Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Covid, koliko časa doma

Covid, koliko časa doma

Kako je zdaj s tem? Danes mi je hitri test pokazal +, če mi še na uradnem testiranju pokaže +, koliko časa moram bit doma v izolaciji?

Sedmi dan greš ponovno na test. Ker je pri tebi to nedelja, najverjetneje naslednji ponedeljek, če boš o.k.

Ok, hvala. Pa moram nujno it na uradni test danes? Al lahko dobim bolniško za ta teden brez tega? Ker se mi res ne da vozit v zdravstveni dom.

Odgovor na objavo uporabnika
Sisy741, 14.11.2022 ob 08:31

Ok, hvala. Pa moram nujno it na uradni test danes? Al lahko dobim bolniško za ta teden brez tega? Ker se mi res ne da vozit v zdravstveni dom.

Ni več bolniške brez PCR testa.

 

Zato moramo obvoz 😂

Kako je pa z % bolniške? A ni bila neka fora, če dokažeš da si se okužil v službi, je višji %?

Odgovor na objavo uporabnika
Sisy741, 14.11.2022 ob 08:55

Kako je pa z % bolniške? A ni bila neka fora, če dokažeš da si se okužil v službi, je višji %?

90% nadomestilo boš dobila, običajna bolezen je 80%.

https://zavarovanec.zzzs.si/wps/portal/portali/azos/bolniska_ods/odsotnost_covid19/!ut/p/z1/04_Sj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfIjo8zivTxNDTy8gg18_T19DA0CfYzcPQxNfI0Ngk31C7IdFQGXG-jw/

Ne dela se več PCR, samo HAG test. Ga pa moraš narediti na uradni točki, da velja. Sodelavke so imele 100% plačano bolniško, ker so se okužile na delovnem mestu (zdravstvo).

Izolacija traja enako kot prej – 10 dni, 11. dan greš lahko v službo. Če se počutiš boljše in greš na test 7. dan, lahko prekineš izolacijo pred iztekom 10 dni in greš v službo 8. dan. Običajna bolniška je nadomestilo 80%, za covid izolacijo pa 90%. Torej se ti splača se zapeljat na test, pa še potrdilo o prebolelem covidu boš dobila.

Če pa si mislila odpret bolniško namesto bit v covid izolaciji zato, da kam vmes “skočiš” pa….

Folk se dejansko še vedno hodi testirat za prehlad, budale.

Ravno sem prebolela covid, ki me je v posteljo položil za 1 mesec, toliko sem bila tudi v bolniški, čeprav sem bila po 1 tednu negativna, sem se počutila precej slabse kot tisti teden, ko sem bila pozitivna.

Do konc šihta.

New Report

Close