Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dasa…

dasa…

….. bo Alenka, ti pa se pocajtej :))

dobro jutro!!

Huala! Grem pod kouter zdej!
.-))))))

hmm kwa bo pa zame?

Kot sem razbrala iz vajinega dialoga, kratkega in jedrnatega, se ti ne godi najbolj, ane Daška? Si staknila prehld, ali je to le nedeljsko slabo počutje, karkoli pač je, naj bo tale Pavčkova Majska vila samo zate to jutro:

Majska vila

Sonce je roso popivnalo
s pivniki – vročimi žarki
in odveslalo na širno nebo
v vsvoji vesoljski barki.

Ptički prinesli so dobrih novic
v svojih zgovornih kljunih:
danes se čudež nekje dogodi
po vseh izračunih.

In res: iz gozda je vila prišla
in baja o lepem, o lepem, o lepem,
poslušam in v album srca
njeno zgodbo v naglici lepim.

P.S.: A veš, Daška, da si izraza “baja” nekako ne znam razložiti, pa tudi našla ga nisem nikjer, da bi bila prepričana, kaj to res pomeni. V svoji glavi sem to povezala z nečim podobnim kot “pripoveduje” …

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

daška pravi da je gripca prletela okol nje in jo .. stisnila v kot, zato si je zaželela eno musko tm na radiu.. jest ji pa drgač ne morem odgovorit kot tkole prek foruma 🙂

zdej pa gremo dalje 🙂

“Baja” = sanjari

Ja, sem nekako zaslutila in bi ji rada povšterček popravila in zmehčala tako, da bi ji bilo bolj udobno in toplo, pa termno nogvičke bi ji obula, pa čaja bi ji skuhala, takega domačega, lipovega, ki bi zadišal po celi hiši, potem bi ji operil pihnila v nos, pa DaleronCold 3 bi ji uturila v usta … pol pa bi ji musko naštimala čist po tihem, na TV bi ji dala ene lepe risanke o palčku Davidu, pa o letečih medvedkih, potem bi ji dala še Trnjuljčico, pa Sneguljčico, pa Petra Pana, pa Lepotico in Zver, pa Pepelko … potem bi ji skuhala že malo tople juhice in samo ene dva borovničeva cmoka, samo za malo moči pridobit, potem pa bi do večera lepo mirno usnula … nakar sledi zgodbica za lahko noč, pa spet en DaleronCold 3 in … nočko !!! :-))))

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Jojjjjjjjj Perla, bog ti polončkej! Res nisem vedela za ta izraz. Hvala ti lepa! Ja, Daška, sanjari zdaj še ti, kot vila … sanjari … zdaj imaš priliko in čas!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ma….mi nekako res paše…in jaaaaaaaaaaaaaaaaaa zdej lahko mam čas,se počas umirjam in si tega do neskončnosti in onemoglosti tudi želim…..aham:)

Jojjjj….mariči….takole ni še noben poskrbel zame! Bi bila zraven tebe jst vsak dan bubana…..veš…uuu….bi blo fajn…..:-)))))
HVALA!

Daška,
čimprej ozdravi! Veliko čaja, za gripo pa bi marbit tud kak šnops pomagal, posebej, če bi mal pogorel na karamel cukru, hehe..

Glede tistega ježka, ki si mu omogočila svobodo, pa ne skrbi. Mislim, da si naredila dobro delo. Letošnja jesen je ježkom še posebej naklonjena, zaradi toplega vremena se bo tudi vaš zagotovo znašel v naravi.. Ježki ne moremo živeti v ujetništvu, v nas klic narave premočan…

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Čajček in zvrhana mera cartanja…..pa smo malo bolje…..

Ja….je toplo zunaj……bo ježek še verjetno imel dovolj časa da si poišče prostor za zimsko drnjohanje…….

Pocrtat moraš predvsem sama sebe, se mi dozdeva, da ti tega najbolj manjka… Upam, da veš zakaj..

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Oh jej jej, ježek, ja, samega sebe malo pocrkljat, to bi morale početi, ne pa letati od jutra do večera sem in tja in tja in sem. Kdaj, če sploh kdaj se bo to končalo? Morda ob pol devetih, ko bom ugasnila, kot dogorjena sveča ??? :-)))

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

O daši sodim po njenih besedah.. Zato mislim, da se mora imeti bolj rada.. Če sebe nimaš sam rad, tudi ne moreš pričakovati, da te bodo imeli drugi radi..

Tebe pa poznam in sem prepričan, da se preveč razdajaš drugim in zase ne najdeš časa. A ni bila nekoč ena pesem: Stoj Marija?

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Ja ,tukaj se strinjam s teboj moj ježek . Saj jo prosim in moledujem a ne pomaga nič. Mislim celo , da bi brez tega vsakodnevnega utrujanja to enostavno ne bi bila več ona. Toliko razdajanja za druge in pustiti vnemar sebe in svoje želje res ni dobro a kaj ko ne posluša čisto nič.

Zajček, kar je v naravi človeka, skoraj ni mogoče spremenit.. Zagotovo ne od zunaj, zato velja le: Mariči pomagaj si sama in Bog ti bo pomagal.. Ja, opozarjat jo je pa treba, še boljše kot bi rekla Muca, bremzat pa ne škodi!

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Khm…kaj pa vem…morda je nekaj resnice v teh besedah……

To lahko ugotoviš le sama.. Premisli o tem. Jaz te ne poznam, zato imam pa tisoč razlogov, da ti želim samo in vse dobro..

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Zdej edino če bi nucal , da zajček prisoli zaušnico …

hehe zdej grem , ker bo vsak čas tukaj pa nečem , da me nakrega mariči.

Daša …en velik šopek travniških rožic ti pihnem , da prinesejo zdravje ti…so zdravilne veš !!

New Report

Close