Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dejan Kontrec je v knjigi prikazan kot bedak

Dejan Kontrec je v knjigi prikazan kot bedak

Prebrala knjigo in moram reči, da tako neumne knjige že dolgo nisem brala. Nina mi je bila vedno simpatična, ampak s to knjigo je dokazala točno to, kar se je ves čas  o njej govorilo (tipična afna, drama queen).

Pustimo to kakšno bolezen je v resnici imela, kako dolgo je vse skupaj trajalo. Mene je predvsem presenetilo to, kako je opisovala Dejana. Ko sta se spoznavala je bil glavni, odločen moški, ki zeli da je po njegovo. Nina gre s prijateljico na morje, on ji napise sms – Nina, spakiraj, pridem po tebe, greva na Hvar. Jaz takšnega tipa v sekundi zablokiram. In potem čez nekaj časa, po parih zmenkih, ji reče.. Nina, začni počasi pakirati, želim si da prides živeti k meni (želim to, želim ono).

Ko pa ženska zboli (naprimer da zboli) n bi moral pokazati svojo odločnost, pa je kot nek papek, niti m od moškega. Skrbel je za sina, ampak ne sam, pomagali sta tasca in Ninina mama in konec koncev je to njegov sin. Ne vem zakaj ga vsi zaradi tega tako hvalijo. Kaj pa do Nine? Razen jamranja (joooj Ninci kaj naj naredim, joooj ljubica moja kako naj ti pomagam, jooj mucek moj, joj ne vem kaj naj…) ni naredil NIČ. Vozil jo je na občasne preglede, ampak ko ji niso nudili pomoci se je s tem kar sprijaznil. Da jaz gledam ljubljeno osebo, ki 5 let ne more vstati s postelje, ki ne more jesti, ne more ničesar… Ma kličem rešilca vsak, vsak dan jo vozim na urgenco in ne greva domov dokler ne dobi pomoči. Se ne premaknem od tam. On pa je samo nekaj bluzil – joj Nina upam da boš dobila hrano v žilo… Nina upam da ti bodo pomagali… Nina res si želim da ti dajo hrano v žilo… Pa kakšen moški je to? Odločen moški bi to zahteval! In niti ne bi pustil, da gre zadeva tako daleč.

Da ne omenjam tega kako osladno je napisana ta knjiga (pretiravanje z Ninci, ljubica moja, srcek moj, kot da človek enega stavka ne more normalno povedati). Kot da sta oba malo motena, nihče se ne pogovarja ves cas na tak način. Po drugi strani pa cela študija bolezni in kup strokovnih izrazov. Iz ene skrajnosti v drugo. Tako da vsi ki imate željo brati to knjigo – izguba dragocenega časa.

Knjige nisem brala, tako da ne morem soditi. Je pa morda tako, da se vam zdi Dejanovo “Ninčkanje” in “srčkanje” okrog Nine butasto, ona pa je morda prav to potrebovala. To je isto kot to, ko pravijo, da jamranje ne reši problema in je zato brez veze jamrat. A to ni vedno res. Marsikdaj jamranje zelo olajša breme. Če se nekomu potožiš, na glas izraziš svoje misli, občutke, dvome in strahove, jih velikokrat drugače gledaš, se zazdijo naenkrat lažji in manj zakomplicirani. Problem ostane enak, a če mi drugače pogledamo nanj, nas manj bremeni. Zato je morda njej to pocukrano jokcanje okrog nje dajalo občutek, da ni sama, da jo razume in dobivala je vso pozornost, ki jo je takrat potrebovala. Ne vem. Vi tega ne razumete, jaz tudi ne, lahko pa si predstavljam, da je bilo tako.

Nisem brala, me je pa zmotil zapis ki sem ga večkrat zasledila, kako jo je on rešil da je niso prisilno hospitalizirali. In zakaj naj bi to bilo dobro? Mogoče bi ji lahko pomagali, bi se prej postavila na noge. Ampak, on – rešitelj.

Nimate nobenega dela v stanovanju? Pomesti tla, po stropu pajčevino, oprati svoje gate, …. ?

Jaz bi še vedno rada zvedla, če je blo to zaradi njene veganske/vegetarijanske prehrane.

…hja, verjetno ima pri tem kaj tudi to, da je tipo ločen in si najbrž precej želi ostati poročen. Ona pa po vsej verjetnosti tudi dojema, da ni več ravno 1klasna bejba, ki bi jo še kdo od pommebnejših (in vsaj približno zgledajočih), hotel..

To knjigo so mediji umetno sforsirali in ta založba, ki jo je izdala, ni nič vredna. Nekakšna Petra Škarja založnica, new agerka, ki je izdala in napisala cel kup pocukranih knjig, ki niso vredni omembe. Da so pa mediji tako sprejeli knjigo, ki je popoln bull shit, pa mi je res uganka. Celo na televiziji  jo je Bernarda Žarn grozno hvalila. Kakršna je Nina, evforična, pocukrana do konca, taka je tudi knjiga. Ne vem, svet je postal tako plehek in vse gre navzdol. Danes sem prebrala, da je Orianin sin Aleks tudi doživel izgorelost. Halo!! Morda se vleče ven zaradi tiste popolne polomijade v oddaji z mamo.

Sploh pa, kdo vas sili brati take nebuloze. Obstaja ogromno dobrih knjig v knjižnici, ki so po krivici prezrte.Za večino folka pa so knjige neke ostarele starlete, ki se ne sprijazni s staranjem bolj zanimive. Od te knjige se dobi sladkorna, te pa upam, nihče ne potrebuje.

In kaj pol, če se tebi zdi bedak? Saj nimaš nič z njim, ne z njo. Knjigo si pa le prebrala, do konca verjetno. Torej le ni tako slaba.

Knjige nisem brala, niti nimam namena.

Ampak tega, da je bila tako grozno bolna, tako brez pomoči, tako nemočna toliko časa … pa ravno ne verjamem. Lahko, da je pri njej prišlo do poporodne depresije, a ni ne prva in ne zadnja in če bi bilo pri njej res tako hudo, kot je bilo zaslediti na vseh portalih, kako ji je uspevalo vmes razmišljati, kako bo pisala knjigo in kako je tlesk čudežno ozdravela, se poročila in takoj odvodila prireditev?

 

Mene zanima kako je možno, da si je v svojem stanju zapomnila čisto vse podrobnosti (naprimer barvo oči in frizuro X medicinske sestre ki ko vidi enkrat in nikoli več). Nekje sem prebrala, da je knjigo začela pisati, ko se je že počutila toliko bolje, da je lahko pol ure na dan bila pokonci. Torej.. par let ni bila zmožna skrbeti za sina in ko se končno pol ure na dan počuti ok, ta čas izkoristi za knjigo, namesto da bi ga posvetila sinu, Dejanu, tudi mami ki je ves čas pomagala. In človek ki 5 let prelezi nikoli ne izgleda tako kot ona. Za vsako besedo je planila v jok in ona oporeka čisto vsem, ki so ji želeli dopovedati da gre za depresijo?? Baba zmešana. Ženska res potrebuje psihiatra in če bi Deja  bil mož kot je treba, bi ko sam odpeljal na psihiatrijo. Ampak je očitno ugled bolj pomemben.

Izgorelost je drug izraz za depresijo. Če ne sfolgaš igrat nekaj kar nisi, kazat svetu kar nisi, ustvarjat sfejkano predstavo za javnost, se trudit ugajat javnosti, sledi pač izgorelost. Večno ne moreš lagat.

Odgovor na objavo uporabnika
stolet, 22.04.2024 ob 16:24

Jaz bi še vedno rada zvedla, če je blo to zaradi njene veganske/vegetarijanske prehrane.

 

Ja seveda, da je bilo  Najprej bi mogla razčistit sama s sabo….ona je tok izstradala svoje telo, da enostavno po rojstvu otroka telo ni moglo več  funkcionirat. Saj skoraj nic ni jedla, pa skoz v pogonu, premalo spanja, ja in telo  enkrat reče STOP dovolj je. Sama si je to zakuhala.

Se mi zdi, da je bil Dejan Kontrec nekoč hokejist. In to ne slab, povprečen, temveč zelo dober hokejist.

Hokejisti so na zunaj, pa na tekmi, grobi, znotraj pa so mnogi mogoče čisto nasprotje grobijanov. Neki taki srčki.

In iz tega se NI potrebno norčevat, ni potrebe, razen če ste članice (fašistične ameriške) agende: onemogočimo, spljuvajmo, strimo moške in strimo njihova jajca.

Tako, da vaše zapise berem absolutno kot še enega od napadov na moške.

 

Če so jo hoteli hospitaliziranih, so gotovo imeli razlog ,!    Antidepresivi so jo verjetno rešili, ko he inela poporodno depresijo. Zdaj zgleda, kot, da je bolj pametna od zdravnikov.

Jaz vem, kaj je izčrpanost, ampak, če si ne znaš pomagat niti tolk, da začneš jesti vse, pol tud ne vem. Logično, da ni mogla vstat, telo potrebuje vsa hranila. Depresija pa ni to, da obležiš in se ne moreš niti premikat.

Odgovor na objavo uporabnika
Je res tak, 22.04.2024 ob 16:05

Prebrala knjigo in moram reči, da tako neumne knjige že dolgo nisem brala. Nina mi je bila vedno simpatična, ampak s to knjigo je dokazala točno to, kar se je ves čas  o njej govorilo (tipična afna, drama queen).

Pustimo to kakšno bolezen je v resnici imela, kako dolgo je vse skupaj trajalo. Mene je predvsem presenetilo to, kako je opisovala Dejana. Ko sta se spoznavala je bil glavni, odločen moški, ki zeli da je po njegovo. Nina gre s prijateljico na morje, on ji napise sms – Nina, spakiraj, pridem po tebe, greva na Hvar. Jaz takšnega tipa v sekundi zablokiram. In potem čez nekaj časa, po parih zmenkih, ji reče.. Nina, začni počasi pakirati, želim si da prides živeti k meni (želim to, želim ono).

Ko pa ženska zboli (naprimer da zboli) n bi moral pokazati svojo odločnost, pa je kot nek papek, niti m od moškega. Skrbel je za sina, ampak ne sam, pomagali sta tasca in Ninina mama in konec koncev je to njegov sin. Ne vem zakaj ga vsi zaradi tega tako hvalijo. Kaj pa do Nine? Razen jamranja (joooj Ninci kaj naj naredim, joooj ljubica moja kako naj ti pomagam, jooj mucek moj, joj ne vem kaj naj…) ni naredil NIČ. Vozil jo je na občasne preglede, ampak ko ji niso nudili pomoci se je s tem kar sprijaznil. Da jaz gledam ljubljeno osebo, ki 5 let ne more vstati s postelje, ki ne more jesti, ne more ničesar… Ma kličem rešilca vsak, vsak dan jo vozim na urgenco in ne greva domov dokler ne dobi pomoči. Se ne premaknem od tam. On pa je samo nekaj bluzil – joj Nina upam da boš dobila hrano v žilo… Nina upam da ti bodo pomagali… Nina res si želim da ti dajo hrano v žilo… Pa kakšen moški je to? Odločen moški bi to zahteval! In niti ne bi pustil, da gre zadeva tako daleč.

Da ne omenjam tega kako osladno je napisana ta knjiga (pretiravanje z Ninci, ljubica moja, srcek moj, kot da človek enega stavka ne more normalno povedati). Kot da sta oba malo motena, nihče se ne pogovarja ves cas na tak način. Po drugi strani pa cela študija bolezni in kup strokovnih izrazov. Iz ene skrajnosti v drugo. Tako da vsi ki imate željo brati to knjigo – izguba dragocenega časa.

Možat, odločen moški v svojem jeziku ne uporablja manjšalnic, nekako ne gre skupaj, če misliš, kar poveš, poveš z odraslo besedo. Za njo osebno, za doma, ko sta sama, pa lahko imaš ljubkovalno ime, samo ga ne uporabljaš ves čas, da se ne razvrednoti, za specialne prilike.

Najhujše je pa, ko ima žena neko posebno ali ljubkovalno ime za moža in ga s tem naziva v javnosti, cringe, da se ti obraz skremži, in od teh ljubkovalnih imen ga ni hujšega, kot če odrasla ženska svojega moža v javnosti kliče Piki, to je že blizu simbolne kastracije.

Dejana ne poznam osebno, ampak takšnega moškega kot je prikazan v knjigi, jaz ne bi niti pogledala. Da samo gledaš kako je partnerka na robu smrti in zraven samo jamras in nič konkretnega ne narediš. Ko bi ji vsaj z besedami poskušal vliti voljo in moč (npr. močna si, premagala boš to), ne pa jo še dodatno potolkel s tem kako ne ve kaj naj, kako se mu smili in podobno. In da kar mirno sprejme, da ji ne morejo dati hrane v žilo, čeprav je na robu smrti. Pa kdo potrebuje takšnega moškega? S pomanjsevalnicami seveda ni nič narobe tu in tam, ampak noben normalen, odrasel par se ne pogovarja ves čas tako. V knjigi ni niti ENEGA normalnega stavka, kjer bi jo poklical Nina in kjer ne bi bilo besede mucka, ljubica, srcek… Ne pravim, da je v resnici takšen, prikazan je tako.

In nagravzno je, da je ženska 5 let v postelji in drugi skrbijo zanjo in otroka, ko si malo opomore pa se loti pisanja knjige, hodi na razne dogodke, daje intervjuje… Otroka pa spet naprti drugim. Vrne se v življenje, ki jo je priklenilo na posteljo in se na nikogar ne ozira. To je ogabno.

Dejan K.je bil prej z Piko Božič, Moj komar.

Nina je bla v zatonu…zdaj pa euforija s knjigo in na gremo na tv.

Jo nisem prebrala, niti jo ne mislim. Kontrec je kot njen pudelj. Nina pa histerična . Kako je ona ležala 5 let, mišice ima pa čvrste?moja mama je bila pri 50-ih  tri mesece v bolnišnici, ni mogla hoditi, ali le par korakov, mišice so ji visele kot vreča iz nje. Nina pa kot od reklame za fitnes. Dajte no, tako naklada da glava boli. Imela je poporodno depresijo, ona i tega naredi drama Queen. Naj gre na onkološko, pa bo videla mlade ljudi, otroke, ki umirajo.

Ampak vedno, ko slišim kako zgodbo o tem, da je bila mama bolna, poškodovana, dlje časa v bolnišnici ali zgolj na službenem potovanju, se očetu poje slavo, kako je medtem pridno skrbel za otroka s pomočjo svoje mame in tašče, medtem ko pri obratni situaciji za otroke skrbi mama, kar je samoumevno in pričakovano. In potem se moški pizdakajo, da so enakovredni starši in zakaj imajo matere več privilegijev in pravic v primeru ločitve. Hmmmm……

Odgovor na objavo uporabnika
Vfnxd, 22.04.2024 ob 18:06

Jo nisem prebrala, niti jo ne mislim. Kontrec je kot njen pudelj. Nina pa histerična . Kako je ona ležala 5 let, mišice ima pa čvrste?moja mama je bila pri 50-ih  tri mesece v bolnišnici, ni mogla hoditi, ali le par korakov, mišice so ji visele kot vreča iz nje. Nina pa kot od reklame za fitnes. Dajte no, tako naklada da glava boli. Imela je poporodno depresijo, ona i tega naredi drama Queen. Naj gre na onkološko, pa bo videla mlade ljudi, otroke, ki umirajo.

Tako je. Blefira na kubik. Vsa bleščeča in sijoča po taki bolezni? Smeši se, da se bolj ne more. V bistvu je pa nič drugega kot histerična, nedofukana baba. Njec dec pa lolek na kubik. Nekje je bil intervju z njima, pa tipu je skrajno nerodno ob vseh lažeh, ki jih ona govori, ob vse tem. Po minuti gledanja je bilo jasno.  Ampak važno, da je spet v soju žarometov in da se piše o njej. To je njen point. Ko bodo žarometi ugasnili pa nova bolezen? To se namreč sedaj prodaja.

 

New Report

Close