Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dati odpoved ali usekat plavega

dati odpoved ali usekat plavega


Pa ne more. Jaz imam v pogodbi napisano moje zadolžitve, in če čiščenje WC-ja ni med njimi, ga ne bom čistil, pa tudi če sem imel drisko in sam vse posvinjal.
Nadure, če so res nujne, so tudi omejene. 20ur tedensko po zakonu. Pa seveda morajo biti plačane.
Če nadura ni nujna (v resnici ni dela) potem jo ne rabiš izvajat. Jaz vem da ne bi, če bi mi že tekel odpovedni rok.
[/quote]

A imaš v pogodbi navedeno, da moraš delati:…. in ostala dela, ki jih odredi nadrejeni?
Če imaš to napisano, ti lahko šef da delat kar hoče, kar imaš itak navedeno v pogodbi, da moraš izpolnjevat njegova navodila.
Če pa za sabo ne čistiš sekreta, je pa jasno v katero kategorijo spadaš. Samo stran od takih.
Glede nadur si me narobe razumel. Nadure imaš že narejene, torej jih imaš pravico koristiti (pri nas niso nikoli plačane, vedno samo koriščenje), ampak koriščenje ti mora pa odobriti šef. In šef ti lahko reče, da ti sicer odobri koriščenje teh ur, ampak takrat, ko bo njemu to všeč in ne ko bo to hotel delavec. In ti nimaš kaj pizdakat, ker ima pravico določit kdaj imaš dopust in kdaj boš koristil nadure.

En sonček je na faksu, drugi zaključuje strokovno srednjo šolo, peta stopnja izobrazbe.
Obema je kristalno jasno, da sta za svoje šolanje, dokler se šolata v slovenskem šolskem sistemu, odgovorna povsem sama in isto velja tudi za izbiro poklica.
[/quote]

Se mi je kar zdelo, drugim bi pametoval kako naj gredo za pečarja, njegov sonček pa na faks. In seveda bo ata vse finaciral :).

Se strinjam. Sam tudi ne bi najel človeka, ki se z delodajalcem ne zmore zmeniti za normalen razhod.
[/quote]
A delodajalci so pa vsi normalni ?

Poskusi se zmenit z sedanjim delodajalcem, če ne gre drugače pa z bodočim delodajalcem da naj počakajo še tistih nekaj dni več. verjetno tudi sami vejo, da pač ne delujejo okoli tega vsi delodajalci tako, da se da zmenit za predčasen odhod ampak hočejo da se striktno oddela tako kot je v pogodbi. Tudi to, da bodoči ne more počakat 14 dni dodatno je lahko znak neprilagodljivosti v obratno smer- če bi pri njih dajal odpoved in ne bi zahtevali da si do konca roka. Saj je menda vsem jasno da pač neki roki so in da se to ne da vsepovsod zmenit za predčasen odhod.


A delodajalci so pa vsi normalni ?
[/quote]

Večina jih žal ni. MOraš se klanjat, ker smeš delat kot črnc za minimalca.


Popravek- in bi zahtevali da si do konca roka.

A imaš v pogodbi navedeno, da moraš delati:…. in ostala dela, ki jih odredi nadrejeni?
Če imaš to napisano, ti lahko šef da delat kar hoče, kar imaš itak navedeno v pogodbi, da moraš izpolnjevat njegova navodila.
Če pa za sabo ne čistiš sekreta, je pa jasno v katero kategorijo spadaš. Samo stran od takih.
Glede nadur si me narobe razumel. Nadure imaš že narejene, torej jih imaš pravico koristiti (pri nas niso nikoli plačane, vedno samo koriščenje), ampak koriščenje ti mora pa odobriti šef. In šef ti lahko reče, da ti sicer odobri koriščenje teh ur, ampak takrat, ko bo njemu to všeč in ne ko bo to hotel delavec. In ti nimaš kaj pizdakat, ker ima pravico določit kdaj imaš dopust in kdaj boš koristil nadure.
[/quote]

Počistim za seboj, ne bat. Toliko manir le imam.

Glede nadur in dopusta… ja, izmišljevat se res ne moreš sam, ampak če je odpovedni rok 35dni, ti imaš pa še 10 dni dopusta recimo… jih v teh 35 dneh lahko porabiš. Če ne prej zadnjih 10 dni. Lahko pa na lastno željo seveda tudi oddelaš.

Ko sem jaz nazadnje menjaval službo (resda 10let nazaj) me je tudi novi delodajalec želel čim prej. Sem se lepo zmenil, da pridem, če se mi prenese nekaj dni dopusta, ker ga nisem utegnil v stari službi izkoristit. So bili za.

Se mi je kar zdelo, drugim bi pametoval kako naj gredo za pečarja, njegov sonček pa na faks. In seveda bo ata vse finaciral :).
[/quote]

😀 Mojim sončkom financiraš faks tudi ti, če le nisi na sončni upravi.
Moja sončka se bosta izobraževala točno toliko, kolikor bosta hotela in zmogla pa tudi delala bosta točno toliko. Jbg… čez počitnice sta oba delala…
Ti pač nisi avtoriteta in nimaš ne moralne, ne kake druge pozicije, da bi o tem lahko odločal. ;P

😀 Mojim sončkom financiraš faks tudi ti, če le nisi na sončni upravi.
Moja sončka se bosta izobraževala točno toliko, kolikor bosta hotela in zmogla pa tudi delala bosta točno toliko. Jbg… čez počitnice sta oba delala…
Ti pač nisi avtoriteta in nimaš ne moralne, ne kake druge pozicije, da bi o tem lahko odločal. ;P
[/quote]

Ja, vem, da jaz finaciram tvoje sončke.
Zato mi gre pa na bruhanje, ko ti drugim tveziš, da naj gredo za pečarje. Tvoji sončki pa seveda na faks.
Pač dvoličnost monovcev. Drugim težijo, da naj otroke pošljejo v poklicne šole, sami pa svoje sončke v gimnazije in večinoma na družboslovne fakse.
In potem taki dvoličneži drugim solijo pamet.
Aja, seveda tvoji sončki so ultra super, zato si zaslužijo hodi na faks. Ostali otroci so pa primerni za fizikalce, ker so slabši kot tvoja sončeca.


A delodajalci so pa vsi normalni ?
[/quote]

Vseh sort jih imaš, tako kot delavcev. 😉

Bila zaposlena prek agencije.
Prosila sem zaradi zdravja za drugo del.mesto pa nisem bila uslisana.
In enostavno nisem šla vec delat.
Saj verjetno imaš še kak dan dopusta.
Srecno

Ja, vem, da jaz finaciram tvoje sončke.
Zato mi gre pa na bruhanje, ko ti drugim tveziš, da naj gredo za pečarje. Tvoji sončki pa seveda na faks.
Pač dvoličnost monovcev. Drugim težijo, da naj otroke pošljejo v poklicne šole, sami pa svoje sončke v gimnazije in večinoma na družboslovne fakse.
In potem taki dvoličneži drugim solijo pamet.
Aja, seveda tvoji sončki so ultra super, zato si zaslužijo hodi na faks. Ostali otroci so pa primerni za fizikalce, ker so slabši kot tvoja sončeca.
[/quote]

Moja sončka se bosta izobraževala kakor ju je volja, a če dela v svojem poklicu ne bosta dobila, ju gladko usmerim tudi v kak drug poklic, če me bosta povprašala za nasvet in poklic “pečar” ne bo izvzet iz nasveta. 😉
Potuhe jima ne dajem in jima je nikoli ne bom dajal, tako kot je sam nisem imel.
Če in koliko bosta v življenju uspešna po tem, ko bosta zaključila z izobraževanjem, ni moja skrb, ampak izključno njuna.

Ti očitno nimaš pojma, a ne da ne? Ti veš, da pogodba zavezuje tudi delavca ali ti to ni jasno?
In, če to pogodbo krši, bo ostal brez plače in mogoče ga še tožijo. Še najslabše pa je to , da bo referenca šla k novemu delodajalcu in lahko si misliš kako bo tam sprejet.
Pa ne si delat utvar, da nov delodajalec ne preveri tvojih starih služb. Še kako preverjajo.
[/quote]

Že nekaj let delam v kadrovski pa niso še nikogar preverjali niti mi tega ne počnemo, pa sem v velikem podjetju, tole strašenje vse povprek res ni za nikamor. Tudi brez plače ne moreš ostati, ker delodajalec ti jo je dolžan izplačati in če nima sporazuma o prenehanju je spet delodajalec v težavah ker kar tako ga ne moreš odjaviti iz zavarovanja, ki pa je tudi povezano s poročanji plač…, tako da moraš v izredno odpoved ipd.Take za lase privlečene informacije pa mi gredo res na živce.

V glavnem avtorju: odpovedni rok po ZDR je lahko največ 60 dni, tudi tista klavzula, če jo imate v pogodbi da je 35 dni po potrebi pa podaljšajo je nična, velja 35 dni in to je to. Če ne prideš več v službo se po ZDR res smatra kot da gre za prenehanje delovnega razmerja, ampak kot rečeno ti mora delodajalec izročiti izredno odpoved, poleg tega, če je dovolj zloben in ima nekaj denarja, časa in volje te lahko toži za odškodnino, sodna praksa ima nekaj takih primerov, tako da tudi tega ne svetujem.
Najbolj modro bi bilo z lepo besedo se dogovoriti za skrajšanje odpovednega roka in počakaš na odziv, če ne bodo za stvar namigneš, da greš na bolniško z naslednjim dnem. Druga možnost, če te bodoči delodajalec res želi bo počakal tudi še tistih 14 dni da se tebi izteče odpovedni rok, če tega ni pripravljen potem tudi tam nekaj ne štima oz gre za izsiljevanje. Toliko iz prakse.

Seveda ne morejo preverjati ljudi naokrog, ste že slišali za varstvo osebnih podatkov? Pa za GDPR? Resne firme se ne hecajo s tem.

Tukaj si se ZaJ, ker si povedal, da bi rad dal odpoved oz.si jo že dal. Ker se res lahko zadeve končajo na pravnem terenu. Če bi bil tiho in udaril 5 plavih bi bil že brez službe in direktor bi bil vesel, ker je on imel zadnjo besedo. Pomembno je samo, da se on počuti zmagovalec. Če menjaš službo na 5 plavih nihče (tudi sodelavci) ne sme vedeti nič.

New Report

Close