Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Denar pokvari cloveka

Denar pokvari cloveka

Ali menite, da denar pokvari cloveka? Jaz mislim, da ja. Imam v ozji druzini primer, ko je bila oseba super, se brigala za druzino, hiso, zivali, potem pa je zacela delat in isce dodatno delo oziroma zasluzek in tako cele dneve dela in hodi domov samo spat. Vse razpada – odnosi predvsem. In ko se zelis pogovorit, ni posluha. Trpimo vsi,ker oseba ima ves denar zase, ne vlaga v hiso, ne kupi hrane, ne poskrbi za svoje zivali, ki si jih je pripeljala domov, se ne druzimo. In kot pravim, najbolj trpijo odnosi, ker “mora” delati ko so rojstni dnevi, ko je komu kaj za pomagat, ko pride kdo na obisk… Se zelo zene za denarjem, in vse ostalo ni pomembno tej osebi.

Je pa problem, ko si denarja želijo ljudje z zelo slabo samopodobo, slabim,egoističnim karakterjem in z lakomnostjo.

Ti so bili taki vedno, če so se na kak način dokopali do denarja,pa lahko končno izživijo svoj pravi jaz.

Le nič strahu pred denarjem :):)

Imam drugačne izkušnje, zato je moje mnenje, da denar samo odkrije pravi obraz človeka. Poznam zlate ljudi z veliko pod palcem, tudi takšne, ki se jim je finančna situacija izboljšala kasneje v življenju, in prave izkoriscevalske gnide, revne kot cerkvena miš.

Odgovor na objavo uporabnika
Ni res, 07.08.2022 ob 08:21

Imam drugačne izkušnje, zato je moje mnenje, da denar samo odkrije pravi obraz človeka. Poznam zlate ljudi z veliko pod palcem, tudi takšne, ki se jim je finančna situacija izboljšala kasneje v življenju, in prave izkoriscevalske gnide, revne kot cerkvena miš.

Popolnoma se strinjam z tem komentarjem.

Ne. Poznam ogromno ljudi s precej pod palcem, v glavnem so vsi srečni. Privoščijo si vse, tudi zdravnika samoplačniško,  jedi po restavracijah, parkrat na leto gredo na dopust, …,

Odgovor na objavo uporabnika
Ne, denar ne pokvari nikogar, 07.08.2022 ob 08:17

Je pa problem, ko si denarja želijo ljudje z zelo slabo samopodobo, slabim,egoističnim karakterjem in z lakomnostjo.

Ti so bili taki vedno, če so se na kak način dokopali do denarja,pa lahko končno izživijo svoj pravi jaz.

Le nič strahu pred denarjem :):)

Tudi jaz se strinjam – s tem citiranim in naslednjim pisanjem.

Da denar pokvari karkoli je enaka poenostavljena neumnost, kot trditve da puške ubijajo ali da hitrost ubija (na cesti). Ubijajo ljudje, ki orožje uporabijo in na cesti ubijajo tisti, ki svoje hitrosti ne obvladajo.

Ni pravil. Se bolj strinjam z enim komentarjem zgoraj, da so revni lahko pravi paraziti, izkoriščevalci itd. in spet seveda ne vsi. Pišem samo o svoji izkušnji, o drugih ne morem sodit in obsojat, ker jih ne poznam.

denar ti da možnost biti, kar si.

Odgovor na objavo uporabnika
Ula843, 07.08.2022 ob 08:14

Ali menite, da denar pokvari cloveka? Jaz mislim, da ja. Imam v ozji druzini primer, ko je bila oseba super, se brigala za druzino, hiso, zivali, potem pa je zacela delat in isce dodatno delo oziroma zasluzek in tako cele dneve dela in hodi domov samo spat. Vse razpada – odnosi predvsem. In ko se zelis pogovorit, ni posluha. Trpimo vsi,ker oseba ima ves denar zase, ne vlaga v hiso, ne kupi hrane, ne poskrbi za svoje zivali, ki si jih je pripeljala domov, se ne druzimo. In kot pravim, najbolj trpijo odnosi, ker “mora” delati ko so rojstni dnevi, ko je komu kaj za pomagat, ko pride kdo na obisk… Se zelo zene za denarjem, in vse ostalo ni pomembno tej osebi.

No, če si tega mnenja, je dovolj društev, ki bi z veseljem sprejeli TVOJ denar.

Jaz še nisem slišala za nekoga, ki bi rekel “denar pokvari človeka” in “razvajeni otroci”, brez favsije in besa, da ne ve kako bi ta “denar” in “luksuz Twainove sirotišnice” iz požrešnost in nevoščljivosti vzel in zažrl.

p.s.

Moj komentar ne zanika, da je ta oseba o kateri je OP komentar “dobra” ali “dostojna”.

Bogati ljudje so boljši ljudje. Revni so pa zavistni, hudobni, fovsljivi, neiznajdljiv, leni, nesrečni,  izkoriščevalski, travmatizirani, imajo slabo samopodobo in nobene motivacije.

Vprasaj se, kaj je to osebo pripeljalo do tega.

Ni poanta v tem, kaksna je, ampak zakaj je taka.

Noup. Velike spremembe samo veliko krat razkrijejo pravi obraz človeka. Vendar pa ne glede na spremembe pri drugih ostaja faušija in ogovarjanje drugih slovenski nacionalni šport. Tukaj bomo še dolgo ostali svetovni prvaki. 🤣

Ja ce ne vlaga v hiso in daje za stroske to vsekakor ni prav. Tudi se mi ne zdi prav, da se tako zene za denarjem in je na koncu sam, ker z vami nima vec stika, bolje receno nima casa za vas. Zato zal mislim, da kot druzina ne obstajate vec.

Odgovor na objavo uporabnika
wd40a, 07.08.2022 ob 09:14

denar ti da možnost biti, kar si.

Točno tako, zaradi denarja sem postala točno to kar sem, Haložanka in na to sem ponosna.

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 07.08.2022 ob 10:22

Točno tako, zaradi denarja sem postala točno to kar sem, Haložanka in na to sem ponosna.

denar ti da možnost, ostalo je pa odvisno od karakterja:-)

Odgovor na objavo uporabnika
rok-1, 07.08.2022 ob 09:08

Tudi jaz se strinjam – s tem citiranim in naslednjim pisanjem.

Da denar pokvari karkoli je enaka poenostavljena neumnost, kot trditve da puške ubijajo ali da hitrost ubija (na cesti). Ubijajo ljudje, ki orožje uporabijo in na cesti ubijajo tisti, ki svoje hitrosti ne obvladajo.

+1

Je pa res, da različni v različnih pozicijah lahko izkazujejo različne plati – še vedno svojega – značaja. Denar torej samo prebudi neko latentno (uspavano) plat.

Odgovor na objavo uporabnika
wd40a, 07.08.2022 ob 10:24

denar ti da možnost, ostalo je pa odvisno od karakterja:-)

Kupljen karakter je živa jeba, to je res ; )

Denar ne pokvari, ampak zasvoji. Je droga. Enako kot hrana, alkohol. In še kako je lahko poguben za družine, zveze, zakone. Ker dopaminsko zasvoji možgane in labulen človek še kako lahko izgubi stik z realo.

 

Se pa strinjam s tem komentarjem-takih je npr. veliko oseb v politiki, gospodarstvu, ko priplezajo na določen položaj in pričnejo prejemati 10x, 20x mesečne plače povprešnega slo državljana na mesec:

Je pa problem, ko si denarja želijo ljudje z zelo slabo samopodobo, slabim,egoističnim karakterjem in z lakomnostjo.

Ti so bili taki vedno, če so se na kak način dokopali do denarja,pa lahko končno izživijo svoj pravi jaz.

 

 

Iz tvojega zapisa veje sovrastvo do te osebe, ker ne dela, kar bi po tvoje morala. Jar csi (egoisticno) pricakujete. Ker ni vec “pridna puncka” (ali fantek).

Drugace pa se strinjam da denar samo razkrije kar je zadaj (vedno bilo).

Jaki denar če moraš tolk delat da nimaš lajfa. V tem primeru je delo/kariera pokvarila to osebo. Če bi jo denar, ne bi imel časa za vas ker bi bil vsak teden na morju na jahti.

Pišeš da denar pokvari človeka, potem pa opisuješ človeka, ki dela kot osel nonstop za to da ima nekaj denarja (očitno ne veliko če mora toliko delati) in ni zmožen še doma vse narediti. Ni nič denar tega človeka pokvaril. Tako kot nobenega ne. Si kar si. Ta ki ga opisuješ je očitno utrujen. Nekako težko človek dela več služb in še doma vse. Ker ste ostali tako čudoviti bi mu mogoče priskočili na pomoč?

Mnja…

 

Če si ti partnerka te osebe, je to pretirano delo in gnanje za zaslužkom alarm in znak, da je konec in da se on  odtujuje tako od tebe,  saj pišeš da niti ne investira v hišo, niti ne daje za hrano, za stroške… Odstavlja te – na fino. Kopiči pa zato, da bo imel zase po tistem, ko bosta šla narazen.

Odgovor na objavo uporabnika
to je taktika in odtujevanje, 07.08.2022 ob 11:44

Mnja…

 

Če si ti partnerka te osebe, je to pretirano delo in gnanje za zaslužkom alarm in znak, da je konec in da se on  odtujuje tako od tebe,  saj pišeš da niti ne investira v hišo, niti ne daje za hrano, za stroške… Odstavlja te – na fino. Kopiči pa zato, da bo imel zase po tistem, ko bosta šla narazen.

za avtorico seveda

Odgovor na objavo uporabnika
Boris03, 07.08.2022 ob 08:27

Popolnoma se strinjam z tem komentarjem.

tudi jaz…

New Report

Close