Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Diskriminacija moških pacientov

Diskriminacija moških pacientov

Ne boš verjel, na urgenci so me pa pregledali različni. Med drugim tudi tehnik . Pa ena sestra me je sprejela, pregledal pa potem zdravnik.
[/quote]
Tehnik je stal zdraven in te gledal golo medtem ko te je zdravnik gledal? Mislim da vem odgovor ki je veliki Ne.

te najbrž ne bi motilo. ampak za to nisi sam kriv. saj, če so medicinke, to razumejo.

Mene ne moti, me je med. sestra po jajcih brila pa okoli uda, ker je pač bila taka operacija. Kaj misliš, da sem ji rekel, naj moškega pokliče, al kaj?

Ker vidim, da ima več ali manj 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije tega foruma negativni IQ bom poskusil obrazložiti bolj enostavno:

Gre se za diskriminacijo na podlagi spola pri zagotavljanju zasebnosti in diskretnosti, pred nasprotnim spolom, ko izpostavljanje ni potrebno.
Gre se za dejstvo, da osebje PRIZNAVA drugorazredno obravnavo moških pacietov in da zavedno ne omogočajo zasebnosti pacientov, ko so ti moškega spola, medtem ko se praktičn prelomijo da zasebnost zagotovijo ženskam.

Nikoli se nebi zgodilo, da bi žensko pacientko buljil v golo rit moški zdravstveni tehnik. Zato tudi ni primerno da se to dogaja moškim pacientom.

Ker se vas najde neskočno veliko nizko inteligentnih bebčkov tako v zdravstvu kot izven dodajam še to dejstvo:
Negre se za goloto. Gre se za enakopravno spoštovanje.
Negre se za tistih par patetičnih exibicionistov, ki ste panični, da ga ne boste mogli več kazat ženskam, gre se za tiste, ki jim je mar za zasebnost, pa se jih ne spoštuje ker so moškega spola.

ALI se nudi diskretnost in zasebnost vsem ali pa nikomur. Pri tem se mi fučka za katero se odločite.

Na urgencah in zdravstvenih domovih, kjer je enako stevilo moskih in zensk. Ce pride v sobo moski in se slece so sestre polg in ga sqmo gledajo. Ko v isto sobo pride zenska, se moski tehniki odstranijo da omogocijo vec zasebnosti. Ce ti. Moski dela ekg je to zgolj naklucje ker nimajo proste sestre. Pi drugi strani moski ne dobimo take diskretnosti saj se nam podtakne zensko osebje ki nas sploh ne obravnava. Govorim o tocno specificnih primerih kjer sestra ne pomaga pri zdravljenju ampk je zgolj zdraven ker ma cas.
[/quote]

Pišeš malce na pamet.

Ne, nočem enakovredne obravnave, pa da ga j.ebeš. Ženske naj kar zahtevajo, da jih obravnava žensko zdravstveno osebje, nimam nič proti. Jaz, če izbiram, imam raje, da me slečenega vidi med. sestra, kot medicinski tehnik. Kaj šele, da bi se me moški tehnik dotikal po kakšnih intimnih predelih, ma fuj. Če pa imaš ti željo, da ti v rit gleda moški tehnik, potem pa svojo željo drugič izrazi.

Mogoče bo moje mnenje nenavadno, ampak meni se zdi bistvo diskretnosti, da pacienta med pregledom ne gleda več ljudi, kot je potrebno. Katerega spola so zdravstveni delavci, ki so takrat na izmeni, pa se mi ne zdi pomembno.

Zdravstveno osebje je že tako ali tako preobremenjeno. Kako točno si predstavljaš organizacijo dela, če naj bi bilo ob vsakem moškem pacientu samo moško osebje, ob ženskah pa samo ženske? Mislim tudi, da je veliko več žensk na delovnem mestu medicinske sestre, medtem ko so pacienti enakomerno porazdeljeni po spolu. Verjetno je ravno zaradi tega lažje ustreči ženski, ki si ob sebi želi medicinsko sestro.

Mislim, da nihče ne želi diskriminirati, ampak da je zaradi spolne sestave zaposlenih enemu delu populacije mogoče enostavno ustreči, drugemu pa pač ne. Ustreči bi pa osebje želelo vsem, če bi bilo to realno izvedljivo.

Meni se sicer vse skupaj zdi nepotrebno kompliciranje in nimam nobene potrebe po tem, da bi zdravstveno osebje diskriminirala po spolu. Ker to je pa res diskriminacija. Če si koga med pregledom ne želim ob sebi, je to iz popolnoma drugačnih razlogov, ki so vezani na njihov odnos, ravnanje in usposobljenost, ne na spol.


Tehnik je stal zdraven in te gledal golo medtem ko te je zdravnik gledal? Mislim da vem odgovor ki je veliki Ne.
[/quote]

Jaz imam tako izkušnjo iz porodnišnice. Na oddelku je bil medicinski brat, ki je skupaj z zdravnikom opravljaj vizito. Kako to zgleda? Odgrneš kovter in daš noge narazen, da te zdravnik pregleda. Medicinski brat je tri dni zapored stal zraven. Mene ni motilo, ker je bil profesionalen. Sem pa odločno zavrnila prisotnost zastopnice za prodajo ultrazvokov na mojem ginekološkem pregledu.

Mogoče bo moje mnenje nenavadno, ampak meni se zdi bistvo diskretnosti, da pacienta med pregledom ne gleda več ljudi, kot je potrebno. Katerega spola so zdravstveni delavci, ki so takrat na izmeni, pa se mi ne zdi pomembno.

Zdravstveno osebje je že tako ali tako preobremenjeno. Kako točno si predstavljaš organizacijo dela, če naj bi bilo ob vsakem moškem pacientu samo moško osebje, ob ženskah pa samo ženske? Mislim tudi, da je veliko več žensk na delovnem mestu medicinske sestre, medtem ko so pacienti enakomerno porazdeljeni po spolu. Verjetno je ravno zaradi tega lažje ustreči ženski, ki si ob sebi želi medicinsko sestro.

Mislim, da nihče ne želi diskriminirati, ampak da je zaradi spolne sestave zaposlenih enemu delu populacije mogoče enostavno ustreči, drugemu pa pač ne. Ustreči bi pa osebje želelo vsem, če bi bilo to realno izvedljivo.

Meni se sicer vse skupaj zdi nepotrebno kompliciranje in nimam nobene potrebe po tem, da bi zdravstveno osebje diskriminirala po spolu. Ker to je pa res diskriminacija. Če si koga med pregledom ne želim ob sebi, je to iz popolnoma drugačnih razlogov, ki so vezani na njihov odnos, ravnanje in usposobljenost, ne na spol.
[/quote]

Res je, vsakemu pacientu bi moglo biti nudeno več zuasebnosti.

AMPAK
Tudi, ko je število moških zdravstvenih oseb višje od števila ženskih zdravstvenih oseb je ista zgodba. Ponovno ponavljam: zdravstveno osebje je potrdilo, da namensko nudijo ženskam več diskretnosti. Poleg tega če ponovno bereš moj prvi post, boš videla, da več sester kar pride v sobo in gleda pacienta med intimno obravnavo, čeprav za to ni potrebe. Nihče jih ne povabi, same se uštulijo. Kaj takega moški tehnik nebi nikoli naredil ženski pacientki, še posebno pa ne mlajši pacientki.

Jaz imam tako izkušnjo iz porodnišnice. Na oddelku je bil medicinski brat, ki je skupaj z zdravnikom opravljaj vizito. Kako to zgleda? Odgrneš kovter in daš noge narazen, da te zdravnik pregleda. Medicinski brat je tri dni zapored stal zraven. Mene ni motilo, ker je bil profesionalen. Sem pa odločno zavrnila prisotnost zastopnice za prodajo ultrazvokov na mojem ginekološkem pregledu.
[/quote]
Tam ni medicinskih bratov. Kvečjemu je bil babičar (tisti, ki pomaga pri porodu).
Kljub temu hvala za konstruktivno informacijo.

7. člen

(prepoved diskriminacije)

Pacient ima pravico do enake obravnave pri zdravstveni obravnavi ne glede na spol, narodnost, raso ali etnično poreklo, vero ali prepričanje, invalidnost, starost, spolno usmerjenost ali drugo osebno okoliščino.

Zakon o pacientovih pravicah.

Negre se za to kaj ti hočš. Gre se za to, da te v rit ne bulji kup osebja nasprotnegas spola, ko to ni potrebno. Večkrat sem že izrazil, da je razlika med sestro ki preoblači pacienta in sestro, ki samo stoji zdraven in gleda riti in genitalije pacientov. Če bi se vsi skupaj podrejali tistim, ki imate fetiše se kazat, potem bi se vsi pacienti kazal sredi hodnika pred vsemi pacienti.

Hvala za podatek.
Žal osebje ne želi upoštevati teh pravil, saj tudi zakona o zasebnosti ravno ne upoštevajo.


Tam ni medicinskih bratov. Kvečjemu je bil babičar (tisti, ki pomaga pri porodu).
Kljub temu hvala za konstruktivno informacijo.
[/quote]
Ne, ni bil babičar, ampak medicinski brat, ki ne dela v porodnem bloku, ampak samo na porodnem oddelku, kjer so ženske še nekaj dni po porodu. Mene sicer spol osebja ne moti, moti me le neoeofesionalnist.

Vem, o čem avtor govori (in se strinjam, da ljudje, ki pišejo odgovore, niso pri najbolj bistrih).

Proktološki pregled. Ni bil sicer UKC, ampak nekaj zasebnega na koncesijo. Ja, res je točno tako: sestra-tajnica posreduje navodilo (“slecite se in ulezite na bok”), potem pa dejansko brez pravega opravka kroži okoli tvoje gole riti in jo gleda. Zakaj, ne vem. Ne gre za to, da bi se hotela s tem kaj posebej vzburiti (kot se večinoma vzburjajo moški prasci, samo da vidijo joške, kaj šele češpljo), ampak za to, da nekako ni potrebe, da tam stoji in gleda v rit, če ji strokovno to nič ne pomeni.

Vendar v tem primeru, se mi zdi, ni bistven spol, ampak to, da nekdo BULJI BREZ POTREBE. V končni fazi bi bilo nadležno tudi, če bi tam stal medicinski tehnik in gledal, ne da je to njegovo gledanje kaj posebej relevantno za pregled. Tako da, prositi, naj namesto žensk buljijo moški, seveda nima nobenega smisla. Če pa bi kot pacient zahteval, naj te v rit gledajo samo “pooblaščeni”, si pa odkopal bojno sekiro, kar pa ne vem, če je fajn za odnos zdravnik-pacient.

Negre se za to kaj ti hočš. Gre se za to, da te v rit ne bulji kup osebja nasprotnegas spola, ko to ni potrebno. Večkrat sem že izrazil, da je razlika med sestro ki preoblači pacienta in sestro, ki samo stoji zdraven in gleda riti in genitalije pacientov. Če bi se vsi skupaj podrejali tistim, ki imate fetiše se kazat, potem bi se vsi pacienti kazal sredi hodnika pred vsemi pacienti.
[/quote]

Človek ti si bolan, kakšni fetiši? kaj je fetišističnega pri zdravstvenih postopkih? Kaj so s tabo delali, ko si bil mali, da te tako sram tvojega telesa?

To, da se zasebnost moških ne spoštuje enako kot zasebnost žensk. Lepo sem opisal zgoraj.
[/quote]

Pa daj no, kakšna diskriminacija neki! Imam moškega ginekologa, ok, je izbran, ampak med vso nosečnostjo niti enkrat nisem imela ženske ginekologinje, tiščijo ti prste spredaj in zadaj. Pred in pri operaciji hemoroidov sem šla skozi vse preglede in posege, na vse štiri in z boka, takšne in drugačne, skozi moške roke, na operaciji infektivne tvorbe tam spodaj zunaj na infekciji moški kirurg, dva moška zdravstvena asistenta, kardiolog, ki si je z ultrazvokom ogledoval vsebino pod joški, spet moški, mamografija v tujini in doma, obakrat moško osebje…. glej, meni je dohtar dohtar, ima diplomo za to kar počne, medicinsko osebje na SNMP je mešano, trofiš kak trofiš, še EKG priseske mi je nedavno natikal moški, šolano in plačano za to, da jih tvoj bingelj ne zanima v drugačni luči kot poklicni, oziroma jim poklicna etika ne dovoljuje nasmehov tudi, če je samo 3 cm dolg. Kaj se pol sekiraš? Ločeno, po spolu izbrano osebje itak zahtevajo samo oni od doli za svoje umotane ženske.

Ja in? Kaj bi rad s tem povedal? Pomeni točno to, kar piše, namreč, da sta moja rit in rit sosedovega Francla, ki se recimo da počuti sedaj rahlo diskriminiranega, upravičeni do enake obravnave, ne glede na to, da je moja mlada in lepa, Franclova pa že malo zgubana in stara in ne glede na to, da jo jaz uporabljam tudi za za seksualne priboljške, Francl pa samo za kako, ne glede na to, da jaz pri uporabi kličem Boga zaradi užitkov, on pa ga preklinja, ker ima boleče bule okoli črevne luknje…. oba bo pogledal isti dohtar in zraven bodo skakale iste gospodične mične ter verjemi, noben ni tako nor, da bo delal razlik, ki so zapisane v tvojem 7. členu, saj bi s tem tvegal svojo službo.

Se strinjam za obvezno spoštovanje zasebnosti, ne glede na spol.

Kakšen papak pa si, avtor, da ne zahevaš zasebnosti in vztrajaš pri njej, če tako dobro veš, da imaš pravico do nje?

Pogleda kok imaš posrano in kosmato rit, da jo primerno pripravi za pregled zdravnika.

Ja in? Kaj bi rad s tem povedal? Pomeni točno to, kar piše, namreč, da sta moja rit in rit sosedovega Francla, ki se recimo da počuti sedaj rahlo diskriminiranega, upravičeni do enake obravnave, ne glede na to, da je moja mlada in lepa, Franclova pa že malo zgubana in stara in ne glede na to, da jo jaz uporabljam tudi za za seksualne priboljške, Francl pa samo za kako, ne glede na to, da jaz pri uporabi kličem Boga zaradi užitkov, on pa ga preklinja, ker ima boleče bule okoli črevne luknje…. oba bo pogledal isti dohtar in zraven bodo skakale iste gospodične mične ter verjemi, noben ni tako nor, da bo delal razlik, ki so zapisane v tvojem 7. členu, saj bi s tem tvegal svojo službo.
[/quote]

Mešaš hruške in jabolka ampak vseeno. Gospod bi lahko rekel da ne želi drugega osebja pri pregledu (če to seveda ni nujno kar v njegovem primeru ni) in zdravnik bi moral njegovo prošnjo upoštevati. Seveda bi bila potem na njihovi strani slaba volja. Če ni nič rekel je pač bilo kot je bilo ker imajo pri nas pač vse bolj po domače.

Človek ti si bolan, kakšni fetiši? kaj je fetišističnega pri zdravstvenih postopkih? Kaj so s tabo delali, ko si bil mali, da te tako sram tvojega telesa?
[/quote]

Očitno imaš fetiš, da te brije ženska zdravstvena oseba. To si potrdil večkrat.

Pa daj no, kakšna diskriminacija neki! Imam moškega ginekologa, ok, je izbran, ampak med vso nosečnostjo niti enkrat nisem imela ženske ginekologinje, tiščijo ti prste spredaj in zadaj. Pred in pri operaciji hemoroidov sem šla skozi vse preglede in posege, na vse štiri in z boka, takšne in drugačne, skozi moške roke, na operaciji infektivne tvorbe tam spodaj zunaj na infekciji moški kirurg, dva moška zdravstvena asistenta, kardiolog, ki si je z ultrazvokom ogledoval vsebino pod joški, spet moški, mamografija v tujini in doma, obakrat moško osebje…. glej, meni je dohtar dohtar, ima diplomo za to kar počne, medicinsko osebje na SNMP je mešano, trofiš kak trofiš, še EKG priseske mi je nedavno natikal moški, šolano in plačano za to, da jih tvoj bingelj ne zanima v drugačni luči kot poklicni, oziroma jim poklicna etika ne dovoljuje nasmehov tudi, če je samo 3 cm dolg. Kaj se pol sekiraš? Ločeno, po spolu izbrano osebje itak zahtevajo samo oni od doli za svoje umotane ženske.
[/quote]

Obožujem, kako eni še vedno ne dojamete, da govorim striktno o ženskem dodatnem osebju, ki ne dela nič s pacintom, stojijo pa zdraven in buljijo med pregledom.
Si sploh brala moje argumente? Osebje priznava diskriminatorno obravnavo moških pacientov! Priznavajo da nudijo ženskam več zasebnosti kot moškim.

Vprašaj se, če si kdaj bila na urgenci ali kirurgiji in je tam zdraven stal moški tehnik, ki te je zgolj buljil v rit, medtem ko te je zdravnik pregledoval. Stavim da nemoreš reči ja.

Ja in? Kaj bi rad s tem povedal? Pomeni točno to, kar piše, namreč, da sta moja rit in rit sosedovega Francla, ki se recimo da počuti sedaj rahlo diskriminiranega, upravičeni do enake obravnave, ne glede na to, da je moja mlada in lepa, Franclova pa že malo zgubana in stara in ne glede na to, da jo jaz uporabljam tudi za za seksualne priboljške, Francl pa samo za kako, ne glede na to, da jaz pri uporabi kličem Boga zaradi užitkov, on pa ga preklinja, ker ima boleče bule okoli črevne luknje…. oba bo pogledal isti dohtar in zraven bodo skakale iste gospodične mične ter verjemi, noben ni tako nor, da bo delal razlik, ki so zapisane v tvojem 7. členu, saj bi s tem tvegal svojo službo.
[/quote]

Diskriminacija je vsako drugačno obravnavanje na podlagi spola. V tem oprimeru se moški populaciji ne nudi enakopravne zasebnosti, kot se jo nudi ženskam.

O bog kakšna cmera, babe se tako ne cmerijo, če jim moški tehnik recimo ekg dela..

New Report

Close