Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Da bi vnuke posvojili stari starši?? Ni govora!

Da bi vnuke posvojili stari starši?? Ni govora!


Kaj, si ugotovil, da si čisto zabluzil, pa poskušaš “popravljati” s še večjimi traparijami? Odnehaj raje, pa resno razmisli, če je ta Primčev predlog res vreden tvoje podpore.[/quote]

Kaj pa je tebi? Od kje vlečeš zaključek, da jaz kogarkoli podpiram, vključno s Primcem?[/quote]
Hm, glede na tvoje inteligentno vprašanje in potem komentarje res ni težko sklepati kam pes taco moli :-)))

Kaj pa je tebi? Od kje vlečeš zaključek, da jaz kogarkoli podpiram, vključno s Primcem?[/quote]
Hm, glede na tvoje inteligentno vprašanje in potem komentarje res ni težko sklepati kam pes taco moli :-)))[/quote]

Pač vidiš, kar hočeš videti. :)))

Sem za skrbništvo in za individualno obravnavo in odločanje o vsakem primeru posebej. Ker poleg dementnih, hehehe, so tudi kakšni, ki so v letih, ko se nekateri odločate/jo za prvega otroka. Teoretično bi tudi jaz lahko bila stari starš, pa jih imam 42…

Kristus jaz sem 42, da mi sedaj rečejo babica???? Uhh, HB sta komaj 12 in 10.

Glede celotne te gonje, sari starši so STARI STARŠI. Kaka posvojitev, a ste znoreli, a sploh veste kaj to potegne za seboj?

Ja, se. Pravno se vezi brišejo in na novo ustvarjajo neodvisno od biologije. To pa zato, da lahko npr. posvojenec deduje po posvojitelju, po novih bratih, sestrah s katerimi v resnici biološko ni v sorodu itd.

Vse je že zrihtano dolgo, samo ti gledaš kot tele v nova vrata.[/quote]

Pravno se brišejo in ustvarjajo krvne vezi? Pravo je nad biološkimi danostmi? To, kar ne uspe znanstvenikom, je uspelo pravnikom?[/quote]
Torej po tvojem mnenju ne moremo vzet otroka nasilnim staršem, ker so biološke danosti nad pravom? S posvojitvijo postaneš starš, od vedno, kaj zdaj odkrivate toplo vodo?

Ja, po zakonu so pravna določila so nad krvnimi vezmi.

Mimogrede, tudi če starša ne moreta imeti otrok in ga posvojita, mu postaneta starša, čeprav ni krvne vezi. Tudi pri oploditvi s podarjeno celico en od staršev nima krvne vezi.
Pravno pa so v vseh teh primerih to starši, pa čeprav ni krvne vezi.[/quote]

Če je pravo nad naravnimi danostmi, pa naj pravniki še spišejo odlok, po katerem je Perpetuum mobile možen (najboljše kak ustavni pravnik za svoj popoldanski sp). Pa bo energetska kriza mimogrede rešena za vse večne čase.[/quote]

Pač nisi pameten in argumentiraš s traparijami in samo še hujšimi traparijami.

Tudi planet Zemlja je po naravnih danostih od vseh živih bitij, ki prebivamo na njem, pa si ti zaradi pravne ureditve v naši državi lahko lastiš košček ozemlja. Ampak kar se tiče narave, ti ne pripada, pripada vsem. Zdej če zagovarjaš naravne danosti pred pravom, se prosim odpovej temu lastništvu in zemljo prepusti v uporabo vsem prebivalcem tega planeta.
Bo zdaj šlo ali boš prišel zdaj s kakšno luno in sateliti na plano?

Pravno se brišejo in ustvarjajo krvne vezi? Pravo je nad biološkimi danostmi? To, kar ne uspe znanstvenikom, je uspelo pravnikom?[/quote]
Torej po tvojem mnenju ne moremo vzet otroka nasilnim staršem, ker so biološke danosti nad pravom? S posvojitvijo postaneš starš, od vedno, kaj zdaj odkrivate toplo vodo?[/quote]

???????

S posvojitvijo se ne ustvari krvno sorodstvo, kar baje zmorejo zrihtat pravniki, samo o tem pišem in o ničemer drugem.

Kako naj bo otrok pravilno vzgojen, če ga vzgaja star ata in stara mama. Pri mizi cmokajo, rigajo, prdijo vsevprek, naokol se sprehajajo brez zob, ker so pozabili kje so jih nazadnje pustili, ne slišijo… da bi svojim vnučkom znal integral al pa odvod rešit jim je pa španska vas!


Torej po tvojem mnenju ne moremo vzet otroka nasilnim staršem, ker so biološke danosti nad pravom? S posvojitvijo postaneš starš, od vedno, kaj zdaj odkrivate toplo vodo?[/quote]

???????

S posvojitvijo se ne ustvari krvno sorodstvo, kar baje zmorejo zrihtat pravniki, samo o tem pišem in o ničemer drugem.[/quote]
Pa ni treba pisat traparij, ker so to resne teme in bodo spet nasankali otroci, če bo šlo skozi. Dobro veš o čem se pogovarjamo in ni treba iskat dlake v jajcu.

Če je pravo nad naravnimi danostmi, pa naj pravniki še spišejo odlok, po katerem je Perpetuum mobile možen (najboljše kak ustavni pravnik za svoj popoldanski sp). Pa bo energetska kriza mimogrede rešena za vse večne čase.[/quote]

Pač nisi pameten in argumentiraš s traparijami in samo še hujšimi traparijami.

Tudi planet Zemlja je po naravnih danostih od vseh živih bitij, ki prebivamo na njem, pa si ti zaradi pravne ureditve v naši državi lahko lastiš košček ozemlja. Ampak kar se tiče narave, ti ne pripada, pripada vsem. Zdej če zagovarjaš naravne danosti pred pravom, se prosim odpovej temu lastništvu in zemljo prepusti v uporabo vsem prebivalcem tega planeta.
Bo zdaj šlo ali boš prišel zdaj s kakšno luno in sateliti na plano?[/quote]

???????????????????????????????????

Pravo lahko premika samo človeške interpretacije, naravnih meja pa ne. Bo šlo zdaj?

Super je današnja generacija staršev, ki rešuje integrale po tekočem traku. 🙂

Baje tudi med migranti prevladujejo profesorji in jedrski fiziki.

Pač nisi pameten in argumentiraš s traparijami in samo še hujšimi traparijami.

Tudi planet Zemlja je po naravnih danostih od vseh živih bitij, ki prebivamo na njem, pa si ti zaradi pravne ureditve v naši državi lahko lastiš košček ozemlja. Ampak kar se tiče narave, ti ne pripada, pripada vsem. Zdej če zagovarjaš naravne danosti pred pravom, se prosim odpovej temu lastništvu in zemljo prepusti v uporabo vsem prebivalcem tega planeta.
Bo zdaj šlo ali boš prišel zdaj s kakšno luno in sateliti na plano?[/quote]

???????????????????????????????????

Pravo lahko premika samo človeške interpretacije, naravnih meja pa ne. Bo šlo zdaj?[/quote]

posvojitev je torej naravna meja?

So ti že vse razložili, samo bedak lahko goni svoje dalje do zadnjega atoma moči.

???????????????????????????????????

Pravo lahko premika samo človeške interpretacije, naravnih meja pa ne. Bo šlo zdaj?[/quote]

posvojitev je torej naravna meja?

So ti že vse razložili, samo bedak lahko goni svoje dalje do zadnjega atoma moči.[/quote]

:)))
Vidiš pač tisto, kar hočeš videt in jaz ti tukaj ne morem pomagat.


Torej po tvojem mnenju ne moremo vzet otroka nasilnim staršem, ker so biološke danosti nad pravom? S posvojitvijo postaneš starš, od vedno, kaj zdaj odkrivate toplo vodo?[/quote]

???????

S posvojitvijo se ne ustvari krvno sorodstvo, kar baje zmorejo zrihtat pravniki, samo o tem pišem in o ničemer drugem.[/quote]

Kaj pa poštarjev otrok? Čigav je? Krvno poštarjev, uradno pa mamin mož…

S posvojitvami se ureja pravno sorodstvo in krvne relacije niso pomembne.

???????

S posvojitvijo se ne ustvari krvno sorodstvo, kar baje zmorejo zrihtat pravniki, samo o tem pišem in o ničemer drugem.[/quote]

Kaj pa poštarjev otrok? Čigav je? Krvno poštarjev, uradno pa mamin mož…

S posvojitvami se ureja pravno sorodstvo in krvne relacije niso pomembne.[/quote]

Kaj pa župnikov otrok? Krvno je župnikov, uradno pa mamin partner… Kdo v tem primeru posvoji otroka, Rode?

posvojitev je torej naravna meja?

So ti že vse razložili, samo bedak lahko goni svoje dalje do zadnjega atoma moči.[/quote]

:)))
Vidiš pač tisto, kar hočeš videt in jaz ti tukaj ne morem pomagat.[/quote]
Res nisi na tem, da bi sploh lahko komu pomagal. Pravzaprav bi bilo bolje, če bi ti sprejel pomoč drugih.

Eeee, se bo treba naučit brat. Če boste pozorni, sem napisala, da se mi zdi, da je prav, da za vnuke skrbijo stari starši – ne, da jih posvojijo. Nikjer nisem napisla, da jih posvojijo. Ta “obsedenost” s posvojitvijo je razlog, da prvotnega prispevka nisem vzela čisto zares, ampak bolj kot izzivanje. Vem, da je že zdaj praksa taka, da otroci, za katere primerno skrbijo stari starši ne gredo v posvojitev. Če bi bilo treba to potrditi bi bila za. Seveda bi morala pozorno prebrati, kakšne nonsense bi pisali o posvojevanju itd. Zaradi tega, ker imam jaz volilno pravico, vas res ni treba biti strah.[/quote]

Ampak novi zakon oz. Primčevo trobenzlajsanje pa predvideva prav možnost POSVOJITVE starih staršev.
A res ne znate brati, kaj vam mediji/zakonodajalci pišejo?[/quote]

Nisem brala predloga zakona – mislim, da še ne obstaja? Primca ne poslušam, ker … ne vem, rabim razložit zakaj? 🙂 Torej sem odgovarjala zgolj na osnovno sporočilo avtorja teme.

:)))
Vidiš pač tisto, kar hočeš videt in jaz ti tukaj ne morem pomagat.[/quote]
Res nisi na tem, da bi sploh lahko komu pomagal. Pravzaprav bi bilo bolje, če bi ti sprejel pomoč drugih.[/quote]

Z veseljem pomagam drugim in prav tako pomoč z veseljem sprejmem. Tvoje projekcije pa niso relevantne.


Res nisi na tem, da bi sploh lahko komu pomagal. Pravzaprav bi bilo bolje, če bi ti sprejel pomoč drugih.[/quote]

Z veseljem pomagam drugim in prav tako pomoč z veseljem sprejmem. Tvoje projekcije pa niso relevantne.[/quote]
Pa so. Celo bolj, kot si misliš. 🙂 Medtem ko so tvoje….jah, pač samo tvoje 🙂 Zdaj pa si v miru preberi, kaj tvoj Primc zagovarja in kaj to v praksi pomeni.

Z veseljem pomagam drugim in prav tako pomoč z veseljem sprejmem. Tvoje projekcije pa niso relevantne.[/quote]
Pa so. Celo bolj, kot si misliš. 🙂 Medtem ko so tvoje….jah, pač samo tvoje 🙂 Zdaj pa si v miru preberi, kaj tvoj Primc zagovarja in kaj to v praksi pomeni.[/quote]

Tvoje projekcije o meni so netočne in nerelevantne. Vse ostale so pa tvoj svet in tvoja glava, se strinjam in ti jih privoščim. 🙂

Poanta je v tem, da država rabi denar. Nujno.

Ko otroci ostanejo brez staršev to v resnici pomeni da so sirote. In če so sirote bo država prisesala svoj požrešni gobec na premoženje pokojnih staršev. To bo storila z vmešanjem CSD-ja, z vmešanjem rejniških zaslužkarjev in čim bolj bo zhebala odnose v družini. To je reala. Ostali se lahko slepite.

Pravo pa je le orodje, v rokah zlorabe pravice.

Tebi res niso jasne posvojitev, skrbnistvo in rejnistvo?

Barca, ti si vsevedna ena in edina, po novem še csd uslužbenka. Bravo.

Niti slucajno, ampak vidim, da ti ni jasno, da ce npr. .idva umreva in moji ali pa njegovi starsi (ali pa kateri od bratov ali sester) dobijo skrbnistvo, s tem ne bodo prav nic zasluzili.

Pa ti veš, Barca, da mladoletni ne razpolaga s premoženjem (otroški dodatek, pokojnina, dediščina) da se v vse kar se tiče financ vtakne csd v imenu otrokovega dobrega, za vsak sestanek si csd računa nore zneske in na koncu bodo prodajali dediščino (svojim sorodnikom, ki bodo posodili ime za na papir) pod ceno, vse kobajagi v dobro otrok?

New Report

Close