Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Covid 19

Covid 19

Na 24.ur,nikjer spet nobenih telefonskih za nujne primere,in to testiranje samo v primeru,če te imas znake(ok),ampak “samo”,če si bil BA ogroženih območjih?’s to samo haz tako vidim prebrano,ali narobe razumem?!

navodilo je, da pokličeš svojega zdravnika
ampak zakaj hudiča misliš, da moraš delat gužvo v zdravstvu, če ti NIČ ni, če nisi bila na nobenem ogroženem območju in če nisi imela stika z nobenim (vsaj veš ne), ki bi prišel z ogroženega območja?

ker misliš, da se je kak italijan mimo tebe peljal?

fukhnjen folk pa uletava na URGENCO, ker se hoče testirat. ker je ful dobro, da se čim več kritičnih okuži hkrati.

Na UKC Ljubljana so sicer že imeli nekaj primerov, ko so ljudje vkorakali na urgenco in se želeli testirati. Če so ugotovili, da pacienti imajo simptome, so jih osamili in postopali naprej. Poudarjajo naj se pacienti najavijo, če kažejo znake okužbe.

Koronavirus se dokazuje v brisu nosno-žrelnega prostora, v brisu žrela, izmečku dihal in v drugih kužninah. Za diagnostiko potrebujejo približno tri ure. Kot pojasnjujejo na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje, se testiranje izvede le pri bolnikih z akutno okužbo dihal (vročino in kašljem ali občutkom pomanjkanja zraka), ki so v 14 dneh pred začetkom bolezni potovali ali bivali v Vuhanu ali kjerkoli drugje na Kitajskem (vključno Hongkong in Macao), v Južni Koreji, Iranu ali v italijanskih regijah Lombardija, Veneto, Piemont ali Emilia Romagna ali bili v tesnem stiku s potrjenim primerom COVID-19, npr. bivanje z bolnikom v skupnem gospodinjstvu, opravljanje dela v istem prostoru, obisk bolnika v bolnišnici. Odločitev o izvedbi testiranja sprejme lečeči zdravnik. Samoplačniško testiranje v akreditiranih (tj. usposobljenih) mikrobioloških laboratorijih ni na voljo, poudarjajo.

Po netu kroži neka brošura(link), kako ravnati v primeru okužbe in kam se obrniti. Stvar je v hrvaščini. Slovenske verzije, izgleda, še ni ?!

Jaz bi vas nekaj vprašala. Družila sem se z nekom, ki se je družil z nekom, ki je bil januarja v Singapurju. In še z nekom, ki je smučal v Severni Italiji.
Sem iz Ljubljane in nimam osebnega zdravnika, ker me nihče ni hotel sprejeti po tem, ko je šla moja zdravnica v pokoj. Vsi so bili že polno zasedeni.
Koga lahko jaz pokličem, če slučajno opazim simptome?
Ali res ne morem nikogar poklicat?
Nisem bila ne v Wuhanu in ne na smučanju . In nimam svojega zdravnika.
Saj zaenkrat nimam nobenih simptomov, ampak a kdo ve?

Na infekcijsko (dežurni tel. za ta virus) in jim vse to povej. Naprej te bodo že oni usmerjali.

pokličeš najbližji zdravstveni dom – dežurno službo
rekli ti bodo, da ostaneš doma in se samoizoliraš, če misliš, da bi lahko imelo okužbo

A se niso naše nekaj hvalili, kako je vse pripravljeno, zorganizirano? Edini milion mask so poslali na Kitajsko (sedaj trdijo, da niso potrebne), imajo 20 + 10 postelj, kakšnih pisnih napotkov ni še, ali jih je premalo.
Upajmo, da nas bo virus zaobšel, sicer zna biti res hudo!

A pamet vam pa ne dela ali kaj?

Kličite komunalo no če imate znake!!!

A se niso naše nekaj hvalili, kako je vse pripravljeno, zorganizirano? Edini milion mask so poslali na Kitajsko (sedaj trdijo, da niso potrebne), imajo 20 + 10 postelj, kakšnih pisnih napotkov ni še, ali jih je premalo.
Upajmo, da nas bo virus zaobšel, sicer zna biti res hudo!
[/quote]
je za strokovnjake nepotrebno.
najprej še med vikendom v nedeljo so bila navodila, da si je treba umovati roke, tudi razkužilo se je omenjalo med navodili , ki naj bi bilo najmanj 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} koncentracije alkohola.
No potem je v ponedeljek zmanjkalo razkužil in na popu zvečer je bjonda že razlagala, kako so razkužila nepotrebna. tako,da vse česar zmanjka, postane tudi strokovno popolnoma nepotrebno in neuporabno. Ko bo zmanjkalo mila, bodo navodila, saj ne rabite niti mil, bo dovolj vroča voda (sarkazem- da ne bo kdo resno jemal, ampak očitno po tem sistemu delujejo, sam da ni panike , pa četudi se ljudem laže v obraz).

A se niso naše nekaj hvalili, kako je vse pripravljeno, zorganizirano? Edini milion mask so poslali na Kitajsko (sedaj trdijo, da niso potrebne), imajo 20 + 10 postelj, kakšnih pisnih napotkov ni še, ali jih je premalo.
Upajmo, da nas bo virus zaobšel, sicer zna biti res hudo!
[/quote]
slovenija ni pošiljala nobenih mask na kitajsko
so pa plačali del prevoznih stroškov za maske, ki jih je doniralo eno komercialno podjetje.


slovenija ni pošiljala nobenih mask na kitajsko
so pa plačali del prevoznih stroškov za maske, ki jih je doniralo eno komercialno podjetje.
[/quote]
Država bi morala za svoj narod imeti mask na zalogi. saj nas je komaj dva milijona no za božjo voljo. Še tega niso sposobni.

jaz naprimer imam zdravnika v lj,sem pa na Štajerskem do nadaljnega,do poletja sigurno,evo vidis.Ti pa pokličeš v prvi ZD in poves,da imas simptome(če bis imela),in menda bodo že kaj nardili

ti se novi ješ,samo to ni daleč od resnice,kaj vse ne potrebujemo ;TV.

Za paniko po trgovinah sploh ni kriv virus, ljudje si delajo zaloge hrane, ker prihaja Jansha na ablast!

:)))))))))),

Otroci po Sloveniji so virus že prebolevali pred 3 tedni, ko so bile šole prazne. Ravnokar je zdravnica razlagala, da ker je virus popolnoma nov, ni še noben človek prekužen in bo velika večina prebivalstva v Sloveniji virus tudi dobila, ne glede na to, koliko se pazimo.
Otroci so večinoma nosilci virusa ali pa zbolijo v zelo blagi obliki. Zdaj se že pojavljajo starejši, ki prebolevajo doma in se ne testirajo, ker jih nihče noče testirat, če niso bili v Italiji na ogroženih območjih ali pa če niso prišli izključno iz Kitajske. Zelo smiselno, saj šparajo …
Ko pa bodo začeli obolevat najstarejši, ki so najbolj ogroženi, pa bodo polne bolnišnice in bo kdo tudi potrjen. Pa saj testiranje nima velikega smisla, ne glede na potrjenost ali ne potrjenost, če je bolnik pač zelo ogrožen in s pljučnico, potrebuje kisik in sprejem v bolnišnico, ali je gripa ali pa corona virus.

:)))))))))),
[/quote]

:))).

Testi so lahko večkrat negativni, sploh v začetni fazi, tako da niso zanesljivi.

https://www.bbc.com/news/health-51491763

Singapur bi tudi morali dodat na seznam!

Ta zdravnica je verjetno na kokainu.

Jaz sem prebolela nekaj čudnega, da nikoli še tako. Visoka vročina pet dni, kašelj. Tri tedne vse skupaj. Zdej sem ok. Nisem sploh šla k zdravniku. Dobila sem pa od hčere, ta pa v šoli. En dan jih je bilo 5 v šoli. Po moje je virus že dolgo v slo in večina gladko preboli.

Tudi moj sin, srednješolec, ki je sicer športnik in zelo odporen je imel tako hudo gripo, tožil je, da ga boli glava zadaj v malih možganih, en dan se mu je od vročine že bledlo, z lekadolom smo uspeli znižat iz 39 na 38,2 vročine. Po treh dneh se je začela bolečina v grlu, da je komaj pil tekočino, vse živo rdeče v grlu, pa nič gnojno. Po 5 dneh pa kašelj, ki je trajal še en teden in v vsem tem času zelo šibek in brez volje do vsega. Zdaj je dobra dva tedna mimo in je šele ok. K zdravnici smo klicali, pa so rekli, naj kar doma odleži in to je bilo to. Zelo čudno, niti viroza, ker ni imel izcedka iz nosu, gripa pa tudi ne, ker ga mišice niso bolele…??

Jaz sem prebolela nekaj čudnega, da nikoli še tako. Visoka vročina pet dni, kašelj. Tri tedne vse skupaj. Zdej sem ok. Nisem sploh šla k zdravniku. Dobila sem pa od hčere, ta pa v šoli. En dan jih je bilo 5 v šoli. Po moje je virus že dolgo v slo in večina gladko preboli.
[/quote]

Takrat je po šolah manjkalo 3/4 razredaov. Naša je bila bolna slab teden, vročina (38), malo jo je bolela glava, kašljala skoraj ni. Doma se ni nihče nalezel. Soseda pa je dobila od sina in je teden dni ležala tudi z 38C, tudi kašljala je. To je bilo takoj po Novem letu.
Nobeden od teh ni bil v stiku s kakšnik Kitajcem, ni bil nikjer na okuženem območju.
Lahko je bila viroza, lahko navadna gripa, lahko pa tole.

Omg enako.nas tamav je tole prines iz vrtca. Sem staknila še jaz, cez en teden zbolel se mož. Vsi trije smo letos bili bolni, prej nikoli.

letošnja gripa je bila neobičajno divja, ni pa to nekaj novega, da pol šole manjka. ni bilo prvič in ni bilo zadnjič. samo bohpomagaj, eni pač imate spomin zlate ribice in več kot tri dni nazaj vam pač ne seže.

definitivno pa ni bila to covid-19

New Report

Close