Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Danes je strogi post. Se ga držite?

Danes je strogi post. Se ga držite?

Se držite posta na Veliki petek? Verujoči kristjani se ga gotovo držite. Je kdo, ki se ga drži samo zaradi tradicije?

Kaj boste danes jedli?

Jaz se ga. Tudi vse ostale petke v postu. Kaj bomo jedli? Fižolovo juho in palačinke.

Strogi post pomeni, da ne ješ en dan mesa. Tako da ja, postimo se danes vsi. Bo pa zato miza za veliko noč bogato obložena z mesekom 🙂

Da, se postim.

Danes je težak dan, dan spomina na zverinsko križanje Jezusa Kristusa, ki pa je najbolj ljubeče dejanje Jezusa samega (nihče mi ga ne jemlje, sam ga dajem) in našega nebeškega Očeta.

Normalno jemo.

…je moj način življenja. to, kar se greste, brez zamere, je samo sprenavedanje .

Ne hodimo v cerkev in bo danes normalno kosilo.

Brezmesno jemo 2 – 3 x na teden, kak dan pa ribe.

Dvomim, da spadam ravno v skupino verujočih kristjanov.🙂 Iz spoštovanja tradicije in tudi Jezusovega trpljenja in smrti na križu pa na današnji dan mesa in mesnih izdelkov vseeno ne jem.

Danes bo za kosilo skutni burek.

Hmmm, ali ni post celi dan samo tekocina in nic hrane?

Se držim, pa tudi sicer jem meso le enkrat do dvakrat na teden.

Oslič in okisan krompir , kot vsako leto.

kakšen post? Sendvič in pingo, če dobim bom srečen.

Na raženj sem nataknil prasca, ki je bil vegetarijanec!

Odgovor na objavo uporabnika
Para Bellum, 29.03.2024 ob 08:56

Dvomim, da spadam ravno v skupino verujočih kristjanov.🙂 Iz spoštovanja tradicije in tudi Jezusovega trpljenja in smrti na križu pa na današnji dan mesa in mesnih izdelkov vseeno ne jem.

Danes bo za kosilo skutni burek.

Iz “spoštovanja do Jezusovega trpljenja”???

Pa vi niste normalni!!!

Kaj pa potem počnete “iz spoštovanja do posiljene Lede” (ki jo je Zevs posilil v obliki zlatega dežja = scanja)???

Pa kakšne blodnje vam to v glavi špilajo, no??? In vi se imate za “nekaj več” od tistih usranih kozjejebcev Talibanov v votlinah??!!!

Odgovor na objavo uporabnika
Figejro, 29.03.2024 ob 09:39

Oslič in okisan krompir , kot vsako leto.

Mi res hocete dopovedati, da:
– riba ni zivo bitje ?
– riba raste na vrtu ?
– riba ni meso ?

Odgovor na objavo uporabnika
slainte, 29.03.2024 ob 10:09

Mi res hocete dopovedati, da:
– riba ni zivo bitje ?
– riba raste na vrtu ?
– riba ni meso ?

Vse kr raste na vrtu je živo. 😉

 

Strogi post je, da ne ješ vse kar je živalskega izvora, tudi jajca, jogurti, mleko, smetana, čokolada in vse kar ima živalske sestavine. Vsak si pa po svoje prikroji, kar ti ni več strogi post. Potem je to zgolj brezmesni post. Strogega posta se držijo redki, le v samostanih.

Zakaj je post potreben, pa se si preberite na spletu. Gre za čiščenje telesa in spoštovanje do Jezusovega trpljenja in vse kar paše v ta praznik.

A seksaš lahko?. Mislim z žensko. 😀

Že cel teden nisem jedla mesa, a šteje? Pa ravno danes se mi je horsburger:)

Posta se držim strogo.

Jaz sicer podpiram 40 dni brez alkohola in vse vrste postov, vendar bi moralo biti postenje bolj redno na programu. predvsem pa ne zaradi verskih razlogov temveč zaradi zdrave pameti.

Vsi ti goreči verniki bodo danes “asketski”, ko bo konec tega se bodo pa najedli do onemoglosti. S tem bodo preobremenili od želodca do trebušne slinavke, jeter itd itd. Jezus tega zagotovo ni želel 😉

Pri meni pa takole. Oba z možem vse zakramente (razen cerkvene poroke), otrok nobenega. V cerkev ne hodimo,  morda samo na ogled kakšne cerkve, jaslic ipd. Sama se imam za verno osebo.

Iz spoštovanja do tradicije (in iz mojih osebnih prepričanj) na veliki petek ne jem mesa in mesnih izdelkov, z izjemo rib. Ostali v družini isto.

Ker je naneslo, da danes kuham, bo za kosilo gobova juha in štrukelj s skuto in rozinami.

Jutri pa, na mojo željo, se pridružim mami, ki bo nesla dobrote k žegnu, gre tudi moj otrok. Iz spoštovanja do tradicije.

Odgovor na objavo uporabnika
Ena srečno poročena, 29.03.2024 ob 10:48

Pri meni pa takole. Oba z možem vse zakramente (razen cerkvene poroke), otrok nobenega. V cerkev ne hodimo,  morda samo na ogled kakšne cerkve, jaslic ipd. Sama se imam za verno osebo.

Iz spoštovanja do tradicije (in iz mojih osebnih prepričanj) na veliki petek ne jem mesa in mesnih izdelkov, z izjemo rib. Ostali v družini isto.

Ker je naneslo, da danes kuham, bo za kosilo gobova juha in štrukelj s skuto in rozinami.

Jutri pa, na mojo željo, se pridružim mami, ki bo nesla dobrote k žegnu, gre tudi moj otrok. Iz spoštovanja do tradicije.

Tako, podobno.

Lepe in mirne praznike

Odgovor na objavo uporabnika
crazyfrog, 29.03.2024 ob 10:12

Vse kr raste na vrtu je živo. 😉

 

Se popolnoma strinjam!

Tebe bi po nagi riti.

New Report

Close