Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Depilacija 12-13-letnic

Depilacija 12-13-letnic

Bolje, da se 13 letnica skriva v dolgih hlačah in rokavih, se ne upa v kopalke, kajne? Bolje, da izgubi vso samozavest, da se drži doma, vsa kosmata. Do katerega leta mora tako ravnati? Ker 13 letnice so lahko kar konkretno kosmate. In pri trinajstih letih dekleta ne zgledajo kot otroci, so najstnice v najbolj občutljivih letih.

No potem sem jaz najslabša mami na svetu, ker sem letos peljala 12 letno hčerko h kozmetičarki na depilacijo. Je še otrok, ampak spodnji del nog je imela zelo poraščen s temnimi dolgimi dlakami sploh kolena, katerih se je sramovala, pa je dokaj samozavestna. Hodi na plesne kjer imajo vse plesalke gladke noge, rada obleče kratke hlače in me je prosila, če si lahko obrije noge. Predlagala sem ji kozmetičarko in je bila navdušena. Gotova je bila v desetih minutah in dlake so res že po prvi depilaciji svetlejše in tanjše, tako da že komaj čaka na novo. Jaz bi se slabše počutila, da bi ona hodila s sklonjeno glavo in obremenjena s poraščenostjo. Britja ji tudi ne bi priporočala, glede na poraščenost, saj bi se morala verjetno briti vsake tri dni. Za nošenje tangic, make upa pa še ne kaže navdušenja, pa tudi jaz se ne bi s tem strinjala. Pa verjetno je veliko bolj otročja od večine deklic, katere imajo poraščene noge in starše z razmišljanjem, kot je večina tu gor.

Hčera zadovoljna, jaz pa po vašem mnenju slaba mama….ampak vete kaj,,,,BRIGA ME..sam da je moja tamala hapy;)

Se vidi, da imam danes čas, celo napisala sem nekaj 😉

Bolje, da se 13 letnica skriva v dolgih hlačah in rokavih, se ne upa v kopalke, kajne? Bolje, da izgubi vso samozavest, da se drži doma, vsa kosmata. Do katerega leta mora tako ravnati? Ker 13 letnice so lahko kar konkretno kosmate. In pri trinajstih letih dekleta ne zgledajo kot otroci, so najstnice v najbolj občutljivih letih.[/quote]

Če ima 13letnica tako nesamozavestno mamo kot si ti, potem me ne čudi, da se sramuje lastnega telesa. Zakaj to, da se ti sramuješ svojega telesa, prenašaš na svojega otroka?

Tudi tale tema pa njihovo ogledalo…

Za bruhat!

Naj živi potrošništvo. Že otroke navadimo na kozmetičarke.
Kako pa preživijo dekleta, katerih mame ne morejo plačevati kozmetičark?
Aja, to je potem v stilu, da se te fine pupe hvalijo kako je fajn pri kozmetičarki in se posmehujjo tistim, ki jim mame ne morejo plačat kozmetičarke.

Bolje, da se 13 letnica skriva v dolgih hlačah in rokavih, se ne upa v kopalke, kajne? Bolje, da izgubi vso samozavest, da se drži doma, vsa kosmata. Do katerega leta mora tako ravnati? Ker 13 letnice so lahko kar konkretno kosmate. In pri trinajstih letih dekleta ne zgledajo kot otroci, so najstnice v najbolj občutljivih letih.[/quote]

Če ima 13letnica tako nesamozavestno mamo kot si ti, potem me ne čudi, da se sramuje lastnega telesa. Zakaj to, da se ti sramuješ svojega telesa, prenašaš na svojega otroka?[/quote]

omg….ok, po tvojem, bi morala jaz svoji hčerki reči, draga moja, to da imaš kosmate noge, je čist normalno, nič zato, če so ostale vse obrite ali manj poraščene, ti si pač kosmata in imej se rada, takšna kot si si čist super, še pride tvoj čas za britje al kakoooo….kaj pa, ko se ona znajde dejansko v situaciji, ko ji je neprijetno, misliš, da te besede otroku kaj pomenijo? za mene so pa slabi starši tisti, ki otroka silijo, da je drugačen in nima pravice uveljavit svoje želje.

ja najlepše je videt prozorne bele hlače, skozi katere se vidijo črne tangice. Tako se obnašajo deklice, katerih mamice se ravno tako obnašajo in se cel dan ubadajo predvsem z opravljanjem drugih žensk in s svojo lastno lepoto in odpravljanjem napak.

Točno tako, nauičiti bi jo morala, da naj sprejema svoje telo ne pa, da ji dopoveduješ ravno obratno. Verjetno vidi tudi tebe, da zaženeš vik in krik, če vidiš kako dlako na svojih nogah. Iz tega ona vidi, da se tebi tvoje dlake gnusijo in je povsem zgrožena, ko vidi dlake na svojih nogah.

Upam, da tiste mame, ki hčerkam ne dovolite depilacije ali britja nog, tudi same živite tako, kot pridigate, in hodite naokrog s kosmatimi nogami. V nasprotnem primeru ste namreč za moje pojme navadne hinavke.

Enako kot tista včeraj, ki uporablja tampone, za hčerko je pa spraševala, katere vložke naj ji naštima, da bodo čimbolj naravni. Valjda, sebi ne bo naravne in bio vate v gate tlačila, za hčerko pa drugačna merila veljajo.

leele, uporabljam tampone, amapk si ne predstavljam, da bi morala pri prvi menstruaciji si notri tlačit tampone. Tako, da mi je povsem jasno, da druge mame tudi dajo hčerkam vložke in potem se hčere same odločijo kako bodo naprej. Za prvič pa verjemi, da si ne bodo notri tlačile tampone.

Sem 30 letnica in si ne depiliram nog in kaj zdaj?

haha dobra ta 😉

Seveda ne. Ampak zase mama očitno uporablja čisto druga merila pri izbiri produktov, o tem govorim.

Sicer pa tu niso tamponi/vložki tema, da ne bomo preveč zašli, ampak spet, drugačna merila.

Seveda ne. Ampak zase mama očitno uporablja čisto druga merila pri izbiri produktov, o tem govorim.

Sicer pa tu niso tamponi/vložki tema, da ne bomo preveč zašli, ampak spet, drugačna merila.[/quote]

Ja, saj logično, da uporablja druga merila. Meni se povsem normalno zdi, da hčeri kupi vložke in ne tamponov. Čeprav sama uporablja tampone.
Isto se mi zdi normalno, da če sebe depilira, da pojasni hčeri, da to počne zaradi moških, da hčeri pa še ni treba tega početi. Da ne govorimo o depiliaciji mednožja pri deklicah, ki ga ena omenja. To je tudi jasno, da je zaradi seksa in je pač treba razložiti zadevo, da to ne počno deklice, ampak odrasle ženske, ki imajo partnerje. Določene stvari so pač vezane tudi na starost.

Seveda ne. Ampak zase mama očitno uporablja čisto druga merila pri izbiri produktov, o tem govorim.

Sicer pa tu niso tamponi/vložki tema, da ne bomo preveč zašli, ampak spet, drugačna merila.[/quote]

Ja, saj logično, da uporablja druga merila. Meni se povsem normalno zdi, da hčeri kupi vložke in ne tamponov. Čeprav sama uporablja tampone.
Isto se mi zdi normalno, da če sebe depilira, da pojasni hčeri, da to počne zaradi moških, da hčeri pa še ni treba tega početi. Da ne govorimo o depiliaciji mednožja pri deklicah, ki ga ena omenja. To je tudi jasno, da je zaradi seksa in je pač treba razložiti zadevo, da to ne počno deklice, ampak odrasle ženske, ki imajo partnerje. Določene stvari so pač vezane tudi na starost.[/quote]

hmm, poraja se mi vprašanje, kaj pa bo ko bo stara recimo 15 al 16 let, pa bo rekla da si želi pobrit bikini predel, ker ji dlake vn štrlijo? pr moji bo ziher tako…in ja jaz ji bom dovolila, še razložila ji bom kako pa kaj.

Kolikor se spomnim prejšnjih debat o depilaciji, britju in podobnem, ste vse po vrsti zatrjevale, da se brijete in depilirate zaradi samih sebe, zaradi higiene in visokih estetskih standardov, nobena ni trdila, da to počne zaradi moških.

Kje smo zdaj: če ima 13letnica menstruacijo in če je po vaše nemogoče vzdrževati higieno, če nisi na nulo pobrita, potem si tudi ona zasluži vso obdelavo; če ne, ste pa malce hinavske, se vam ne zdi?

Še dobro, da si moja mama ni depilirala nog, da nisem bila tudi jaz s tem obsedena.
Vem pa, da so si sošolke tudi roke brile, ne le noge. Jaz si pa nisem nič. K sreči me mama ni vlačila na voskanja in podobno, ker se sama nikoli ne depilira.

Kolikor se spomnim prejšnjih debat o depilaciji, britju in podobnem, ste vse po vrsti zatrjevale, da se brijete in depilirate zaradi samih sebe, zaradi higiene in visokih estetskih standardov, nobena ni trdila, da to počne zaradi moških.

Kje smo zdaj: če ima 13letnica menstruacijo in če je po vaše nemogoče vzdrževati higieno, če nisi na nulo pobrita, potem si tudi ona zasluži vso obdelavo; če ne, ste pa malce hinavske, se vam ne zdi?[/quote]

Jaz nikoli v življenju nisem trdila, da se depiliram zaradi sebe.
Depiliram se izključno zaradi drugih. Tudi pri ostalih ženskah večkrat slišim, da rečejo, da si pozimi ne depilirajo nog, ker nosijo dolge hlače.
Tako, da ja, zaradi moških se depiliram. Ne zaradi sebe. Pač vidim, da se vse ženske depilirajo pa se potem tudi jaz. Samo ne ravno pogosto, pozimi pa sploh ne.
Kaj ima pa veze menstruacija, higiena in pobritost na nulo? Veš kaj je higiena? Voda, voda, voda. veš zakaj se depilira mednožje? Zaradi oralnega seksa, vprašaj moške, če meni ne verjameš. Eni pač paše tako.

Brazilke se dela zato, da se moškemu dlake ne zatikajo med zobe. S higieno pa to res nima veze.

Popolne mone se depilirajo samo zase. Me nepopolne mone pa zaradi moških in drugih babnic 🙂

Seveda ne. Ampak zase mama očitno uporablja čisto druga merila pri izbiri produktov, o tem govorim.

Sicer pa tu niso tamponi/vložki tema, da ne bomo preveč zašli, ampak spet, drugačna merila.[/quote]

Ja, saj logično, da uporablja druga merila. Meni se povsem normalno zdi, da hčeri kupi vložke in ne tamponov. Čeprav sama uporablja tampone.
Isto se mi zdi normalno, da če sebe depilira, da pojasni hčeri, da to počne zaradi moških, da hčeri pa še ni treba tega početi. Da ne govorimo o depiliaciji mednožja pri deklicah, ki ga ena omenja. To je tudi jasno, da je zaradi seksa in je pač treba razložiti zadevo, da to ne počno deklice, ampak odrasle ženske, ki imajo partnerje. Določene stvari so pač vezane tudi na starost.[/quote]

No, meni se pa to sploh ne zdi logično. Ona sama uporablja tampone, ker so najbolj udobna in praktična rešitev, pa ni treba pazit, da se ne bodo skozi hlače videli,… Zakaj za hčerko ne vpraša, kakšni vložki so najbolj diskretni in udobni? A za hčerko je pa vseeno, če cel svet vidi, da ima plenico gor, samo da bo zdravo? O takšni hinavščini govorim, ne o tem, da bi morala 12-letna punčka tampone uporabljat.

In ne, dlake po mojem mnenju niso vezane na starost, ampak na poraščenost. Če ima punca pri 13 letih kosmate noge (ene moje sošolke so jih recimo imele, sploh tiste bolj temnopolte so bile že hudo poraščene), je to precej bolj utemeljen razlog za depilacijo, kot je pri eni odrasli ženski, ki nima kosmatih nog, to, da je pač odrasla.

V nadaljnjem postu si sama napisala, da si noge briješ zato, ker vidiš, da si jih druge ženske okoli tebe tudi, pa si jih potem pač še ti. Zakaj ne velja isto za hčerko? A hčerka naj pa hodi naokrog s kosmatimi nogami in gleda, kako imajo ostale ženske lepo gladke noge? Ker je depilacija vezana na starost? A ni vezana na kosmatost?

Ja, to je pa drugo, če hoče hčeri ponudit planice namesto tankih vložkov. Nisem vedela, da gre za to. Sem mislila, da je problem v vložkih in tamponih.

Depilacija je ja vezana na starost in zrelost. Zgoraj preberi post velike mame kako je ona hčer vzgojila. Vzgojila je samozavestno hči. Verjetno je hči po mami.

Še zdaj ne vem kaj je za popolno mono pravilno, zvečer na morju v primeru 12 letne deklice:
– jo zaviti kot muslimanko, da je pač ne bodo moški gledali kot spolni objekt (tudi čez dan je lahko samo v enodelnih kopalkah, obvezno ogrnjena z brisačo)
– ji dovoliti nositi poletno oblekico (dolgo) a obvezno z gatami z debelim robom, ki se vidijo čez
– ji dovoliti počasi postajati ženska, posoditi tangice in se z njo pogovarjati, da se ne začne ravno zaradi nekumunikacije z mamo res ven metati in zapeljevati starejše moške (če ji tangice prepovem, jih bo za prvim vogalom naskrivaj oblekla, stavim :), če ne letos, pa drugo leto). Tako ji bodo pa en večer z mojim dovoljenjem lezle v rit in jo bo minilo.

Ti, včeraj, kaj ti res nisi s tega sveta?
Sem odrasla ženska pa nikoli ne nosim tangic in ne debelih gat.
Pusti otroku naj bo otrok.

Ideja, da imajo vse najstnice šibke menstruacije in da je dovolj ultra mini vložek, je zelo vztrajna.
Vedno, ko je govora o menstruaciji pri dekletih, se pojavijo nasveti o mini vložkih in mini tamponih.

Ko imajo potem krvave hlače, se pa čudijo.

New Report

Close