Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dogovorjeni carski rez

dogovorjeni carski rez

Pa od kje ti te neumnosti? Imas slucajno kakrsenkoli strokovni dokaz, da je elektiven carski rez brez obstojece indikacije bolj varen od vaginalnega poroda?! Ce ja prosim za link.

Sama sem imela carski rez zaradi trdne indikacije in pravzaprav nisem imela prav nobene izbire. Pa res ni nekaj, kar bi komurkoli priporocila za brezveze!

Drugic se bom morala sama odlocati o nacinu poroda in imam ze zdaj nocne more o ponovnem carskem rezu.
Od sedenja v operacijski medtem, ko instrumentarke pripravljajo kljuke in skalpele in bi najraje zbezal, do pekoce bolecine pod rebri in slabosti med ciscenjem odprte trebusne votline (spinalna anestezija), vsaj polurnega mrazenja do kosti po operaciji, bolecin, ko se poskusis postaviti na noge, tezav z dojenjem…
In vse to zato, da ne bi na sveti vagini dobila tiste tri – stiri povrsinske sive, kolikor jih zenske, ki ob vaginalnem porodu normalno sodelujejo in ne zamorijo babic s prepovedjo epiziotomije takoj ob prihodu v porodni blok ponavadi dobijo ob nadzorovani epiziotomiji.

Ups, zdaj sem videla, da je junij 2016, ne junij 2017 😀 No, potem pa upam, da je šel porod v redu, kakorkoli ste se pač odločili in je otroček zdrav!

A to neumnost Doule in LLL psihopati se vedno prodajajo?
Ej, a tablete iz placente bi tudi? Al pa kar prazeno z jajcki?
[/quote]
Tega ne vem, jih pa prodaja ncbi:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3110651/

Jst sem imela prvi porod CR ker po naravni poti ni šlo in se je na pol poti vse ustavilo. Drugi porod je bil načrtovani CR. Bolečine so bile hude, meni so tekle solze. Tisti dan sem si želela umreti. Po 5h urah sem morala vztati in hoditi po hodniku. Po 3h so me poslali na vc da so videle ali gre barvilo ven. To pomeni da niso mehurja kaj prerezali. Otroke mam rada ampak ponoviti nočem več nikoli v življenju.

Microbirth – o škodljivosti rojstva otroka na neraven način (vpliv na imunski sistem)
https://www.youtube.com/watch?v=Fc9nvGzeFE0

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

V zahodni Evropi in ostalem prvem sveru se zdalec dogovorjen carski rez ni nekaj obicajnega. Bom vedela, ker sem rodila zunaj, v dveh razlicnih drzavah.


Nemke imajo možnost roditi s cr na željo. Imajo tudi precej visok delež cr pa nimajo nobenih večjih zapletov, smrtnosti. Da v bogatem arabskem svetu sploh ne bi. Že v Turčiji je cr precej. V Ameriki tudi. Pri nas pa je to nekaj groznega. A to, da ima precej otrok posledice naravnega poroda, pa ni? Pa mam tudi? To pa pri nas ni pomembno. Ker ne gledajo na dobrobit mame in otroka, zato pa tudi forsirajo vaginalni porod pri medenični vstavi. Ta je dokazano veliko bolj tvegan od cr za oba -mamo in otroka, pa pri nas to vseeno silijo. Zakaj že? Ker jim je mar za koga? Ja, njihovo statistiko. 🙁

V Nemčiji je skoraj vsak TRETJI otrok rojen s carskim rezom, pa zato ne travmirajo.
http://www.spiegel.de/gesundheit/schwangerschaft/kaiserschnitte-in-deutschland-erstmals-nach-jahren-weniger-a-1115213.html


Sem preletela zgornji link – otroci rojeni s CR inajo vecje tveganje za astmo, alergije, diabetes… vecje so tezave z dojenjem, pri mamah je vec depresije… pa se polno drugih tveganj. Samo se to sele zdaj ugotavlja.


Nemke imajo možnost roditi s cr na željo. Imajo tudi precej visok delež cr pa nimajo nobenih večjih zapletov, smrtnosti. Da v bogatem arabskem svetu sploh ne bi. Že v Turčiji je cr precej. V Ameriki tudi. Pri nas pa je to nekaj groznega. A to, da ima precej otrok posledice naravnega poroda, pa ni? Pa mam tudi? To pa pri nas ni pomembno. Ker ne gledajo na dobrobit mame in otroka, zato pa tudi forsirajo vaginalni porod pri medenični vstavi. Ta je dokazano veliko bolj tvegan od cr za oba -mamo in otroka, pa pri nas to vseeno silijo. Zakaj že? Ker jim je mar za koga? Ja, njihovo statistiko. 🙁
[/quote]

Ne vem od kje ti to, jaz poznam 3 z medenicno vstavo in vse tri so imele CR, brez komplicuranja. Sta si pa dve c drugo zelo zeleli naravni porod, pa ni slo.

Jaz si ga nisem želela ampak sem ga imela, ker je bilo nujno da so rešili tako mene kot otroka.
Imela sem pooperativne komplikacije. Resnične komplikacije pa prihajajo šele sedaj nekaj let po rezu. Hude zarastline so vedno večji problem in vse kar rečejo je – da ni nujno da laparoskopija sploh pomaga.

Če bi imela možnost se ne bi nikoli odločila za Cr. Pa ni bilo hudo, niti se nisem slabo počutila po porodu, kljub težavam.. sedaj pa je čedalje slabše. Ne glede na vse, je carski rez le operacija, kjer te konkretno odprejo. In če ni res nujno se s tem ni za hecat. Malo povprašajte koliko je okužb ran in kako se ženske počutijo po rezu čez leta.


Nemke imajo možnost roditi s cr na željo. Imajo tudi precej visok delež cr pa nimajo nobenih večjih zapletov, smrtnosti. Da v bogatem arabskem svetu sploh ne bi. Že v Turčiji je cr precej. V Ameriki tudi. Pri nas pa je to nekaj groznega. A to, da ima precej otrok posledice naravnega poroda, pa ni? Pa mam tudi? To pa pri nas ni pomembno. Ker ne gledajo na dobrobit mame in otroka, zato pa tudi forsirajo vaginalni porod pri medenični vstavi. Ta je dokazano veliko bolj tvegan od cr za oba -mamo in otroka, pa pri nas to vseeno silijo. Zakaj že? Ker jim je mar za koga? Ja, njihovo statistiko. 🙁
[/quote]

Ne vem od kje ti to, jaz poznam 3 z medenicno vstavo in vse tri so imele CR, brez komplicuranja. Sta si pa dve c drugo zelo zeleli naravni porod, pa ni slo.
[/quote]

Iz ljubljanske porodnišnice. Kolegica, ki je to doživela pred pari,mi leti, je rekla, da rajši umre, kot pa gre še enkrat skozi to kalavarijo vaginalnega poroda v medenični vstavi. Lahko pa prebereš mnenja kakšnega Pušenjaka. Medenična vstava v LJ porodnišnici še ni takoj indikacija za cr.


Sem preletela zgornji link – otroci rojeni s CR inajo vecje tveganje za astmo, alergije, diabetes… vecje so tezave z dojenjem, pri mamah je vec depresije… pa se polno drugih tveganj. Samo se to sele zdaj ugotavlja.
[/quote]

Glede teh statistik in verjetnosti sem bolj skeptik – ne moreš vedeti, če bi ti otroci ne imeli teh težav tudi sicer.

Za mano so 4 vaginalni porodi – hitri in brez analgezije. Za CR se ne bi odločila, ker je to poseg v telo, prereže se tkiva v globino in okrevanje in celjenje ni hec. 10 let nazaj so v LJ P na oddelku E v pregledovalnici imeli fascikel na katerem je bilo napisano elektivni CR – videno na lastne oči – tako da čist nemogoče ni.
Mnogo stvari nam moderna medicina omogoča – osebno se ne bi odločila, če se katera želi pa naj – a kot je pisala njanja – naj se pač tudi skešira. Da hodite ven z enimi patološkimi strahovi itd mi je pa kar nekaj. Za take mame, ki so too posh to push me skrbi, ker pač izbirajo najlažje poti. Starševstvo pa ne prinaša najlažjih poti, te prej bolj resno preizkuša.
Tako kot pač plačam, če želim, da mi popravijo premajhne/povešene/ zame neustrezne prsi tako si pač plačajte povsem nepotreben poseg v telo.
Resno me zanima ali res v 9 mesecih ni mogoče premagati strahu pred porodom? S strokovno pomočjo? Ker meni se to bolj zdi izgovor modernih žensk, ki bi imele butičnega otrokeca, ker je to moderno; obdržale svojo postavo in imajo paničen strah, da jih bo baby daddy pustil zaradi preohlapne vđajne – res kdo tako ‘živi’? V takih odnosih? Žalostno.


Sem preletela zgornji link – otroci rojeni s CR inajo vecje tveganje za astmo, alergije, diabetes… vecje so tezave z dojenjem, pri mamah je vec depresije… pa se polno drugih tveganj. Samo se to sele zdaj ugotavlja.
[/quote]

Glede teh statistik in verjetnosti sem bolj skeptik – ne moreš vedeti, če bi ti otroci ne imeli teh težav tudi sicer.
[/quote]
Tega nikoli ne mores vedeti – isto lahko rece strasten kadilec, ki zboli za rakom na pljucih. Zato pa se v studiji gleda npr. 100otrok rojenih s CR in 100 vaginalno in se primerja. Ce je v eni skupini bistveno vec kaksne bolezni se temu rece povecano tveganje.

Sem prebrala le prvo stran komentarjev in ze nasla primitibne komentarje v smislu-slaba mama, ce me rodi po naravni poti ali pa narava je poskrbela, da rodimo tam spodaj. Res primitivno razmisljanje. Narava je nekoc pokosila cela mesta s kolero. Ko se ni bilo zdravil zanjo. In otroci so umirali zaradi stevilnih bolezni, ko se ni bilo antibiotikov, primitivke. A, ko so ti vasi, po naravni poti rojeni otrocki bolani, jih pustitr, da se sami o sebe pozdravijo? Da narava poskrbi zanje? Ko ste sami bolani ne vzamete zdravil ampak cakate, da vas narava pozdravi?? Kot je napisala ena, zdravila in druga medicinska odkritja so danes na svetu zato, da si pomagamo z njimi. Ce bi bilo po moje bi vsaka rodila, kot si zeli. Nekatere si zelijo naravnega poroda. Jaz take potrdotve ne potrebujem. Rodila sem s carskim rezom z spinalno on golega otroka dobila v roke takoj, ko so mi ga bzeli iz trebuha. Neponovljiva, cudovita izkusnja. Krasna druzina smo in otrok odrasca v cudovitega cloveka. Avtorica, pa se pri svojem porodu ja ne bos ozirala na kogarkoli drugega, kot sebe?!

Mesas hruske in jabolka. Eno je indiciran CR, ko obstajajo medicinski razlogi. Tako kot zdravljenje z antibiotiki. Nihce ne trdi da ta ni upravicen, vsi se strinjamo, da je super da obstaja ta moznost. Tako kot antibiotiki. Drugo je elektivni, ko zanj ni nobenega razloga razen zenske kaprice. Kot ce bi jemala antibiotike ceprav si zdrava, ker imas pravico. Razen da ne gre vec samo zate, ampak odlocas tudi za otroka. Ne vem no, meni se ta pravica ne zdi tako zelo samoumevna.

Elektivni CR je vsak CR, ki je že vnaprej indiciran. Razlogi so različni, nekaj jih je že bilo omenjenih, jaz sem imela vazo previo (otrok naravnega poroda ne bi preživel). Ko sem bila na pripravi je ena bila noseča z dvojčki, druga je imela že prej CR in je bil indiciran tudi tokrat. Dopuščam možnost, da se je kdo tudi zmenil, ampak načeloma te takrat pogleda več ginekologov in če ni indikacije težko, da to dejansko dosežeš.

Razumem, da se tako odločiš po zahtevnem prvem porodu, ki je pustil posledice. Ampak kar tako na slepo? Kaj pa če sploh nebi bilo hudo? Morda s privat babico ali doulo in se dogovorite da obvarujejo presredek? Nisi pa zato slaba mama. Niti ne pomeni, da boš dlje okrevala kot po naravnem porodu. Boš pa vsaj prve par dni precej bolj boga.


Pišeš protislovja. Najprej ti ne bi šla na CR, ker je to poseg v telo, tkiva, okrevanje in celjenje pa ni hec, takoj za tem pa že obtožuješ ženske, ki pa bi, da izbirajo najlažjo pot? Odloči se že enkrat, ženska – ali je CR lažja pot ali težja? :-)))

Hm, takrat je že prepozno. Posledice so že tu, po možnosti dolgotrajne. Takšna ženska najbrž o še kakšnem otroku ne razmišlja več. Pravzaprav jo še bolj grabi panika, ima more ob misli na ponoven porod. Zato tale tvoj predlog nima nekega smisla.

Hm, takrat je že prepozno. Posledice so že tu, po možnosti dolgotrajne. Takšna ženska najbrž o še kakšnem otroku ne razmišlja več. Pravzaprav jo še bolj grabi panika, ima more ob misli na ponoven porod. Zato tale tvoj predlog nima nekega smisla.
[/quote]

Odvisno od ženske same. Vse zbledi, tudi spomin na to oz. vsaj na bolečine. Tudi carski rez ni nedolžen in njegove komplikacije so lahko veliko veliko hujše kot pa bolečina pri porodu. Imela sem več kot 12 ur umetnih popadkov na prej 10 ur svojih. Tega se niti spomnim več ne, medtem ko se dobro spomnim kako je bilo, ko je prišlo do hude infekcije po porodu in ko niso pravilno in pravi čas reagirali.

A kdor se ne strinja s tabo, je pa to že sikanje?
Jaz sem absolutno za naravni porod, kar CR gotovo ni. Ta naj se uporabi, če za to obstaja razlog.
Sploh pa izkušnje ob porodu svojih otrok ne zamenjam za nič. Žal mi je vsake mame, ki je prikrajšana za to.

Ne morem verjetni koliko ženske ne razumete, da je CR izhod v sili in ne rešitev vaših travm. Menda me vse monovske zagovornice naravnega zdravega prehranjevanja in življenja ne boste prepričale, da je pa zdaj CR nekaj kar si je nadbog človek izmislil bolje, kot narava. Sp0loh veste kaj govorite. Ni vse za vse. Celo imeti otroka za ene pač ni.

Prvi porod bp, okrevanje bp, sploh vse bp. Drugi porod bil lažji hitrejši, a vseeno … cistokela, rektokela in še mnogo. Ohlapna vagina ni omembe vredna, a verjemi, če bi imela ti tako, bi pisala drugače. Onemogočeno je normalno odvajanje vode, blata, bolečine so prisotne non stop. To je moja izkušnja.

New Report

Close