Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dedovanje – očeta ne zanimam

Dedovanje – očeta ne zanimam

pojdi k njemu na obisk in se lepo pogovori z njim,boš videla lepa beseda lepo mesto najde

Bi ti napisala vse od A do Ž, ampak ti ne bom, čeprav sem to v dveh letih MON-ovstva naredila že neštetokrat. Ženski, ki za sina svojega moža nenehno uporablja izraz štuljenje, ne verjamem, da ji gre za pravičnost. Iz tvojega pisanja je zelo jasno, da je ta otrok zate en nebodigatreba in vse je namenjeno temu, da “tisti pravi otrok” ne bi potem imel težav in dobil en cegl premalo.

“po drugi strani pa”

Namesto da bi upregla vse svoje moči za to, da se tisti “štuleči” sin, čimveč druži z očetom “LE” tvojega otroka in s tem tudi bratom, TER SVOJIM OČETO, namesto da si plemenitiš življenje s takimi deli, daš vse od sebe, da se mate fajn kot družina, kar tudi ste, se pa obremenjuješ z materialnimi dobrinami in hujskaš moža proti svoji družini.

Nikoli nisem tega napisala, ker te ne poznam, ampak SRAM NAJ TE BO!

Ja jebag ga, sam ko bo tvoj mož umrl, bo to “vajino” premoženje in “tvojo” zemljo dedoval tudi možev otrok. Na to bi pa prej misla.

Ja prej bi študirala, ko si se ti ŠTRULILA k njegovi družini, pazi da bo “nepravi otrok” dedoval tvoje zemljišče in še hišo povrh. Saj veš kdor drugemu jamo koplje…

jaz samo to rečem kri ni voda….

Ko bo oče umrl, se priglasi kot dedinja in poberi svoj delež. Tudi jaz imam polbrata, ki ni nikoli živel z nami, kot majhna sem ga videla dvakrat v življenju. Oče mu je plačeval preživnino (oz. moja mama, ker ga je tista ženska iztožila, oče je raje ves svoj denar zapravil v gostilnah), kar zame in za moje sestre ni nikoli, ko se kasneje moja mama ločila.

Ne poslušaj mnenj drugih, ki te ne razumejo in ne vedo, kako se počutiš, če te ni nikoli maral.

Ko bo čas vzemi, kar ti pripada.

Da te ni sram. Ubogi otrok, ki ima tebe za mačeho, ni čudno, da je “stikov kolikor jih pač je”. Saj otroci niso neumni, najbrž mu je kristalno jasno, da ga živega ne prebavljaš in da je zate tujek v družini.

Tudi moj mož ima otroka iz prvega zakona (midva imava dva otroka) in meni se zdi popolnoma normalno, da bo njegov sin dobil delež (se pravi tretjino) od njegove polovice NAJINEGA stanovanja.
Ampak pri nas smo obiskov njegovega sina veseli, otroci se imajo radi in zame je on del naše družine, čeprav ga je – o groza! – mojemu možu rodila druga ženska.

Ženska, odrasti!
In upam, da ne bo kdaj žena št. 3 o tvojem otroku razmišljala tako grdo, kot ti razmišljaš o otroku od žene št. 1.

Ko si ga vzela, si vedela s kom se “zapletaš”. Prvi otrok se ne bo prištulil (jao kakšno izrazoslovje!!) v vajino premoženje, pač pa v premoženje tvojega moža oz. svojega OČETA, pa če je tebi prav ali ne … Če ti je toliko do premoženja, bi prej mislila s kom in kako …

Naj on piše kar hoče na novo ženo,ker je hiša iz dedovanja in ne iz skupnega premoženj ti pripada nek delež,ta bi ti pripadal tudi sicer..
veš kaj če ti ni dal nič ko je živel,imej saj kaj od takega pezdeta ko bo umrl!
morda se sliši kruto ampk tako pač je.

a brat pa ni materjalist,ko neda sestri kar ji pripada,kaj mislite da so drugi otroci drugačni od prvih in jim je treba vse dat,ta prvim pa vse vzet,pravica za vse enaka ali nič–
moj otrok je drugi,še mladoleten,ostali so že odrasli z družinami,pa mi na kraj pameti ne pade,da bi sploh pomislila,da ta prvim ne pripada,jim in tko je prav !!
Kaj a zdaj bojo vsi otroci ločenih staršev ,kjer se je oče ali mati ponovno poročil in dobil še druge otroke izključeni,sramota kako nekateri razmišljate.

o lepo te prosim,ne zapletaj se drugič z nekom,ki ima otroka od prej ,če nisi pripravljena deliti,tko je ,zakon je jasen,pa ti razmišljaj še leta ,če želiš..

sploh pa ne dojamem te vaše filozofije,saj ta prvi otrok tebi ne bo vzel nič,ti imaš svojo polovico,moževa polovica pa se deli med tebe in njegove otroke,kaj tu ni jasno,mislim nima se on kaj štulit,njemu to pripada,to je velika razlika,ki je nekateri ne vidite in ničete vidit ampak jo boste morali,prej jo boste bolje bo za vas..

tako kot trdim že od včeraj,ženska ti si živ materialist.kle pa nakladaš,da bi rada zemljo,da pomiriš notranji nemir.lažnivka in pohlepnica.fujj te bodi.

to pa sploh ni res.

vse je odvisno od tega, kdaj kdo umre, pa naj se sliši še tako grdo.

če bo ona umrla pred možem, bo mož podedoval del njenega premoženja, del pa njuni otroci. in ko bo mož umrl, se bo njegovo celotno premoženje enakomerno razdelilo med vse moževe otroke.

v takem primeru tisto, kar ustvarjaš ti, podeduje nekdo, ki s tabo konkretno sploh ni v sorodu.

zato pa je pametno urediti premoženjska razmerja in ne čakati na zakonito dedovanje.

to pa sploh ni res.

vse je odvisno od tega, kdaj kdo umre, pa naj se sliši še tako grdo.

če bo ona umrla pred možem, bo mož podedoval del njenega premoženja, del pa njuni otroci. in ko bo mož umrl, se bo njegovo celotno premoženje enakomerno razdelilo med vse moževe otroke.

v takem primeru tisto, kar ustvarjaš ti, podeduje nekdo, ki s tabo konkretno sploh ni v sorodu.

zato pa je pametno urediti premoženjska razmerja in ne čakati na zakonito dedovanje.[/quote]

ja prav imaš glede tega,nikakor ne moremo vedeti kdo bo prej umrl,se strinjam

Monica, samo prijazen predlog: če bi pisala presledke med besedami? Bi bilo ful lažje razumljivo.

nimam časa,mam še dva računalnika na katerih delam

nimam časa,mam še dva računalnika na katerih delam[/quote] jaz tudi.tukaj imam še 2 programa in komaj čakam,da se ukvarjam z presledki.

Hvala vsem, ki ste se odzvali.

Vsak ima svoje mnenje in nobeno dedovanje ne bo povrnilo vsega slabega kar je naredil “oče” oziroma ni naredil. Ne vem če ima smisel ga poiskati saj se na moja zadnja sporočila (cca. 5) ni odzval.

“Oporoka” pri tebi pa imam občutek, da je v tebi več nemira kot pri meni. Imaš slučajno ti kakšnega polbrata ali sestro. Upam, da boš tudi ti našla mir v sebi.

Sem imela podobno situacijo. Oče ni želel stikov ne z menoj, ne z bratom; bil je drugič poročen; sicer z drugo ženo ni imel otrok, imela pa je ona enga od prej. Predlani je oče umrl in z bratom nisva “dobila” nič; oz. je vse, kar je imel, prepisal na ženo; nama pa je (kao v posmeh) zapustil star avto; vreden 500 eur.

New Report

Close