servisi – grozljivka!!!

Čistilni servisi – grozljivka!!!

Pozdravljeni!

Imate tudi drugi MON-ovci v službi namesto hišne čistilke najet čistilni servis in kakšne so
vaše izkušnje…

Nekdo bi moral naredit red, a ga še vedno ni! Zato pa je tako, da se čistilke obnašajo kot
direktorji. So predrzne do ljudi, ki so jim v bistvu nadrejeni. Najlaže je sindikalistom zagovarjati “uboge” čistilke, ki delajo za drobiž. Tudi trgovke, delavci delajo za drobiž,
pa še tega nekateri ne dobijo sproti vsak mesec. Včasih so čistilke še bile Slovenke.
Danes Slovenko čistilko še z lučjo zelo težko najdeš. Nikakor ne mislim, da so vse
čistilke lene, nesposobne, počasne, zanič pucajo. Res je škoda, da odpuščajo pridne Srbkinje in Bosanke, ki znajo čistit hitro in kvalitetno in se znajo tudi brez težav sporazumevat v pogovorni ljubljanščini. Ali pa same medtem dokončajo srednjo
ali višjo šolo in grejo logično v boljšo službo. Jim povsem privoščim tako napredovanje!

Namerno ne navajam firme in imen čistilk iz ene od držav ex-YU , ki so obup od obupa
in slab zgled za poklic čistilke. So počasni, leni, predrzni, nesramni. Če kaj rečeš, da je za
naredit, so užaljeni, “nemaju vremena, ne sfolgaju”. Čudi me zelo tudi to, da firma
plačuje 2 ali 3 čistilke za isti obseg dela kot je firma, ki je prej tam izvajala čiščenje in je
tam pucala le 1 delavka. To so odpustili, pa je bolj hitro in solidno pucala.
Nekdo pri dobrih 30 je tako len in počasen, da je še gospa tik pred penzionom
hitrje in kvalitetneje čistila kot mnogo mlajši. So pa ti polni sami sebe, kaj vse bi
oni “sredili”. Najlaže je jamrati, da je “svugde prah” namesto da bi ženska vzela
cunjo v roke in počistila, to pa ne, je pa že preveč. Je lažje jamrat, a ne da?
Očitno je danes lahko že vsak za čistilko. Plača je majhna, konkurenca je velika.
Marsikomu se za ta denar je… delat in upa, da bo čimprej dobil službo drugje.
Čistilko se lahko dobi, dobro delavko pa očitno žal zelo težko!!!
Me sploh ne moti, če je čistilka črnka ali kitajka, da se le da sporazumet z njo!
Predvsem pa da zna, rada, hitro in dobro dela!
Ali pa moški s V. stopnjo izborazbe, pa da puca?! Takega ne bi zaposlil.
Žal nekateri s V. ali celo VI. stopnjo niso sposobni opravljat dela primerno
izobrazbi, ki jo imajo. Pa zanemarimo to, da služb ni na pretek ali jih sploh ni.
Nekateri še za pucat niso sposobni.

Ali čistilni servisi pri nas (tako d.o.o.-i kot tudi multinacionalke) svoj kader res
pobirajo grdo rečeno s ceste in jim je vseeno kdo in kako dela za njih?

Toliko v vednost…

LP,
Damir

Zakaj se ti zdi, da moraš gnev stresati na tlačane?
Začni pri organizatorjih ali vsaj pri vodji. Pri tistemu začni, ki bi se rad šel mikro mogotca, ampak nima pojma o biznisu, še manj o psihologiji ljudi.

Saj veš tisto.. ne morejo me tako slabo plačat, kot lahko slabo delam. Po novem pa še… ne morejo se tako grdo obnašat do mene, kot lahko grdo spucam.

Zakaj hočeš čvekati s čistilkami? Za čvek imaš kolege, ane.

očtno folku kr težko potegne, da se za minimalca noben ne bo pretegnil. to kar plačaš to dobiš. lp

Niti slučajno ne verjamem, da bi naročnik zdaj plačeval za 2 ali 3 čistilke, prej pa je plačeval za eno..

In oprosti, pa čeprav je po tvojem “samo” čistilka, ste samo naročniki in ji niste nadrejeni.

Aja – tako v prejšnji kot v zdajšnji službi imamo zunanji čistilni servis.

Tako kot je strankam (a ni to žalostno) vseeno, ali ti čistilni servisi svojim delavkam sploh plačujejo in koliko. Tako je pa tudi njim vseeno. V bistvu je vsem vseeno za vse, samo da so nekaj malega privarčevali. Na čigav račun, to ni pomembno. Ker bognedaj, da bi dandanes velika podjetja imela svoje čistilke kot nekoč (za majhna je jasno, da je ne morejo imeti). To pa ne, je treba dati regres, plačati bolniško.

Cela zadeva je postala do konca sprevržena. In potem je malo prahu, ki ostane, težava?

Se strinjam. Največkrat so to južnjakinje, neizobražene , primitivne, včasih tudi lene. So tudi redke izjeme. Tiste, ki pucajo stanovanja na črno- se gotovo bolj potrudijo…

Ker so za svoje delo vsaj približno primerno plačane (čeprav dobijo samo denar, nimajo pa nobenih pravic). Za 300, 400 evrov pa se ne bodo pretegnile oziroma so neumne, se če pretegnejo. In toliko dobivajo, za 40 in več ur dela na teden dobijo mesečno plačo 400 evrov. Ker so seveda prijavljene, da delajo samo štiri ure, še štiri, pet pa praktično naredijo zastonj, ker če one ne bodo, bodo pa kakšne druge.

Nismo pred kratkim brali, da so na Inšpektoratu za delo čistile delavke, ki jih je imel servis na črno? Če si upajo delavke na črno poslati na Inšpektorat za delo, kaj šele drugje delajo?

tudi v moji bivši firmi so imeli čistilke preko agencije, romunke, obup, z eno cunjo in enim škafom vode so znale “očistiti” vse od Wc , pa do pisarn, proizvodnje, bljak…, v primeru, da je kakšen dan ni bilo, je delo opravila ene delavka s proizvodnje, razlika je bila več kot očitna..pa še lepo je dišalo po svežem..

Red dela in pravila postavlja tisti, ki plačuje, ali njegov pooblaščenec!
Ahaaaaaaaaaa, se ti ne da kregati s tistimi “od dole”?
Torej plačuj in jamraj komu drugemu!

Ja, pobirajo jih dobesedno s ceste, take ki so včeraj prišle v Slovenijo in nujno potrebujejo delo in bodo delale za mizerijo, samo da preživijo!

Pri nas v bloku vsako leto zamenjajo čistilko. Kar se samega dela tiče, so vse te punce (nobena ni nad 30, ena je bila po moje komaj polnoletna) zelo zelo pridne, hitre, za tistih 40 miut, ki jih imajo na voljo za počistit blok so izjemne, ampak do letos nobena ni znala 3 besede slovensko, ko so začele delat, tale letošnja jih zna pa vsa 1/3… Njihov delovnik, pogoji dela in plačilo so pa katastrofa od katastrofe, malenkost boljše kot Vegradovi delavci! Zato se pa menjajo, takoj ko najdejo kaj boljšega, gredo drugam delat.

Zaposli si suprugu

Morda pa potrebuješ Gregorja Čeglaja. On čisti v Leku hehe

Ja,če si prepočasne jih ne plačuj na uro,ampak na tekoči meter,koliko naredi toliko dobi,a to pa ne?Malarji imajo tudi na meter,zakaj čistilka ne bi ?

SRHLJIVKA IN GROZLJIVKA  ZA 150€

po prenovi kopalnice sem dala čistit garsonjero soba 20m2

snažilki Hasemi, ki je zaposlena pri hišniku Mujotu.

zaračunala mi je 10 ur x 15€ tj  150€

da je očistila tla, PRAZNE omare in okno,

velike zakonske postelje se ni dotaknila bilo je polno mačk,

hladilnik mali podpultni zadaj ves v pajčevinah in prahu

rjavina na kuhalni plošči z 2 rinkama

še 80€ ki sem  plč je preveč

pika n i zlomljen kuhinjski pult 1,5 m kar seveda  ne prizna, hišnik Mujo ne odg,. na sms

so hoteli nategnit na 70let staro upokojenko

bom ob priliki priložila slike

 

New Report

Close