Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dojenček padel na tla

Dojenček padel na tla

Moji sestri je hčerka stara 4 mesece padla iz kavča, cca 40 cm. Priletela je na trebuh.

Res je bilo grozno, občutek nepazljivosti. Dojenčica je takoj zajokala, ni bilo kaj videti, da bi bilo narobe.

Sedaj je stara 5 mesecev in sestra pravi, da opaža da je drugačna.

Je mogoče da bi padec pustil kakšne hude posledice, da bi bil otrok invalid….

Bili sta pri zdravnikih in ugotovili niso nič. A ona še kar opaža spremembe pri otroku

Odgovor na objavo uporabnika
težka situacija, 26.11.2021 ob 13:25

Moji sestri je hčerka stara 4 mesece padla iz kavča, cca 40 cm. Priletela je na trebuh.

Res je bilo grozno, občutek nepazljivosti. Dojenčica je takoj zajokala, ni bilo kaj videti, da bi bilo narobe.

Sedaj je stara 5 mesecev in sestra pravi, da opaža da je drugačna.

Je mogoče da bi padec pustil kakšne hude posledice, da bi bil otrok invalid….

Bili sta pri zdravnikih in ugotovili niso nič. A ona še kar opaža spremembe pri otroku

Ja, postal bo Robi. Tako se začne.

Če bi bilo karkoli, bi se pokazalo v parih urah ali dneh.

Ne verjamem, da bi bilo z otrokom kaj narobe.Sicer pa bi to opazil tudi pediater.

Kakšne spremembe pa opaža?

Če ni bilo drugih znakov, potem se jaz v tej fazi ne bi obremenjevala. V tej starosti se otroci zelo hitro spreminjajo, vsak dan je nekaj novega, včasih gre tudi “nazaj”. Ali s spanjem, ali s čebljanjem, ali razpoloženjem.

Pa tudi, če bi bilo kaj od tega padca, se zdaj ne da več nič narediti, razen samega sebe na križ pribit. Brezveze. Naj se osredotoči na otrokov dobrobit, ga razvojno spodbuja in ga ima rada. Pa naj ne postane zaradi tega enega padca helikopterska mati, da otrok tudi vdihnit ne bo več smel, ne da bi ona to pogledala, če je ok. Otrok bo padel še večkrat in verjetno huje kot je bilo tokrat.

Padec na trebuh na splošno ni nekaj zelo dramatičnega. Če bi na glavo, pa recimo na beton, bi bilo bolj zaskbljujoče. Tako pa mislim, da ni panike.

 

Odgovor na objavo uporabnika
159951, 26.11.2021 ob 13:26

Ja, postal bo Robi. Tako se začne.

Točno tako za profil tipa Robi rabiš kar konkreten padec na glavo.

A pomisliš na Roberta Goloba?

Odgovor na objavo uporabnika
Konsekvence, 26.11.2021 ob 14:01

A pomisliš na Roberta Goloba?

Povej ji, da ni nič takega, skoraj vsakemu staršu se zgodi enako, samo noben ne prizna. Pri nas je enako padel iz postelje v spalnici, ko se je začel valiti pri 6 mesecih. Nič ni drugače – ali pa mogoče ima sedaj zato v 8 razredu same 5tke…

Dojenčki so tako elegantno mehki in elastični da v takem primeru padca ni popolnoma nič… naj ne skrbi.

 

Situacija je zelo resna!

Tako je moj padel, čisto enako, s kavča na tla na trebuh, takrat smo ga peljali na vse preiskave in se ni zdelo, da bi bilo karkoli narobe.

Zdaj, pri 25ih letih je pa vse prišlo za njim, se mu orng pozna ta padec! Groza, kaj lahko naredi trenutek nepazljivosti!

Odgovor na objavo uporabnika
res težko, 26.11.2021 ob 14:47

Situacija je zelo resna!

Tako je moj padel, čisto enako, s kavča na tla na trebuh, takrat smo ga peljali na vse preiskave in se ni zdelo, da bi bilo karkoli narobe.

Zdaj, pri 25ih letih je pa vse prišlo za njim, se mu orng pozna ta padec! Groza, kaj lahko naredi trenutek nepazljivosti!

😄

Seveda, pri 25 se mu je pokazalo. A ti noče izpod kikle in na svoje, ali pa v svet?

Če se udari v glavo, so lahko trajne posledice, če pa ne, pa je otrok lahko drugačen samo, ker se je prestrašil, kar pa mine.

Tudi če se  otrok udari v glavo ni rečeno, da bo drugačen sploh pri lažjem pretresu možganov, če ni izgube zavesti se lepo regenerira. Če je otrok padel iz kavča in takoj jokal je bil vseskozi pri zavesti.

Sam se imel pretres kot otrok, ko sem pri 5ih padel iz konja pa ni bilo kasneje posledic. So staršem ponudili da bi se v en razred višje vpisal, ko sem neke teste reševal pred vpisom v 1. razred.

Pa še enkrat sem imel v mali šoli poškodbo, pa se je tudi zacelilo brez posledic. Kot je tukaj navada je bil vzrok, da so mnogokrat ljudje tukaj agresivni in podli, na takšen in drugačen način.

Igrali smo se neko igrico v mali šoli in sem zmagal, kar je enega razjezilo, da sem bil boljši. To da ga je razjezilo sem izvedel šele, ko sem bil kakih 6m stran in me je zadel v zadnji del glave in sem imel tudi pretres.

Z velikim kamnom.

Otroci se spreminjajo v tem obdobju iz dneva v dan, tako da sestra lahko res opaža spremembe, vendar bi bilo fajn, če jih ne bi povezovala s tem, da je kar kaj narobe. Zdravniki so otroka pogledali, tako da večje zaskrbljenosti padcu ne bi pripisovala, vendar če jo zelo skrbi, malo pobrskaj po spletu za kakšno samoplačniško razvojno ambulanto, da preverijo motorične odzive otroka.

Ah ja, mamice včasih opažajo stvari, ki jih ni, je pa dejstvo, da so pri teh mesecev stalne spremembe. Padec se pač zgodi, žal, še mnogo jih bo, ko bo sam hodil. Vseeno pa ne razumem ljudi zakaj 4 mesečne polagajo na kavče, mize, postelje… enostavno ga položiš na tla, kako blazino spodaj in nima kam past in dovolj prostora za postopen razvoj gibanja. Bi komu krona padla z glave, če jih položijo na tla?

Spreminja se v Darwina. Zacela je peti.

Nah, sestre so maĺ čudne. Ne pa otrok. 😂 so sicer zapoznele posledice, ampak dve ženski, otrok pa na tleh? Right

A je sestra partnerja na chetu ujagala?

Ja, to je pa zato, ker ga daje V kavč.

Sem prepričana, da ni nič narobe. Morda bi bil problem, če bi se udarila v glavo in bi padla na kakšne kamnite ploščice.

Mame se itak preveč sekiramo. Meni je tudi enkrat najmlajši padel z mize, ko sem ga kopala in sem se samo obrnila po brisačo. Zgodilo se je v trenutku in sem mislila,da se mi bo zmešalo. Nič ni bilo narobe!

Nam je tudi padel dojenček na tla in mu je padla kapica z glave. Zato smo mu jo potem pribili z žeblji.

Ja. Mesec dni je starejša, razvija se, normalno da je kaj se tega tiče drugačna. Alarm bi lahkro sprožili, če bi stagnirala.

Kva od tega 8nvalid????? Moja hči je padla, iz 2 m direkt z lobanjo na ploščice. Hud zvok. Sedaj je najboljša na šoli in športnica. Mogoče je bil njen udarec pizitiven. Lej vozniki formule 1 skoz to doživljajo. 40 cm. Na trbuh. A ima sedaj prebavne motnje? Ni možno, da bi to vplivalo na karkoli. Nehaj.

New Report

Close