Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Da bi vnuke posvojili stari starši?? Ni govora!

Da bi vnuke posvojili stari starši?? Ni govora!

Banda kaj komplicirate,,,
Nobena posvojitev ni potrebna, ne morš z nobenim zakonom na novo postavljat matere, očete, babice, dedke in ne vem kaj še…. a zdej bi pa umrlim staršem, ki so spravili z ljubeznijo otroka na svet proti njuni volji vzeli njune otroke al kaj….
Vsak otrok ima samo eno krvno mater in enega krvnega očeta in tako naprej….
Če pa starši umrejo… so umrli straši še vedno, mati in oče preživelega otroka.
Skrbnik za otroka, pa morajo ostati v ožji družini in sorodstvu, če so le ti pripravljeni biti skrbniki…. ma kakšna posvojite, le budale o tem govorijo, ki o življenju nimajo pojma.
N pa nekim popolnoma tujcem, dajati otroke v posvojitev, če je sam otrok proti ali pa ožji sorodniki.

Banda kaj komplicirate,,,
Nobena posvojitev ni potrebna, ne morš z nobenim zakonom na novo postavljat matere, očete, babice, dedke in ne vem kaj še…. a zdej bi pa umrlim staršem, ki so spravili z ljubeznijo otroka na svet proti njuni volji vzeli njune otroke al kaj….
Vsak otrok ima samo eno krvno mater in enega krvnega očeta in tako naprej….
Če pa starši umrejo… so umrli straši še vedno, mati in oče preživelega otroka.
Skrbnik za otroka, pa morajo ostati v ožji družini in sorodstvu, če so le ti pripravljeni biti skrbniki…. ma kakšna posvojite, le budale o tem govorijo, ki o življenju nimajo pojma.
N pa nekim popolnoma tujcem, dajati otroke v posvojitev, če je sam otrok proti ali pa ožji sorodniki.[/quote]

Predlog je, da otroka posvojijo stari starši. In če ga, potem krvne vezi niso več pomembne, oče in mama postaneta dedek in babica, ki nista več dedek in babica, ampak oče in mama. In to piše tudi v rojstnem listu. Drugi dedek in babica nista nič več, pokojna oče in mama pa sta izbrisana.

Ravno zato pa ves čas piše, posvojitev nikakor ne, skrbništvo podpiram (in tako se, če seveda sorodniki želijo skrbeti za otroka, tudi prakticira).

Nisem samo izpostavil koroška dečka,ker lahko bi udi mnogo primerov izpostavil kjer so bili dodeljeni ali odvzeti.Moje mnenje je bilo glede pravic.

Glede koroških sem samo primer postavil glede odvzema,če bi stari starši ju imela posvojenega In kdaj bi imela stara starša čas posvojiti svoja vnuka? Pred smrtjo hčere? A tega pa ne veš, da bi jo tudi v primeru, da smeta prevzeti posvojitev nad vnukoma, CSD prej preveil – enako kot so ju preverili za skrbništvo? CSD teh pravic nebi imel.Ker kje vse bi moral CSD posredovat in zaščitit otroke,pa jih ne,nekje kjer pa ni težav pa izgovori,da so prestari,nato da nista primerna,…in nato pravijo državljanom,da sta otroka popolnoma vesela in zadovoljna.Jaz ne verjamem.

Poznam punco,ki je bila pri skrbnikih,nobenih prijateljev,nobenega življenja,nobene ljubezni,nobenih počitnic,brez rojstnodnevnih zabav,novoletnih zabav,božiča,hladna,brez ljubezni,še danes pri 25 letih se ne more zaljubit,saj ne ve kaj je ljubezen.

Imaš pa tudi primere kjer so nekateri odvzeti otroci v rejništvu nato narkomani,pretepači,pijanci in nekaj jih tudi obiskuje te posebne šole za problematične otroke.

A si resno želite da zaadi pomanjkanja vsega lepega,pozitivnega vaš otrok zapravi življenje,le zato ker Vas vse najbolj skrbi kaj na papriju piše in to je stricu sestra,brat,babici dedku pa otroci?Zaradi nekega stavka bi vi raje otrokom onemogočili normalno življenje in jih poslali v pogubo?Ne pravim,da se to vsakemu zgodi,so pa primeri.[/quote][/quote]

Iz tega tvojega zapisa je očitno, da sploh ne veš, o čem govorimo in kakšno je trenutno stanje. In taki ljudje potem odločate o pomembnih stvareh.
Stari starši in drugi sorodniki že zdaj mirno in brez zadržkov lahko uradno uredijo skrbništvo za osirotele otroke in so njihovi skrbniki, da odraščajo v ljubečem okolju. Vse, kar rabijo, je volja in želja po tem. CSD najprej išče skrbnike med najbližjimi sorodniki. In pri treh četrtinah osirotelih otrok jih tudi najdejo in otroci živijo pri njih. Institucija takšnega skrbništva je že urejena. Dedki in babice že danes lahko skrbijo za svoje vnuke, če je to najboljša rešitev. Posvojitev v takem primeru ni potrebna in ne bi ničesar spremenila – če stari starši ne morejo/nočejo prevzeti skrbništva, tudi posvojiti verjetno ne bodo mogli/hoteli, kaj praviš.

[/quote]

Iz tega tvojega zapisa je očitno, da sploh ne veš, o čem govorimo in kakšno je trenutno stanje. In taki ljudje potem odločate o pomembnih stvareh.
Stari starši in drugi sorodniki že zdaj mirno in brez zadržkov lahko uradno uredijo skrbništvo za osirotele otroke in so njihovi skrbniki, da odraščajo v ljubečem okolju. Vse, kar rabijo, je volja in želja po tem. CSD najprej išče skrbnike med najbližjimi sorodniki. In pri treh četrtinah osirotelih otrok jih tudi najdejo in otroci živijo pri njih. Institucija takšnega skrbništva je že urejena. Dedki in babice že danes lahko skrbijo za svoje vnuke, če je to najboljša rešitev. Posvojitev v takem primeru ni potrebna in ne bi ničesar spremenila – če stari starši ne morejo/nočejo prevzeti skrbništva, tudi posvojiti verjetno ne bodo mogli/hoteli, kaj praviš.[/quote]
Točno to je zgoraj nekje pisalo: stara starša iz Velenja svojih vnukov ne moreta vzeti v skrbništvo, ker stroka meni, da nista najbolj primerna. Če gre novi zakon skoz, ta ista stara starša teh dveh vnukov ne bosta mogla posvojiti.

Razen, če je naslednji korak, da se ukine CSD in namesto njih odločajo posebne enote RKC?

Točno tako. Na žalost imam v svoji okolici kar tri takšne primere, ko so otroci ostali brez staršev. Za dva skrbijo stari starši, enega je teta vzela. To, da osiroteli otroci pristanejo v reji ali gredo v posvojitev tujim ljudem, je zelo zelo redka izjema.

Ne vem, zakaj eni za vsako ceno vztrajajo pri tem, da je pri koroški zgodbi ena strašna teorija zarote v ozadju, da je udbomafija ukradla te otroke, da je to vse zato, da se bo nekdo premoženjsko okoristil,… a je res tako težko sprejet možnost, da skrbništvo pri materinih starših za ta dva otroka enostavno ni bila najbolj primerna možnost? Iz karkšnega koli razloga že, ki ga CSD seveda ne sme javno razkrit.

Neprijetna resnica je, da vsi starši niso dobri starši in vsi stari starši niso dobri stari starši. Obstajajo pa tudi dobri stari starši, ki ne bi bili dobri starši.

Iz tega tvojega zapisa je očitno, da sploh ne veš, o čem govorimo in kakšno je trenutno stanje. In taki ljudje potem odločate o pomembnih stvareh.
Stari starši in drugi sorodniki že zdaj mirno in brez zadržkov lahko uradno uredijo skrbništvo za osirotele otroke in so njihovi skrbniki, da odraščajo v ljubečem okolju. Vse, kar rabijo, je volja in želja po tem. CSD najprej išče skrbnike med najbližjimi sorodniki. In pri treh četrtinah osirotelih otrok jih tudi najdejo in otroci živijo pri njih. Institucija takšnega skrbništva je že urejena. Dedki in babice že danes lahko skrbijo za svoje vnuke, če je to najboljša rešitev. Posvojitev v takem primeru ni potrebna in ne bi ničesar spremenila – če stari starši ne morejo/nočejo prevzeti skrbništva, tudi posvojiti verjetno ne bodo mogli/hoteli, kaj praviš.[/quote]
Točno to je zgoraj nekje pisalo: stara starša iz Velenja svojih vnukov ne moreta vzeti v skrbništvo, ker stroka meni, da nista najbolj primerna. Če gre novi zakon skoz, ta ista stara starša teh dveh vnukov ne bosta mogla posvojiti.

Razen, če je naslednji korak, da se ukine CSD in namesto njih odločajo posebne enote RKC?[/quote]

In to pravi tudi zdrava pamet … čeprav pri nas je res vse možno.

Meni se zdi tukaj sporen in neprimeren način, kako so otroka odpeljali. Gotovo bi se dalo tudi drugače.
Zarota? Mislim, nova skrbnica (ne vem, ali je še vedno) je očitno ena prodorna oseba, v dobrem ali slabem pomenu zdaj niti ni pomembno, da me ne bodo brisali.

Banda kaj komplicirate,,,
Nobena posvojitev ni potrebna, ne morš z nobenim zakonom na novo postavljat matere, očete, babice, dedke in ne vem kaj še…. a zdej bi pa umrlim staršem, ki so spravili z ljubeznijo otroka na svet proti njuni volji vzeli njune otroke al kaj….
Vsak otrok ima samo eno krvno mater in enega krvnega očeta in tako naprej….
Če pa starši umrejo… so umrli straši še vedno, mati in oče preživelega otroka.
Skrbnik za otroka, pa morajo ostati v ožji družini in sorodstvu, če so le ti pripravljeni biti skrbniki…. ma kakšna posvojite, le budale o tem govorijo, ki o življenju nimajo pojma.
N pa nekim popolnoma tujcem, dajati otroke v posvojitev, če je sam otrok proti ali pa ožji sorodniki.[/quote]

Predlog je, da otroka posvojijo stari starši. In če ga, potem krvne vezi niso več pomembne, oče in mama postaneta dedek in babica, ki nista več dedek in babica, ampak oče in mama. In to piše tudi v rojstnem listu. Drugi dedek in babica nista nič več, pokojna oče in mama pa sta izbrisana.

Ravno zato pa ves čas piše, posvojitev nikakor ne, skrbništvo podpiram (in tako se, če seveda sorodniki želijo skrbeti za otroka, tudi prakticira).[/quote]

Točno tako.
Posvojitev v nobenem primeru, ne pride v poštev.
Prakticirat je treba skrbništvo, če je le mogoče v ožjem sorodstvu, če se le ti pripravljeni vzeti skrbništvo nad otrokom.


Točno to je zgoraj nekje pisalo: stara starša iz Velenja svojih vnukov ne moreta vzeti v skrbništvo, ker stroka meni, da nista najbolj primerna. Če gre novi zakon skoz, ta ista stara starša teh dveh vnukov ne bosta mogla posvojiti.

Razen, če je naslednji korak, da se ukine CSD in namesto njih odločajo posebne enote RKC?[/quote]

In to pravi tudi zdrava pamet … čeprav pri nas je res vse možno.

Meni se zdi tukaj sporen in neprimeren način, kako so otroka odpeljali. Gotovo bi se dalo tudi drugače.
Zarota? Mislim, nova skrbnica (ne vem, ali je še vedno) je očitno ena prodorna oseba, v dobrem ali slabem pomenu zdaj niti ni pomembno, da me ne bodo brisali.[/quote]

Bla, bla bla …..

Kakšen stres pa bi otroci doživeli, če bi po njih prišli k starim staršem? Si sploh predstavljate???

Nevem zakaj takšna nastrojenost, ampak jaz sem odrasla pri babici in dedku, in še zdaj ko sem odrasla jih gledam kot svoja starša, onadva pa imata mene rada kot bi bila njuna hčer. Pri njiju se mi je godilo veliko bolje kot pri starših. Tako da absolutno podpiram.


Ni fora v tem, da otroka stara starša ne bi imela rada, pač pa v tem, da bi otroka s tem odrezalmod drugega dela družine- po drugem staršu. Pri nas se dobro razumemo z obojimi, otroka imata rada tako moje kot tudi moževe starše. In zdaj bi se odločili, da bi jih posvojili samo moji npr. Otroka tako ne bi več uradno imela enih starih staršev, niti ne bi več dedovala po njih, ne bi več imela bratranc in sestričen…. Vidiš, v tem je problem. Verjamem da na to niti nisi pomislila, ce nisi imela stikov s svojim očetom in njegovimi starši. Ampak če pa imaš, pa ti potem odrežejo pol sorodstva, pa ni prav. Sem absolutno za skrbništvo znotraj družine ( kar ima sicer že zdaj prednost), tudi s strani starih staršev. Za posvojitev kot tako (kot je danes), pa nikakor. Konec koncev tudi ne želim, da se mene in moža kar izbriše. Tebi bi bilo čisto vseeno?

Zakona nisem šla brat, ampak men ni jasno kako lahko kar odrežejo ti pol familije? Zame so skrbništvo dobili stari starši po očetu, pa sem z mamino stranjo družine imela čisto normalne odnose. Na rojstnem listu še vedno piše ime mojih staršev in ne babice in dedka. Tako da mene s tem skrbništvom ni nihče odrezal od nikogar. Problem je bil samo v starših in ne v ostalih družinsih članih. Ostale so mi vse sestrične, bratranci, dedki babice, to je krvna vez. Samo skrbeli so zame dedek in babica, ne pa starši. Saj potemtakem če bi npr. skrbništvo zame dobila očetova sestra npr. bi tudi mogla bit kar odrezana od komplet mamine družine. Pa ni tako. Itak je krvna vez, in vse je v dogovoru. Po moji logiki bi ob dodeljevanju skrbništva bodoči skrbnik moral podpisat papirje s katerimi bi dosegli da nebi mogel otroku preprečiti stikov z bilokatero stranjo družine. Če pa je skrbnik že tak, da bi to delal, potem pa otroka boljše da nima, ker bi ga uporabil samo v maščevanje drugi strani. Za otroka mora dobit skrbništvo tist ki ga ima rad, in tak nebo tega delal nikoli. Krvna vez pa ostane ista vedno, neglede na skrbništvo. Jaz vem da sta moja mene malo spodbujala ves čas da ne izgubim stika s starši, neglede na dogodke. Nista me silila, samo spodbujala da se vsaj nekajkrat letno oglasim na telefon in povem kako sem. Spodbujala sta tudi stike z ostalo druzino. Tako da pri meni se je ta primer odnesel dobro.

Saj to je to – ti NIS POSVOJENA, pač pa sta stara starša dobila skrbništvo. To pravzaprav vsi zagovarjamo. Pri posvojitvi pa se dejansko na novo vzpostavijo vezi in s tem tudi popolnoma prekinejo dosedanje. S posvojitvijo bi se tudi v rojstni list vpisalo novo ime očeta in mame. Stara starša bi postala starša, otroci starih staršev (torej strici in tete do sedaj) pa bi postali bratje in sestre. Druga dva stara starša pa po novem ne bi bila v nobenem sorodstvenem razmerju z otrokom več. Tako je in nič drugače. Zato to ni primerno. Primerno je skrbništvo – takšno, kakršno je bilo tvoje. Vidiš zdaj razliko?

In zakaj je dobro, da nam vsiljuješ svoje mnenje. Koga to briga? Napiši oporoko za koga želiš da vzgaja tvoje otroke pa bo mir. Mnenje pa za sebe obdrži.

Pa še to…STARCI?????????????? Tudi ti boš enkrat stara in takrat upam, da te tvoji otroci dajo v dom pa hvala lepa, ker vidim da nimaš vsega po glavi poštimanega, da se izražaš na takšen način.

Kaka primitivka!!!!

In zakaj je dobro, da nam vsiljuješ svoje mnenje. Koga to briga? Napiši oporoko za koga želiš da vzgaja tvoje otroke pa bo mir. Mnenje pa za sebe obdrži.

Pa še to…STARCI?????????????? Tudi ti boš enkrat stara in takrat upam, da te tvoji otroci dajo v dom pa hvala lepa, ker vidim da nimaš vsega po glavi poštimanega, da se izražaš na takšen način.

Kaka primitivka!!!![/quote]
Pa drugace? Kakšno je tvoje mnenje glede posvajanja vnukov? Se ti zdi to ok?


Čakaj … podpiraš spremembo dosedanjega zakona, po katerem si ti odraščala pri babici in dedku in ti je bilo krasno? Čemu je torej potrebna sprememba zakonodaje?

Referendum je nepotreben.

Gre samo za nabiranje političnih točk na račun usode dveh nesrečnih otrok. Ali ni politikov sram, da se grejo take traparije? Mi državljani pa plačujemo take neumnosti.

Stari starši so že zdaj brez težave lahko skrbniki svojih vnukov, če to zmorejo oziroma so za to primerni in pripravljeni to prevzeti.
Problematični ljudje, odvisniki (kadilci) in pijanci pa niso primerni ne za skrbnike ne kot posvojitelji.

Res ne vem zakaj toliko politiziranja in brezveznega spreminjanja zakonodaje. Aja, saj res, Malfoy in Krasotillya želita v politiko, pozabil sem, hehe.

Jaz sem 32 let nazaj, kljub temu, da je bil moj oče še živ in se je dejansko potegoval za skrbništvo, šel v skrbništvo k stari mami in tam ostal do osamosvojitve. In nič mi ni manjkalo, kljub temu, da nisem bil posvojen. Kakšna pa je dejanska razlika??? Že zaradi zmede, ki lahko nastane s sorodstvenimi vezmi, bom sam absolutno proti.

Potrebno je obravnavati vsak posamezen primer in upoštevati vse dejavnike,oceniti ali so stari starši najboljša rešitev,ali iskati drugo.Ljudje smo različni,ne moremo dajati splošne ocene

New Report

Close