Najdi forum

Splash Forum Arhiv Delovno pravo in zaposlitev Delodajalec ni hotel vzeti pisne odpovedi

Delodajalec ni hotel vzeti pisne odpovedi

Pozdravljena družba, rabil bi vaš nasvet ali pa kakšno mnenje. 27.3 sem delodajalcu podal odpoved zaposlitve. Šlo je ja odpoved v preizkusnem roku (po njegovi pogodbi 30 dni). Delodajalec te pisne odpovedi ni hotel vzeti, niti izvoda podpisati v znak prejema, češ da njegova beseda velja. Ker se mi je od tega trenutka zdelo vse sumljivo, sem tako da ni vedel, s kamero na telefonu posnel ves nadaljni dogodek. Ta pa zajema, da bo naslednji delovni dan že objavil oglas da išče delavca, da me bo lahko čimprej razrešil. Prosil me je da če ne bo uspelo v 30 dneh najti delavca da še malo “potegnem” nato pa spiševa sporazumno odpoved, in prosil da sodelavcem tega ne razlagam. Tega je že 10 dni, on pa še ni objavil oglasa da išče. Imam občutek da me želi po domače na…nit. Ali kaj veste če lahko ta posnetek uporabim npr na sodišču, če pride tako daleč. Ali je bolje da delodajalcu povem za posnetek, in ga s tem opomnim na dogovor, ali je bolje da mu posnetka ne omenjam. Hvala za vaše nasvete.

Predlagam da mu vročiš odpoved s kuverto ZUP. Če ne bo prevzel, se mu bo vrglo v nabiralnik https://www.dzs.si/artikel/20P26193B+++++++-1/0-44-kuverta-za-vrocanje-po-zup-laser-a5-vrecka-?folderId=10239715

Kot ti je že bilo svetovano, svojo odpoved pošlji delodajalcu po pošti s priporočeno pošiljko in shrani odrezek, da boš imel dokaz kdaj si poslal. Potem pa pazi, da boš spoštoval svoj odpovedni rok, po njegovem preteku nimaš več nobenih obveznosti do delodajalca. Če bo po izteku odpovedenega roka, delodajalec imel še kakšen neporavnane obveznosti do tebe, se pa obrni na odvetnika. Za delovno pravo poznam enega, ki ti bo znal pomagati Vaš link

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close