Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dedovanje

Dedovanje

Imam strica, ki ni imel potomcev. Imel je dva brata in eno sestro, mojo mami. Oba brata sta že pokojna, eden je imel hčerko,  drugi je bil brez otrok. Kdo deduje brez oporoke. Moja mami sigurno, ali je dedinja tudi moja sestricna, se pravi nečakinja po umrlem bratu? Hvala

Seveda. Sestrična vstoppi v dedovanje po umrlem očetu.

Joj,joj, bo treba delit kaj? Jj, uboga ubožica….

P  vam M , ni ti niti fotr,pa bi vse njegovo. Prasi  ce požrešne, same pa lene na socialki.

Pomembno je, če ima/je imel ženo ali partnerko. V tem primeru deduje vse ona.

Odgovor na objavo uporabnika
Enka862, 28.03.2024 ob 17:32

Pomembno je, če ima/je imel ženo ali partnerko. V tem primeru deduje vse ona.

Vdovec ali vdova v primeru, da ni bilo otrok, deduje polovico.

Drugo polovico dedujejo starši pokojnika oz. če so že pokojni,  njegovi/njeni sorojenci ali njihovi potomci.

 

Dedujejo, če stric ni oporoke naredil. Če pa jo je, pa sestre in brati niso nujni dediči….

 

Stari očetje, stare mame, bratje in sestre pokojnika so nujni dediči le, če so trajno nezmožni za delo in nimajo potrebnih sredstev za življenje.

Imeli isti primer …dedovala moja mama in sestrična.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9774, 28.03.2024 ob 17:14

Joj,joj, bo treba delit kaj? Jj, uboga ubožica….

P  vam M , ni ti niti fotr,pa bi vse njegovo. Prasi  ce požrešne, same pa lene na socialki.

In kaj tebe moti, da tu zmerjaš? Zavist je huda stvar. Kdo pa naj deduje, če ne bližnji sorodniki? Če bi želel stric drugače, bi napisal oporoko

 

Dedujeta sestricna in tvoja mama.

Imeli smo podoben primer, umrl stric brez zene in otrok, dedovali so vsi njegovi bratje in sestre oziroma njihovi otroci. V nasem primeru smo se vsi odpovedali dedovanju v dobro drugega strica, ki je za pokojnega skrbel.

po kaki logiki bi dedovala tvoja mati, tvoja sestrična pa ne?

New Report

Close