Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Dnevne migracije Italija

Dnevne migracije Italija

Popolnoma noro v teh časih je, koliko imamo dnevne migracije zaposlenih, ki se vozijo v Italijo na delo. Tako iz našega, kot Hrvaškega dela istre.
Mislim, da za Slovenijo in tudi Hrvaško, večji del nevarnost izhaja ravno od tukaj. Vendar pa, kakor imajo Italjani dovoljenje, da hodijo na delo, bi bilo našim najbolje to prepovedati?

Uradno od včeraj ne več, če pa ima Italija od včeraj vsesplopno karanteno. Torej ne smejo prit delat čez mejo, niti hodit naokoli izven svojih karantenskih območij.

https://siol.net/novice/svet/italijanski-premier-conte-za-celotno-italijo-razglasil-karanteno-520432

Oziroma. ni prav, da delat pa še lahko hodijo naokoli. Piše, da javno prevoz deluje, da ljudem s tem omogočio da se vozijo v službe delat. To ni prav. Bi morali navest, da znotraj drćave, ne pa izven meja svoje države v sosednje države da ne smejo hodit na delo. Tudi tako se širi virus. Skregano z logiko in uvedbo splošne karantene torej.

Jaz pa mislim, da ta “mikroizmenjava” ob meji ni nevarna nič bolj kot mešanje ljudi na naši strani meje. Govorim za Goriško. V Gorici (ital) je samo 1 okužen, v NG sicer uradno nobeden, kar pa je skoraj nemogoče ob obisku v kazinojih (dnevno se je izmenjalo min. 500 ljudi, iz severne Italije, Kitajske in drugje).
Mislim, da je bolj nevarno druženje otrok v vrtcih in šolah in ostalo druženje ljudi.
Smo pa na našem koncu ljudje sami precej disciplinirani, trgovine so založene a prazne (ljudje so omejili nakupovanje), drži se razdalja, kjer je le mogoče.

Jaz pa mislim, da ta “mikroizmenjava” ob meji ni nevarna nič bolj kot mešanje ljudi na naši strani meje. Govorim za Goriško. V Gorici (ital) je samo 1 okužen, v NG sicer uradno nobeden, kar pa je skoraj nemogoče ob obisku v kazinojih (dnevno se je izmenjalo min. 500 ljudi, iz severne Italije, Kitajske in drugje).
Mislim, da je bolj nevarno druženje otrok v vrtcih in šolah in ostalo druženje ljudi.
Smo pa na našem koncu ljudje sami precej disciplinirani, trgovine so založene a prazne (ljudje so omejili nakupovanje), drži se razdalja, kjer je le mogoče.
[/quote]

V Gorizii je 6 okuženih (podatek iz tabele Protezione civile).

Jaz pa mislim, da ta “mikroizmenjava” ob meji ni nevarna nič bolj kot mešanje ljudi na naši strani meje. Govorim za Goriško. V Gorici (ital) je samo 1 okužen, v NG sicer uradno nobeden, kar pa je skoraj nemogoče ob obisku v kazinojih (dnevno se je izmenjalo min. 500 ljudi, iz severne Italije, Kitajske in drugje).
Mislim, da je bolj nevarno druženje otrok v vrtcih in šolah in ostalo druženje ljudi.
Smo pa na našem koncu ljudje sami precej disciplinirani, trgovine so založene a prazne (ljudje so omejili nakupovanje), drži se razdalja, kjer je le mogoče.
[/quote]

Bravo Jonc če bi se vsi v Sloveniji tako ravnali bi hitro premagali koron.
Jaz se bolj bojim hoditi 5 minut po Ljubljani, Metliki, Mariboru … kot celodne hoje po Gorici (Italija)

New Report

Close