Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dana sem na čakalno vrsto za sterilizacijo.

Dana sem na čakalno vrsto za sterilizacijo.

Odgovor na objavo uporabnika
Pingi811, 03.06.2022 ob 09:22

Jalova baba, ali ena redkih odgovornih, realnih in iskrenih ljudi do sebe in sveta? Rada se imej. Kdor lahko sploh pomisli, da je nekdo, ki si iz takih razlogov kot ti ne želi otrok, sploh ni vreden tvojega časa. Večina naštepa otroke iz napačnih razlogov, množijo se kot zajci, otroci pa trpijo. Zagotovo boš srečala tudi koga, ki bo cenil tvojo iskrenost in odgovornost in šele s tistim boš ljubljena na način, kot si zaslužiš. ❤️ Vse dobro!

    Nisem dokončala stavka: kdor lahko sploh pomisli z besedami, da si ‘jalova baba ‘, ker se iz pravih razlogov odločaš za sterilizacijo, te ni vreden.  Sama bi na tvojem mestu ravnala enako. Veš koliko ljudi ima otroke, pa jim dajo samo grenkobo, bolečino, revščino in mizerijo? Po tvojih besedah sodeč si odgovorna, malo je takih, bo pa prišel tudi kdo, ki misli isto kot jaz, da si kul!

Preberi knjigo Življenje je 5voje. Najdi ne vemvdovca, statega, takega v andropavzi 65 + mogoče takega ne bo motilo, da ne maraš otrok.

Pa kje najdeš take, ki hočejo otroke? Okoli mene se sučejo sami taki, ki otroke že imajo pa jih niti pod razno več ne bi imeli.

Imeli pa bi eno mlado samsko brez otrok, da bi pedenala njihove.

Odgovor na objavo uporabnika
Rednamay, 01.06.2022 ob 14:45

Zaradi hudega sindroma policističnih jajčnikov (PCOS),ki ni samo izostanki menstruacije in ciste na jajčnikih ampak dolgoročno prinese skoraj v 90% sladkorno,intoleranco na inzulin (to mam že zdaj),debelost-maščoba se nabira centralno,hirsutizem (močna poraščenost imam že zdaj),in srčno žilne bolezni (pogoste so kapi in anevrizme) in pa moška plešavost. Če bi popolnoma odstranila jajčnike in maternico (kar bi najrajš!) to ni ok,ker potem je preveč,in bi se še bolj razlezla,treba je vedet rodila nisem nikoli,imela bi slabe zobe,odpadat bi začeli in nohti,lasje.. Sterilizacija,ko pač prerežejo jajcevode in ovulacija ni več možna,pa zelo pomaga pri PCOS,zmanjša ga ali celo izgine. Ta teden sem bila dana na čakalni seznam za sterilizacijo,ki je 6 mesecev. Glede na moje pogoje,da imam shizofrenijo in samo socialno pomoč,ne bo problema,ker pogojev za otroke nimam.

Nevem zakaj,vem da v to bom šla 1000%,torej v letu 2023 bom že sterilizirana,ampak vseeno pa občutim neko žalost. Nikoli si nisem želela imeti otrok,tudi nisem tip za njih,ampak žalost čutim v smislu da bom ratala “jalova baba”. Ker vem,koliko težav imam ko kdaj koga spoznam pa sva si všeč pa vse pade v vodo ker povem da nočem otrok. Vsi želijo otroke. Meni je pa to odveč,na živce mi gre. In sem žalostna samo zato,ker določeni moški ženske ne spoštujejo če jim ne rodi otrok. nevem,pač vsakič ko me kdo zavrne ker nočem otrok se počutim kot zadnja smet.. nevem zakaj pravzaprav sem žalostna,ampak sem.

Ma kdo kakšno vzpodbudno? Komisijo imam decembra,potem januarja 2023 pa sterilizacijo.

 

pa kdo je tebi te flance naflancal?

za ovulacijo so zadolženi jajčniki. če s sterilizacijo samo prekineš povezavo med jajčniki in maternico, se noben proces v telesu ne ustavi. še vedno imaš ovulacije in še vedno imaš menstruacije, samo zanosit pa skoraj ne moreš več. se lahko zgodi v 0,00x procentih, ampak sama sterilizacija nima vpliva na druge procese v telesu.

 

Zate najboljša rešitev. Pa vse si sama odgovorila “nisi si nikoli želela otrok, zakaj bi to spreminjala” za nekoga drugega.

Če pa nisi zanje ali si, pa se ugotovi šele ko dobiš svojega. jaz sem si vedno govorila da nisem za otroke, ko sem ga dobila pa sem zanj najboljša mama.

Tvoj problem je samo v tem, da ti manjka družba somišljenikov. Obdana si z ljudmi, ki ne poznajo drugega smisla v življenju kot otroke.
Veliko nas je, ki otrok ne želimo in nas tega ni sram povedat. Js ti po pravici povem, da kar črtam prijatelje s seznama katerim se začne svet vrtet okrog mulcev, in se ne ne znajo o ničemer več pogovarjat, razen o otrocih.

Moj mož pa čaka na vazektomijo. Imam za sabo preko 15 splavov, ki se končajo v 4. ali 5. tednu. Gensko pri obeh vse ok. Ker ne zmoreva več tega dat skozi, sva se tako odločila da bo to opravil on. Sicer imam jaz 2 otroka iz prejšnjega zakona.

Vsakokrat hormoni, jok, depresija, slabosti,… Sva dala veliko hudega čez. Zaradi tega je bil mož nekaj časa na bolniški, saj je tudi njega potolklo. Zdaj sva se nekako pobrala in greva naprej. Čakava da preteče to polletno obdobje. Jeseni bo šel na poseg.

Mene sicer ne sprašujejo glede tega. Ampak čutim kako boli. Kako je hudo, ko bi imel in ne moreš ali pa ne želiš in ljudje silijo vate in neprestano sprašujejo.

Priporočam terapijo. To je rana. Ljudje jo vsakič odprejo. In samo tako bo počasi mogoče, da se to v sebi popolnoma sprejme in predela. Ampak zna preteči ogromno časa, se pa da. Pogumno!

Pošiljam topel in močan objemček..

Hvala vam vsem,ki ste mi dale pozitivne vzpodbude. Hvala iz srca,sem pričakovala da me bodo spet spljuvali da lažem ali podobno.
Ja,sterilizacija ne prepreči ovulacija in PCOS ne zgine. Vseeno,pa vem da je sterilizacija zame že od nekdaj. Čakala sem da bom 35 da po zakonu lahko to storim. Ker zame bi resnično bil pogreb če bi zanosila. Tudi otrok bi bil poškodovan in vsekakor ne zdrav,saj jemjem antispihotike že 15 let in to se na zarodku pozna. kakorkoli že,otrok ne marma in si ne želim. Ko bom šla na operacijo,bo to za mano. Zaenkrat sem še v čakalani vrsti ki bo uradno 6 mesecev… do decembra?

Kje jih najdem take? ja nevem,jaz jih vedno nabašem. Vsi zginejo ko kafre ko poveš da nočeš otrok. Vsi se skenslamo takoj. Nisem pa ravno navdušena nad takimi ki že imajo otroke. Ampak vseeno,nevem kje jih najdem je pa zoprno.

še enkrat hvala vsem za lepe misli,mi je lažje ko sem prebrala vaše komentarje.

Pušenjak ti je pred tremi leti že odgovoril

Spoštovani,
mislim, da ste glede sterilizacije napačno informirani. Sterilizacija je zgolj mehanski poseg v jajcevoda, torej se v presnovo in hormonski status popolnoma nič ne vmeša in to torej ni sredstvo za vplivanje na sindrom PCO. Po sterilizaciji načeloma ostane presnovno in hormonsko vse tako kot je bilo prej, le jajcevoda sta prekinjena in ni več mogoče zanositi. In res je: sterilizacija je možna šele po 35. letu starosti in po 6 mesecih dobe za premislek.

 

Kolikor se spomnim, je bil nekaj časa to tvoj vzdevek https://med.over.net/forum/tema/sterilizacija-zenske-po-35-letu-3497263/

Ne povedati danih ne želiš. Pač se kao ne prime. Zato ker ne živi zdravo, ker pije alkohol itd…

Odgovor na objavo uporabnika
Rednamay, 03.06.2022 ob 12:29

Hvala vam vsem,ki ste mi dale pozitivne vzpodbude. Hvala iz srca,sem pričakovala da me bodo spet spljuvali da lažem ali podobno.
Ja,sterilizacija ne prepreči ovulacija in PCOS ne zgine. Vseeno,pa vem da je sterilizacija zame že od nekdaj. Čakala sem da bom 35 da po zakonu lahko to storim. Ker zame bi resnično bil pogreb če bi zanosila. Tudi otrok bi bil poškodovan in vsekakor ne zdrav,saj jemjem antispihotike že 15 let in to se na zarodku pozna. kakorkoli že,otrok ne marma in si ne želim. Ko bom šla na operacijo,bo to za mano. Zaenkrat sem še v čakalani vrsti ki bo uradno 6 mesecev… do decembra?

Kje jih najdem take? ja nevem,jaz jih vedno nabašem. Vsi zginejo ko kafre ko poveš da nočeš otrok. Vsi se skenslamo takoj. Nisem pa ravno navdušena nad takimi ki že imajo otroke. Ampak vseeno,nevem kje jih najdem je pa zoprno.

še enkrat hvala vsem za lepe misli,mi je lažje ko sem prebrala vaše komentarje.

V prvem postu si napisala

Zaradi hudega sindroma policističnih jajčnikov (PCOS),ki ni samo izostanki menstruacije in ciste na jajčnikih ampak dolgoročno prinese skoraj v 90% sladkorno,intoleranco na inzulin (to mam že zdaj),debelost-maščoba se nabira centralno,hirsutizem (močna poraščenost imam že zdaj),in srčno žilne bolezni (pogoste so kapi in anevrizme) in pa moška plešavost. Če bi popolnoma odstranila jajčnike in maternico (kar bi najrajš!) to ni ok,ker potem je preveč,in bi se še bolj razlezla,treba je vedet rodila nisem nikoli,imela bi slabe zobe,odpadat bi začeli in nohti,lasje.. Sterilizacija,ko pač prerežejo jajcevode in ovulacija ni več možna,pa zelo pomaga pri PCOS,zmanjša ga ali celo izgine. 

 

v zadnjem postu v tej temi pa

Ja,sterilizacija ne prepreči ovulacija in PCOS ne zgine.

Spoštovani, ne vem, od kod vam ideja, da boste s sterilizacijo reševali PCOS. Na vsaki ginekološki šoli kolege opozorimo, da morajo pacientkam jasno povedati, da je sterilizacija zgolj mehanski poseg v jajcevoda, na presnovo, na stanje hormonske aktivnosti pa nima nikakršnega vpliva. Zakaj torej sterilizacija??? Pacientke lahko na PCOS delno vplivajo s hormonskimi preparati, pa s telesno aktivnostjo (aerobno) in vzdrževanjem BMI na čim nižji meji, s hrano s čim nižjo vsebnostjo čistih skadkorjev, oz. s čim nižjim glikemičmim indeksom; pri zelo hudih primerih primerih si pomagamo tudi z operativnimi metodami (“obstrganjem jajčnikov”).

joj ni zdej to važno ali zgine pco ali ne,pač sterilizacija pri pco ne pomaga, ok razumem. V vsakem primeru grem na sterilizacijo ker ne želim otrok. Meni je bila samo tema na to kako gledajo na jalovo babo ki ne more imet otrok to je vse. Pco pa vem da mi bo visel za vratom celo življenje.. če bi bilo po moje bi dala in maternico in jajčnike ven. Pa baje to ne smeš :((

Potem pa povej tako, da sama želiš na sterilizacijo, ne da ti je to svetovala ginekologinja. Mi pa ni jasno, zakaj, saj nimaš aktivnega spolnega življenja.

Odgovor na objavo uporabnika
zakaj157, 03.06.2022 ob 17:13

Potem pa povej tako, da sama želiš na sterilizacijo, ne da ti je to svetovala ginekologinja. Mi pa ni jasno, zakaj, saj nimaš aktivnega spolnega življenja.

nevem a to igra vlogo če imaš aktivno spolno življenje ali ne.. lahko grem pa pol ko bom nekoč nekoga imela ok razumem. Ampak zakaj,če sem že zdaj odločena da nočem otrok in nočem vseh teh hormonskih preparatov za kontracepcijo.. sej ni toliko razlike,al grem zdaj,ali pa ko bom spolno aktivna. Pol bo še bolj smotano,bom po operaciji,bo moj moral čakat,bit potrpežljiv,zopet 6 mesecev čakalne dobe itd.. sem 10 000% da nočem otrok. Rajš pol zdej to nardim.

Odgovor na objavo uporabnika
Rednamay, 03.06.2022 ob 18:10

nevem a to igra vlogo če imaš aktivno spolno življenje ali ne.. lahko grem pa pol ko bom nekoč nekoga imela ok razumem. Ampak zakaj,če sem že zdaj odločena da nočem otrok in nočem vseh teh hormonskih preparatov za kontracepcijo.. sej ni toliko razlike,al grem zdaj,ali pa ko bom spolno aktivna. Pol bo še bolj smotano,bom po operaciji,bo moj moral čakat,bit potrpežljiv,zopet 6 mesecev čakalne dobe itd.. sem 10 000% da nočem otrok. Rajš pol zdej to nardim.

Ne igraj se s svojim zdravjem. Anestezija je vseeno šok za telo, kakorkoli gledaš. Poleg tega pa ne boš zaščitena proti spolnim boleznim, če boš menjavala partnerje, ali tudi če jih ne boš menjavala.

Kaj pa kakšnega statejšega? Ali tudi bolnega, kot si ti? Enakovrednega. Policistični jajčniki so tudi jeza.

Simona, bolnega, to ni govora, odpade. Ona mora dobit tipa, ki ji bo sposoben dobesedno izbiti ven vso bolezen do zadnjega atoma.  No ja, lahko tudi zelo bolnega, bolj kot je ona. V tem primeru bo pa ona v vlogi tistega, ki bo izbijala ven iz tipa bolezen. Redna, se ti opravičujem, ampak predstavljaj si, da si v vlogi vrhunskega terapevta. Bolanemu tipu najprej rečeš, vsaka težava je minljiva, tako kot pride tudi odide. Pa nekje sem že napisal, da diagnoza lahko deluje kot urok. Kot črnomagijski urok.

(tole sem že včeraj napisal, pa je ostalo v računalniku, bom sedaj oddal. Redna, ne bit huda name)

Ne oziraj se na pečatenja in mnenja okolice. Oni nimajo tvojih stisk in izkušenj. Ta svet že nosi preveč ljudi. Si boš sčasoma že našla tipa, ki ne bo imel potrebe po sejanju dodatnega prebivalstva. Mogoče bo kakšen ločenec, ki bo imel dovolj dela in skrbi z obstoječim zarodom. V mojem sorodstvu je kar nekaj žensk, ki zavestno niso hotele otrok. Vse so krasne osebe. Jalovost je en tak zastarel srednjeveški izraz, ki nima več veljave. Naj prevladajo v tvojem življenju višje vrednote od tega, da bi naj bila le rodnica. Poznam žensko z enakim obolenjem. Skrbi za prehrano, veliko giba, pa je še vedno bajsika, kot oseba pa izjemno srčna, dobrotljiva, pozitivna in modra. Tudi ti imaš zagotovo veliko dobrih lastnosti, da se ti ni treba identificirati samo s telesnim stanjem. To je minljivo, vse dobro pa ostane.

Hvala vam vsem pozitivnim anonimkam,ženskam ki ste mi izkazale podporo-iskreno,ženska ženski ker mi to veliko pomeni. Hvala vam!

Za tisto zgoraj ki pravi da se ni dobro igrat z zdravjem.. nevem,ampak kaj pa ko bom enkrat dobila tipa,pol bo treba pa vse to čez dat..? a ni boljš da zdaj?
Anyway.. imam 6 mesecev časa da se odločim. Vi še ne veste,da jaz hormonske kontracepcije ne smem jemat,ker ne grejo skupaj z mojimi antipsihotiki. Tko da.. dokaj zajebano..

Odgovor na objavo uporabnika
xrobe, 04.06.2022 ob 07:39

Simona, bolnega, to ni govora, odpade. Ona mora dobit tipa, ki ji bo sposoben dobesedno izbiti ven vso bolezen do zadnjega atoma.  No ja, lahko tudi zelo bolnega, bolj kot je ona. V tem primeru bo pa ona v vlogi tistega, ki bo izbijala ven iz tipa bolezen. Redna, se ti opravičujem, ampak predstavljaj si, da si v vlogi vrhunskega terapevta. Bolanemu tipu najprej rečeš, vsaka težava je minljiva, tako kot pride tudi odide. Pa nekje sem že napisal, da diagnoza lahko deluje kot urok. Kot črnomagijski urok.

(tole sem že včeraj napisal, pa je ostalo v računalniku, bom sedaj oddal. Redna, ne bit huda name)

Nisem jezna. In ja,štekam tvoj zapis. In imaš prav.

Redna, da nekaj razložim. Npr. duhovni učitelj da učencu mantro (beseda, zvok).  Namesto besede duhovni učitelj vstavi besedo zdravnik in namesto besede mantra vstavi besedo diagnoza.

Odgovor na objavo uporabnika
xrobe, 04.06.2022 ob 18:43

Redna, da nekaj razložim. Npr. duhovni učitelj da učencu mantro (beseda, zvok).  Namesto besede duhovni učitelj vstavi besedo zdravnik in namesto besede mantra vstavi besedo diagnoza.

Lej. men gre to skrajno ampak res skrajno na organ,to kurčevo posiljevanje kako si moram vbit v glavo da nisem bolana in tudi ne bom. res! imam določene ovire pa če se še na glavo postavim ne bom mogla čez njih ker sem bolana. Tko da plizz… ne me mučit s tem. Komaj to poslušam.

Samo v bibliji se je dalo zanosit od svetega duha. In še tam je to uspelo samo eni osebi.

New Report

Close