Naslovnica Forum Starševski čvek dolgotrajna oskrba

dolgotrajna oskrba

A mi lahko kdo obrazloži, kaj pomeni dolgotrajna oskrba? Kaj to pomeni za oskrbovance? Nižje plačilo? Bodo sprejeli ta zakon?

Kolikor jaz razumem, to pomeni, da ni nujno, da greš v dom, ampak iz istega naslova koristiš lahko dogotrajno oskrbo na domu: https://www.zurnal24.si/slovenija/poklukar-ce-tega-ne-sprejmemo-to-pomeni-se-leto-in-pol-dnevnih-stisk-stevilnih-374891

Nisem še tam, bom pa kmalu in se strinjam, bi bila tudi jaz rada čim več časa kar doma, pa da imam nekoga, ki me pride pogledat in poskrbi zame, ko sama ne bom mogla … Nimam pa pojma, kaj to pomeni

Jaz sicer ne vem, si pa ze od 30ega dajem na stran za take stvari, k nobenmu ne zaupam

mišljeno je, da bo mogoča oskrba na domu, kaj bodo pa na koncu sprejeli, bomo pa videli. itak se pri nas potem zgodi, da ko je čas v prakso dat stvari, da ni nič tako, kot je nekdo na papirju napisal.

Tudi jaz kljub relativni mladosti nisem razsipna s svojim denarjem… do takrat nas bo starejših več kot danes, tako da upam na kakšne sistemske rešitve, čisto preveč se pa ne nanašam na to. Upam, da bodo javne finance sposobne zagotavljati vsaj v nekakšni meri za DSO-je, pokojnine in ostalo… da ne bo padlo vse na nas posameznike.

Še en davek (prispevek), za katerega se še ne ve, kako visok bo in kaj bomo od njega čez 10, 20, 30… dobili.

Odgovor na objavo uporabnika
Jonc nepr, 25.11.2021. ob 14:04

Še en davek (prispevek), za katerega se še ne ve, kako visok bo in kaj bomo od njega čez 10, 20, 30… dobili.

ja pa še vsegliharsko socialo bodo zraven vključevali, tako da se zna zgoditi , da bo to spet nekaj od katerega bodo profitirali samo tisti, ki nič ne dajo .

Odgovor na objavo uporabnika
mici888, 25.11.2021. ob 13:00

mišljeno je, da bo mogoča oskrba na domu, kaj bodo pa na koncu sprejeli, bomo pa videli. itak se pri nas potem zgodi, da ko je čas v prakso dat stvari, da ni nič tako, kot je nekdo na papirju napisal.

Ja kdo pa mislite, da bo izvajal to nego na domu, ce ze zdaj ni dovolj kadra za tako delo??? Na kolenih prosijo v domovih za ostarele za socialnega oskrbovalca, da bi kdo prisel mamo/ata zrihtat, ker so vsi se v sluzbah!  Pa ni dovolj ljudi, ki bi za minimalca letali po terenu in menjali plenice, pomivali posodo, pospravljali vso mogočo nesnago in jaj vem kaj se. Ko bomo mi na tem, bomo puscali sluzbe, da bomo to starsem nudili, ker dom je ze sedaj drag ko zafran, starostniki pa vecinoma zafrustrirani not.

Tole so take pravljice, da glava peče. Po tem zakonu naj bi leta 2025  za dolgotrajno oskrbo zagotovili 700 milijonov letno. Od kod , ljudje????  To je skoraj desetina proračuna!! Od kod bodo dobili denar, se bere kot prosti spis.

ZZZS bo od nekje našel kar 200 dodatnih milijonov, ZPIZ 100, zakon o obveznem zavarovanju 200 … Če vse to seštejemo, je jasno, da bodo morali to zagotoviti državljani z dvigom vseh prispevkov in zavarovanj za abnormalne vsote.

Pa jim je to kdo povedal???

Tile kekci računajo, da jih takrat nikjer več ne bo, pa naj se drugi s tem ubadajo.

V Domu upokojencev je vsaj toplo. Zakaj si pa ne želite tja, na toplo?

Vsak bi moral na stara leta imeti izbiro, ali bo koristil pomoč na domu ali šel v dom. Seveda v kolikor to zdravstveno stanje dopušča.

Preberi kje, ziher piše.

New Report

Close