Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Čudijo se najinim financam

Čudijo se najinim financam

Odgovor na objavo uporabnika
tako, 25.04.2022 ob 12:27

Odgovor na objavo uporabnika
Lok, 25.04.2022 ob 12:11

Skupne finance in celo skupni racun?? Resno?

A niste opravilno sposobni?

Res je. Nekateri imajo še celo skupni dom in skupne otroke. Pa domače živali. Kaj takega. Nekateri celo skupne avte! Nekateri pa celo skupno posteljo in kopalnico! Neverjetno res. Ne vem kako so lahko tako nesposobni.

Jaa, bravo, pri takih tudi oba rodita… In vsi so pokakani..

Absolutno racune posebej, nic ne skrivava, vsi zadovoljni.

 

Ja……….. pa skupne prijatelje, pa skupno razmišlajnje, pa skupne interese  in skupne spodnje gate. Kot retardirani.

Skupne finance ne pomenijo da imaš skupni račun (kar itak ni možno pri nas), ali pa en tretji račun. Pomeni pa da se partnerja skupaj odločata o finančni prihodnosti družine in ne vsak zase. Ker pač nista vsak zase. Pomeni tudi da oba vesta kakšno je finančno stanje družine, koliko kaj stane, kam gre njun denar. Ne pomeni da nimata vsak svojega računa in en pač plača položnice en hrano. Ne pomeni pa niti da vse delita 50/50, da gre en (ki ima recimo višjo plačo) na maldive, drugi pa v umag.Recimo meni bi bilo nesprejemljivo, da gre mož po nov avto (čeprav bi ga plačal iz svojega računa), brez da o tem prej govoriva in načrtujeva. Isto bi mi bilo nepojmljivo karkoli dražjega kupiti preden z njim ne govorim o tem. Kar pa ne pomeni da se dogovarjava o tem kolikokrat gre kdo na kavo ipd.. Ampak finance pri nas se tako kot vse ostalo vodi kot družinsko stvar. O tem se odločava in načrtujeva skupaj, tako kot se o otrocih odločava in načrtujeva skupaj, o dopustih, o nepremičninah….o vseh življenjskih stvareh pač. Ker sva se odločila da bova par in družina. In tako tudi delujeva. Pred tem sva vsak o sebi odločala. Ko sva bila samska. Sedaj pač nisva več. Mi je pa fascinantno koliko poročenih očitno sploh ni slišalo na kaj so rekli da in kaj so podpisali ko so se poročili.

Odgovor na objavo uporabnika
he he he, 25.04.2022 ob 14:02

Ja……….. pa skupne prijatelje, pa skupno razmišlajnje, pa skupne interese  in skupne spodnje gate. Kot retardirani.

Res je. Je bolj normalno samo svoje telo deliti in posteljo. Denar pa bognedaj. Se vidi kje je slovenska vrednost. Kaj jim je najbolj pomembno. Edina stvar, ki jo niso pripravljeni deliti je keš.

Kdo pravi da ne delimo denarja????

Očitno ste eni zelo nesigurni v svoje partnerje, da vam mora celotna plačo nakazovat na vaš račun. Ali pa obratno.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
he he he, 25.04.2022 ob 14:15

Kdo pravi da ne delimo denarja????

Očitno ste eni zelo nesigurni v svoje partnerje, da vam mora celotna plačo nakazovat na vaš račun. Ali pa obratno.

 

 

Točno tko. Vse imajo kao skupno, samo zaupanja očitno ne.

Se strinjam – partenrja morata bit sigurna eden v drugega, sicer naj greta kar lepo narazen. Jaz imam še leto do penzije, moj mož še tri, oba vse življenje s skupnim denarjem skupaj varčujeva za stara leta, skupaj sva obnavljala stanovane … sami mi ne bi uspelo, njemu prav tako ne. Iz finančnega vidika naju na srečo čaka stabilna starost. Zahvala gre najinemu medsebojnemu zaupanju

Mene je kar groza, ko berem ene zapise. Ko sem bila brezposelna, res nisem imela niti za trgovino. Moj je takrat predlagal, da imava skupen denar – nisva še bila poročena. Še zdaj se spomnim svojih občutkov. In seveda se je kasneje situacija obrnila, sva si pa vedno stala ob straninin si še. Ne vem, kaj bi bilo,če bi on takrat vztrajal, da imava vsak svoj denar

Odgovor na objavo uporabnika
Izkušnja, 23.04.2022 ob 18:40

Moja znanka je bila poročena skoraj 30 let. Imela sta skupne finance. Ko je menjala službo, je želela, da se iz skupnih financ kupi še en avto. Mož ni bil za, za kredit pa tudi ne. Pa se je na čisto drug konec mesta v konici vozila za avtobusom in morala še malo peš, po obvoznici pa bi imela 15 minut. Takrat ji je bilo prvič žal, da nima svojega denarja.

Čez par let je kupil motor. Seveda iz skupnega denarja, saj sta imela vse skupno. Ob ločitvi, ki je sledila kmalu, ker si je omislil tudi mlajši model, sta si skupno malho razdelila, a notri je bilo  bolj malo. Stanovanje v hiši njegovih staršev je bilo pa tudi njegovo. Pri 55 se je znašla v precej nezavidljivem položaju.

A dej ne seri. Po toliko letih zakona gre vse na pol pa če je v hiši njegovih alu njenih staršev. Pa tudi ta, da si po par desetletjih ni smela kupiti svojga avta? Da ima tipa, ki ni za družinsko življenje bi pa morala ugotoviti že zdavnaj prej. Ko sta šla tretjič recimo fasungo kupovat. Če ni, si je pa sama kriva, da si je toliko let zatiskala oči.

Sicer pa mislim, da nakladaš.

New Report

Close