Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Danes je strogi post. Se ga držite?

Danes je strogi post. Se ga držite?

Zame osebno je ‘strogi post’ čas, ko ne jem in ne pijem prav ničesar, niti rose na jutranji travi. Mesa katerekoli živali pa ne dam nikoli v moja usta. Iz spoštovanja.

Čemurkoli pogubnemu se danes odpovemo, bo blagodejno vplivalo na vse.

Dobro se z dobrim vrača.  Odrekanje ima vedno dobro za posledico. Manj je več.

Odgovor na objavo uporabnika
Figejro, 29.03.2024 ob 11:36

Odgovor na objavo uporabnika
slainte, 29.03.2024 ob 10:09

Odgovor na objavo uporabnika
Figejro, 29.03.2024 ob 09:39

Oslič in okisan krompir , kot vsako leto.

Mi res hocete dopovedati, da:
– riba ni zivo bitje ?
– riba raste na vrtu ?
– riba ni meso ?

Tebe bi po nagi riti.

Za slainte

Za tiste, ki jeste ribe, čeprav se postite. RIBE NISO NE RASTLINE, NE DREVESA, NITI ROŽE. Ne spadajo med sadje ali zelenjavo.

Ribe so meso!!

Stoletja nazaj si je duhovščina izmislila, da se ribe ob postu lahko jedo, ker zavaljeni pokvarjeni in pogoltni kleriki niso mogli zdržati niti en sam dan brez mesa!!!

Odgovor na objavo uporabnika
Totalno ste prifuknjeni!!!, 29.03.2024 ob 09:52

Odgovor na objavo uporabnika
Para Bellum, 29.03.2024 ob 08:56

Dvomim, da spadam ravno v skupino verujočih kristjanov.🙂 Iz spoštovanja tradicije in tudi Jezusovega trpljenja in smrti na križu pa na današnji dan mesa in mesnih izdelkov vseeno ne jem.

Danes bo za kosilo skutni burek.

Iz “spoštovanja do Jezusovega trpljenja”???

Pa vi niste normalni!!!

Kaj pa potem počnete “iz spoštovanja do posiljene Lede” (ki jo je Zevs posilil v obliki zlatega dežja = scanja)???

Pa kakšne blodnje vam to v glavi špilajo, no??? In vi se imate za “nekaj več” od tistih usranih kozjejebcev Talibanov v votlinah??!!!

Totalno ste prifuknjeni!!!”, kaj se razburjaš, zmešano bitje? Kaj te moti? Da nekateri iz spoštovanja do Jezusovega trpljenja na križu na današnji dan ne jemo mesa? Ali te moti, da nekateri ljudje to verjamemo, čeprav se nimamo za zelo verne ljudi? Kaj je sploh tvoj problem, ti blesavo gobcalo?

Odgovor na objavo uporabnika
Para Bellum, 29.03.2024 ob 13:15

Totalno ste prifuknjeni!!!”, kaj se razburjaš, zmešano bitje? Kaj te moti? Da nekateri iz spoštovanja do Jezusovega trpljenja na križu na današnji dan ne jemo mesa? Ali te moti, da nekateri ljudje to verjamemo, čeprav se nimamo za zelo verne ljudi? Kaj je sploh tvoj problem, ti blesavo gobcalo?

Še dobro da Jezus ne obstaja, ker bi res trpel, ko bi vas prismode hinavske zarukane gledal.

Jem vse in nikoli nimam posebnega posta.

Ne bom jedla mesa. Bom pa jedla nekaj sladkega.

Baje se moraš odreč nečemu, kar obožuješ. Tako so nas kot otroke učili pri verouku.

No, ne bom se držala.

sem po ‘cerkveno’ 90% dni na postu.

Strogi post zame pomeni, da ne ješ ničesar in se po možnosti klistiraš.

 

 

Ne. Nisem bil nikoli veren. Praznovali smo pa vedno kot običaj veliko noč, božič. Pa še to mi je nekako čedalje manj. Če ne bi drugi, sploh ne bi vedel, da je praznik.☝️😁

Lakserco imam trenutno v okvari, tako da vsaj pred tem so sosedi varni, enkrat sem ravno za veliko noč laufal na polno.😁

Da. Sem stisnu 2 POSTana mesna bureka za malco iz pekarne.

@Para Bellum 29.03.2024 ob 13:15
“Totalno ste prifuknjeni!!!”, kaj se razburjaš, zmešano bitje? Kaj te moti? Da nekateri iz spoštovanja do Jezusovega trpljenja na križu na današnji dan ne jemo mesa? Ali te moti, da nekateri ljudje to verjamemo,..

Moti me pizdunska hinavscina, vas, tako imenovanih krscanarjev, ki trdite, da mesa ne boste jedli, pazi to, na: “STROGI petkov POST”, ampak boste jedli ribo.

Vsak dan imam post. Jabolko, med, skuta, čaj, cedevita kos kruha in Radenska za zajtrk. Vrstni red je drugačen. Kosilo malo manj, fižol, solata. bučno olje.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2882, 29.03.2024 ob 13:19

Še dobro da Jezus ne obstaja, ker bi res trpel, ko bi vas prismode hinavske zarukane gledal.

Kolikor je znano, se večina svetovnih  zgodovinarjev strinja o obstoju Jezusa. Torej je Jezus (vsaj) zgodovinska oseba. Seveda pa o tem razni nerazgledanci niste še nič slišali.

Odgovor na objavo uporabnika
slainte, 29.03.2024 ob 14:22

@Para Bellum 29.03.2024 ob 13:15
“Totalno ste prifuknjeni!!!”, kaj se razburjaš, zmešano bitje? Kaj te moti? Da nekateri iz spoštovanja do Jezusovega trpljenja na križu na današnji dan ne jemo mesa? Ali te moti, da nekateri ljudje to verjamemo,..

Moti me pizdunska hinavscina, vas, tako imenovanih krscanarjev, ki trdite, da mesa ne boste jedli, pazi to, na: “STROGI petkov POST”, ampak boste jedli ribo.

slainte, kaj hudiča bluziš??? Si bralno sposobno? Od kdaj je skutni burek, ki bo moje kosilo, riba?

P.S. Nekateri od nas celo menimo, da je riba bitje iz mesa!

@Para Bellum 29.03.2024 ob 13:15
Da nekateri iz spoštovanja do Jezusovega trpljenja na križu na današnji dan ne jemo mesa? Ali te moti, da nekateri ljudje to verjamemo,..

Ne, to me ne moti. Kajti “Jezusovo trpljenje na danasnji dan” se sploh ni zgodilo na danasnji dan, kot prvo.
Kot drugo, imam svoje mnenje o ljudeh, ki v 21. stoletju verjamejo v te hinavske nebuloze.

@Para Bellum 29.03.2024 ob 14:31

slainte, kaj hudiča bluziš??? Si bralno sposobno? Od kdaj je skutni burek, ki bo moje kosilo, riba?

Menim, da majckeno pa znam brati.  Zato sem uporabila mnozino: Moti me pizdunska hinavscina, vas, tako imenovanih krscanarjev,

 

Ne praznujem velike noči, zato sem v miru jedel meso – boli mene kurac kaj neki verski fanatiki verjamejo – zarad mene lahk travo jejo 2 mesca skup če čejo.

Ne, nimamo strogega posta, samo post. Ne jemo mesa, ribe da.

So pa moji starši kot otroci imeli na veliki petek strogi post.

Jedli so alelujo…jed iz olupkov repe.

Mi jemo skutine štruklje, ribe, krompirjevo solato.

Od pepelnične srede do danes se postimo ob petkih, mož in jaz, najstniki ne.

Pa v tem času ne pečem sladic, pojemo manj sladkarij.

Tako bo jutri prav prijala potratna potica.

Mi je všeč ideja, zato sem danes jedla curry z rakci. Njam!

Ne, ravnokar kuham klobaso in pečem vratovino…….sem se postila dva meseca nazaj, še sedaj nisem prišla k sebi, tako da…..

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7556, 29.03.2024 ob 10:28

A seksaš lahko?. Mislim z žensko. 😀

Samo z župnikom ali kaplanom!

Strogi post zame pomeni, da bi moral biti cel dan samo na vodi. Pa še to lahko pomeni, da bi se moral vzdržati pitja vode. Brez vode se zdrži lahko en teden. Brez hrane pa več kot en mesec. Brez zraka pa morda nekaj minut. Brez svetlobe se pa lahko zdrži ne vem koliko časa. Trenutno pijem energy drink, ki ga imam v steklenem kozarcu ob računalniku. Tekočina je rdečkaste barve in okus je sladko kiselkast obogaten z mehurčki. Bog vse vidi in vse ve, greh se delati ne sme.

Jaz se ga držim. Imam diarejo.

Kot vegetarijanka se kristusovega posta držim vsak dan v letu, če želite.

Jaz do polnoči ne dam nobenega kosa mesa v usta.

Nisva verna, tako da se tudi zapovedanega posta ne drživa. Prav tako pri nama ne bo niti pirhov, niti šunke, niti potice. Pa na splošno nisva neka velika ljubitelja mesa.

New Report

Close