Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek danes štihanje

danes štihanje

Joj, ne težite kaj se spodobi in kaj ne. Jaz bom jutri preoblekla postelje, vem, da bom poslušala. Mislim, s čim se nekateri obremenjujete.

Štihala sem in štihala bom, ko se bo meni zljubilo in ko bo vreme to dopuščalo.
Pa me prav malo brigajo cerkveni ali kaki drugi običaji.

Mene ne moti, ker si ti danes jajca žegnat nesla, tebe pa naj ne moti, ker sem jaz štihala.

Hvala, da si me spomnila:-))

Bom pa sušila v sušilcu, da ne bo kdo mislil, da nimam spoštovanja do sosedov! Bova pa imela s par exelence pozno velikonočni zajtrk.

R

Hecno. Sam sicer mislim enako kot Floating in Skela… res pa nisem danes štihal. Je bil lep dan pa sem raje napravil ene 50 km s kolesom. Je zdravo za telo in duha.

Si pa nerad dovolim očitanje neznanja – in zato me zanima od kje ta ideja, da se ne bi smelo danes nič delati?
Čeprav načeloma nisem pripadnik nobene organizirane vere sem prebral marsikaj – tudi večino slovenskih verskih tekstov, biblijo tudi v ang, precej snovi s teološke fakultete, itd – pa v verodostojnih tekstih tega nisem zasledil. Vsaj spomnim se ne.

Če je pa domači župnik to izjavil – ali pa kakšna babica – pa nima ravno veljave – a ne?

Ali znaš zadevo utemeljiti?[/quote]

Poglej Rokec, komunistična preteklost tvoje okolice in splošna nerazgledanost na osnovi nje (možnost več vedeti) so pustile posledice. Takšnih prepričanj so običajno danes ljudje stari okoli, do cca 35-40 let, saj vas je preko lažnih stanj in neposredne okolice formiral komunizem. Pravzaprav ni možnosti in tudi ni moj namen tebi in tebi sličnim nečutnežem kaj argumentirati. Tebi in sličnim ni pomoči, pomoč je čas preko uravnoteževanja komunistične preteklosti.

Župnik, babica in slično niso moji argumenti.
Moj argument je tvoje neznanje, tvoja nesposobnost zaznati in spoštovati preteklost in preko nje
kultorno stopnjo, ki smo jo dosegli.

Hvala. Od takšnih ne potrebujem odgovora.

Namesto, da bi bili srečni, da je še kdo na tem svetu pripravljen delati, se zgražate nad tem, da dela. Ali bi raje videli, da bi palce vrteli in pustili, da njihov vrt zaraste? Ja, to dobro vem, da bi marsikdo svojemu sosedu privoščil, da mu krava crkne.

Po vsej verjetnosti tebi ni pomoči. Ali si prizadet/a od rojstva ali pa žal izpostavljen/a kakšnemu škodljivemu sevanju?!

Eni si po svoje prirejajo praznike, sam da jim ni treba delat. Potem pa po monu fehtajo in v oddajah Sobotno popoldne, Tednik, v Nedeljcu…

če bi jaz mlada in zdrava gledala 70 letno babico, pa čeprav sosedovo kako štiha, bi ji sigurno šla pomagat oz. to naredit namesto nje.
In če bi me motilo, da dela na praznik, bi jo povabila na kavo in ji obljubila, da bi na prvi delovni dan to naredila namesto nje.

A ni žalostno, da mladi pasejo lenobo in se zgražajo nad tem kako stari delajo?
ps.
sem včeraj oplela cel vrt. Pa ne svojega, ker ga nimam; ampak namesto nekoga, ki tega več ne zmore.

Škoda, da ne odgovoriš z argumenti oz. kakšnim citiranjem, da bi se lahko še kaj naučil. Če namreč nečesa ne vem, se lahko naučim.

Za zraven; prepričanj nimam trdnih in jih s predstavljenimi tujimi argumenti lahko spremenim. Pa tudi v komunističnem okolju nisem odraščal.
Samo v vednost.

tudi v naših koncih se je reklo, da se od četrtka do nedelje ne dela na zemlji.
Predvidevam, da so bila s tem mišljena težja kmečka dela. Ne Sajenje rožic.
zakaj, pa tudi jaz ne znam obrazložit.

Hecno. Sam sicer mislim enako kot Floating in Skela… res pa nisem danes štihal. Je bil lep dan pa sem raje napravil ene 50 km s kolesom. Je zdravo za telo in duha.

Si pa nerad dovolim očitanje neznanja – in zato me zanima od kje ta ideja, da se ne bi smelo danes nič delati?
Čeprav načeloma nisem pripadnik nobene organizirane vere sem prebral marsikaj – tudi večino slovenskih verskih tekstov, biblijo tudi v ang, precej snovi s teološke fakultete, itd – pa v verodostojnih tekstih tega nisem zasledil. Vsaj spomnim se ne.

Če je pa domači župnik to izjavil – ali pa kakšna babica – pa nima ravno veljave – a ne?

Ali znaš zadevo utemeljiti?[/quote]

Takrat še ni bilo kolektivnih pogodb pa dopusta in je cerkev zrihtala, da so se lahko ljudje spočili.: )))

New Report

Close