Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek davek na pse

davek na pse

Jaz sem pa za. Ampak z nekaterimi pogoji. Brezplačna veterinarska oskrba, brezplačno obvezno cepljenje proti steklini, davčne olajšave na posvojitev psa iz zavetišča, možnost, da zaradi nege psa vzameš bolniški dopust, možnost, da gre pes povsod s tabo (recimo na razprodaje) … Evo, takoj podpišem, da sem za davek!

Aja, moj post se nanaša na klatenje neumnosti nekaterih v temi psi in otroško igrišče.

potem pa svizec zavije čokolado…

lp, ewy

Zahtevaj še brezplačno kontracepcijo za sodomijo.

LOL
Enačiš otroke in pse?

Je že, vrste se lahko križajo le izjemoma. Nisem še slišala, da bi se človeška lahko križala s kako drugo. Kaj pa ti?

Tuki ena, se takoj podpišem.

Jaz se bojim, da bo davek na pse prinesel se vec potepusckov. In kaj smo potem resili s tem?

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Zakaj, saj nimamo davka na otroke :)))

Jaz sem za davek na pse, saj itak nimam psa. Davek mora biti odvisen od:
– pasme psa (na bullmastife, bullterierje, ipd. naj bo davek višji kot na pudlje),
– ali oseba, ki je lastnik psa, živi v mestu ali na podeželju. Če pes hodi le po lastnikovi kmetiji, ima država ali občina manj stroškov s čiščenjem javnih površin, ipd.
– premoženjskega stanja lastnika psa,
– od vzgojenosti psa (predlagam nižji davek za pse, ki so bili šolani),

Davek naj bo toliko visok, da se bo poleg stroškov pobiranja pokrilo tudi stroške s čiščenjem javnih površin, inšpekcijami, veterinarskimi storitvami, pasjimi zavetišči, pokrije pa naj se tudi del stroškov občinske uprave…

Pa delavni psi morajo biti opravičeni davka. (naprimer reševalni psi)

Potem pa naj se plača še davek na otroke (male in velike), ki tudi svinjajo po javnih površinah.

Nekdo, malo si mimo udarila. Saj veterinarsko oskrbo že itak plačujemo lastniki psov. In ne vem, zakaj bi jaz kot lastnica psa več plačevala za pasje zavetišče kot ti, saj jaz ne zavržem psov, prav tako kot ti ne. In prav tako inšpekcijo? V isti koš spet mečeš vse, ki imajo pse (tako tiste, ki zanje lepo skrbijo, kot tiste, ki jih mučijo in zavržejo – čeprav med njimi ni nikakršne zveze).

Sicer pa nimam nič proti, da se od davka plačuje čiščenje zelenic, čeprav sama pobiram za svojim.

Ne, če bi, bi zahtevala, da mi za oskrbo psa tako ali tako priznajo davčno olajšavo.

Tudi ti bi podprla.

***katka***

“Sicer pa nimam nič proti, da se od davka plačuje čiščenje zelenic, čeprav sama pobiram za svojim.”

Pomojem, da bi bilo s tem doseženo ravno nasprotno, nevestni psičarji bi še manj pobirali dreke svojih psov, z izgovorom, da “itak plačujejo” za to …

Mislim sicer, da je večina zgrešila poanto mojega pisanja. Davek na pse bi bil ena velika neumnost. Imamo lastniki psov kakšne olajšave? Recimo delno pokrivanje veterinarske oskrbe s strani države? Možnost bolniškega dopusta za nego poškodovanega ali bolnega psa? Olajšavo pri dohodnini, če smo posvojili psa iz zavetišča in tako stroškovno razbremenili občino? Ne, nič od tega. Zato pravim, da podpiram davek na pse takoj, ko bo omogočeno še kaj drugega.

Davek bi lahko pobirale občine, zaposlile ljudi, ki bi pobirali iztrebke psov (in njihovih lastnikov).

Se strinjam, sammy.

Pes je prestiž in to je potrebno obdavčiti, tako kakor prevelike hiše in avtomobile.
In nehaj enačiti pse in otroke, ker s tem žališ normalne ljudi.

Glede na pisarije po forumih se mi dozdeva, da so tudi otroci prestiž. Psov in otrok ne enačim. Pes ostane pes, iz otrok pa žal zrastejo odrasli.

Prosim, ne enačite več psov in ljudi, ker s tem žalite pse!

Se strinjam. Vsaj ob enačenju odraslih ljudi in psov. 🙂 (Proti otrokom namreč nimam nič – saj so tudi odrasli tisti, ki pišejo bedarije na forum, ne otroci.)

Če si kupim avto, plačam davek.
Če si kupim vikend, plačam davek.
Če si kupim psa, plačam davek.
Vse troje je prestiž.

Povsem rada imam živali, ne prenesem pa, da nekdo živali in jihove potrebe povzdigne na piedestal, nad navadne ljudi.

V zadnjem času je moderno posvajanje živali iz zavetišč in malo je gospodinjstev v našem mestu, ki še nimajo psa.

Tisti, čuteči, pa bi namesto da se topite nad kužki raje 2 dni v tednu hodili na obiske v domove ostarelih, zavode za ljudi s posebnimi potrebami in podobno.
Dajmo mi najprej poskrbeti za ljudi, potem se pa ukvarjajmo z živalmi.

Glede na to da nimaš psa, upam da vsaj ti rešuješ povprečje in hodiš v domove za ostarele in ostale zavode…

New Report

Close