Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek dati novorojenčku dvojni priimek??

dati novorojenčku dvojni priimek??

Število imen in priimkov je pri nas omejeno, uradno imaš lahko po tri (če se prav spomnim), uporabljaš pa lahko po dva. Se pravi, suma sumarum prideš na štiri. Pa kaj? A smo Slovenci morda prebutasti, da bi si lahko zapomnili takšna imena?
Imata pa dva priimka tudi čisto praktično prednost – če ima otrok čisto drugačen priimek kot eden od staršev, ima lahko težave na meji.

Spoštovani!

Nisem bral vseh odgovorov, samo dodam svoje mnenje. Otroka naj imata enaka priimka in eden je dovolj.

Glede Vaše negotove situacije: tudi v najboljšem zakonu ali družini rado škripa in ne samo enkrat, vendar – pogum in po pameti, Vam rečem. Ne z dežja pod kap. Oba sta pomembna otrokom kot oče in mati, vendar je vseeno bolje ostati skupaj in narediti še kaj skupaj, kot pa delitev premoženja in ozemlja, ko se ne izide včasih za en ubog pedenj, pa plačevanje in podajanje iz rok v roke ob vikendih ali ob določenih dneh, pa še kaj zraven (ko se kaj ne izide…).

Predvsem: Pogovarjajta se, čimveč, tem bolje, potrudita se sama in drug za drugega, da bo lepo Vama in vsej družini, vsakemu, ki pride v Vas. Ko pričakujete novega člana, bo bolj zanimivo, družina bo na novo zaživela, čeprav bo tudi poporodna depresija in bodo kdaj noči neprespane. En večer v tednu se res posvetita drug drugemu, preglejta, kaj “štima” in kaj “ne štima”. In na pozornosti ne pozabita, pa na molitev, pesem, dovtip. Zdrav duh v zdravem telesu tudi velja, saj se moramo gibati in prevetriti in seveda razgraditi – in spet nas kaj poveže, ali se splete kaj novega. In ko bomo ob Božiču in novem letu skupaj s prijatelji – po božični maši (polnočnici ali podnevi), ko se obiščemo v naslednjih dneh ali ob novem letu, ali naredimo kakšen dan “extra” eno stvar – bo nepozabno.

To je samo ena od spodbud, pa še kaj bomo našli, da ne omagamo, kajne.

“Dokler imamo čas, delajmo dobro” sv. Pavel, apostol

Darko Ž., duhovnik

men je precej bedno, ko ženska obdrži priimek, še bolj pa, če imajo otroci 2 priimka. beda od bede. ne vidim fore. aja, mogoče pa so to ženske, ki so precej razpoznavne s svojim priimkom in bi jim nastala občutna škoda, če ga ne bi obdržale. me prav zanima. v tvojem primeru je malo drugače. jaz bi na tvojem mestu dala otroku samo svojega.

v bistvu naredi kar hočeš, važn je da sta otroka zdrava

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

aha, mavrični, zdej si ji pa res pomagal

Jaz pa razmišljam takole: če se ne bi nikoli poročila, imela pa bi otroke, bi jim dala oba priimka, saj ne bi hotela, da bi se moji otroci pisali drugače kot jaz.
Če bi se poročila, pa bi jim dala samo možev priimek, saj bi se potem vsi enako pisali.
Zdi se mi zelo pomembno, da imajo vsi člani neke družine isti priimek.

Res globoko razmišljanje in bogat besedni zaklad. Zelo lepo bi bilo, če bi bili vsi Slovenci tako razgledani, strpni, dojemljivi in odprti, kot si ti.
Zdaj pa konec heca. Pa kaj ma tebi za it na živce, če ima nekdo dva priimka? A si ti potem kaj na slabšem v življenju?

ja, ti si se pa res izkazala s svojim besednim zakladom…beda (ups!!!)
in ti govoriš o strpnosti….halo….to je MOJE mnenje in ne nakladi s takimi.

Jaz sem namensko dala otroku moj priimek – to pa zato, ker je že v nosečnosti prišlo do neskladij med nama. Zakaj pa bi imel otrok po vsem tem imel njegov priimek? Jaz mislim, da je kar prav, če sva enostarševska družinica, da imava skupen priimek – torej moj.

New Report

Close