Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek danes štihanje

danes štihanje

Gledam skozi okno našo sosedo, kako štiha kot zmešana. Sicer mi je drugač vredu ženska, stara okrog 70 let, ampak to pa mi ni normalno. Da nima niti malo občutka, tudi če ni verna, gre za občutek in spoštovanje do drugih in tradicije.

Od vedno je veljalo, da naj bi od četrtka pred veliko nočjo se ne delalo v zemlji.

A vi to upoštevate?

a ni mal premokro za štihat?

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Ha ha, si me spravila v smeh.
Pojma nimam, da se ne sme delat z zemljo do velike noči. Tudi jaz sem danes urejala rožice na vrtu.
Če sem s svojim tihim in za okolico neškodljivim delom zmotila notranji mir nekoga, se mu globoko opravičujem.
Ampak vseeno grem zdajle spet na vrt! :)))

Moj sosed-sin pa danes orje. Glede na to, da je mati Slovenka – bivša kristjanka, mož pa musliman me ne moti. Vsak po svoje Boga moli pravijo. Ta praznik njim nič ne pomeni. Tudi ob nedeljah zelo radi delajo po zemlji.

res ni za verjet, da kdo napiše tako oslarijo!
da nimaš normalne sosede? meni se ti ne zdiš čisto ok…

Kakšna sreča je včasih ne živeti na podeželju…

O groza, get a life!

Glej, če ti ne paše delat ali pa se ti ne zdi primerno delat, pa pač ne delaj. Ne vem, zakaj te moti, če kdo drug dela na svojem. Saj ne prekopava tvojega vrta, no. Pa štihanje tudi ni tako hrupno delo, da bi hrup motil sosede, konec koncev.

Eni si pa res preveč date opraviti z oprezovanjem za drugimi. Zakaj bi se pa moral cel svet vrteti po tvojih pravilih???

A do drugače verujočih si sama tudi tako obzirna kot zahtevaš, da so oni do tebe? Prav tako gre za občutek in spoštovanje do drugih in njihove tradicije. Ali vidiš samo sebe, svojo vero, tradicijo in spoštovanje do le teh? No, vidiš meni pa to ni noramalno, da nekateri od drugih, ki morda ne mislijo in ne čutijo enako kot oni spoštovanje in obzirnost, sama pa jim nisi sposobni vrniti tega.

mani ta praznik ne pomeni NIČ!

in če bi imela vrt bi zagotovo delala kaj. tako pa mi preostane le pomivanje oken. in če bo jutri lepo vreme bom zagotovo to naredila, ker med tednom ni časa.

in… kako pa se ti vedeš v času muslimanskih praznikov? sploh veš kdaj so?

Po tvoje to pomeni,da bi moral od četrtka pa do torka vsi, vse štiri od sebe imet???

Jaz sem tudi štihala in vrt pripravila. A zato, ker drugi sedijo v cerkvi in popoldan žrejo, moram pa jaz doma sedet zaprta?
Pa nismo vsi verni in nekaterim pač dol visi za tele praznike.

Jst se pri delu zunaj izrecno sklicujem na:
– vreme
– delo, ki ga je potrebno opaviti
– čas, ki ga imam na razpolago

Razno razni koledarji in prazniki mi pa dol visijo…
Če je delo treba naredit in sem lih doma, potem bom tudi luknje v zemljo kopala, pa čeprav na veliko noč… Se lih ne oziram na to, kaj bodo pa sosedje rekli (al pa bog), ker jim jst tud ne pod prste gledam, kaj in kdaj oni kaj počnejo…

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Tudi jaz sem danes vrt štihala in posejala par stvari. Mogoče sem pa tvoja soseda, čeprav sem kar nekaj mlajša… Mi pa sicer dol visi, če se kdo zgraža nad tem.

Kjer se dela vse nedelje, tam se sreča mimo pelje! Velja tudi za praznike.

«Kje prebiva Bog?« S tem vprašanjem je rabi presenetil učenjake, ki so bili pri njem v gosteh. Smeje so mu odvrnili: »Kako govorite! Saj je ves svet poln njegovega veličastva!« On pa je na svoje lastno vprašanje odgovoril: »Bog prebiva tam, kamor ga pustimo vstopiti.«

Ah ja seveda… Potemtakem je bog že zdavnaj zapustil tudi vse trgovine, domove za starejše, varnostne službe, urgence, bolnice…vse, kjer se dela petke in svetke, nedelje in praznike…Tole pa mu ni ravno v čast…

In s čim ona tebe ovira ali ti škoduje, če danes dela na zemlji? S čim te onemogoča pri TVOJEM prazniku, tradiciji? Ali te sili delat? Povzroča hrup? Če pa misliš, da mora biti udeležena pri tvoji tradiciji, jo pa povabi jutri na (blagoslovljen) velikonočni zajtrk 🙂

jasno.

jesi govedo.

Če se ne motim, so med postulati krščanstva tudi STRPNOST in SPOŠTOVANJE (no, v slovenski tradiciji tega res ni). Torej – svojo vero boš bolj kot s pobarvanimi jajci izražala s tem, da ju boš vnašala v svoje življenje in se ne boš vtikala v ljudi, ki razmišljajo in živijo drugače kot ti. Amen.

To delajo otroci komunistov. Posledice pač.

Obćutka da nima? O kakšnem občutku to govoriš?
Aja, a o spoštovanju do drugih? Verjetno tako spoštovanje, kot ga ti kažeš do nje?
Jaz nisem mlada, res pa je, da sem odraščala v mestu – pa o tem, da naj se “od četrtka
naj ne bi delalo v zemlji” nisem še nikoli slišala. Pa zate potemtakem nisem “normalna”.
Zdaj živim na podeželju, ki velja za bolj verno – ampak imam verjetno srečo, da moji sosedje
razumejo, da imam za delo na zemlji na razpolago samo tisti čas, ki mi preostane od službe
in tega, da za praznike tudi kdaj delam, ne jemljejo kot žalitev.

Vidiš, meni se pa to zdi NORMALNO. In ne vtikanje v življenja drugih, ki se te ne tičejo.

Ne imeti časa pomeni, biti siromak.
Siromak si prav tako, če se neznanje približa tvojemu skromnemu znanju.

bog ti naj pomaga, res.

Hecno. Sam sicer mislim enako kot Floating in Skela… res pa nisem danes štihal. Je bil lep dan pa sem raje napravil ene 50 km s kolesom. Je zdravo za telo in duha.

Si pa nerad dovolim očitanje neznanja – in zato me zanima od kje ta ideja, da se ne bi smelo danes nič delati?
Čeprav načeloma nisem pripadnik nobene organizirane vere sem prebral marsikaj – tudi večino slovenskih verskih tekstov, biblijo tudi v ang, precej snovi s teološke fakultete, itd – pa v verodostojnih tekstih tega nisem zasledil. Vsaj spomnim se ne.

Če je pa domači župnik to izjavil – ali pa kakšna babica – pa nima ravno veljave – a ne?

Ali znaš zadevo utemeljiti?

jaz bom v ponedeljek štihala, če ne bo dež, pač dan frai ravno prav za delo na njivi

če bo dež gremo v city center

New Report

Close