Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Dotiki

Dotiki

Danes sem v službi opazovala, koliko se ljudje dotikamo – glede na situacijo in da naj se ne bi.
Pa se počohaš po obrazu, pa neki srbi na lasišču, na sestanku ostali isto…stalno smo z rokami nekje na obrazu, moški in ženske. Pridejo na sestanek in avtomatično iztegneš roko in druga stran isto. Potlej se en spomni in umakne in se zasmejita.
Prav zavestno se moram nazaj držati.

Najbolj me iritira in skrbi, ker se ljudje non stop rukajo, zaletavajo, naslanjajo nate v vrsti, govorijom20 cm od tvojega obraza, z rokami brez rokavic prijemajo vozičke, denar, obraz, usta, stvari in NE stojijo v varnostni razdalji 1m eden od drugega, ki je že PREDPISANA v drugih državah – obveščajo po zvočnikih v trgovinah, postavljene so table po trgovinah in zalepljene so črte po tleh!

Pa dobro, podzavestnih dejanj ne moremo nadzirati in vsak virus tudi ni korona-19. Okoli ves čas kroži še nešteto drugih virusov.

https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/zdravlje/kako-zarazeni-bez-simptoma-uopce-sire-zarazu-prenosi-li-se-dodirom-ovo-su-goruca-pitanja-o-koronavirusu-strucnjaci-su-odgovorili-1008013

Kitajski epidemiologi so merili varno razdaljo v avtobusu (avtobusi so vsi opremljeni s kamerami). Virus je ob kaslanju in kihanju prepotoval do 4,5 m in se v zraku zadrzeval do 30 minut. Pri temperaturi 37 stopinj lahko prezivi 2 do 3 dni na steklu, kovini, plastiki ali papirju.

In se graficni prikaz

[img]https://cdn.i-scmp.com/sites/default/files/d8/images/methode/2020/03/10/2367f83c-61fc-11ea-8e9f-2d196083a37c_972x_073626.jpg[/img]

Hvala za info, ampak dajte linke zraven, da si lahko vec pogledamo in vidimo vir

Sem tudi jaz opazovala obnašanje ljudi in opazila sledeče: ljudje ne upoštevajo pravila pravilnega kašljanja, se pravi v rokav, ampak kar kašljajo vse naiokoli brez niti roko dat pred usta. Ne držijo se razdalje vsaj 1 m. Recimo v trgovini je pri vhodu postavljena mizica z razkužilom in na veliko obvestilo, naj si razkužijo roke in naj držijo razdaljo 1 m in naj uporabijo ovezno rokavico pri izbiranju sadja in zelenjave. Seveda ljudje ob vstopu gredo kar mimo, rok si ne razkužijo, obvestila ne preberejo, se ne držijo pravil. V vrsti pri blagajni rinejo vate, se trudiš držati razdaljo, ampak ne uspeš, saj ti folk pririne. Pri tem sem opazovala, kako se neprestano dotikajo obraza, nosa, oči. Mislim, da bi dosledno upoštevanje pravil in priporočil bistveno prispevalo k manjšem širjenju bolezni.

Hvala za info, ampak dajte linke zraven, da si lahko vec pogledamo in vidimo vir
[/quote]

Tu je link

Vaš link

https://www.youtube.com/watch?v=FZV9z0RVhy4
Dr. John Campbell dobro povzame študijo.

Sem tudi jaz opazovala obnašanje ljudi in opazila sledeče: ljudje ne upoštevajo pravila pravilnega kašljanja, se pravi v rokav, ampak kar kašljajo vse naiokoli brez niti roko dat pred usta. Ne držijo se razdalje vsaj 1 m. Recimo v trgovini je pri vhodu postavljena mizica z razkužilom in na veliko obvestilo, naj si razkužijo roke in naj držijo razdaljo 1 m in naj uporabijo ovezno rokavico pri izbiranju sadja in zelenjave. Seveda ljudje ob vstopu gredo kar mimo, rok si ne razkužijo, obvestila ne preberejo, se ne držijo pravil. V vrsti pri blagajni rinejo vate, se trudiš držati razdaljo, ampak ne uspeš, saj ti folk pririne. Pri tem sem opazovala, kako se neprestano dotikajo obraza, nosa, oči. Mislim, da bi dosledno upoštevanje pravil in priporočil bistveno prispevalo k manjšem širjenju bolezni.
[/quote]

Točno v tem je problem: ti lahko vlada še tolikokrat prepove, če človek sam ne bo pazil…

Potem pa imaš še tisto skupino ljudi: “enkrat bomo itak umrli” in podskupino “saj je samo gripa” pa smo tam kjer smo.

Kako imate pri vas v službah urejeno? Imate na voljo razkuževalnike rok, rokavice…?

Za primer:
Delam v pisarni in trenutno ugotavljam, da bi bile najboljša rešitev rokavice. Vsakič, ko bi šla ven iz pisarne, bi si jih morala nadeti in jih ne snamem dokler se ne vrnem npr na svoje delovno mesto.
Da pridem do WCja imam 3 kovinske kljuke, tiste ta okrogle, ki jih ne moreš s komolcem dol potistniti, ampak jih moraš zavrteti. Vsa vrata imajo blažilce loputanja in se moraš nanje nasloniti (povleči k sebi), da jih odpreš (niso avtomatska). Vrata, ki se odpirajo s kartico, pa imajo kovinske ročaje (podolgovati, ne kljuke), ki jih tudi ne moreš s komolcem odpreti.
In to je samo v poslovni stavbi – prehod nekaj pisarn in dostop do WC. Do menze v drugem nadstropju še prišla nisem – dvigalo, ograja/ročaj na stopnišču….

Se premalo zavedamo možnosti prenosa okužbe.

New Report

Close