Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Dr. JANEZ DRNOVŠEK – pozival k miru in dobroti

Dr. JANEZ DRNOVŠEK – pozival k miru in dobroti

Dr. Janez Drnovšek pred smrtjo pozival k miru in dobroti

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=165903

Klikaj!
Sožalja iz seh strani kar dežujejo
Gibanje Drnovšku: “Vedno boš naš navdih”
Sožalja tudi iz tujine
Pogreb Drnovška v ožjem družinskem krogu
Življenje Janeza Drnovška
Od tehnokrata do duhovnega vodje
Drnovškovo življenje skozi objektiv
Kot predsednik pustil neizbrisen pečat

Vklopi zvočnik

UO GIBANJA

Dragi naš predsednik!

Bil si in vedno boš naš navdih, da postanemo boljši ljudje.
Tvoja prisotnost bo ostala globoko v nas, ki smo doumeli tvojo modrost bivanja tukaj in sedaj in bili deležni tvoje neskončne dobrote.

UO Gibanja za pravičnost in razvoj.

http://www.gibanje.org/?id=914

Klikni desno zgoraj na:

Predsednikove misli
Sožalje člavov GPR

Pozdravljeni,

sem zelo žalostna ob izgubi nenadomestljivega Človeka.

Želela bi izraziti sožalje vsem njegovim bližnjim, prijateljem ter sodelavcem.

Predvsem, pa se mu zahvaljujem za Pogum, Vztrajnost, Pokončno držo,vse nove zamisli in izvedbe, katerih sporočilo “Mir in dobrota”, upam, da bo še dolgo potovalo naprej in resnično doseglo svoj cilj, v Vaš spomin!

Hvala Vam dr. Drnovšek in

mirno Pot …naprej.

Simonet

Simonet

Srce se mi para ob tem, ko poslušam kakšen dobrotnik, mirovnik in sploh “angel” je bil pokojni dr. Janez Drnovšek. Vem, o mrtvih vse dobro. Ampak enostavno ne morem biti več tiho in se grizti v jezik.

Ne dajo mi miru tiste njegove izjave o “negativcih in zlobnežih” ter podobne traparije, ki so netile spore med Slovenci.

Da ne govorim o zamerljivosti, s katero se je odzval na vsako potezo vlade.

Če je s takimi dejanji “pozival k miru in dobroti” potem pa res ne vem več.

Tolažim se z mislijo, da je bil že hudo bolan.

Naj počiva v MIRU.

Samo eno pojasnilo, ker si očitno razumela po svoje, kar sem napisal.

Napisal sem: “Tolažim se z mislijo, da je bil že hudo bolan.”. Moral bi še dodati, “ko je pisal o negativcih in zlobnežih”.

Nikakor in nikoli in nikomur ne privoščim niti nisem privoščil prehlada kaj šele tako težke bolezni, kot jo je imel dr. Drnovšek. Vse spoštovanje, kako pokončno jo je prenašal.

Mogoče sem moten in bolan. Mogoče. Ne vem. Ampak kljub vsemu stojim za svojimi besedami. Naj ponovim še enkrat: dr. Janez Drnovšek v zadnjih letih s svojimi političnimi izjavami velikokrat NI “pozival k miru in dobroti”.

ostajam brez besed,

hvala bogu, da ste le posamezniki in večina Slovencev misli drugače.

5X smo ga volili in bi ga verjetno še, če bi bil še med nami, tega nikoli in nikdar ne boste mogli zanikati, bil je naš državnih in večina Slovencev je vesela, da je bil ravno naš.

mmml
Jaz te čisto razumem, da nisi hotel žaliti nikogar. Tudi jaz se sprašujem zakaj ni hotel dr. Drnovšek npr. lani sprejeti svojcev padlih za Slovenijo, zakaj se ni hotel udeležiti proslave ob državnem prazniku, zakaj je svojim uslužbencem dal odpoved po e-mailu.. zakaj je marsikaj počel na lastno pest, mimo vlade, mimo državljanov..Odgovore smo iskali sami, ker nam jih on ni dal in smo se brez potrebe jezili. Pa tako lepo bi bilo, če bi v slogu “mir in dobro” (to reklo je krščansko že leta, ni njegov izum) razložil svoje poteze, da bi preprečil prepire in sumničenja med ljudmi. Zelo pošteno do nas državljanov bi bilo, če bi zaradi svoje nemoči in hude bolezni odstopil, saj bi vsi močno razumeli, da dela ne more več opravljati. Nihče ni zahteval od njega izjemnih naporov pri opravljanju državniških del. Ker pa se je svoje funkcije tako oklepal, smo upravičeno domnevali, da ni tako bolan, da je ne bi zmogel in smo se čudili nekaterim njegovim potezam. Čudaštvo oz. drugačnost se od takega državnika nekako ne pričakuje. Ljudje, davkoplačevalci, državljani imajo vso pravico biti seznanjeni s situacijo.
Sicer pa, končno – mir in dobro vsem nam.

Tudi jaz ostajam brez besed:(((

Čustvenui nagovori na ŽALNI SEJI DZ-ja

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=166037

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=166037%5B/quote%5D

Kaj ponujajo ponedeljkovi časopisi

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=165996

Pa sem sebe vprašal, kaj je z menoj narobe, da mi ni nič posebno hudo za Drnovškom. Pa sem prav previdno vprašal sodelavko, na ves smrk celotne Slovenije, ali tudi ona tako trpi zaradi te smrti?

“Daj nehaj no, zakaj, bodi no pameten” je bil odgovor.

Ko sem po radiu slišal dopoldan za to vest, boste presenečeni. Na glas sem rekel: “Gospod, daj mu večni mir in pokoj”.

Se pa pridružujem g. ministru, mmml, VN.

en mal mem, k sreči smo ljudje različni. In mislim, da ena tvoja sodelavka res ni merodajna….Sicer pa vrsta za vpis v žalne knjige pove veliko. Sicer pa tudi podatek, da mešaš trpljenje in izražanje sspoštpvanja, pove veliko….o tebi.

Resnično ne vem, zakaj toliko stokanja in jokanja ob njegovi smrti. Meni je bilo bolj hudo gledati njegovo trpljenje. Vem, da ga je prenašal dostojanstveno. Zato ga cenim. Njegova bolezen in trpljenje ob njej se je končalo s smrtjo. Prej ali slej se vsako življenje konča na tak način.

Sem kristjan. In verujem v posmrtno življenje. Zato je smrt za mene samo prehod v drugo življenje. Boljše. Zakaj bi potem jokal in hlipal in tarnal ob dogodku, ki je nekoga rešil spon zemeljskega življenja in ga preselil v boljše življenje?

Da se pa nisem vedno strinjal z njegovimi besedami povem pa odkrito ne glede na to, da je umrl.

Hel1:

Slišal sem izraze spoštovanja, videl in slišal pa sem tudi veliko žalost. Žalost je hudo trpljenje. Izpostavil sem to.

xxxy:

Ne, rečeno je bilo iz srca iskreno. Hudo ali ne hudo pri tem nima nobene vloge.

Ena najlepših in po moje tudi najbolj resničnih misli dr. Janeza Drnovška. Citiram.

“Poleg miru mora biti še kaj, kar daje našemu življenju smisel!?

Res je.

Dobrota. Dobrota?

Ustvarjati moramo dobro.

To daje našemu življenju smisel.

Torej mir in dobro? Mir in dobro.”

Lp.

Lepo napisano, ni kaj za dodati.

Zbogom, dr. Janez Drnovšek

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=166114

V miru počivajte!

PRABABI

ŠE ZAPISANA MISEL

Nestrpnost do
drugačnih je huda
bolezen človeštva.
Ne smemo se
sprijazniti z njo.
Ne smemo ji dati
domovinske pravice
v naši državi.
Zavedajmo se njene
nevarnosti,
ne prepustimo se ji.
Če se ji, naenkrat
nismo več ljudje.

Nikar ne urejajte
sveta, če preJ niste
uredili sebe.
Če že pri sebi niste
bili uspešni, boste
še toliko manj pri
drugih.

Nehajmo biti
pohlepni, dvignimo
se nad svojo
sebičnost in
poglejmo okoli sebe.
Ustavimo
samouniČevalno
tekmo.

Postanimo Ljudje.

Janez Drnovšek

Lepo napisano, ni kaj za dodati. (boss)

Lepe misli in napotki, samo škoda, da se nekateri dokopljejo do njih takorekoč šele pet minut pred smrtjo. So pa ljudje, ki te misli živijo vse življenje. Delajo dobro ne samo v frazah ampak tudi v dejanjih. In zato jih nihče ne hvali in slavi. Njihova dela govorijo sama zase.
Danes si, jutri te ni. Ostane samo blag spomin, če si ga v resnici zaslužil. Brez pomoči sveč, vpisovanja v spominske knjige in pretiranega poudarjanja zaslug.

Zadnje slovo velikega državnika

http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,273984,274199

ai je res tako težko brati in alnalizirati njegove misli, brez pripomb.

zapustil nam je nekaj, kar nam lahko pomaga, živimo mirno in delamo dobro.

In zakaj ne bi človek imel pripombe? Po vsej pravici lahko razmišljam o teh njegovih “napotkih” in imam o njihovem zapisovalcu svoje mnenje.
Ugotavljam pa, da vse “njegovo” zapisano seveda ni avtorsko delo..vse to smo slišali ali brali že neštetokrat drugje. Je pa prav, da jih mogoče ob njegovi smrti berejo sedaj tudi tisti, ki sicer kaj takega ne bi nikoli prebrali.

In zakaj ne bi človek imel pripombe? Po vsej pravici lahko razmišljam o teh njegovih “napotkih” in imam o njihovem zapisovalcu svoje mnenje.
Ugotavljam pa, da vse “njegovo” zapisano seveda ni avtorsko delo..vse to smo slišali ali brali že neštetokrat drugje. Je pa prav, da jih mogoče ob njegovi smrti berejo sedaj tudi tisti, ki sicer kaj takega ne bi nikoli prebrali.[/quote]

ti kar razmišljaj, ko pa prideš do zaključka nam pa sporoči.

brati je bodobne misli možno v mnogih knjigah, a kaj ko samo branje ni dovolj, potrebno jih je razumeti in izbrati, to pa predstavlja za nekatere velike težave, popolnoma verjamem.

New Report

Close