Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Do osemnajstega leta so ti za vse drugi krivi

Do osemnajstega leta so ti za vse drugi krivi

Si otrok, ki se drugim smiliš. Takoj po osemnajstem rojstnem dnevu te pa že napadejo, da se nehaj sam sebi smilit, da nimaš kaj staršev in raznih okoliščin krivit za svojo bedo, ampak sam poskrbet zase. En dan spremeni vse.

Si si pa pred nedavnim najbrž zelo želel polnoletnosti, a ne? Dobrodošel na planetu!

To je tipična babja dvoličnost: “Joj, kako se mi otroci smilijo, v kakšnih nemogočih razmerah živijo!” Ko dopolnijo osemnajst le, pa kurc jih gleda. Naj sami poskrbijo, da jim bo bolje. Življenje ni potica! Se bo treba kar navadit!

1764 zate

in oni točno čakajo točno ta dan. ko se ti najbolj veseliš, se oni tudi. ampak ti se kao pizitivno, oni pa si roke mencajo, kako te bodo zajebali prizemljivi. kaj so pa do sedaj delali?? ta država je tko bolana, tko ugabna.   slovenija je tko ugabna država.  bi bolj ugabne države. to je 40 let komunizem.  imamo musarco kratkonogo debelorito pokveko retardiranko sparnko za predsednico.  poglej si  kakšno vlado imamo. leve fašsitke, femisnsitke. to je bolano.

Martn717

19.03.2023 ob 22:40

Starša hočta da jima plačujem za stvojo sobo in za hrano. Star sem 18 let in glih končujem poklicno šolo. Zdaj pol leta imam prakso in mi jo šefe plačuje Imam pa tud štipendijo. Zdaj ko sta zvedla da mam prakso plačano hočta da jima plačujem svoj del stroškov. A se tko dela z otrokom? A je to normaln? Šparam za izpit za avto in da si kupm novo opremo za sobo. Kaj naj nardim, da ne bi od mene zahtevala dnarja? Me lahko na cesto zato vržeta? Pa nista revna. Tud kar dobr se razumemo doma.

Opažam, da večina otrok komaj čaka, da ima 18 let, da lahko kupuje alkohol. Torej ja, z 18. leti si si sam kriv.

Odgovor na objavo uporabnika
Did you no wrong, 23.03.2024 ob 06:08

Martn717

19.03.2023 ob 22:40

Starša hočta da jima plačujem za stvojo sobo in za hrano. Star sem 18 let in glih končujem poklicno šolo. Zdaj pol leta imam prakso in mi jo šefe plačuje Imam pa tud štipendijo. Zdaj ko sta zvedla da mam prakso plačano hočta da jima plačujem svoj del stroškov. A se tko dela z otrokom? A je to normaln? Šparam za izpit za avto in da si kupm novo opremo za sobo. Kaj naj nardim, da ne bi od mene zahtevala dnarja? Me lahko na cesto zato vržeta? Pa nista revna. Tud kar dobr se razumemo doma.

Zato pa niste revni, ker sta morala tudi sama, ZAGOTOVO, prispevat svoj delež za bivanje pri starših. Nič ni narobe, da prispevaš nekaj za svoje udobje. Da boš znal ceniti to kar imaš.

Ja z 18. leti si polnoleten in odgovoren za VSA svoja dejanja. Slaba in dobra. Prepričana sem, da te ne bo nihče metal iz hiše, le občutek za red, disciplino in odgovornost, ti hočejo pokazat.

Tukaj se veliko pisari o maminih sinkotih, ki pri 30. + bivakirajo v otroških sobicah. Vidiš, to je pa nasprotna stran.

Problem je, ko po 18 letu niti več ne smeš kritike izreči za vse kar so ti storili.

Po 18 letu je vsak sam odgovoren zase, do 18 leta so odgovorni starši in do 18 leta so dolžni skrbeti za otroka. Po 18 letu starši še vedno radi pomagajo,če je potrebno.

V naših časih pred 40 letom, so nas v življenje porinili že pri 16. Od 16 let niso starši hodili v šolo ,k zdravniku in po opravkih s svojimi otroci. Tako so smo se zelo zgodaj naučili samostojnosti. Se spomnim ko sem pri 16 letih skakal po LJ  za svoj prvi ornk računalnik. Z trolo najprej na konsignacijo, pa na carino , pa potem na banko. Ali pa ko smo šli z avtobusom v Trbiž po kavbojke. Pa prvič sami na dopust pri 16.

Odgovor na objavo uporabnika
No ja, 23.03.2024 ob 07:55

Zato pa niste revni, ker sta morala tudi sama, ZAGOTOVO, prispevat svoj delež za bivanje pri starših. Nič ni narobe, da prispevaš nekaj za svoje udobje. Da boš znal ceniti to kar imaš.

Ja z 18. leti si polnoleten in odgovoren za VSA svoja dejanja. Slaba in dobra. Prepričana sem, da te ne bo nihče metal iz hiše, le občutek za red, disciplino in odgovornost, ti hočejo pokazat.

Tukaj se veliko pisari o maminih sinkotih, ki pri 30. + bivakirajo v otroških sobicah. Vidiš, to je pa nasprotna stran.

Še nekdo, ki mu ne uspe dobiti nikogar za svojo zanemarjeno usrano luknjo, za katero računa 800e, zato pa žali vsepovprek.

Žal je to res. Sama sem isto opazila, še preden sem bila polnoletna. Otroke se za vse stvari hvali kot male čudeže, kasneje je bolj pomembno, kaj vse nekdo NI.

Jaz zahtevam od sina enako. Študira še, ima pa ves svoj flet ne samo sobo. Vse na novo moderno opremljeno. Pa še avto je dobil.

Vsak mesec mi daje 300, ki jih dajem na stran zanj, če bo kdaj želel proč, bo ta denar dobil. On tega ne ve.

ja življenje definitivno ni potica…

Življenje je baklava.Kako boljše ane

Odgovor na objavo uporabnika
Katika113, 28.03.2024 ob 07:47

Jaz zahtevam od sina enako. Študira še, ima pa ves svoj flet ne samo sobo. Vse na novo moderno opremljeno. Pa še avto je dobil.

Vsak mesec mi daje 300, ki jih dajem na stran zanj, če bo kdaj želel proč, bo ta denar dobil. On tega ne ve.

Evo ta je super. Pohvalno!

New Report

Close