Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Depilacija 12-13-letnic

Depilacija 12-13-letnic

Glej, če punci že debele črne dlake rastejo po nogah, če ima že prsi in menstruacijo in če se začenja potit kot odrasel človek, potem lahko kar nehate z eno ideologijo, da naj bo otrok, ker pač ni več. Biološko že ne.

Pa jo lahko še naprej tlačite v Hello Kitty majčke, ji prepovedujete britvice, deodorant, modrc,… ne bo zato nič drugače, samo punci bo neprijetno.

Lahko ste pa do lastnega otroka človeške in empatične in se malo spomnite, kako ste se ve počutile na njenem mestu.

zakaj misliš, da ji ne pustim biti otrok? Še kako ji pustim.
Če pa bi me prosila za tangice ker ravno pod to oblekico…. Ja bi ji pustila in se pogovorila z njo. Tako kot se pogovorim tudi kadar se čez bele pajkice vidijo pisane spodnjice. Valjda jo opozorim. Tako kot naj si natakne kapo, kadar je mraz.

In tudi jaz ne nosim tangic, ampak nekajkrat na leto se zgodi, da jih zaradi ozke obleke moram. Debele gate? Z veseljem jih nataknem pozimi, ko je mraz.

Verjetno res nisem s tega sveta. V tem svetu popolnih mon, zgleda zdrave pameti ni več.

Pa kaj ve mone ne vidite drugega kot tangic in debelih gat pa hello kitty majic in seksi majčk, kjer se več pokaže kot ne?
Pa kake pa ve hodite okrog no? Da poznate samo take skrajnosti. Dajte kdaj uvideti, da nista le črna in bela barva, ampak je ogromno vmes.

Ideja, da imajo vse najstnice šibke menstruacije in da je dovolj ultra mini vložek, je zelo vztrajna.
Vedno, ko je govora o menstruaciji pri dekletih, se pojavijo nasveti o mini vložkih in mini tamponih.

Ko imajo potem krvave hlače, se pa čudijo.[/quote]

Kdo pravi, da naj bi imele najstnice šibke menstruacije? Jaz sem jo imela močno od začetka. Pa vejrento tudi druge.
Mini vložki? Kaj so to mini vložki? Pod tanki vložki sem imela v mislih tiste alwys, dm in podobne. Lepo zložljivi, tudi za nočno uporabo. To so tanki v primerjavi s tistimi vir ali kaj so že bili. Pa tudi Always ima neke velike vložke. Niso pa nič kaj bolj vpojni kot ti zložljivi.

Še vedno ne vem zakaj sem čudakinja?
Če dopuščam tako tangice kot debele gate, ne pomeni, da vidim samo skrajnosti, samo dopuščam ju.

Glede na vprašanja in ko sprašuješ ali hčeri dati tangice ali debele gate je res nekaj čudnega no.
Se človek res vpraša, če nisi ugotovila, da obstaja še kaj normalnega tudi.

Mah čudna debata!

Pametna mama svoji 12-13 letnici omogoči obisk kozmetičarke, da si z britjem ne zašuštra nog do konca lajfa, ker z britvicami obrite noge postanejo medvedje, z voskanjem obdelane pa imajo čedalje redkejše dlake.

12-13 letnice z mensturacijo se spreminjajo v ženske, face it! Jih je pa treba pri teh transformacijah pravilno usmerjat in jim svetovat kako živet. Kot jih pametna mama pelje h kozmetičarki, tako ji pametna mama svetuje na katerih gatkah se rob manj pozna in razloži zakaj so tangice zdravju škodljive (mogoče je res fajn,d a ji da svoje za probat da tamala samo ugotovi kako zelo zelo neudobne so :)), kot ji tudi svetuje zakaj prekratke majčke niso niti zdrave niti estetske, kot tudi, da je pod majčko dobro nosti modrček,da se vse skoz ne vidi in da se jim ne bo kaj povesilo kot tudi, da ji svetuje primerno velikost vložkov za njeno menstruacijo. Kot tudi,d a ni treba sexat s prvim frajerčkom, ki pride mimo in da je tud do 20 leta še cajt za prvi sex in zakaj. Samo pametne mame znajo odvrnit slab vpliv okolja v zdravo odraščanje svoje hčerke…

Kam smo prišli. Zdaj morajo mame obvezno vodit hčere k kozmetičarkam, ker drugače niso pametne mame.
Pa ve pametne mone pomislite slučajno, da je kar nekaj takih mam, ki niti pod razno nimajo denarja za kozmetičarko?

Ne, brez gat naj bo!!
Ma ste res zmešane ta stare, kako ne bojo še otroci!
Pa kaj je narobe s tem, da se otroku vidi da nosi spodnje hlače? Je to sramota?
In zakaj govoriš da bi mogla imeti prav debele gate spodaj? Še nisi videla nikoli lepih barvastih hlačk, ki se morda ne vidijo toliko.
Pa obsedena si z videzom, misliš da je to najpomembneje! Ja, pri takih ki imajo tako malo v glavi je res lahko edina rešitev da jih kdo sploh opazi to, da se ven mečejo z oblekami. Punca bi imela več od tega če bi se učila, brala ne pa poslušala nauke zmešane mame, ki jo posiljuje z novodobnimi modnimi muhami. Res ji dajaš pomembne nauke življenja. Čez par let bo na monu spraševala kako se olupi krompir.
Miselnost novodobnih neizobražencev se bo morala spremenit, da bodo ugotovili da je v življenju pomembno kaj drugega kot dlake, da bodo dojeli da niso dlake najpomembnejša stvar. Do takrat bo še slabše kot je.

Bolje, da se 13 letnica skriva v dolgih hlačah in rokavih, se ne upa v kopalke, kajne? Bolje, da izgubi vso samozavest, da se drži doma, vsa kosmata. Do katerega leta mora tako ravnati? Ker 13 letnice so lahko kar konkretno kosmate. In pri trinajstih letih dekleta ne zgledajo kot otroci, so najstnice v najbolj občutljivih letih.[/quote]

Ja vse se ti vrti okrog zunanjega izgleda ane?
Kaj pa če bi si samozavest dvignila z uspehi v šoli, športu, znanjem?
Uspešne se ne ubadajo s takimi problemi. Ja, če si pa nula, se pa moraš ukvarjat s tem!
In dve taki sošolki sta še zdaj samski, vedno po najnovejši modi. Vedno so ju moški obletavali. Za seks seveda. Oženit ju ni hotel nobeden.

brez gat in ojojoj, čestitke k napisanemu.

Plehko. Samozavest najstnici dvigniti z uspehi v šoli športu? Ja teoretično jo usmerjaš v to. Ampak vam povem, da če jo motijo črne dlake na nogi ali spodnjice, ki se vidijo čez obleko to nima veze, da je sicer odličnjakinja, športnica, ki se lahko pohvali s stopničkami tudi v tujini, ena najboljših na vegovem tekmovanju. Zvečer, ko jo pohvalim za vse to, mi še vedno reče, da bi rada oblekla belo oblekico, pa se vse gatke vidijo ali pa da v kratkih hlačah pa res ne more imeti tako dolgih, črnih dlak na nogah. In jaz naj ji rečem imaš pa zlato vegovo priznanje in celo sobo pokalov? Saj včasih ji celo rečem, ampak pomaga točno nič, zveni pa kretensko. Ona pa zaspi z mislijo, da jo mami ne razume.

Katastrofa kam smo prišli. Zblojene mamice, zblojene hčere.

Kam smo pa prišli? Včeraj so mone pisale o tem, kako se jim je zdelo grozno, ko jih njihove mame niso razumele in so jim ob prvih menstruacijah dajale za nosit plastične gate, namesto da bi poiskale kakšno bolj sprejemljivo opcijo za mlade punce. A so zato mone danes kaj bolj samozavestne? A so zato boljše v športu in fiziki? Ne, imajo samo grenke spomine na prvo menstruacijo in mamino nerazumevanje.

Zakaj ponavljate napake prejšnjih generacij? A bo punca kaj bolj uspešna pri športu in na vegovem tekmovanju, če bo imela kosmate noge? A si bo morala na skrivaj s fotrovo britvico noge brit, tako kot smo si jih me 20 let nazaj?

Kam smo prišli? Nikamor nismo prišli.

če so dlačice svetle in redke, jih raje pustite na miru,
nekaj drugega so pa črne ščetinaste dlake, tiste pa verjamem, da pri 12 let stari punčki znajo biti nekaj, s čimer se bo obremenjevala

dlake se z voskanjem ne redčijo
sama voskam samo še pod pazduho, povsod drugje so se po dveh letih voskanja začele dlake vraščati in je bolelo, pa grdo je za znoret

lani sem šla še na lasersko odstranjevanje: dva meseca so bile redke, zdaj jih je spet toliko kot prej

tile kozmetični saloni me v glavnem ne vidijo več, sploh pa pri teh cenah (morda čez poletje dvignejo?). Veet, britvica in pinceta so super. Obenem se še ne izpostavljaš raznim okužbam. V enem salonu so me okužili z virusnimi bradavicami, ki so začele rasti pod pazduho. Brrr.

Otroke bi jaz čim dlje časa držala stran od kozmetičark in jih naučila, kako si lahko sami pomagajo in se uredijo.

leele, pojdi s časom naprej. Tudi meni je mama dala grozne vložke in tiste grozne hlačke pa veš zakaj? Ker jih je tudi sama uporabljala in ker drugega takrat ni bilo. Potem, ko so pa začeli prihajat ti manjši, tanjši, vložki s krilci pa sem jih seveda začela uporabljat. Pa kasneje tudi tampone.
Torej takrat še ni bilo druge opcije. Vsi nismo imeli te sreče, da bi mame v tujini lahko nabavljale, če so mogoče tam že imeli kaj boljše vložke.
Pred 20timi leti mi na kraj pameti ni prišlo si briti nog. Depilirati sem se začela na faksu.

Včasih gledam filme, berem knjige o dogajanju v 19. stoletju. Takrat so mame naredile vse, da je bila hči lepa. NI bilo važno ali je pametna, bolje, da ne. Morala je biti pa lepa. Da je dobila moža. Začele so pa res že pred 15tim letom, da so bile pri 20ih že mame.

A veš da bom krepko razmislila, če ji bom dovolila depilacijo. Razmišljam, da je dobila zlato vegovo, samo zaradi kosmatih nog. Kaj če se bo njena zgodba o uspehu nehala, če bo zdepilirana? Kaj če drugo leto na državnem ne bo stopničk, če bo letos poleti dvakrat oblekla moje tangice?

Potomke pa danes to prenašajo na hčerkice, da bodo čim prej godne.

In kaj bo potem ko jo bo minilo? Kako bo potem reševala grozno situacijo? Brez gat?

In ta tvoja vprašanja. Nisi pomislila da noben odgovor ni pravi?
In zakaj ji kupuješ debele gate z debelim robom, če ti niso všeč?

Še sreča da je IQ podedvala po očetu…..
Ima pa smolo da ji mama soli pamet.

S čim ji solim pamet?
Ker jo poslušam? Ker jo poskušam razumeti? Ker ne lapam v tri krasne da samo športni dosežki in odlično spričevalo štejejo in da naj se ne sekira zaradi kosmatih nog? Ker ji strogo prepovem uporabiti moje tangice? Ker dopuščam drugačnost? Ker ji ne govorim da naj se spoji s povprečjem, ki je povprečno kosmat, ki nosi ob vseh prilikah enake, povprečno zafarbane gatke, ker s tangicami na morju in dbebelimi gatami na smučanju bo izstopala?

S čim ji solim pamet, če jo poslušam?

Včeraj, pa zakaj nosiš tangice, da te tamala potem posnema? Kupi sebi najrepj normalne spodnjice no.
HOdim na vadbo, ženske se slečemo, tako, da vidim tudi kaj druge nosijo. Pa nobena nima tangic.

Če so problem dlake, se vzame žiletko in zvečer pod tušem zrihta noge, bikini, pod pazduho pa po potrebi še kje (ne vem?). To delam vsak drug dan in je postalo rutina. Ne predstavljam si pacanja z voskom pa čakanja, da to spet zraste in lahko spet pacaš (oziroma mastno plačaš kozmetičarki). Pa sej zobe si tud umivate 2x dnevno, al se vam ne da, pa vam jih zobarca vsake tri tedne sam mal pobrusi?

O GROZA!!!

New Report

Close