Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dogovorjeni carski rez

dogovorjeni carski rez

Zakaj bi si dal kdo prostovoljno razrezat trebuh?

Rodila dvakrat. Prvič vaginalno, sicer z umetnimi popadki, ker ni bilo naravnih (odtekla voda). Drugič s carskim rezom, ker je bil plod obrnjen z nogami navdol oz. prečna lega. Naravni porod je bil milina proti CR. Predvsem po porodu. Sam porod sicer boli, sploh popadki, baje še bolj, če so umetni (pravih nisem doživela). Pri CR je pa zelo, zelo hudo po posegu. Samo prebujanje, bolečine, okrevanje. Jaz osebno grem stokrat raje rodit, kot na CR. To je moja izkušnja, vsak zase pa najbolj sam ve. Nikakor pa zaradi tega nisi ne dobra, še manj pa slaba mama. Nobena ni. Le odločitve so včasih težke in ene bolj prave, kot druge. Vsak pa naj naredi po svoje.

Samo, da popravim avtorico teme, v Z Evropi to ni standnardni program, ki ga porodnicarji in ginekologi podpirajo in propagirajo. Par let nazaj se je to zacelo siriti in je prav stroka nasprotovala. Ce je potreben seveda, da pa bi se nanj narocila kar vsaka porodnica, ker ji ni do naravnega poroda, tega pa tujina ne podpira.


Že mogoče,da ga ne podpira. Opravlja pa ga vseeno. Pa ne v zanemarljivem obsegu.

pri človeku je problem, ker predolgo nosi in je glava novorojenčka nenormalno velika. zato je toliko težav pri porodih. CR je zelo dobra rešitev, ko gre kaj narobe. Pa glede na izkušnje iz tujine, tudi sicer ni tak bav bav kot bi eni radi prikazali.
Tako da tukaj je pomoč naravi zelo dobrodošla.

Govori se samo o tveganjih cr, tveganjih naravnega poroda pa ne.

Takole. Nacrtovani carski rez je bolj varen kot naravni porod, za tiste ki ste sprasevali kje je link; http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1584671/Women-choosing-caesarean-have-low-death-rate.html
Glede narave, da smo zenske ustvarjene za to… Stvari ne potekajo vec tako, kot so vcasih. Zenske rojevajo veliko veliko kasneje, procent hujsih raztrganin porodne poti ter presredka narasca, saj kasneje tkiva niso vec tako raztegljiva. Otroci so vse vecji.
Tako da… Jaz bi(sem ze) veliko prej izbrala prerezan trebuh(CR je rutinska operacina, traja manj kot 45 min pod epiduralno analgezijo) kot veliko moznost hujsih poskodb porodne poti. Ki pustijo dozivljenske posledice(dvojna inkontenenca npr), onemogocajo normalno funkcjonalnost.
V bolj razvitih drzavah(Belgija) pred rokom naredijo MR ploda, da ugotovijo zensko telesno pripravljenost, velikost ploda in koliko moznosti je, da rodi brez hujsih posledic zanjo. Potem se lahko odloci, ali bo poskusila vaginalno ali se odloci za elemtivni CR. Kako okrevas po CR je pa tudi odvisno od fizicnega stanja mame, ce je potekal brez zapletov ter seveda od kirurga, kako se potrudi. In ce je elektivni ne urgentni….
Upam, da je avtorici tega clanka uspelo. Pa ni slaba mama 😉 kot ona, bom tudi jaz sla v tujino-ter placala-za vsak slucaj, ceprav imam tukaj napotnico; v kar nekaj primerih, ki jih poznam so zignorirali napotnico namrec.
Za ostale pa… Vsak ima nadzor nad svojim telesom, vsak se po svoje lahko odloci kaj zeli tvegati.

Tafine tud serjejo ne same ampak jim ga mora kdo drug ven potegnit.

Jaz sem imela 2x carski rez. Nobenega problema. Probleme imajo kot sem videla 2x po cr na intenzivni debele zenske. Rana se je zacelila hitro obakrat. Nobenih problemov prav tako po mesecu, 2h ali kasneje. Oba otroka sta pri kraju nosecnosti sedela zato cr.

Se strinjam, ce imas prekomerno tezo bos veliko tezje okreval po kakrsnem koli posegu.

Mah, CR nič ni fajn. Prerezana skozi vse plasti trebuha, okrevanje težko, sploh ob dojenčku. Sem bla kr fouš tistim ki so rodile brez tega.

Kakorkoli se bos odlocila,bo zate najbolj prav. Tvoje telo je. Jaz sem imela carski rez, urgentni, pa nimam lepih spominov. Pri sivanju so mi priscipnili nekaj zivcev in par let nisem cutila spodnjega dela trebuha. To da me tišči na potrebi sicer sem, ostalo pa ne. Sestra je rodila s carskim, pa je blo vse ok. Mislim da od primera do primera ni isto. Srecno

Pozdravljena,
Malo za časom…ampak zanima me kako si resila zadevo? Tudi sama zelim carski rez..
Hvala

In zakaj misliš, da je to bolje od normalnega poroda?

New Report

Close