Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Danes študentski protest

Danes študentski protest

Vesoljček E.T.,

zakaj se mi zdi, da ti nimaš diplome in si fouš tistim, ki jo majo?

Zato ker nisi učena. Zato se ti tako zdi.

Pa si ti majaron prebral za sabo, koliko si naflancal? Ko bi vsaj imelo rep in glavo!

E.T mama te čaka da se vrneta domov!!!

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

ce studentskega dela ne bi bilo, bi bilo vec ljudi redno zaposlenih.

ampak za studentsko delo niso krivi studentje, ampak podjetja, sploh pa drzava ki to dopusca.
aja, ne, drzava sem baje jaz…

BRAVO!!!

To je vse navadna slovenska foušija-“nihče ne sme imeti več kot jaz”…pa ne glede na to, da bo moj otrokčez nekaj let študent…. A takrat pa boste javskale da zakaj ni bonov, a?!

Tudi študentje kot bodoči intelektualci bodo morali razumeti, da sociale je konec in da vsega skonto ne morejo imeti.

Zakaj delodajalci raje jemljejo študente kot redno zaposlujejo, se bo morala vprašati tudi država.

Sem za , da imajo vsi študentje samo splošno olajšavo v višini, ki je izenačena z ostalimi zaposlenimi.

Janša je izjavil, da je denarja toliko, da bi lahko vsi študentje imeli štipendije, samo pobrati ga je treba? Kje? In zakaj ga ne?

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

zanimivo bi bilo videti oz slišati njeno mnenje po nekaj letih študija – ko bi imela na mizi vse račune v zvezi s študijem

zakaj ne študentskega dela? imaš otroka, ki študira? si sama študirala?

kako pa bi se dalo drugače reševati stisko – študenstki kredit – če potem sploh ne ve, če bo imel službo, da ga bo odplačal

meni večina ljudi reče – če se le da, ne jemlji kreditov…pa imam službo, kaj pa študent, ki sploh ne ve, če jo bo dobil?

in tak kredit bi pomenil podaljšanje časa, da bi si ustvaril svojo družino nekje na svojem (pa čeprav z najemnino, ki ni majhna, plus odplačevanje študentskega kredita z obretsmi vred…ma ni šans – nikoli se ne bi odločila za tako zelo negotovo prihodnost, na otroka pa sploh pomislila ne bi – sploh pa ne, če bi vedela, da bi se moral zakreditirati, če bi hotel študirati…brr, ne potem raje ne spravim otroka na ta svet, ki že tako ni z rožicami postlan) – vse se da, če se hoče, ja seveda, ampak živi se samo enkrat, jaz pa svojemu otroku ne privoščim tega, da bi moral vedno vse delati z vidika “vse se da, če se hoče”

saj potem bi tudi za take ljudi z mišljenjem “vse se da, če se hoče” rada videla, kako bo, ko bodo v penziji – in bodo ljudje vzgajani na način “vse se da, če se hoče” tem penzionistom servirali na pladnju namesto denarja napis: vse se da, če se hoče

res ne razumem, zakaj ne bi smelo biti študentskega dela

ja, eni izkoriščajo status študenta, drugi izkoriščajo veze v zdravstvu, v službah javne uprave, eni izkoriščajo čas službe za surfanje po netu…vedno se nekaj izkorišča…ma tudi študentje niso angelčki (nekateri), niso pa edini, ki kaj izkoriščajo

ma ja, ljudje zelo različno razmišljamo…bolj ali manj so te debate bob ob steno

saj ni bolj upravičen, samo lažje dobi delo – začasno, ni stroškov z zaposlitvijo, manjši davek na njegovo plačilo za delodajalca, nima otrok in s tem ne bolniških, ni treba plačevati zavarovanja…

študenti sami niso nič krivi, da lažje dobijo delo, kot matere z otrokom – cilj delodajalca ni nahraniti otroka svoje delavke, temveč polniti lasten mošnjiček – koliko je pravi cev tem je pa škoda govoriti

kaj pa, če bi država ponudila ugodnejše pogoje pri zaposlovanju rednih delavcev?

z veliko večino napisanega se strinjam!

ma mene res zanima, če kdo od teh, ki razmišljajo kontra študira, zdaj v tem trenutku, ali ima otroka študenta – ali svojemu študentu ne pusti delati prek študenta? Bi plačal šolnino zanj? Bi mu dovolil, da se že zdaj zakreditira?…

štipendijo in šolnino? potem bi si s štipendijo plačali šolnino – denar bi bil za štipendije državni – ta bi potem samo krožil država – štuident – država – to je potem isto, kot če šolnine ni

Sem! Pa kaj!

uvažajo jih, ker sprejmejo delo za nižje plačilo, ki pa jim v svoji matični državi omogoča dostojno življenje

res je, da mnogi slovenci ne sprejemejo take in drugačne službe, ker jim je izpod časti, nekateri pa je ne sprejmejo, ker je plača za preživetje v Sloveniji prenizka, je kar veliko ljudi, Slovencev, ki bi po izobrazbi ustrezali takim delovnim mestom, pa jih ne sprejmejo zaradi zgornjih, pa verjetno še drugih razlogov, ki jih ne poznam, nisem strokovnjak na tem področju

z žur ni nujno, da porabi velik denarja

pa če so študentje mladi – a ni logično, da je del mladostniškega življenja tudi žuriranje? to pomeni tudi sprostitev, saj ne moreš samo v knjige bulit

in če žuraš, to še vedno ne pomeni, da tak pa ima za šolnino in polno ceno hrane itd itd

stvari so vedno relativne in nikoli se ne da pospoševati

ga ne bi organiziral? 🙂

Jih ne podpiram niti malo!!!!!!!!!!!!!!
Sem bila sama študent in sem še (ob delu) in poznam situacijo vsaj na MB univerzi.
In vem, da bo študij mojih otrok moj strošek, ne pa strošek drugih državljanov.
Resnica pač je, da država izobraževanja v resnici ne podpira, saj bi drugače poskrbela za možnosti zaposlitve po dokončanju študija.
Tu pa je totalna tema!
Pa bi bilo bolje, da bi cela Slovenija protestirala zaradi tega.
Študentsko delo in boni in vse ugodnosti študentov pa so se razpasle do te mere, da se nekateri študenti tako navadijo na to, da še po koncu študija ne delajo nič drugega kot iščejo ugodnosti zase. ZA SVOJO RIT!
Zato pa gre delavcem v naših podjetjih tako fajn!

gagaga

Verjetno se ti to zdi zaradi manjvrednostnega kompleksa…?

Omejitev studentskega dela na xx ur tedensko oz do xx visine nakazila – mesecno. Vec kot dolocen znesek pac ne more prejeti in konec, pika, stop. Pa vse obdavceno, seveda, tako kot vsem ostalim.
Student bi na ta nacin nekaj le zasluzil, ostal bi mu cas za studiranje, delovna mesta bi se sprostila. To, da ima nekdo status in moznost dela preko studenta pa je za podjetja velika potuha, ker jim ni potrebno nekoga redno zaposliti.

Boni za prehrano naj pripadajo samo studentom, ki studirajo in zivijo izven svojega domacega kraja. Pa se ti boni naj bodo omejeni na studentske menze in ne na razne haloo pizze in kaj vem kaj vse.Spoloh nek McDonalds in pizza nista zdrava obroka, vsi mi si pa zelimo, da nasi studentje, nasi otroci in nasa intelektualna prihodnost drzave zdravo je.

Tudi solnine naj bodo. Tako si bodo studentje vsaj prizadevali cimprej dostudirati.

Na ta nacin bodo imeli diplome v zepu ze pri 24-ih in se bodo lahko zaposlili in si ustvarjali druzino in vse kar si zelijo. Placo bodo imeli 1 x vecjo od vrstnikov, ki so sli v sluzbo po srednji soli in so kao lahko ze takrat sparali.

Nekateri studiramo brez sluzbe, z majhnim otrokom, brez stanovanja ali s stanovanjskim posojilom, ob sluzbi… Vse se da, ce se hoce. Ja, to je vodilo, ki naj bi se ga drzali vsi, ne pa zahtevali neke pravice za svoje riti, za katere pa ne bi dali nic iz lastnega zepa.

Ziveli smo v enem sistemu, ki nam ni bil vsec, zato smo ga zamenjali. Zdaj nam tudi ta sistem ni vsec. Pa kaj sploh hocemo?! Imeli bi samo dobre stvari iz obeh, slabih pa ne. Ja, zal mi je, ampak to tako ne gre. Lahko pa spet zamenjamo sistem. Samo mislim, na na celem svetu ni takega, ki bi zadovoljil slovenca. Zal.

New Report

Close