Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Dr Andrej Trampuž pohvalil pripravljenost na koronavirus v Sloveniji

Dr Andrej Trampuž pohvalil pripravljenost na koronavirus v Sloveniji

V Večeru piše, da se je Slovenija vzorno pripravila. Dobro, na šolah in falultetah so obvestila o higieni, če pa zboliš, pa težko prikličeš zdravnika. Pa tudi širjenje virusa bodo težko zaustavili.

lol
to oceno je on naredil na podlagi tega, ker slovenija ni prijavila še nobenega okuženega do tedaj.
hja, če nočeš testirat, tud nikogar ne moreš odkrit in prijavit, a ni tak?

Meni se, kot laiku, zdi, da Slovenija ni dobro pripravljena, ni bila do časa pripravljena. Kar berem, kako so drugje pripravljeni, bi težko rekla, da so pri nas dobro pripravljeni. Meni se zdi, da so (zelo) slabo.

Ocenil je (Trampuž), da so bili v Sloveniji dosedanji ukrepi glede na relativno malo število okužb uspešni. Glede na bližino Italije bi namreč lahko pričakovali več primerov.

torej… človek pojma nima, kakšno stanje je tu
da se špara s testi in ne testira, če jih glih ne za vrat zgrabiš
v roku dveh tednov bomo imeli tako epidemijo, da glava peče… isto kot v italiji

Če je res tako slabo pripravljeno, zakaj je tako? So nesposobni, ne znajo, nočejo, ne morejo?? Kaj je tisto?

Tudi jaz razmišljam o vzrokih. Mogoče strokovnjaki bi, pa ministrstvo zavira.
Pa zakaj ni mask? Tudi te bi lahko bile, če bi kdo dal zeleno luč.

Tudi jaz razmišljam o vzrokih. Mogoče strokovnjaki bi, pa ministrstvo zavira.
Pa zakaj ni mask? Tudi te bi lahko bile, če bi kdo dal zeleno luč.
[/quote]

Ker so vsa ta leta s svojimi starimi ritmi greli stolčke. Svetovna zdravstvena organizacija jo je že leta 2017 opozorila, da mora vzpostaviti ukrepe za učinkovito krizno komuniciranje. Ob pogosti menjavi vlad priporočil ni upoštevala.
https://www.rtvslo.si/slovenija/krizno-komuniciranje-ce-drzava-ni-sposobna-biti-nocni-cuvaj-je-ne-potrebujemo/515775

Tudi jaz razmišljam o vzrokih. Mogoče strokovnjaki bi, pa ministrstvo zavira.
Pa zakaj ni mask? Tudi te bi lahko bile, če bi kdo dal zeleno luč.
[/quote]

mislim, da gre za več stvari
mask ni, ker jih po celem svetu ni. države, kjer se maske proizvajajo, jih zasegajo zase. kitajska jih je prva nehala izvažat, le zakaj…
trgovina z maskami se je ustavila
testov je premalo, ker so dragi in ni denarja
da ne spominjam na to, kako so še januarja kokice na NIJZ uradno ocenjevale, da nevarnosti za razširitev epidemije v Slovenijo ni…. ker je pač kitajska tako daaaaleč.

Tudi jaz razmišljam o vzrokih. Mogoče strokovnjaki bi, pa ministrstvo zavira.
Pa zakaj ni mask? Tudi te bi lahko bile, če bi kdo dal zeleno luč.
[/quote]

Slovenija se zdi ena najslabše pripravljenih in organiziranih držav.

Tudi jaz razmišljam o vzrokih. Mogoče strokovnjaki bi, pa ministrstvo zavira.
Pa zakaj ni mask? Tudi te bi lahko bile, če bi kdo dal zeleno luč.
[/quote]

Predvsem so iz nepravih razlogov v stroki in na položajih.

Vzami za primer gasilce – oni bi bili v nulo pripravljeni. Akcija bi bla 1,2,3 in 24/7 bi bilo v osprednju zdravje in varnost ljudi. Vse bi laufalo sto na uro, raztrgali bi se za narod. Vsak za vsako potankost ve kaj mora narditi, ukrepati, za maksimalen izid.

Tle pa same pijavke za denar in položaj, v resnici povsem nekompetentni in brez znanja, dol jim visi za narod. Še to kar zdaj delajo, delajo pomojem zaradi izjemnega pritiska javnosti. in tole dobiš ven potem. Zdravstvu so še do konca uničili ugled.

Prava sramota, res. Sramota in velika žalost, ker bi lahko zadevo zajezili, če bi bili pripravljeni takoj, ko nam je že laikom postalo jasno, da bo zadeva eksplodirala tudi v eu. In zdaj je prepozno, djabe se zdaj delajo, da kao delajo. Nastradali bodo pa ljudje in zdravstveno osebje.

Se strinjam.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Res je dobro pripravljena, ni kaj.

Čakaj le,da se izstreli tempirana bomba z imenom STOŽICE.

Tako smo pripravljeni, da še mask nimamo! In temu se reče dobra pripravljenost.
Mislim,da smo goli in bosi,sama usta so jih,to pa ja.

Tale dr. Trampuš je pretirano hvalil naše zdravstvo, da se še Bergant v odmevih ni dobro znašel. Takoj se je videlo, da je ta hvala namenjena odhajajoči vladi. Seveda, vse se govori proti plačilu zainteresiranih.

New Report

Close