Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Denar pokvari cloveka

Denar pokvari cloveka

Možno da ima kake dolgove in zdaj mora na polno delat, da jih odplača.

Poznam eno tako,  ampak iskreno  povedano – ni je spremenil denar, sebična in  vase zagledana je bila že od nekdaj.

Odgovor na objavo uporabnika
Ni res, 07.08.2022 ob 08:21

Imam drugačne izkušnje, zato je moje mnenje, da denar samo odkrije pravi obraz človeka. Poznam zlate ljudi z veliko pod palcem, tudi takšne, ki se jim je finančna situacija izboljšala kasneje v življenju, in prave izkoriscevalske gnide, revne kot cerkvena miš.

Točno tako.

Revni me presenetijo, bogati pa še bolj. bolj vse je v karakterju!

če si gnida, boš gnida tudi z ali brez!

Več denarja vam ukradem, boljši sem. Pa še rajši me imate, de.

tistega, ki je lakomen nanj zagotovo. tistega, ki ga jemlje kot sredstvo pa ne. recimo jaz nikoli nisem bila mahnjena na keš, če bi ga zadela na lotu (sicer ne igram ne lota ne ničesar drugega, nimam neznani stricev za podedovat itd itn)-me ne bi pokvaril. Niti ne hrepenim po stvareh cunja počitnicah avtih jahtah itd… tiste lepe srčne stvari ki rastejo v notranjosti ljudi in me zanimajo pa noben denar ne more kupit 🤷‍♀️

edino kar bi bi si odprla svoj umetniški butikec različnih stvari, ki me navdušujejo in bi to bilo za dušo ne za služit keš. Hišo na gozdi jasi pa si že itak kupujem,samo bremza me sedaj ideja, da bi šla najraje na švedsko.. tako da ja-pri temu preboju bi mi keš pomagal, ne bi me pa pokvaril.. no in namesto da kupim hišo grem lahko v najem najprej, poiščem delo pa pote nakup.. bom š vidla, ko bom velika in odrasla kaj bom, vem da me avstralija ne mika več (prej me je le ta še)

jep, prej je bila ta oseba doma, skrbela za hišo…pa ni bilo dovolj, ste jo smatrali za leno, vse samoumevno a, ne, da bo vse doma pošlihtano…- ker ni imela službe…no, si je poiskala službo in še dodatno delo…- sedaj pa spet ni prav na vaši lestvici vrednost- pa spet ni nič narejeno…

to vrednotenje , če si doma pa delaš- eni smatrajo, da si len- ker nimaš službe…no, potem pa imaš več služb pa si spet len, ker doma nič ne delaš…

bo potrebno cenit osebo, kakorkoli…in si porazdelit delo doma…denar je samo sredstvo…naj dela , če ima veselje, vi pa doma zagrabite, kje piše, da mora vse ta oseba vam rit odnašat in da vse na njo čaka…

sicer je pa ta tematika že bila…gospodinja po nekem času se zaposli in mož je primoran doma otroke poštimat, pa malo gospodinjstva, mu je težko …pa bi raje še naprej po cele dneve v delavnici bil in da je gospa spet doma…pa je rekla ne…pa samo jamranje pa take…

delo doma-vsakodnevno čiščenje, pranje, kuhanje, likanje, skrb za okolico, skrb za otroke-je mnogo težje in zahtevnejše kot 8 urno delo nekje v nekih službicah, sploh v pisarnicah in ju..

omenjena oseba iz začetne zgodbe je verjetno samo naveličana tega, da je doma sama za vse in se jo ne cei pa je šla delat in dvojno delat, ker je pač lepše kot biti doma, kjer vse naredipa niče nič ne ceni, pa še keš dobi. Oseba ki je pa imela vse porihtano zastonj pa seveda to pogreša in oče to nazaj. Ampak nič ni zastonj-tudi to ne, da mora nekdo doma vse naredit, čeprav več ljudi smeti tam! noben odnos ni samoumeven!

je ta oseba spregledala določene zadeve v familiji, imela občutek nespoštovanja, prenasičenosti, necenjenosti, nevrednosti… zdaj želi zase zaslužiti in nadoknaditi, da se čuti sposobna, samozavestna, vredna, ko zasluži denar…..pač živali prodajte, če ni časa za njih, zmenite se kako si boste razdelili delo, za hrano naj prispeva, če je v skupnem gospodinjstvu delež …in pogovorite se kaj meni o nastalih razmerah povzročenih z delom…odnosi pa so bili zadovoljni samo po eni strani- te osebe pa ni nihče vprašal kaj in kako…pač kot inventar, tam je bila in vse vam je naredila, kajne ?

Mislim , no…, če imaš službo in delaš- familiji ni prav, delaš doma, ni prav , ker si vreden samo, če imaš službo…, nimaš službe- družbi ni prav , ker si len, …nikoli prav in vsem ne moreš ustreči in biti všeč…

 

To ravnovesje ustvarit, med delom doma in v službi , da so vsi zadovoljni in je vse narejeno in urejeno je res težko…sploh ker  so člani v skupnem gospodinjstvu različni…eni ne bi nič sodelovali in pričakujejo hotelske usluge non stop, eni tako , drugi bi drugače…nastajajo konflikti in prepiri , izgovarjanje en na  drugega…pestre razmere…in čarobne paličice popolnosti pa ni…vsak člen verige sodeluje…

Odgovor na objavo uporabnika
Tisa472, 07.08.2022 ob 09:33

Bogati ljudje so boljši ljudje. Revni so pa zavistni, hudobni, fovsljivi, neiznajdljiv, leni, nesrečni,  izkoriščevalski, travmatizirani, imajo slabo samopodobo in nobene motivacije.

Uh, kakšno poenostavljanje. Ziher neka nedorasla oseba. Še še moraš veliko naučit.

New Report

Close