Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Danes soočenje na Planet TV: Postavite vprašanje kandidatom

Danes soočenje na Planet TV: Postavite vprašanje kandidatom

Spostovani ,

Vprasanje za gospo dr. Romana Tomc ,

Kdo zaseda njeno delovno mesto v EU parlamentu v casu njene kandidature za predsednico RS , oziroma se je odpovedala osebnemu prihodku ker pac NE DELA , ampak se sprehaja in vozi po Sloveniji , kot pravijo predsednik mora biti vzgled ostalemu narodu , naj bo tudi ona in pokaze lojalnost slovenskemu narodu !!!!!

Vprašanje gospe Likovič: kje je vaša empatija, ko z bombastičnimi izjavami spravljate v duševno stisko mamice, ki so zaradi življenjsko ogrožujoče nosečnosti splavile, da njihovi otroci ne bi ostali brez mater?

Vprasanje za Borisa Popovica.
Glede na to, da je ocitno, da ima velike zdravstvene tezave saj se ne more udelezit nobene obravnave na sodiscu, kako namerava speljat tako zahtevno nalogo?

Za g. Popoviča: glede na to, da je znano, da ima precej zdravstvenih težav, kadar je treba na sodišče, ali meni, da bi bil zmožen opravljati predsedniško funkcijo, ki zahteva precej službenih poti.

Pozdravljeni.

Občina Vodice je kar čez mojo parcelo protiustavno kategorizirala javno občinsko pot, zdaj me pa na tej podlagi prisilno razlaščajo, čeprav tretji odstavek 92tega člena zakona o Urejanju prostora(ki edini dopušča razlaščanje) jasno določa, da razlastitev nikakor ni dopustna, če občina razpolaga z drugo nepremičnino za dosego istega interesa.

V mojem primeru ima pa občina Vodice v lasti celo tri druge možne poti, razlaščajo pa me še za četrto pot, ker bi ta županovemu kolegu, ki bi rad obogatel s prodajo parcel, daleč najbolj odgovarjala.

Vse življenje smo gradili hišo in urejali vso okolico, da bi na stara leta lahko živeli lepo v miru.

Zdaj se nam pa s prisilnim razlaščanjem, za ponujenih 1.500 evrov simbolične odškodnine, prisilno jemlje 597m2 velika zazidljiva in že v celoti komunalno opremljena parcela, ki jo hranimo zato, da bi jo lahko v primeru kakšne hujše bolezni prodali in dobili vsaj nekaj denarja za oskrbnino v domu.

Predsedniške kandidate sprašujem, če se strinjajo, da država dopušča tako prisilno in protizakonito razlaščanje ljudi, ki niso prav nikomur dolžni niti centa, izključno samo zaradi zasebnega interesa županovega kolega?

Če se ne strinjajo s tem, me pa zanima kaj bodo proti takemu ravnanju občin storili, če bodo izvoljeni?

Že vnaprej se jim najlepše zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav,
[email protected]

Vprasajte jih, kaksno imajo mnenje o WikiLeaksu in Julianu Assange. Predvidevamo da so seznanjeni o vplivu te “medijske” organizacije.

To bo Šarec trpel, ko bo sedel skupaj s kandidatkami (žabami) v studiu

Vprasanje za Vse.
Kako naj zivi clovek, ki je star 55 let, bolan, brez sluzbe, brez financne pomoci, brez vsega? Kako bodo uredili to podrocje?
Sploh kdaj pomislijo na ljudi, ki nimajo nicesar, drzava jih je pozabila..


Trpel bi njegov lik, ki ga včasih imitira. Dajte no doumet razliko med njim in igro, pa saj po vaši logiki menda ne verjamete, da so tudi v filmih, ki jih gledate osebe takšne, kot jih so liki, ki jih igrajo… Nerazumno, da bi odrasel, opravilno sposoben človek razmišljal tako, kot se navaja.

Za vse: kakšna je zunanjepolitična podoba Slovenije in kaj je/bo naredil, da bo ob (Cerarju in Erjavcu) vsaj malo boljša?

Za pahorja: zakaj podeljuje jabolko navdiha, če ima na voljo državna odlikovanja?

Če že kažete hiše kandidatov, kažite njihove, ne od sosedov.

Vprašanje Borutu Pahorju
Kako lahko verjame, da mu bomo volilci ponovno dali svoj glas, če je pa v svoji politični karieri spremenil in zamenjal vse vrednote (strankarske, verske, politične, zgodovinske), samo spola, upam, da še ni zamenjal.
Stranko ZKS je spremenil, preimenoval, razvrednotil ideje in jo uničil.
Zaprisežen ateist se je spremenil v verskega klovna, ki miga po diktatu Vatikana in Rodeta.
S svojo mantro o spravi in poklonom ob krsti izdajalcev v Hudi jami, je vrednote NOB in partizanske boje okarakteriziral, kot zločinske. Tega mu borci, njihovi potomci, predvsem pa Primorci, ne bomo nikoli oprostili.
Vsaj na del vprašanj naj konkretno odgovori, brez leporečja in političnih floskul.

Spoštovani
Imam eno vprašanje za vseh udeleženih kandidatov in kandidatk za predsednika Slovenije. Lepo prosim vse kandidate in kandidatke, če mi odgovorijo na moje vprašanje. Ali bi vi lahko preživeli iz meseca v mesec s 370€ pokojnine in imam še šoloobveznega otroka? To bi srčno rada slišala od vseh naših kandidatov!
Hvala vam in vas lepo pozdravljam z obale

Pozdravljeni
Prosim vse prisotne kandidate in kandidatke za predsednika RS. Prosim za vaša mnenja in odgovor. Ali se lahko v tej naši lepi državi, deli premoženje z otroci, če je oseba še živa? Kako lahko to sodišče dopusti? Ali je to pravično za vas?
Hvala in lp,
Bernarda

Vprašanje za tistega, ki se mu zdi pomembno vprašanje sprave (Pahor, Novakova in drugi kandidati):

Ali ni koncept sprave zasnovan na napačnih temeljih, saj obsega samo čas druge svetovne vojne in medvojnega dogajanja. Že čez nekaj let ne bo več živega nikogar, ki je bil takrat aktivno priča medvojnim dogodkom. A tema bo še naprej aktualna.

Vprašanje se glasi, ali se vam zdi tema sprave dovolj obsegajoča oziroma ne bi bilo bolje odpreti enkrat za vselej globinsko spravo in zaceliti vse rane iz naše zgodovine (tudi teme pred drugo svetovno vojno, npr. 1. svetovna vojna,izgubo Koroške in vprašanje zamejcev, ki jih je vedno manj, pokristjanjevanje in ubiti med inkvizicijami?

Vprašanje za vse predsedniške kandidate:

Kaj nameravate storiti glede problematike geoinženiringa, kemičnega zapraševanja in pretiranega letalskega prometa v slovenskem zračnem prostoru?

Spoštovani g. Pahor
Mene zanima kako lahko sedaj shajate z vašo plačo iz meseca v mesec? Leta 2010 ste izjavili, da ne morete preživeti iz meseca v mesec s 3.000€. Kako to? Ali jaz lahko shajam z invalidsko pokojnino s 360€? Moti me to, da samo omenjate oz. tudi v DZ, samo omenjate, za minimalne plače in za polne delovne dobe pokojnin. Kaj pa mi, ki smo invalidsko upokojeni? Pa sem pred upokojitvijo imela 30. let delovne dobe. Nas ste pa pozabili, enako tako g. Erjavec. Dajte se malo zamisliti nad vašim početjem. Mi invalidi veliko več potrebujemo vsega več kot eden, ki ni invalid. Se vam ne zdi, da je tako? Ne zahtevam jaz sedaj tisoče in tisoče evre pokojnine, ampak želim samo toliko, da bom lahko dostojno živela, da si bom lahko kaj z mojo družino privoščila. Ukrepajte to zadevo naprej. Tudi tako naprošam ostale kandidate in kandidatke, ker s polno R**** je luštno S****. Po domače povedano. Tudi jaz bi rada šla kam na morje v tujino pa si tega ne morem privoščiti. Gospod Pahor mi lahko plačate sedemdnevno bivanje na Maldivih? Bom zelo vesela vašega darila. Kljub vsemu temu, imate glas moj!
Lepo vas pozdravljam
Razočarana

Pozdravljeni,
Vprašanje za g. Marjana Šarca
G. Šarec, mene zanima s, kje vam denar, da si lahko vse to privoščite. Tudi jaz delam že 30. let in imam dva otroka in tega si ne morem privoščiti oz. ne morem si privoščiti niti enih počitnic. Kako vam to uspeva? Koliko imate teh vaših rekvizitov pa avtobus itn. Ljudje so pa lačni v naši lepi državi kot vi znate tako povedati. Če imate toliko denarja, vas lepo prosim, če bi mi lahko kupili oz. podarili eno potovanje za tropske države, ker tam imam željo, da bi šla še od mojih rosnih let in tega si ne morem privoščiti. Pri vas pa opažam, da bi to bila za vas mala malica. Prosim za odgovor in pričakujem vaše darilo.
Hvala vam in lep večer!
Velika želja

Rada bi, da kandidate vprašate, kaj menijo o tem, da podjetja starejše delavce odpuščajo, hkrati pa jih nihče več noče zaposliti. Ljudi, ki so stari 45+ se smatra, da so že starejši, čeprav je marsikdo takrat na višku svojih delovnih moči. Kako do pokojnine?
Tudi na ostalih področjih so starejši potisnjeni na rob družbe.

tudi Logarska dolina je lepa…

Prosim naštejte vsaj 3 pristojnosti ali delovne naloge predsednika republike. Ali veste koliko je okvirno vseh?

(Pravilni odgovori:
Predstavlja Republiko Slovenijo.
Nastopa na državnih proslavah.
Polaga vence na spomenike v Republiki Sloveniji.
Ob dnevu državnosti in ob dnevu spomina na mrtve položi venec na Pomnik padlim v vojni za Slovenijo.
Je gostitelj ob obisku šefa države v Republiki Sloveniji.
Prireja povratne sprejeme, kosila ali večerje ob obisku v tujini.
Postavlja in odpoklicuje veleposlanike in poslanike republike.
Sprejema poverilna pisma tujih diplomatskih predstavnikov.
Izda eksekvaturo vodji tujega konzulata.
Izda eksekvaturo tujemu častnemu konzularnemu funkcionarju.
Od Ministrstva za zunanje zadeve lahko zahteva, da da mnenje ali predlog glede mednarodnih dejavnosti predsednika.

Je vrhovni poveljnik obrambnih sil.
Lahko dostopa do tajnih podatkov brez dovoljenja za dostop.
Lahko določa stopno podatkov “strogo tajno”.
Odloča o mobilizaciji Slovenske vojske.
Kadar se državni zbor ne more sestati, razglasi izredno ali vojno stanje v državi in odloči o uporabi obrambnih sil.
Izdaja uredbe z zakonsko močjo v vojnem ali izrednem stanju.
Povišuje generale in admirale.

Odloča o pomilostitvah.
Podeljuje odlikovanja.
Podeljuje častne naslove.
Izroči nagrado in priznanje za prostovoljstvo.

Razglaša zakone.
Izdaja listine o ratifikaciji.
V postopku ratifikacije mednarodne pogodbe lahko predlaga ustavnemu sodišču, da da mnenje o skladnosti z ustavo.

Razpiše redne volitve v državni zbor.
Razpusti državni zbor in razpiše nove volitve, če ni izvoljen predsednik vlade.
Razpusti državni zbor in razpiše nove volitve v primeru nezaupnice vladi.
Skliče prvo sejo novega državnega zbora po volitvah.
Lahko zahteva sklic izredne seje državnega zbora.
Izreče svoje mnenje o kakšnem vprašanju, če tako zahteva državni zbor.

Državnemu zboru predlaga kandidata za predsednika vlade.
Državnemu zboru predlaga guvernerja Banke Slovenije.
Državnemu zboru predlaga kandidate za člane Sveta Banke Slovenije.
Državnemu zboru predlaga varuha človekovih pravic.
Državnemu zboru predlaga zagovornika varstva pred diskriminacijo.
Državnemu zboru predlaga informacijskega pooblaščenca.
Državnemu zboru predlaga kandidate za sodnike mednarodnih sodišč.
Državnemu zboru predlaga štiri člane za državnotožilski svet.
Državnemu zboru predlaga predsednika računskega sodišča.
Državnemu zboru predlaga namestnika predsednika računskega sodišča.

Objavi poziv za zbiranje predlogov možnih kandidatov za člana Sveta Banke Slovenije.
Objavi poziv za zbiranje predlogov možnih kandidatov za sodnika ustavnega sodišča.
Objavi poziv za zbiranje možnih kandidatov za člana državnotožilskega sveta.
Objavi poziv za prijavljanje možnih kandidatov za predsednika oziroma namestnika predsednika računskega sodišča.
Predlaga kandidate za prosta mesta sodnikov ustavnega sodišča.
Predlaga državnemu zboru predčasno razrešitev sodnika ustavnega sodišča.
Predlaga kandidatno listo za člane sodnega sveta.
Predlaga enega kandidata v Odbor Republike Slovenije za podelitev državnih priznanj na področju prostovoljstva.
Začne postopek za razrešitev informacijskega pooblaščenca.
Začne postopek za razrešitev zagovornika varstva pred diskriminacijo.
Imenuje dva člana programskega sveta RTV Slovenija na predlog registriranih verskih skupnosti.
Lahko odgovori na obtožbo zoper njega.
Lahko je navzoč na javni obravnavi v postopku obtožbe zoper njega.

Vseh je okoli 50.

Prosim povejte z imenom in priimkom kdo je v Sloveniji trenutno:

ameriški veleposlanik
avstrijski veleposlanik
direktor SOVE
general v Slovenski vojski (vsaj en)
admiral v Slovenski vojski (vsaj en)
guverner Banke Slovenije
član Sveta Banke Slovenije (vsaj en)
varuh človekovih pravic
zagovornik varstva pred diskriminacijo
informacijski pooblaščenec
sodnik Ustavnega sodišča (vsaj en)
sodnik evropskega sodišča v Strassbourgu (vsaj en)
član sodnega sveta (vsaj en)
član državnotožilskega sveta (vsaj en)
predsednik računskega sodišča
namestnik predsednika računskega sodišča
član Odbora Republike Slovenije za podelitev državnih priznanj na področju prostovoljstva (vsaj en)
član programskega sveta RTV Slovenija (vsaj en)

Ali pa moj primer. Ze vec let brezposelna, imam nekaj zdravstvenih tezav, nimam sans za invalidsko upokojitev, delala bi lahko v umirjenem okolju, sede….zivim s partnerjem, ki prezivlja tri clane druzine z 700€ place, sin je star 21 let, priden stident, prejema 100€ stipendije, dela ves prosti cas ze od 15 leta, da si lahko kupi hrano in oblacila, ker mu s partnerjem ne moreva kupiti nicesar. Jaz ne dobim nic, nisem opravicena do nobene pomoci, sem le drzavljanka, ki lahko voli, da bo vam bolje.
Kaj pa mi, Kaj pa jaz???
Spostovani gospod Sarec! Z veseljem vas bom volila, ce mi uredite delo, z veseljem bi delala pri vas!
Lep pozdrav

Pozdravljeni,
Vprašanje za g. Marjana Šarca
G. Šarec, mene zanima s, kje vam denar, da si lahko vse to privoščite. Tudi jaz delam že 30. let in imam dva otroka in tega si ne morem privoščiti oz. ne morem si privoščiti niti enih počitnic. Kako vam to uspeva? Koliko imate teh vaših rekvizitov pa avtobus itn. Ljudje so pa lačni v naši lepi državi kot vi znate tako povedati. Če imate toliko denarja, vas lepo prosim, če bi mi lahko kupili oz. podarili eno potovanje za tropske države, ker tam imam željo, da bi šla še od mojih rosnih let in tega si ne morem privoščiti. Pri vas pa opažam, da bi to bila za vas mala malica. Prosim za odgovor in pričakujem vaše darilo.
Hvala vam in lep večer!
Velika želja

Pozdravljeni,
Imam vprašanje za g. Borisa Popoviča. Prosim, če mi odgovori na moje vprašanje, ker to bo najbolj pomembno za vse nas državljane in državljanke Slovenije. Gospod Popovič, vi kot župan Kopra NIKOLI nimate časa za pogovor z vašimi meščani. Kako bi potem imeli čas za celotno Slovenijo, če bi postali predsednik Slovenije? To mi ni všeč pri vas, ker nikoli nimate časa. Vi imate samo čas in vse je oh in sploh kadar se gre za glasove. Želim vam vseeno veliko uspeha in na vaš odgovor.
Lep pozdrav
Koprčanka

New Report

Close