Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Danes so nas zaradi našega kužka vrgli ven iz restavracije

Danes so nas zaradi našega kužka vrgli ven iz restavracije

Sama imam psa že celo življenje. Ne silim tja, kjer piše, da kužki niso zaželjeni. Zavedam se, da se nekateri ljudje bojijo in jim je ob večjih psih neprijetno. Torej spoštujem tudi to.


… logiki naj ljudje jemo v živalskem vrtu, sredi domovanja medveda, v terariju s kačami, itd. oz. je čisto ok in prav, da vse mogoče živali pripeljejo v gostilne, saj je potrebno biti strpen.

Ješ ti doma s kačo, ki lazi po mizi med servirano hrano in z medvedom ob mizi, ki komaj čaka,da bo hopsnil na mizo, pa z mišmi, ki lazijo povsod in podgane, pa muhe se sprehajajo po hrani tvojega kosila, zraven pa še družinski kuža, ki je vso hrano prej polizal in zdaj cvili ob mizi, da mu kaj daste za jest.

ker pač treba je biti spoštljiv do živali. LOL

Še enkrat. Vedno več lokalov je, kjer so si dovoljeni. Kako boš torej to razložila? So lastniki teh lokalov eni veliki pujsi?? Naprimer v Avstriji so dovoljeni povsod. Do sedaj nisem imela občutka, da so Avstrijci eni veliki packi, prej bi rekla, da smo Slovenci.
[/quote]

Ne, pa niso.
Res pa je, da so dovoljeni marsikje.

Edino pravilno ,a so vas vrgli ven,hvala bogu….


… logiki naj ljudje jemo v živalskem vrtu, sredi domovanja medveda, v terariju s kačami, itd. oz. je čisto ok in prav, da vse mogoče živali pripeljejo v gostilne, saj je potrebno biti strpen.

Ješ ti doma s kačo, ki lazi po mizi med servirano hrano in z medvedom ob mizi, ki komaj čaka,da bo hopsnil na mizo, pa z mišmi, ki lazijo povsod in podgane, pa muhe se sprehajajo po hrani tvojega kosila, zraven pa še družinski kuža, ki je vso hrano prej polizal in zdaj cvili ob mizi, da mu kaj daste za jest.

ker pač treba je biti spoštljiv do živali. LOL
[/quote]
Ko pa ješ v restavraciji in dobiš hrano na mizo v poletnem času, po kateri so prej v kuhinji muhe, komarji, razne žuželke in ose hodile, samo jih nisi videl je pa vse ok. Psi te pa motijo.

Joj avtorico ste tako napadli. Gospa avtorica je samo napisala svoje občutke in vi ste jo tako ozmerjali. Kot da ne bi videli, da je gospa pač uboga oz. “drugačna”. Ona ne razume tako, kot normalni zdravi ljudje in zato je ni treba napadat.
Saj vam ja že dovolj pove stavek, da je natakar rekel, da psi niso dovoljeni, gospa pa tega pač zaradi (domnevam) prizadetosti tega ni mogla razumeti in je pač hitela z nelogičnim odgovorom, da je njihov priden. Torej ona je razumela, da niso dovoljeni psi ki niso pridni, ostali pa pač so dovoljeni, samo da je treba povedat natakarju kdo ima pridnega in kdo ne pridnega psa.
Ne napadajte za brezveze ljudi.
Jaz sem pa občutljiv na take ljudi. Res. In tudi veliko darujem njihovim organizacijam in društvom. In zagotovo je bila ta gospa že tudi deležna kdaj moje dobrote.
Vse dobro draga avtorica. S kužkom pa veliko lepih trenutkov. Najbrž je kuža dobrodošel pri vaši drugačnosti a ne? Vem… Taki ljudje potrebujejo veliko sočutja in kužek je kot nalašč zato.

S kozo? Brez težav 🙂

Ne, pa niso.
Res pa je, da so dovoljeni marsikje.
[/quote]

Dobro, v 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} niso, v 99 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa so. Bo zdaj ok?

Če misliš, da si zabaven, nisi. S takim idiotizmom lahko zabavaš samo sebi enake bebce. S svojim prispevkom si samo dokazal na kako nizki ravni ste sovražniki živali.
In še enkrat: bolj spoznavam “ljudi”, raje imam živali. Čudno? Sploh ne….ti si idealen primer zakaj zasovražiš ljudi!

Zanimivo, tist prašič v kuhinji (ki ga boš nekoliko kasneje, serviranega na krožniku, pojedla) te pa ne moti, al kako? Najbolje, ja, vse živali pobijmo in vso okolico poasfaltirajmo zato, da bo gospod Človek lahko nemoteno bival. Samo da se nam ne bo po taisti naravi potem kolcalo …
[/quote]

Zanimivo, kako skrajnostno razmišljanje imaš, ki ga je najboljše ignorirati.
Moram pa ti povedati, da ima 80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi, ki jih poznam psa, mačko, ptička …in marsikatera pasjeljubka mi očita, da bi lahko šla v zavetišče ali celo Bosno po kakega kužka. Ampak od vseh, od vseh! jaz EDINA ne jem mesa! Zaradi mene nobeni živali, niti zgoraj omenjenemu prašiču ni treba umreti. Zaradi vas, tako imenovah ljubiteljev živali, pa se dnevno muči in pobije na tisoče duš. Seveda, važno da to ni tvoj pes.

Ne maram živali ne v restavracijah, niti pri mizi, ne v krožniku. Drugače jih imam zelo zelo rada in sem se v njihovo dobro odrekla hrani živalskega izvora. Katera od naju ima živali bolj rada, kaj praviš?

O jaz imam tudi rad živali. Seveda. In vem kako je žival dobrodošla pri takih ljudeh, ki so pač tako drugačni kot avtorica. In nevem zakaj je treba zdaj mene napadat? zato ker redno darujem in se mi smilijo ljudje, ki so pač v svojem umu drugačni???


Ko pa ješ v restavraciji in dobiš hrano na mizo v poletnem času, po kateri so prej v kuhinji muhe, komarji, razne žuželke in ose hodile, samo jih nisi videl je pa vse ok. Psi te pa motijo.
[/quote]

Logiki je prav on ok da se muhe, crvi, ose, misi podgane, itd. Sprehajajo po hrani, mene moti seveda. Enako mi ni ok, da je pes v restavraciji. Ce se tebi zdi to ok in se ti udi, da imas za to pravico zmerjati ljudi, pac tvoja tezava. Ena stopnja higiene je zame osnovna in v to ne sodijo zivali, niti pes, ki prej vse dreke in ostale pasje riti povoha in polize. Ti pa lahko z njim jes iz iste posode, ce ti je to tako ljubece in apetitlih.


Ko pa ješ v restavraciji in dobiš hrano na mizo v poletnem času, po kateri so prej v kuhinji muhe, komarji, razne žuželke in ose hodile, samo jih nisi videl je pa vse ok. Psi te pa motijo.
[/quote]

Dajte že enkrat razumet. Večine ljudi ne moti pes kot pes, problem je bolj v lastnikih. Pes ki leži pod mizo sam po sebi ni moteč, a večina pasjih navdušencev dovoli, da pes steguje glavo na mizo, ovohava vse ki hodijo mimo, celo zalaja na koga, se sprehodi do sosednje mize in pričakujejo, da bodo njihovega kužka lepo pobožali, pa mu odstopili kak grižljaj…… Pes je tvoj, imej ga zase. In če kdo lepo reče naj psa umaknejo, naletijo na histerično ogorčenje lastnika, ker vsi pa niso navdušeni nad slinastim gobcem poleg svojega krožnika. Me zanima kak vik in krik bi zagnali, če bi jaz mojemu enoletniku dovolila do sosednje mize malo z rokicami od kašice plezat po hlačah ljudem, se mal poslinit po njih…… Vsem pač pasja družba ni prijetna in konec. Da ne govorimo, kako lahko pes, sploh poleti smrdi. Ja ja, tudi ljudje smrdijo ja, priznam preden te raznese od jeze. Pa ne tako kot pes. In restavracije morajo upoštevati tudi določene higienske nivoje. Ajde, zaradi enega psa ne bo konec sveta. A kje je meja? Naj vsi pripeljemo pse? Samo pse ali še vse ostalo? Kaj pa ljubitelji mačk? Kač? Tarantel? Legvanov? Konjev? Prašičev? Ovčk? Papig? Lahko vsi ljubitelji živali pripeljejo svoje ljubljenčke k mizi ali samo pasjeljubci? Natakarji pa bodo hodili po dlakah, slini, mogoče celo po kakšni lužici ko bo kaki živalci ušlo in bo vse to nosil v kuhinjo, kjer se hrana pripravlja. Sanitarna inšpekcija bi bila najbrš navdušena. In zato psi v lokalih niso zaželjeni. Ker bi potem morale biti vse živali, da bi bilo fer in nobene omejitve glede števila. Vse bi šlo izpod nadzora. A je res tako težko razumeti?

Ce vidim psa v restavaraciji po tem, ko ze jem, odidem.

Bog s teboj….


[/quote]
Smo povprečni gostje po obiskih v restavracjah, samo to še, ne videli, niti doživeli!
Ne laži.

Dobra dva tedna nazaj ko smonse vračali iz gorenjske se ustavimo v gostilni za kosilo. Pa pridejo kmalu za nami eni s psom se usedejo takoj za vrati. Natakar jim je sicer rekel da pes načeloma ni za v prostor kjer se je so rekli da bo samo pod mizo pa jih je pustil. Bil je zlati prinašalec. Pes seveda ves moker in ni trajalo pol minute ko vsi vemo kaj je naredil. Vstal in se otresel kot to samo psi znajo. Lastnica je sicer opazila kaj bo vendar je bila prepozna. To da je vsa svinjarija letela še 4 mize naokrog kjer so ljudje jedli ne rabim govorit. Rezultat vsega. Ti s psom so leteli iz gostilne lastnik pa je vsem 4 mizam dal nove porcije brez računa. Mislil da psa v tej gostilni še dolgo ne bo več.

To, da so te zavrnili, po moje nima prav nič s sloganom turizem smo ljudje.

Gre za to, da so s psi iste težave/radosti kot s sončki. Vsak je za svojega prepričan, da je njegov cortkan, prijazen… lepo vzgojen in tak zaklad. Resnica je običajno malo ali veliko proč od tega prepričanja in okolica pač ni tista, ki bi morala imeti razumevanje za vašo zagledanost v vaš zaklad.

V PRIVAT restavraciji/lokalu lahko lastnik prepove pse, kot je v Ljubljani mačji lokal prepovedu otroke… Če komu zapaše lahko jutr odpre lokal in na vrata napiše: osebe s križem okol vratu nezaželjene… Ne živimo v fašizmu da bo ena skupina ljudi govorila kako nej vsi živimo…

Seveda, moj rad posluša klasiko in sem prav žalostno, da ne more v opero in na koncert. Tudi moj zobozdravnik ni dovolil, da je ob meni, celo frizerka me je ves čas grdo gledala, namesto da bi ga malo pobožala, ko sem jo postavila pred dejstvo, da nimam varstva zanj. Posebej pa zamerim kopališčem, da se moj zelo čisti in negovani kuža ne more malo okopati v bazenih za otroke.

Verjamem, da se z živalmi boljše razumeš kot z ljudmi, ker si jim po intelegenci bližje.

Mimogrede, tvoja trditev ne drži. Marsikakšna pasjeljubka je do ščenet vsa sladka, do ljudi pa pasja in to v službi, soseski in do sorodnikov.

Ja kaj naj bi pa pes delal v lokalu, to je pa tisočkrat nadležno siljenje s temi psi prav povsod. groza no.
Saj so družiski člani, čuvaji, ljubljenčki, ampak tako nadležno siljenje s temi živami povsod je pa tudi zaostalost v mišljenju. Saj so, so pa živali, ne ljudje.

ja fino ne.Bila v trgovini,vidim starejši par s kužkom,sta ga nosila,imam rada živali ,tudi jaz imam 10kg mačka,pa sem pomislila,le zakaj ga nisem vzela s sabo?Torej vsi ,ki imamo ljubljenčke,gremo z njimi povsod.Potem še moja soseda ima 3 zlate ribice,saj bi jih lahko nosila v vrečkici z vodo,zakaj pa ne?Dajte že 1x razumet oz. dojet,da živali,pa so še lahko tako luškane ,niso za v restavracije,trgovine,blablabla.,ker pač tako ne gre

Če maš na eni ulici 4 restavracije in so v dveh psi dovoljeni, v dveh pa prepovedani, nej gre avtorica v eno izmed prvih dveh, ti pa v eno izmed drugih dveh… Kje je kle problem?

Ha ha, zdaj tebe jezi, ker imaš mačka in ga ne moreš vzeti s seboj he he. Ampak veš, to je bila tvoja odločitev. Zakaj se pa nisi odločila za psa? Marsikje so psi dovoljenje in še več bodo.
Je zanimivo a ne, da so v bolj razvitih državah, s katerimi se tako radi primerjati in jim želite hoditi v štric, psi v trgovinah dovoljeni. Predvidevam, da vi nikoli ne pomolite nosu čez mejo, ker tam so vam tako osovraženi psi dobrodošli in ker to pač tako ne gre….

New Report

Close