Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Danes študentski protest

Danes študentski protest

Pa dej nehite s takimi no….. Jao jao kako nasedate tem govoricam. Predsednik ŠOSa je star 30, nima avdija (:-)))))) ), po srednji šoli je šel delat, ima par let delovne dobe. In šele kasneje se je vpisal na faks. Ne govorte kar ne veste!!

Spoštovani,
menim, da ta Vaša debata gre žemalo predaleč.
Sama sem študentka na Obali. Mesta v študentskem domu nisem dobila. Sem pri zasebniku, 4 km daleč (to je za Obalo veliko) in mastno plačujem stanovanje-33.000. Kaj hočem!? Če hočem domov je vlak cca 1500 SIT/smer-kdo ne bi šel domov?!
Glede bonov pa: ali nismo ljudje, ki si zaslužimo vsaj en topel obrok na dan-glede na to, da nimemo mamke za seboj, ki bi nas od spredaj in od zadaj stregla kot je večino Vas, cenjene bogatašinje, ki ste proti protestom?! Če si doma iz univerzitetnega mesta ne moreš razumet tistih, ki so tam zaradi študija, to je dejstvo. Preprost izračun: če ne bi bilo bonov bi mogla za topel obrok plačati 1000 SIT, to se pravi +20. 000 SIT vsak mesec-če bi ostala tukaj še za vikend (da ne bi potrošila preveč za prevoz) bi gotovo morala še okrog 5.000 SIT za testenine, DOBESEDNO testenine s sladkorjem-riomare so predrage….
Šolnine-ne, potem lahko ostanem doma. Ni debate več.
Pa še to: mami zasluži cca 80.000, oči pa 120.000 SIT in sestra je dijakinja (njen srošek za prevoz z avtobusom je cca. 20.000 SIT vsak mesec) Imam Zoisovo štipendijo, ki pa komaj komaj zadošča za vse, trudim se, da bi izpite čimbolje opravila, da se mi vsaj štipendija malo poviša, da bom lahko prišla malo lažje skozi študijsko leto. Aja pa še to: vsako poletje delam preko servisa, na morje ne grem, ker denar raje varčujem za “hude čase”, vendar so ti hudi časi prav na fakulteti. Lani poleti sem delala 3 mesece! Pa nisem nikomur kruha odžirala… pač nadomeščanje zaradi dopustov (na Havajih, Maldivih, Kanarskih…)
Na žure ne hodim, ker hočem čimprej dokončat študij in se osamosvojit.
Toliko….

Pa še to: upam, cenjeni forumaši, da bodo Vaši otroci izredno inteligentni in si želeli študija- in vse tise, ki ste rekle, da ne podpirate študentov, da bi jim morale (morali) lepo povedati, da ne more študirat, ker je bila mamica (oči) proti, ko so študentje 19.4.2006 želeli urediti študentsko situacijo, da je mamica vse študente zmerjala za pijance, lenuhe in podobno….

Ne ti meni o bogatašinjah, spoštovana študentka.

Pravim, da je socialno stisko potrebno reševati drugače kot s študentskim delom. Od tega mnenja ne odstopim.

Tisti, ki bi morali zares protestirati v tej državi nimamo dovolj jajc za to!!!
Ja bila sem študentka in vlekla sem status zaradi tega, da sem sploh imela delo sedaj niti tega nimam. Zakaj je nekdo, ki študira bolj upravičen do preživetja kot nekdo, ki mora nahraniti svojega otroka pa ne dobi dela????
Študenstki servisi naj se reorganizirajo tako, da bodo zaposlovalne agencije kar tudi v resnici so že sedaj, preko katerih lahko delajo vsi ne le tisti, ki imajo študentski status. In kje mislite, da bodo vsi ti študentje dobili delo po končanem študiju? Na sončni upravi je že prevelika gneča.

Zanimivo, študira na policijski akademiji. Vozi pa res dober avto.

Naj še jaz povem svoje mnenje o tem protestu. Zadnjič sem v spletni izdaji časopisa Finance prebral, da se imajo slovenski študentje za najrevnejše študente v Evropi. Če so slovenski študentje res revni, mi pa prosim razložite, od kot jim naslednje bogastvo:
– skoraj vsak fant, študent v študentskem domu, ima pred študentskim domom svoj avto (6 let sem bival v študentskem domu in dobro poznam situacijo glede avtomobilov). Tisti, ki avtomobilov nimajo, so predvsem punce. Ali vam je kaj znano, če so punce mogoče revnejše od fantov?
– študentje v študentskem domu skoraj vsak dan žurirajo. Med njimi so tudi mnogi taki, ki se imajo za “revne”.
– skoraj vsak študent v študentskem domu ima kolo (ne glede na to, če ima tudi avtomobil ali ne),
– vsi študentje imajo mobitele (pa to ne kakšnih cenenih igračk, ampak drage, moderne mobitele), za telefonske klice (ki marsikdaj trajajo tudi po uro ali več) pa porabijo čeden kupček denarja,
– več kot polovica študentov ima v študentskem domu televizor, računalnik (ki ga največkrat izkorišča za gledanje filmov ali poslušanje glasbe) in drugo drago elektroniko.
– v študentskem domu sem poznal študentko, ki mi je rekla, da če ne bi delala preko študentskega servisa, da ne bi mogla študirati. Nazadnje sta skupaj s fantom kupila avtomobil. No comment! Skupaj s fantom sta na študentske bone jedla v najdražjih restavracijah, obenem pa vedno govorila, kako jima primanjkuje denarja.

Jaz se strinjam, da se uvedejo neke simbolične šolnine, kar bi omogočilo, da bi študentje študij bolj cenili. Nihče namreč preveč ne ceni tistega, kar mu je dano povsem zastonj. Predlagam pa, da se študentu, ki diplomira v roku, simbolična šolnina vrne. Seveda bi bile tukaj tudi izjeme, npr. za študente s posebnimi potrebami, vrhunske športnike, ipd. ki jim simbolične šolnine ne bi bilo treba plačati.

Strinjam pa se, da naj se povečajo subvencije za študentsko prehrano. Če želi študent kupiti vse študentske bone, ki mu mesečno pripadajo, bo zanje odštel v povprečju 10.000 SIT. To je za študentski žep absolutno preveč. Država bi lahko denar za večje subvencije zbrala s pobiranjem parkirnin pred študentskimi domovi in fakultetami, saj so študentje, ki imajo avtomobile, navadno bogati, prehranjevati pa se morajo tudi revni.

Zakaj pa ti nisi šla takrat, ko si vlekla status, namesto tega raje na Peterletovo dieto in sprostila delovnega mesta za koga z diplomo, a?

Zate je blo v redu, za tiste za tabo je pa kriminal?

A ne bi najprej mal premislila, preden kej nakvasiš?

Bravo, ena študentka: lepo je, da delaš celo poletje, med letom pa študiraš. Nihče ni proti delu preko ŠS, samo v zdravih merah, to je menda jasno.

Vozi peugeota karavana. Kupljen s svojo plačo pred študijem. Kot sem že rekla… najlažje je čvekat če ga ne poznate.

tinca, čestitaj hčerki, da že pri teh letih razmišlja s svojo glavo.

zloraba študentskega dela, tako, kot se dogaja pri nas, dobesedno onemogoča normalno zaposlitev. nobena firma ni zainteresirana za to, da bi zaposlila delavca, mu plačevala prispevke in davke in mu omogočila neko socialno varnost, vse raje zaposlujejo preko ŠS, da si minimalizirajo stroške.

ŠS pa so brezna, v katera se steka toliko denarja, da si sploh predstavljati ne morete. ŠS v Mariboru je ena najbolj bogatih firm, da si lahko privoščijo recimo vsako leto, da sponzorirajo dobršen del festivala na Lentu…

eh… saj nima smisla.

kakorkoli gledaš, dobro bi bilo, da vodi študente nekdo, ki je PRAVI študent, ne pa nekdo, ki je že bil v službi in potem kdove zakaj začel študirati.

Ali mi lahko prosim poveste, kje je Sončna uprava?

Za tebe je pa škoda, da si študiral.

Nisem še toliko stara, da se ne bi spomnila svojih študentskih let. Ne, ni luštno, če nimaš staršev bogatašev. Prvo študijsko leto še nismo imeli bonov. Veste, od česa sem živela? Od testenin in argo juh. Kdo se bo šel kulinariko v tisti študentski kuhinji? Pa kdo ima denar? Drugo leto so uvedli bone. Vsaj to, da si nisem popolnoma uničila želodca. Boni definitivno morajo ostati, vendar striktno preverjati, ali res pridejo v prave roke. Mi smo morali kar redno kazati indekse, ali smo pravi. Preprodajo strogo obsojam.
Druga pesem je delo prek napotnic. To bo žal treba omejiti, ker prihaja do velikih zlorab. Ne ukiniti, omejiti. Oprostite, ampak večmesečno osemurno študetnsko delo ne gre. To enostavno ni študent. Ali pa je z našim študijem nekaj močno narobe in ga je treba še bolj skrajšati, če je prelahek. Roko na srce – moja smer je bila taka, da bi si od 3. letnika dalje lahko privoščila tudi osemurno delo, pa bi še vedno izdelovala. Stokrat prelahko in preveč razvlečeno.

Kaj še? Zastonj javni prevoz? Da ne bi. Saj niso neka posebna vrsta.

Šolnine? Verjetno bi bilo smiselno uvesti vsaj simbolično. Potem bi mogoče znali bolj ceniti to, kar jim je bio dano. Ajde, recimo, da bi bili socialno šibkejši teh šolnin oproščeni. Kajti šolnine se že plačujejo. Neredni plačujejo za redne. In številke so absurdne. Do milijona za en letnik. Kdo si lahko to privošči? In to samo zato, ker mu je mogoče sfalila ena točka za reden vpis. Šolnino bi bilo treba pravičneje porazdeliti med redne in neredne študente. Redni se tako preseravajo, neredni pa krepavajo.

Na prosteste je vsake toliko treba iti. je pa jasno, da moraš postaviti nerazumne zahteve, da ti potem odobrijo vsaj tisto osnovno. Če zahtevaš malo, ne iztržiš nič.

Točno o tem sem govorila Ariadne, da študentsko delo predstavlja nelojalno konkurenco ostalim oblikam redne zaposlitve. Tisti študentje, ki jim ta točka ni jasna naj že končno dojamejo, da tudi oni ne bodo imeli št. statusa za večno in se bo na trgu delovne sile njihova vrednost strmo znižala takoj, ko bodo brez statusa. Zaposlovalne agencije, ki bi delovale na podoben način kot ŠS bi lahko zagotavljale delo vsem tudi tistim študentom, ki brez dodatnega dela ne morejo preživeti v času študija.

Najprej to, jaz podpiram študente, ker to počnejo tudi za mojega otroka, če bo enkrat študiral (ker mamica in ata dvomim da mu bosta lahko plačevala drago šolino)
Da delajo preko ŠS je pa logično. Redki so tisti delodajalci, ki zaposlujejo. Vsi hočjo met študenta. Dokler so študentje lahko tudi delajo, ker ko enkrat diplomirajo jih povečini čaka t.i. sončna uprava.
Pa kaj, če se malo “švercajo” na račun države. Kaj pa ostali (razne samohranilke).

Mislim, ste pa ene…

Kakšno plitko in ozko razmišljanje. Tipično slovenceljsko.

Na podlagi enih par audijev pred študentskim domom, sodite vse študente.

Ko bi pa vam kdo rekel, da naj se ukinejo vse socialne podpore ali otroški dodatki ali kaj še vse uboge mamice vlečejo od države, ker bi nekdo rekel: a veste, koliko super bajt sem videl, pa koliko super avtomobilov pred njimi, starši pa res ne rabijo znižanj vrtca, dodatkov itd. Starši naj raje pošteno delajo pa služijo denar, ne pa da se pritožujejo. Poglejte v kakih bajtah živijo!

A zanimivo, tega nihče ne reče.
Pa koliko je lažnih samohranilk in vsega, pa nihče ne reče, dajte ukinit podpore, glejte, koliko jih goljufa.

Pri študentih pa samo to vidite.

In veste zakaj? Ker ste zavistne, preprosto in ker ne cenite intelektualnih naporov.

Tipično za neizobražence, pa tudi za tiste izobražence, ki so faks delali samo zaradi tega, da bodo imeli boljšo službo, cenijo pa izobrazbe ne.

Ceni se seveda blazno, ko si ljudje štepajo otroke, pa jih nimajo od česa živet – takrat vsi v luft skačejo, da “ubogi ljudje rabijo pomoč”.

A to, da so neodgovorni, ker spravljajo na svet otroke, ki jih ne morejo preživet, pa da jih potem živi država od VAŠEGA denarja, a tu se pa nobena ne buni?

Ko je pa treba študentom kaj subvencionirat, pa “joj, kam gre naš denar”.
Tukaj greste zelo hitro iskat primere, ko nekateri sistem izkoriščajo in bi ga zato kar ukinile, a ko ga izkoriščajo “uboge mamice”, je pa vse ok?

Ja, ker smo še vedno na primitivni stopnji, da itak v življenju ni višjih ciljev, kot spravit na svet froca. Res, zeeelo veliko je treba za to, ne?
In to se podpira.
Ko pa hoče folk v miru študirat, a, to pa ne, kar naj plačujejo šolnine in zraven še redno v službo hodijo, na primer.

Primitivizem prve klase.

Vidi se samo vaša zaplankanost in nič drugega.

Pa vsi ti bedasti primeri…pa kar vsi so potem taki.

Kako tipično omejeno slovenceljsko razmišljanje. Če ima nekdo dober računalnik, joj, groza, dajmo mu potem vse ukinit. Če nekdo je v dobri restavraciji – pogej, ga, nemarnež, kako izkorišča! Ker si je privoščil dobro hrano, kako si drzne!
In nekdo ima dober mobitel – nemarnež!

res, razmišljanje kmetov, čisto zares. Živet ob kruhu in vodi, si ne privoščit nič ter garat. In tako vidite ne le študente, ampak vse. To je vaše življenje, če pa si kdo želi kaj več od tega, je pa že skoraj kriminalec.

V bistvu ste samo zavistne.

In bog ne daj, da bi si kdo želel IZOBRAZBE! To je skoraj najhujši greh! Da bi kdo želel študirat po srednji šoli – ja kaj si pa misli! Delat! Pa froce štepat, potem se pa pri tridesetih pehat za štedilnikom in s frocom na joški ob knjigah, če že res tako zelo rabi tisto znanje.

Tako pač je, slovenceljčki smo dežela kmetov, znanje se ne ceni, intelektualci so pijavke, umetniki – kaj je že to? Aja, pijanci.

Cenijo se precej primitivne dobrine, proizvodnja otrok in vzdrževanje bajte. Nihče ne gre dlje od tega. Še sanja se mu ne, da je kaj več od tega. Vsaj po odgovorih na tem forumu sodeč.

Tako to je z večjimi ali manjšimi odstopanji.

To ne leti na vse, seveda, a res pa je, da so tisti, ki imajo kaj višje cilje in malo širša obzorja, v veliki manjšini.

res je tudi, da je ogromno študentv, ki ne vejo, kaj sploh na faksu delajo, a to je pač tako kot z goljufimi samohranilkami in družinami, kjer je 5 otrok, oba brezposelna, a pričakujejo 6 otroka. Povsod so pijavke, rešitev pa zagotovo ni v ukinitvi vseh pomoči in dobrin in v metanju vseh v isti koš.

nekdo, ki še ima jaj*** v tej naši deželi šentflorjanskih hlapcev.

Majaron BRAVO.

Se močno strinjam s tabo. Bravo.

zakaj pa misliš, da je toliko študentskega dela.
Jah veste gospodična, ali imate napotnico, boste delali prek študenta. Ne nimam, ker sem zaključila. Hvala lepa nasvidenje, iščemo študenta.
Poznate to??????
Kdo je torej kriv?

” majaron” bravo,bravo,bravo…… povedala si vse tisto kar jaz mislim, pa nisem znala. Se mi pa itak zdi da je to forum nekih “bogatašic” nesrečnih drugače, ki nas povprečnih ljudi ne razumejo.

Tvoje razmišljanje je hudo posploševanje!

Poznam študente, ki plačujejo drage avtobuse in delajo za nikakršen denar, ki jim ga dobrovoljno poklanjajo razni statistični zavodi, da ne govorim o nekaterih gostilniških vampirskih izterjevalcih itd.itd.itd. Na splošno pa moraš vedeti, da je bistveno se okrog voziti z avtom kot z avtobusom! Malo preračunaj…

Je pa res, da je tudi nekaj študentov, ki jim starši poklonijo drage avte, plačajo vse kar si poželijo in jih zalagajo z denarjem kolikor hočejo. Definitivno pa to niso vsi!

New Report

Close