Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek DARILO …

DARILO …

Kaj pravite, prijatelji, ni moda napočil čas, da o našem življenju razmislimo na način, kot je razmislil g. Z.Modrej v :

DARILO
——————————————–
“Kakšno čudovito darilo smo dobili mi vsi za popotnico v življenje. Dobili smo ljubezen. Ljubezen je enost, ki jo občutimo v medsebojno dopolnjujoči se popolnosti. Ljubezen smo dobili kot vodilo življenja, zato jo odkrivajmo vsepovsod. Zametek vsega dobrega je.

Če prevladajo nasprotne sile, naj bo to dodatna spodbuda, da ljubezen še bolj vztrajno iščemo. Ljubezen naj nas vodi v odnosu do sebe, kjer bomo stalno računali na to svoje dobro bistvo. Na tem temelju se bomo gradili, le to dobro bomo nadgrajevali.

Ljubeznivo bistvo bomo odkrivali in nanj stalno računali tudi pri drugih. Poskušali bomo povezati to dobro v sebi z dobrim v drugih.

Stalno se bomo trudili prebuditi to spečo ljubezen v sebi in drugih, da bo zavladala med vsemi nami, da ob zavladala življenju.”
————————————————–

Da! Vse kar moramo narediti, da to darilo res dobimo je to, da se trudimo iskati ga in povedati, da ga potrebujemo. Da si ga brezplačno razdeljujemo. Za to ni potrebnega finančnega sredstva, nikoli tega blaga ne zmanjka, če se potrudimo, da se obnavlja. Obnavlja se kot … se spominjate kefirja? Ali kombuše? Da, tako se obnavlja naša ljubezen. Treba jo je veliko vzeti, malo pustiti in spet iz tega malega nastane veliko, spet je treba odvzeti in spet le raste, raste, raste …. biti pa mora seveda … negovana.

Prijatelji, danes je petek, dan, ko mislimo na vesel konec tedna, ki je pred nami…. Naj ženske ta vikend ne glancajo hiše (pih, komu to jaz?), naj ne pomivajo šip, naj ne likajo v nedeljo celo dopoldne, ker je takrat cenejša elektrika, naj …… pozabimo za ta
vikend na stroške našega bivanja in si vzemimo tisto, kar nam je ponujeno brezplačno … vzemimo si sveži zrak, sprehod v naravo (in še dež bo najbrž, moj naj…prijatelj …), vzemimo si prečudovit pogled na listje, ki mu je narava podrila svojo paleto barv in si je zdaj sleherno drevo zamislilo svojo letošnjo “in” barvno kreacijo …. bodimo ….. ljubeči do sebe in do tega, kar nam je dano. Bodimo mi sami spet sproščeni in veseli – MI SAMI!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ta trenutek bi bilo najbolj zaželjeno darilo SMEH !

Nikita vas sprašuje , če ste kaj slišali o tistem ljubljanskem zdravniku , ki je šel na avto-safari k Gardskemu jezeru

si predstavljas dva cotkana zandarja v tistih uniformah, ko jima dottore s potapljasko masko na buci razlaga o nosorogih, ki so se zaleteli v njegov mercedes :):))))))))))))

knedl, knedl +1

nova
Uredništvo priporoča

Jaz si predstavljam cotkana žandraja, vsega
ostalega pa ……… ampak žandarji, v uniformah, a?

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

He , he , a veš to štorijo :)))
Se že dolgo nisem tako narežala kot pri tem. Sem jih prav videla- uni Italijančki vsi v fancy uniformah in s sončnimi špegli in mitrami … pa ta dottore , ki v manikoniotu razlaga , da je zdravnik , uni pa , ja , ja , sej jest sem pa Napoleon … :))))

Nikita ima prav film pred sabo

No , če ne veš … je sicer blo v Slovenskih novicah kao resnična štorija :)))

Gre en lj. zdravnik na avto-safari v Gardaland. Tam se je malo preveč smukal okoli enga nosoroga , ki mu je zato razbil luč na avtu. No , tip se razburi in hajd , gremo domov ! Žena pa ne ! Ona da hoče videt VSE . On – grem domov ! Ona – pa pejdi sam , jaz ne grem ! In se je presedla v avto od prijateljev , dottore pa se odpelje proti domu.
Ma , je ugotovil , da nekam slabo vidi , da je pozabu očala v ženini torbici. Možak trmast , pa se spomni , da ima v prtljažniku potapljaško opremo , no , z masko z dioptrijo :)))
Si že predstavljaš :)))
Pelje on po autostradi s to potaplajško masko in ga , jasno , ustavijo karabinjerji.
He , he … ja , kaj pa imate to ? Tip v slaaabi italijanščini komaj komaj pojasni , da zato , da boljše vidi ! Uni pa , ja , kako pa to , da vozite z razbito lučjo ?
On pa , ja , se mi je zaletu nosorog v avto in jo razbil.
Uni na to … he , he … ja , seveda , saj kar mrgoli nosorogov tod okoli … in ročno pokličejo ambulanzo , možaka strpajo v prisilni jopič in hajdi v psihiatrično kliniko z njim !
Tam jim je probal pojasnit , da je zdravnik …. ma….. je kljub vsemu preživel noč v manikoniotu :))))

Tako .
Zdej veš 🙂

Nikita je vedno bolj prepričana , da je modro , ker spet hodi k italijanščini

Meni je pa tale tudi še kar všeč!
Srbski vic o Slovencih

Napravili Slovenci atomsku bombu, pa se odlucili, da ce je baciti
na Ameriku, kako bi ju isprobali. Izda Kucan naredbu i Slovenci
ispale bombu. Cekaju tri dana, amerikanci nista. Naprave oni jacu bombu,
i opet ispale. Opet cekaju tri dana opet nista. Naprave i trecu jos jacu i opet ispale. Amerikanci opet nista. I sad Kucanu cudno, George ne reagira, pa ga nazove telefonom:

“Sta je George, zasto ne uzvracas?”
“Milane, picka ti materina, sravnat cu vas sa zemljom cim vas
nadem na karti!!!”

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Meni je pa tale tudi še kar všeč!
Srbski vic o Slovencih

Napravili Slovenci atomsku bombu, pa se odlucili, da ce je baciti
na Ameriku, kako bi ju isprobali. Izda Kucan naredbu i Slovenci
ispale bombu. Cekaju tri dana, amerikanci nista. Naprave oni jacu bombu,
i opet ispale. Opet cekaju tri dana opet nista. Naprave i trecu jos jacu i opet ispale. Amerikanci opet nista. I sad Kucanu cudno, George ne reagira, pa ga nazove telefonom:

“Sta je George, zasto ne uzvracas?”
“Milane, picka ti materina, sravnat cu vas sa zemljom cim vas
nadem na karti!!!”

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Na, pismo rosno, tolk je dober, da se mi je
dvakrat prlimu!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Niki ta je prav za krepat :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).

Hvala, ker ste mi polepšale dan :)))))))))).

Vi vsi ste meni najlepše darilo, zato
vam moram izreči lepo lahko nočko!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Lepo nočko , jaz grem tudi spat, sem zaspana ko vrag !

Samo moram še lampo ugasnit..

zajček se zavihti v pikasto pižamico, obuje mehke copatke zato, da jih pol sezuje :)), odpre okno, zapre vrata, prižge radio, si porahlja kovterček in zatisne učke…ugasne radio :))))))

ko pridejo lepe sanje, pa zaspi !
Tkole vidite .
Nočko !

Najlepse sanje..mirno noc in eno nezno nocko utrujenemu zajcku!

Ljubezen je drugo sonce, ježek

No, ne vem ali je ta okrogla ali resnična, ma je pa dobra.

Magari smo imeli v Pivki že tak podoben primer.

Imamo enga dotoreta, ki ima rad flaško…..raj ko vse na svetu.
Tip je tak…..na pogled zanemarjen, v kakih raztrganih kavbojkah, majcki od sex pistolls ipd….neobrit, v glavnem, ko ga srecas, bi mu dal za sendvic.
Je pa izreden strokovnjak in full faca. Dober clovek.

Pa je spremljal enga reveza, ki so ga napotili v psihiatricno v Idrijo.
In ku so prisli tja, so tamkajsnji namesto urejenega pacienta, pograbili našga zdravnika. Pa jim je rekel, ne ne fantje, nisem pravi, jaz sem zdravnik, oni pa se niso pustili dosti motit, ga lepo naprej noter peljali in rekli, ja, a veste, imamo mi tukaj še zdravnikov. Pa astronavte, pa fizike.ipd….

Nočka je mimo ( hvala bogu ), lepo in scrkljano jutro mojemu ježku !

New Report

Close